Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 76

Temat: Wymiana oleju Giulia 2.0 200KM

  1. #61
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Wskaźnik wymiany oleju - reset
    Aby zresetować system wskaźnika wymiany oleju (po wykonaniu planowej konserwacji), należy postępować zgodnie z poniższą procedurą
    Ustaw zapłon w pozycji ON. (Nie uruchamiaj silnika.)
    Wciśnij powoli całkowicie pedał przyspieszenia, trzy razy w ciągu 10 sekund.
    Ustaw zapłon w pozycji OFF / LOCK.

  2. #62
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    1

    Domyślnie

    Chcielibyśmy poinformować, że usługi serwisowe Masterlease są zlecane i wykonywane zgodnie dokonanym wyborem Klienta i zapisami zawartej umowy. Nie wszystkie umowy Masterlease realizowane są w wyłącznie w autoryzowanych stacjach serwisowych i nie we wszystkich umowach możliwa jest obsługa wyłącznie w autoryzowanych stacjach danego producenta.

  3. #63
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    342

    Domyślnie

    Zapytałem kilka serwisów na Śląsku i w okolicy o koszt wymiany oleju i filtra przy przebiegu około 1500-2000km i koszt pierwszego przeglądu przy 15000km.
    Wcześniej dość tanio wyglądający Auto Tim Opole wycenił tak:
    "Części:
    1. olej Selenia Digitek 0W30 C2 PURE ENERGY (5 L) - 614,25 zł
    2. filtr oleju - 43,85 zł
    Robocizna - 177,12 zł"
    Chyba ich pogięło... 122 zł za litr oleju... Do tego koszt robocizny imho trochę oderwany od rzeczywistości.

    "Koszt pierwszego przewidzianego przeglądu przy 15000 km - 1200 zł"
    Tu brak info czy netto czy brutto i co jest w cenie - dopytam.

    Czekam na resztę odpowiedzi ale chyba z Opolem się nie polubimy. Chciałem u nich kupić auto ale po propozycji leasingu z ich strony na ponad 110% odechciało mi się dalszych rozmów. Widzę, że z serwisem będzie podobnie.

  4. #64
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_css Zobacz post
    Zapytałem kilka serwisów na Śląsku i w okolicy o koszt wymiany oleju i filtra przy przebiegu około 1500-2000km i koszt pierwszego przeglądu przy 15000km.
    Wcześniej dość tanio wyglądający Auto Tim Opole wycenił tak:
    "Części:
    1. olej Selenia Digitek 0W30 C2 PURE ENERGY (5 L) - 614,25 zł
    2. filtr oleju - 43,85 zł
    Robocizna - 177,12 zł"
    Chyba ich pogięło... 122 zł za litr oleju... Do tego koszt robocizny imho trochę oderwany od rzeczywistości.

    "Koszt pierwszego przewidzianego przeglądu przy 15000 km - 1200 zł"
    Tu brak info czy netto czy brutto i co jest w cenie - dopytam.

    Czekam na resztę odpowiedzi ale chyba z Opolem się nie polubimy. Chciałem u nich kupić auto ale po propozycji leasingu z ich strony na ponad 110% odechciało mi się dalszych rozmów. Widzę, że z serwisem będzie podobnie.
    olej w ASO jest w cenie ok 58-60zł za 1L

  5. #65
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Olej ich olej nie jestes zdany na Selenie i ASO, przywiez swoj innego producenta spelniajacy norme Fiata albo swoja Selenie jak bardzo chcesz. Jest duzo rownie dobrych badz lepszych olejow niz ta Selenia 0W30 chocby Millers, Penrite, Ravenol, Motul itd. Ja zmienilem przy 10 tys. na Millersa 0W30 i wg mnie lepiej silnik na nim pracuje, na Seleni po wyjezdzie z garazu przez pierwsze 200-300m mialem delikatne poszarpywanie, jakby nieplynna prace, po zmianie na Millersa to calkowicie zniknelo, chocbym ruszal po nocy pod chmurka przy niskiej temperaturze. ASO tez nie mialo zadnych problemow z zalaniem innego oleju, wrecz pochwalili wybor..

  6. #66
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    Olej ich olej nie jestes zdany na Selenie i ASO, przywiez swoj innego producenta spelniajacy norme Fiata albo swoja Selenie jak bardzo chcesz. Jest duzo rownie dobrych badz lepszych olejow niz ta Selenia 0W30 chocby Millers, Penrite, Ravenol, Motul itd. Ja zmienilem przy 10 tys. na Millersa 0W30 i wg mnie lepiej silnik na nim pracuje, na Seleni po wyjezdzie z garazu przez pierwsze 200-300m mialem delikatne poszarpywanie, jakby nieplynna prace, po zmianie na Millersa to calkowicie zniknelo, chocbym ruszal po nocy pod chmurka przy niskiej temperaturze. ASO tez nie mialo zadnych problemow z zalaniem innego oleju, wrecz pochwalili wybor..
    Możesz podać link jaki dokładnie wlałeś ? Wiem że Millersa 0W30 ale on ma jeszcze 3 rodzaje.

  7. #67
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    Możesz podać link jaki dokładnie wlałeś ? Wiem że Millersa 0W30 ale on ma jeszcze 3 rodzaje.
    MILLERS OILS XF LONGLIFE C2 0W-30, ten spelnia normy Fiat 9.55535-GS1, 9.55535-DS1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b_millers-oils-xf-longlife-c2-0w-30-5l.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	44.7 KB
ID:	276029

  8. #68
    Użytkownik Świeżak Avatar jan dukat
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Nowy Sącz okolice
    Auto
    GIULIA 2.0T,ABARTH 500,AR 147 JTD 16V,fiat barchetta
    Postów
    165

    Domyślnie

    Ja również mogę polecić Millers, dokładnie ten sam, który podał method. Mój silnik po przebiegu 80tkm zaczął po wymianie pracować jakby ciszej,ale może to tylko autosugestia. Używałem Millersa od lat w swoich autkach, nigdy nie było problemów. Akurat padło na Millersa ale chyba każdy dobry olej w tej specyfikacja będzie ok, ważne wg mnie skrócenie interwałów wymiany.

  9. #69
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    A co powiecie na Liqui Moly Top Tec 4310 0W-30.
    Spełnia normę Fiata. Lał ktoś ten konkretny?

    Zastanawiam się na co zwrócić uwagę wybierając z takich samych 0W30 (Selenia, Millers, LM czy np. Motul) wszytkie spełniają odpowiednią dla nas normę, ceny zbliżone ale może zawartość "czegoś" jest korzystniejsza z punktu widzenia np trwałości rozrządu, MultiAir itp? Ktoś pisał że molibden w dużej ilości jest pożądany...

    Nie znam się na kartach charakterystyki i nie potrafię zinterpretować podanych tam danych stąd pytam Was mądrzejszych...

  10. #70
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Ktoś pisał że molibden w dużej ilości jest pożądany...
    Ja to pisałem, ale pisałem też wiele postów o olejach spełniających API SN+/SP w kontekście przeciwdziałania LSPI.

    Tutaj jest post, który wspominasz. W odniesieniu do dbałości o łańcuch rozrządu:
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2271260

    Materiał dla bardziej zainteresowanych ze znajomością angielskiego:
    STLE2016 Engine and Drivetrain III Session 3C C. Esche The Role Additive Chemistry Plays.pdf

    A co powiecie na Liqui Moly Top Tec 4310 0W-30. Spełnia normę Fiata.
    To spełnianie normy Fiata naprawdę niewiele znaczy. Olej jest kiepski. Żeby nie pozostawać gołosłownym linkuję kartę danych technicznych:
    https://pim.liqui-moly.de/pidoc/P003...30-24.0-en.pdf
    -39°C marnie świadczy o jakości zastosowanej bazy olejowej. Wysoki Noack zdaje się to potwierdzać (10,9%). TBN też lichy - 7 mg KOH/g.

    Są lepsze oleje z 9.55535-GS1, jeśli ktoś się upiera.

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. [Stelvio/Giulia] Ile bierze wam oleju silnik 280 KM?
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 29-05-2023, 07:33
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Wymiana rozrządu w Alfie 159 z silnikiem 2.4 JTDm 200KM
    Utworzone przez slawek986 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-04-2015, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory