Strona 80 z 84 PierwszyPierwszy ... 30707172737475767778798081828384 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #791
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymam Zobacz post
    Żaden argument. Przez takie podejście do sprzedaży robi się z tego marka tylko dla totalnych fanów, sprzedająca 60 tysięcy samochodów rocznie, bo tylko oni są zdecydowani na jeden model i gdzieś mają jak proces sprzedaży i obsługi przebiega. Ja tego gdzieś nie nie mam, mój portfel też nie.
    Ja mam zgola inne podejscie - kupuje produkt a nie proces. Nie bede jezdzil procesem czy podejsciem do klienta tylko samochodem, ktory decyduje sie kupic. To wg. Ciebie chyba jestem totalnym fanem, nic z tego, ze wybralem samochod ktory wg. mnie (bylego wlasicicela BMW) jest lepszt od nowej 3. Oh well... zaley kto czego szuka. Przy okazji ja z obslugi w Krakowie bylem i jestem bardzo zadowolony

  2. #792
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW 3 G20 330i
    Postów
    73

    Domyślnie

    Chcecie mi udowodnić, że problemu nie ma. Tylko skąd tak niska sprzedaż?

  3. #793
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Ja mam zgola inne podejscie - kupuje produkt a nie proces. Nie bede jezdzil procesem czy podejsciem do klienta tylko samochodem, ktory decyduje sie kupic. To wg. Ciebie chyba jestem totalnym fanem, nic z tego, ze wybralem samochod ktory wg. mnie (bylego wlasicicela BMW) jest lepszt od nowej 3. Oh well... zaley kto czego szuka. Przy okazji ja z obslugi w Krakowie bylem i jestem bardzo zadowolony
    Paradoksalnie obaj macie rację Już wiele razy tu pisałem, że FCA stworzyło dwa świetne auta zasługujące na miano aut premium, skopiowali cenniki z innych marek premium i na tym poprzestali. Uznali, że to wystarczy, żeby auta za ponad 150 tys. same się sprzedawały podobnie jak Tipo Jeśli ktoś wcześniej jeździł Alfą, to wystarczy mu 15 minut jazdy próbnej, żeby się przekonać do nowych modeli (np. ja), ale żeby sfinalizować zakup Alfy, to potrzeba jeszcze sporo samozaparcia Wcale się nie dziwię, że sporo osób odpada w salonach, bo sprzedawcy Alfy nie potrafią (nie mają czym) ich zatrzymać
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #794
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Już wiele razy tu pisałem, że FCA stworzyło dwa świetne auta zasługujące na miano aut premium, skopiowali cenniki z innych marek premium i na tym poprzestali. Uznali, że to wystarczy, żeby auta za ponad 150 tys. same się sprzedawały podobnie jak Tipo
    Chyba właśnie problem jest w tym, dokładnie.

  5. #795
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymam Zobacz post
    Pozwolę się sobie nie zgodzić, odebrałem dwa tygodnie temu nową trójkę i sporo ludzi się ogląda, dostałem nawet kilka kciuków w górę.
    Niestety, sprzedaż i podejście sprzedawców w Warszawie (nie wiem jak w Polsce) jest tragiczne. Chyba z racji młodego wieku zarówno Bołtowicz jaki i Carserwis mieli na mnie totalnie wylane. Dostałem kilka kalkulacji leasingu, pozdrowienia w mailu i na tym się kontakt z reguły kończył, na odpowiedzi na maile zdarzało mi się czekać tydzień i dluzej, nikt nie chciał mi tego samochodu sprzedać, Giulię dostałem do pojeżdżenia najdłużej na godzinę, przy dwóch dniach wypozyczenia w Volvo i BMW. Jak napisałem jednej sprzedawczyni z Carserwisu, że drogą eliminacji wacham się już tylko między Giulią, a 330, to napisała mi tylko, że ma nadzieję, że zdecyduje się na Alfę. W BMW dali mi po tym samym mailu większy rabat i kilka gadżetów do samochodu. O doradztwie w finansowaniu i jakiejkolwiek rozmowie o ofercie ostatecznej nie było mowy. I szkoda, bo na prawdę chciałem Giulię...
    Można powiedzieć, że dałeś się namówić na parę gadżetów i kupiłeś nie ten samochód co chciałeś. Szkoda, że dałeś się omamić przez sprawnego handlowca z BMW. Mam nadzieję, że chociaż za Betę dałeś mniej niż miałeś dać za Giulię, wtedy trudno się czepiać, wygrywa ten kto da lepszą cenę.

  6. #796
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Można powiedzieć, że dałeś się namówić na parę gadżetów i kupiłeś nie ten samochód co chciałeś. Szkoda, że dałeś się omamić przez sprawnego handlowca z BMW. Mam nadzieję, że chociaż za Betę dałeś mniej niż miałeś dać za Giulię, wtedy trudno się czepiać, wygrywa ten kto da lepszą cenę.
    Panowie,
    to jest tylko i aż auto - to chyba nie jest także [MENTION=75966]szymam[/MENTION] kupił nie to co chciał,
    miał na uwadze dwa auta i wybrał to, które wyszło finalnie lepiej z różnych względów,
    to nie jest porównanie alfa giulia vs (z całym szacunkiem) renault megane gdzie, tylko alfa vs bmw - dwa fajne auta;
    jeździłem nową trójką i to jest naprawdę dobre auto, choć prowadzeniem ustępuje AR, ale ma za to inne plusy.

  7. #797
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Przecież pisał, że chciał Giulię a kupił BMW. Wygrał lepszy handlowiec a nie lepszy samochód. Jeśli ja uważam, że dany samochód jest lepszy, to do kupna innego może mnie przekonać tylko lepsza cena a na pewno nie szerszy uśmiech handlowca

  8. #798
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW 3 G20 330i
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Można powiedzieć, że dałeś się namówić na parę gadżetów i kupiłeś nie ten samochód co chciałeś. Szkoda, że dałeś się omamić przez sprawnego handlowca z BMW. Mam nadzieję, że chociaż za Betę dałeś mniej niż miałeś dać za Giulię, wtedy trudno się czepiać, wygrywa ten kto da lepszą cenę.
    Podobnie wyposażone BMW (wiadomo, że nie da się 1:1) z pakietami serwisowymi, rabatem prawie 20% na produkcję (nie stock), ubezpieczeniem i leasingiem na preferencyjnych warunkach wychodziło na prawdę sporo taniej. Plus pozwolili mi zamówić jako osoba prywatna, a potem przefakturować to na działalność, bo ta ruszała dopiero w nowym roku. W Alfie dostałem informację, że nie ma takiej możliwości.

    Cytat Napisał k3ss Zobacz post
    Panowie,
    to jest tylko i aż auto - to chyba nie jest także [MENTION=75966]szymam[/MENTION] kupił nie to co chciał,
    miał na uwadze dwa auta i wybrał to, które wyszło finalnie lepiej z różnych względów,
    to nie jest porównanie alfa giulia vs (z całym szacunkiem) renault megane gdzie, tylko alfa vs bmw - dwa fajne auta;
    jeździłem nową trójką i to jest naprawdę dobre auto, choć prowadzeniem ustępuje AR, ale ma za to inne plusy.
    Dokładnie tak, choć nadal uważam, że jeśli idzie o prowadzenie to Giulia jeździ lepiej

  9. #799
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    No i spoko. Jeśli wyszła taniej to wybór usprawiedliwiony. Swoją drogą, piękne mamy teraz czasy że Alfę kupuje się bo lepiej się prowadzi a BMW bo jest tańsze 10-20 lat temu było odwrotnie....

  10. #800
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    No i spoko. Jeśli wyszła taniej to wybór usprawiedliwiony. Swoją drogą, piękne mamy teraz czasy że Alfę kupuje się bo lepiej się prowadzi a BMW bo jest tańsze 10-20 lat temu było odwrotnie....
    Tak, tylko Alfa nadal jest za droga jak na rozpoznawalność marki i całokształt dookoła produktu (np. kiepska sieć sprzedaży). Mówisz, że Alfę się kupuje bo lepiej się prowadzi. No niby prawda, ale realia są takie, że Alfy się NIE kupuje.

    Ale może nie wchodźmy w ten temat znów bo my i tak niewiele możemy zmienić pisząc posty na forum

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory