Strona 75 z 84 PierwszyPierwszy ... 256566676869707172737475767778798081828384 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #741
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    Przestańmy narzekać a cieszmy się, że swoje upodobania motoryzacyjne kierujemy w stronę pojazdów z duszą, a nie w pospolite wozidła
    Nie nawidzę jeżdżących tabletów oraz parcia na elektryki i wmawiania że jest to mega ekologiczne, ale jak Alfa będzie odstawać za bardzo od konkurencji to o duszy będziemy mówić w kategoriach, że duszyczka poszła do nieba i niech spoczywa w pokoju...
    Odnośnie sprzedaży to gdyby samo FCA i dealerzy wzięli w dupę w troki i się wzięło do roboty to na bank myślę że sprzedaż spokojnie byłaby o te 10% z palcem wiadomo gdzie.
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 14-01-2020 o 19:51

  2. #742
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Nie nawidzę jeżdżących tabletów oraz parcia na elektryki i wmawiania że jest to mega ekologiczne, ale jak Alfa będzie odstawać za bardzo od konkurencji to o duszy będziemy mówić w kategoriach, że duszyczka poszła do nieba i niech spoczywa w pokoju...
    Odnośnie sprzedaży to gdyby samo FCA i dealerzy wzięli w dupę w troki i się wzięło do roboty to na bank myślę że sprzedaż spokojnie byłaby o te 10% z palcem wiadomo gdzie.
    Też tak mam.
    Na Youtube jest fajna reklama Giulii " Alfa Romeo Giulia last Chance to drive" odnosząca się do naszych spostrzeżeń.

  3. #743
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    A.R STELVIO 2.0 280 EXECUTIVE
    Postów
    56

    Domyślnie

    Zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami , ale jednak wzrost sprzedaży w Polsce jest , a to się wiąże również ze zmianą stereotypów dotyczących awaryjności ALF i to jednak cieszy. Ludzie powoli dostrzegają że Alfy wcale nie psują się bardziej jak inne samochody a wręcz przeciwnie.

  4. #744
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Myślę,że masz rację i ludzie coraz częściej mnie o Alfę pytają bo chcą kupić...

  5. #745
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Rozwiązaniem mógł by być salon i serwis importera, tak jak Dom Volvo na Puławskiej. Wysoki standard obsługi, duży wybór samochodów nowych na miejscu, dobrze skonfigurowanych i używki. Do tego duża przestrzeń, kawa itp. Jak ktoś płaci za samochód 360 tys (wersja Q) to naprawdę trudno mu się dziwić że ma wymagania co do wyglądu i standardu serwisu. Mi to w ogóle nie przeszkadza i wole mniej płacić za przeglądy, ale rozumiem gości którzy maja do wyboru piękny serwis BMW i widzą (z całym szacunkiem) ale dość vintage serwisy Fiat Alfa


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #746
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice
    Auto
    BMW X5 F15, AR Giulietta1,4 m-air, Ducati Multistrada 1200S, Monster 1200S
    Postów
    2

    Domyślnie

    Z tym serwisem w BMW nie do końca jest tak jak można by sobie wyobrażać. W moim przypadku zaliczyli wiele wpadek, od tych prostych typu rysy, brudna tapicerka do tych mocno denerwujących jak np. problem otwierających się drzwi w czasie jazdy (mam system dociągania drzwi). Toczyłem wtedy niezłe boje z dealerem i z centralą bo problem był dla nich wyimaginowany, nie było żadnych informacji o błędzie etc. Po pół roku udało się awarię usunąć. Sytuacja w BMW zmieniła się diametralnie dopiero w momencie zmian przepisów końcem 2018 roku. Od tego czasu zrozumieli, że muszą zacząć dbać o klienta i jakość obsługi poprawiła się znacząco. W Fiacie, no cóż nie jest źle ale też nie jest fantastycznie - rzekłbym normalnie. Można na to przymknąć oko bo koszty serwisu w porównaniu do wspomnianego BMW są nieporównywalne, a zdecydowanie lepszej i tańszej kawy można napić się w innych miejscach niż u dealera BMW w oczekiwaniu na samochód

  7. #747
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał izan10 Zobacz post
    Zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami , ale jednak wzrost sprzedaży w Polsce jest , a to się wiąże również ze zmianą stereotypów dotyczących awaryjności ALF i to jednak cieszy. Ludzie powoli dostrzegają że Alfy wcale nie psują się bardziej jak inne samochody a wręcz przeciwnie.
    Moja Stelvio wczoraj przekroczyła barierę 50 tysięcy km (od 18.01.2019). Nie padło nic. 3 przeglądy, dołożone manetki, ACC. Wymieniłem tylko klocki oraz szybe bo dostałem kamieniem. Nic, co nie mogłoby się zdarzyć innemu pojazdowi. Mnie też pytają o Alfę, tym bardziej że w mojej miejscowości długo byłem sam ze Stelvio (teraz widuję jeszcze dwie inne, ale nie wiem czy to moja miejscowość czy powiat).

  8. #748
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Ile zapłaciłeś w ASO za manetki?

  9. #749
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    koledze dokladal chyba Lio. w aso koszt manetki z pajakiem 2.8tys
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #750
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Ile zapłaciłeś w ASO za manetki?
    Mojemu Stelvio z 2017 r. stuknęło 61 tysi. Zero problemów.Wymienione klocki przód 47 tys. i teraz tarcze i klocki tył, poza tym tylko okresowy serwis. Przeżyło z maleńkim szwankiem spotkanie z sarenką (strzeliła kratka atrapy i odpadł srebrny element "V" - założony po naciągnięciu kratki przeze mnie ha..ha.. i tyle. Nie jest tak źle z jakością (nic nie trzeszczy i skrzypi) a i serwis - Długołeka - niczego sobie.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory