Strona 81 z 84 PierwszyPierwszy ... 317172737475767778798081828384 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 833

Temat: Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku

  1. #801
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Panowie, nie od dziś wiadomo, że punkt widzenia zależny od punktu siedzenia...

    innymi kryteriami będzie kierowała się osoba która faktycznie kupuje nowy samochód a innymi kryteriami "doradca" lub "krytykant" z forum, który prawdopodobnie nigdy nie kupował nowego samochodu i nie stał przed dylematem, na jaki model pojazdu wydać 200-250 tys zł, często ciężko zarobionych pieniędzy.

    Jest cała rzesza klientów niezdecydowanych którzy wiedzą jedynie, że nowy samochód ma być np. z grupy premium ale nie są zdecydowani czy to będzie Volvo, BMW, MB, Lexus, czy AF (kolejność dowolna). Zadaniem sprzedawców jest przekonanie takiego klienta, że to ich marka jest warta zakupu i problem Alfy Romeo polega na tym, że ich sprzedawcy nie potrafią lub nie chcą tych niezdecydowanych klientów przekonywać a wręcz zniechęcają do zakupu o czym przekonałem się osobiście.

    Ktoś na forum napisał, że kupuje się samochód a nie proces zakupowy, ja się z tym nie zgadzam bo proces zakupowy jest tak samo ważny jak sam towar który kupuję, szczególnie w markach premium za którą chce uchodzić AF.

    Dlatego nie dziwi mnie fakt, że ktoś chciał kupić Giulię a kupił BMW. Samochody obu marek mają swoje wady i zalety... ale to sprzedawcy BMW byli lepsi

  2. #802
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Panowie, nie od dziś wiadomo, że punkt widzenia zależny od punktu siedzenia...

    innymi kryteriami będzie kierowała się osoba która faktycznie kupuje nowy samochód a innymi kryteriami "doradca" lub "krytykant" z forum, który prawdopodobnie nigdy nie kupował nowego samochodu i nie stał przed dylematem, na jaki model pojazdu wydać 200-250 tys zł, często ciężko zarobionych pieniędzy.

    Jest cała rzesza klientów niezdecydowanych którzy wiedzą jedynie, że nowy samochód ma być np. z grupy premium ale nie są zdecydowani czy to będzie Volvo, BMW, MB, Lexus, czy AF (kolejność dowolna). Zadaniem sprzedawców jest przekonanie takiego klienta, że to ich marka jest warta zakupu i problem Alfy Romeo polega na tym, że ich sprzedawcy nie potrafią lub nie chcą tych niezdecydowanych klientów przekonywać a wręcz zniechęcają do zakupu o czym przekonałem się osobiście.
    Oczywiście masz rację, że Alfa ma często za słabych handlowców ale może to zniechęcić jedynie kompletnych laików w temacie lub właśnie takich. dla których wydanie 200 tys. na samochód to pryszcz bo i tak za 3 lata będzie kolejny... Ja kupowałem już kilka nowych samochodów i z każdym kolejnym razem rola handlowca miała mniejszy wpływ na moją decyzję, najważniejszy był sam samochód.
    Oczywiście ciężko kupuje się wóz jak mamy do czynienia z dyletantem (a w Alfie takich nie brakuje) ale wystarczy wtedy odwiedzić inny salon tej samej marki. Ostatni nowy samochód kupowałem 250 km od Płocka, samochód jest dla mnie o tyle ważny, ze mogę trochę wysiłku włożyć w jego zakup.

  3. #803
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Jest cała rzesza klientów niezdecydowanych którzy wiedzą jedynie, że nowy samochód ma być np. z grupy premium ale nie są zdecydowani czy to będzie Volvo, BMW, MB, Lexus, czy AF (kolejność dowolna). Zadaniem sprzedawców jest przekonanie takiego klienta, że to ich marka jest warta zakupu i problem Alfy Romeo polega na tym, że ich sprzedawcy nie potrafią lub nie chcą tych niezdecydowanych klientów przekonywać a wręcz zniechęcają do zakupu o czym przekonałem się osobiście.
    Dokładnie to miałem na myśli w moim poprzednim wpisie w tym wątku. Nie potrafię zrozumieć takiej postawy i też tego doświadczyłem przy zakupie Giulii, mimo że kupowałem już trzecią Alfę i raczej nie trzeba mnie było zbytnio przekonywać do tego zakupu Obawiam się, że taka postawa jest pochodną sposobu wynagradzania sprzedawców, ale tutaj już nie mamy żadnych wiarygodnych danych. Dokąd to się generalnie nie zmieni, to jeszcze sporo zawiedzionych klientów nigdy nie kupi Alfy Sam produkt nie wystarczy - jeszcze trzeba umieć go sprzedać, szczególnie gdy się ponownie wchodzi na rynek w danym segmencie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Oczywiście masz rację, że Alfa ma często za słabych handlowców ale może to zniechęcić jedynie kompletnych laików w temacie lub właśnie takich. dla których wydanie 200 tys. na samochód to pryszcz bo i tak za 3 lata będzie kolejny... Ja kupowałem już kilka nowych samochodów i z każdym kolejnym razem rola handlowca miała mniejszy wpływ na moją decyzję, najważniejszy był sam samochód.
    Oczywiście ciężko kupuje się wóz jak mamy do czynienia z dyletantem (a w Alfie takich nie brakuje) ale wystarczy wtedy odwiedzić inny salon tej samej marki. Ostatni nowy samochód kupowałem 250 km od Płocka, samochód jest dla mnie o tyle ważny, ze mogę trochę wysiłku włożyć w jego zakup.
    A próbowałeś kupić Gulię lub Stelvio? Chyba nie, bo nie napisałbyś tego, co napisałeś. W okresie gdy chciałem kupić nową Alfę żaden sprzedawca nie chciał mojej gotówki, leasingu 100% jeszcze nie było, oferta na leasing 109% była ważna przez 1 miesiąc, a auto do produkcji można było odebrać po 3 miesiącach. Auta na stocku były albo w wersji "golas", albo doposażone na maxa w opcje których nie chciałem i nie miałem ochoty za nie płacić nawet z upustem 15%, bo pożerały cały ten upust. O braku możliwości wypożyczenia auta na weekend, czy jakiś promocyjnych pakietach serwisowych, czy dodatkowej gwarancji nawet nie wspominam. To czym ten sprzedawca w Alfie ma zatrzymać klienta, który rozważa zakup Alfa vs. BWM?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #804
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Ciekawa sprawa odnośnie BMW jest w kwestii motocykli. Ponieważ duuuuużo dłużej siedzę w świecie motocykli Ducati niż w świecie Alfy Romeo to znam trochę bardziej ten rynek. Główny konkurent Ducati w świecie motocykli premium to właśnie BMW i wiem, że spośród kupujących auta w ich salonach werbują potencjalnych klientów na motocykle. W ten sposób masę ludzi kupuje motory BMW choć często później na nich prawie nie jeździ. To też rzuca się światło jak uczą sprzedawać towar chłopaki w Bawarii.

    Inna sprawa,że odkąd Ducati zostało przejęte przez Audi (czyli VW) to Włosi mówią,że wiele zmieniło się na lepsze w kwestii organizacji firmy, sprzedaży, jakości itp. Ja tam zadowolony nie jestem bo wolę starsze modele ale ważne,że się kręci a Ducati sprzedaje wiecej moto.

  5. #805
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Mogę co nieco opisać na swoim przykładzie, dlaczego ludzie nie kupują i dlaczego ja już raczej też nie kupię.
    Mimo tego, że Giulia fajnym autem jest.
    pomijam kwestie ofert, finansowania konstruowania cennika...
    własnie otrzymałem odpowiedż od FCA na zgłoszenie wad lakieru( schodzący klar z lusterek, źle spasowana klapa bagaznika i zderzak- w wyniku czego zderzak jest porysowany, klapa również)
    jak się okazuje obie wady nie podlegają gwarancji... ( chociaż mam gwarancję na lakier 3 lata dodatkowo przedłużoną do 4 lat)mimo serwisowania auta w ASO, procedura serwisowa nakazuje im sprawdzanie lakieru.
    na razie zgłosiłem do Włoch. potem zatrudniam prawnika... i raczej już Alfy nie kupię...

  6. #806
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał treslunas Zobacz post
    Mogę co nieco opisać na swoim przykładzie, dlaczego ludzie nie kupują i dlaczego ja już raczej też nie kupię.
    Mimo tego, że Giulia fajnym autem jest.
    pomijam kwestie ofert, finansowania konstruowania cennika...
    własnie otrzymałem odpowiedż od FCA na zgłoszenie wad lakieru( schodzący klar z lusterek, źle spasowana klapa bagaznika i zderzak- w wyniku czego zderzak jest porysowany, klapa również)
    jak się okazuje obie wady nie podlegają gwarancji... ( chociaż mam gwarancję na lakier 3 lata dodatkowo przedłużoną do 4 lat)mimo serwisowania auta w ASO, procedura serwisowa nakazuje im sprawdzanie lakieru.
    na razie zgłosiłem do Włoch. potem zatrudniam prawnika... i raczej już Alfy nie kupię...
    Przecież Twój przykład nie ma nic do tematu. Uszkodzenia mechaniczne lakieru - która marka uznała by Ci w tym przypadku reklamację?
    W Alfie nie ma z reguły problemu z załatwieniem naprawy na gwarancji, chyba że temat z oczywistej przyczyny nie podlega gwarancji.
    Zresztą Giulię już kupiłeś więc Twój przykład i tak się nie liczy


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #807
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    schodzący klar w nowym aucie czy obcierające elementy nadwozia wskutek złego spasowania - weź mi powiedz z jakich przyczyn miałby gwarant nie uznać gwarancji?

  8. #808
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    ...tym bardziej ze komus tu na forum uznali właśnie przy klapie i o ile pamietam lakierowali. widac uznaniowosc
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #809
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    schodzący klar w nowym aucie czy obcierające elementy nadwozia wskutek złego spasowania - weź mi powiedz z jakich przyczyn miałby gwarant nie uznać gwarancji?
    Jakieś podstawy musieli mieć skoro nie uznali gwarancji. Klar może schodzić od różnych czynników zewnętrznych a zderzak mógł się przesunąć w skutek uderzenia itp. Oczywiście gdybam ale żeby odrzucić roszczenie gwarancyjne muszą mieć solidny powód.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #810
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Mój kumpel kupił pół roku temu nowego Lexusa RX za 300 tys. Lakier mu schodził płatami z auta. Nie uznali gwarancji. Musiał zgłosić z AC. Powiedzieli mu w ASO ,że na myjni użyli złej chemii.
    Innemu znajomemu zardzewiały zaciski w salonowym Audi A5 ale to makabrycznie zardzewiały. Wyglądało to mega chamsko. Też audi nie uznało- ten sam powód. Pomalował za własne pieniądze.
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 18-02-2020 o 22:52

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfetta - 2018
    Utworzone przez uki w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 17:07
  2. Sprzedaż Alfy i Lancii w roku 2013
    Utworzone przez radosuaf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 00:42
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2011 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 20:54
  4. Sprzedaż Alfa Romeo w Polsce w 2010 roku i w latach poprzednich (auta nowe)
    Utworzone przez pafka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory