Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 116

Temat: Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio

  1. #101
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Hej mam pytanie. Odebrałem właśnie swoją giulie q model my21 i jestem właśnie po pierwszej jeździe nocą i zauważyłem że nie włączają mi się zarówno przy manewrowaniu światła LED (doświetlanie zakrętów) ani też podczas kręcenia kierownica na parkingu lub wolnej jeździe nie zmienia się słup światła. W poprzedniej giulii było zarówno to pierwsze jak i bardzo wyraźnie zmieniał się słup światła podczas kręcenia kierownica (xenon był ruchomy) obie giulie mają 35W światła. Czy coś się po lifcie zmieniło? Czy to awaria jakas Czy wtf?

  2. #102
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    mały update - ASO sprawdziło i faktycznie najprawdopodobniej po lifcie lub od roku 2021 zmianie uległo działanie świateł a precyzyjniej działanie systemu AFS - nie doświetla już tak jak to miało miejsce np. w autach z 2018 i 2019 roku i jest to w jakiś sposób uzależnione od czujnika zmroku, radaru itp - ASO będzie sprawdzać z importerem w jaki sposób działanie świateł uległo zmianie i da mi znać. W mojej ocenie zmiana na dużą niekorzyść (przed liftem światła super działały jeżeli chodzi o doświetlanie zakrętów itp)

  3. #103
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    mały update - ASO sprawdziło i faktycznie najprawdopodobniej po lifcie lub od roku 2021 zmianie uległo działanie świateł a precyzyjniej działanie systemu AFS - nie doświetla już tak jak to miało miejsce np. w autach z 2018 i 2019 roku i jest to w jakiś sposób uzależnione od czujnika zmroku, radaru itp - ASO będzie sprawdzać z importerem w jaki sposób działanie świateł uległo zmianie i da mi znać. W mojej ocenie zmiana na dużą niekorzyść (przed liftem światła super działały jeżeli chodzi o doświetlanie zakrętów itp)
    AFS ma też swoje wady i być może update to skorygował. Chodzi o to, że przy serii szybko pokonywanych zakrętów dochodzi do sytuacji, gdzie światła nie nadążają za "kierownicą", wychodzisz z zakrętu dajmy na to w lewo, szybki zakręt w prawo, a światła jeszcze świecą w lewo i w efekcie przez chwilę jedziesz po omacku, co bywa niebezpieczne.

  4. #104
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    mały update - ASO sprawdziło i faktycznie najprawdopodobniej po lifcie lub od roku 2021 zmianie uległo działanie świateł a precyzyjniej działanie systemu AFS - nie doświetla już tak jak to miało miejsce np. w autach z 2018 i 2019 roku i jest to w jakiś sposób uzależnione od czujnika zmroku, radaru itp - ASO będzie sprawdzać z importerem w jaki sposób działanie świateł uległo zmianie i da mi znać. W mojej ocenie zmiana na dużą niekorzyść (przed liftem światła super działały jeżeli chodzi o doświetlanie zakrętów itp)
    Udało Ci się coś więcej w tym temacie dowiedzieć?
    2021 Giulia Veloce Ti Trofeo White
    ex:
    2018 Giulia Veloce Misano Blue
    2006 159 SW Blu Oltremare

  5. #105
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    niestety 0 odpowiedzi od Importera. i niestety ale słabiej światła działają po lifcie. mam również wrażenie że moje przynajmniej świecą za bardzo w dół - podobno można je w serwisie delikatnie podnieść i przy serwisie 15 000 km poproszę ich o to.

  6. #106
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Moje dość wysoko, zastanawiam się czy nie oślepiają ludzi z naprzeciwka. Pewnie podjadę na skp w wolnej chwili.
    Mam jeszcze wrażenie, że pomimo braku doświetlania światła świecą szerzej niż w przedlifcie.
    2021 Giulia Veloce Ti Trofeo White
    ex:
    2018 Giulia Veloce Misano Blue
    2006 159 SW Blu Oltremare

  7. #107
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    zauważ że włącza się doświetlanie zakrętu jak jedziesz np. 20 km/h i skręcasz w zakręt 90 stopni lub jeździsz po rondzie i z niego zjeżdżasz. ale przed liftem światła genialnie skręcały razem z kierownicą. bardzo żałuję że tego już nie ma (
    ale za to jest automatyczne włączanie świateł jak zaczyna padać deszcz

  8. #108
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Oo, z tym deszczem to nie wiedziałem, super opcja
    Wiem, że się włączają diody ale nie o tym pisałem a o samym słupie światła z ksenonów, który wydaje mi się że jest szerszy.

    A te SBL (bo chyba tak te diodki się nazywają) też musieli zmienić, bo wcześniej chyba na postoju można było je włączyć.
    2021 Giulia Veloce Ti Trofeo White
    ex:
    2018 Giulia Veloce Misano Blue
    2006 159 SW Blu Oltremare

  9. #109
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    zauważ że włącza się doświetlanie zakrętu jak jedziesz np. 20 km/h i skręcasz w zakręt 90 stopni lub jeździsz po rondzie i z niego zjeżdżasz. ale przed liftem światła genialnie skręcały razem z kierownicą. bardzo żałuję że tego już nie ma (
    ale za to jest automatyczne włączanie świateł jak zaczyna padać deszcz
    Mam poliftową z AFS i niedawno w trakcie nocnej przejażdżki testowałem "skręt" świateł. Przy ruchu kierownicą jest wyraźny ruch światła w kierunku skrętu. Co prawda testowałem przy dość małej prędkości aby było widać ale ruch był wyraźny i nie wynikał z samego skrętu auta.
    Na przeglądzie prosiłem również o skorygowanie świateł w dół bo miałem mrugania, że oślepiam. Jechałem później z bratem i zanim zdążyłem powiedzieć, że obniżyłem wiązkę i trochę słabiej widać ten stwierdził, że super oświetlają więc chyba wciąż jest nieźle

  10. #110
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Czy ktoś posiadający Giulię sprzed tego liftu, w którym zmieniła się funkcjonalność AFS, może mi podać oznaczenia homologacyjne z klosza reflektora?

    Nowe Giulie z lampami 35 W mają oznaczenia "DCR", co oznacza, że jest to zwyczajne światło mijania/drogowe, które może ewentualnie skręcać się na boki. W kofiguratorze również już nie jest to oznaczone jako AFS.

    Przeglądam używane lampy wystawione na allegro i każda ma oznaczenie DCR, więc skłaniam się ku wątpieniu w to, że w Giuliach AFSy kiedykolwiek były.

    Poniżej wycinek z UNECE R149, gdzie opisane są wszystkie funkcje oświetlenia głównego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	R149-markings.png
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	71.5 KB
ID:	285419

    Żeby mówić o AFSach w Giulii/Stelvio, lampy muszą mieć oznaczenia podobne do "X C...R", gdzie zamiast wielokropka jest przynajmniej jeden inny tryb (autostradowy - E, miejski - V, na gorszą pogodę - W). Skręcanie jest tylko dodatkiem i nie implikuje tego, że lampy są homologowane jako AFS. Jeśli przedlifty mają takie oznaczenie, to ich posiadacze wygrali

Podobne wątki

  1. [Stelvio/Giulia] Ile bierze wam oleju silnik 280 KM?
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 29-05-2023, 07:33
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory