Strona 14 z 18 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 172

Temat: Grubość, jakość, wytrzymałość lakieru

  1. #131
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Mnie ceramika będzie kosztować 1300 zł. Pomyślałem, że dam dodatkowo folię na maskę zderzak i lusterka tyle, że okazało się, że ..... muszą w miejscach położenia foli ściągnąć ceramikę Jak dla mnie to niezły absurd

  2. #132
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    no i sam widzisz- każdy ma inny pogląd na pewne sprawy
    dokladnie, np dla mnie nie jest problemem ze ktos uwaza ze modul deaktywatora S&S jest mu niepotrzebny bo sobie kliknie guzik za kazdym razem - ja sie nie obrazam ze nie kupi ode mnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ja Twój szanuje
    ale w kwestii ceramiki Twoj post byl conajmniej niemily i szacunku to tam za grosz nie widzialem niestety


    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    w kwestii konserwacji mimo, że uważam to za zbędną fanaberie a i czasem wręcz szkodliwą.
    nie wiem co jest szkodliwego w konserwacji. mam przezroczysty wosk wewnatrz drzwi/bagaznika/gdzies tam jeszcze przy drzwiach czy w niektorych miejscach przy komorze silnika, a na podwoziu mam jakis srodek konserwujacy. co ciekawe robila mi to firma detailingowa i mocno namawiala na ceramike, tylko cena zwalala z nog. nawet zrobienie samych felg (myslalem o latwiejszym czyszczeniu z pylu z klockow) krzykneli bodajze 500zl i to chyba netto.


    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    a co do ceny ceramiki 5 tyś? chyba ciut za dużo za dużo. uwierz - przy Twoich zdolnościach coś dobrego sam sobie zrobisz za max 500 pln tu nie ma żadnej szamańskije wiedzy-
    bylo minelo. 5k bylo w firmie detailingowej za calosc


    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ja tylko uważam że Stelvio czy Giulia zasługuje na to by być błyszcząca i czysta cały czas.
    wiadomo fajnie jak sie swieci i pieknie wyglada, tu zgoda, pytanie tylko czy efekt po zwyklym myciu kogos satysfakcjonuje czy nie, mnie tak - w miare czysta, w miare blyszczaca, jest OK.


    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    a idę o zakład że złapiesz bakcyla detailingowego.
    po pierwsze nie wiem czy nie za pozno na aucie ktore ma ponad rok, do tego juz po paru samowolkach w ASO gdzie umyli na szczotkach auto juz odpuscilem i im nawet na to pozwalam (choc ja myje lanca). hmm, zebym mial na to czas teraz to moze i takie 500zl jeszcze moglbym wydac. niestety nad nowym biznesem siedze wieczorami/w nocy i zagluje czasem zeby zona i synek jeszcze mieli ze mnie jakis pozytek - od 2 mcy nie mam czasu podjechac na wyciagniecie wgniotki (wiec nie robie zaprawki maskujacej) jaka ktos mi zrobil na slupku A - pewnie pod jakims Leroy Merlin czy Castorama czyms duzym/metalowym mi dziubnal:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190429_102422.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	49.6 KB
ID:	259851
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #133
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Ja położyłem niedawno ceramikę i żałuję, że nie zrobiłem tego od razu. Folii nie chciałem.

    Co do ceny całej operacji - dużą kwestią jest przygotowanie lakieru i jego korekta przed samą aplikacją powłoki. Do tego powłoki są różne i ich ceny wahają się znacznie.

    To prawda, że trzeba dbać i serwisować. Serwisując co 4 miesiące ma się utrzymać 3-4 lata (producent gwarantuje 5) - mówię tu konkretnie o mojej i powołuję się na swojego detailera. Coś za coś.

    Jakby ktoś był ciekawy samego efektu, zdjęcia w poście na fb: https://www.facebook.com/carbeautywr...52221864788466

    Droga impreza. Nie mam zamiaru nikogo namawiać. Lubię mieć auto w perfekcyjnym stanie, jednak trzeba brać poprawkę na to, że z miesiąca na miesiąc coraz więcej defektów siłą rzeczy jest i będzie się pojawiać. Obecnie lakiery są bardzo delikatne.

  4. #134
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dokladnie, np dla mnie nie jest problemem ze ktos uwaza ze modul deaktywatora S&S jest mu niepotrzebny bo sobie kliknie guzik za kazdym razem - ja sie nie obrazam ze nie kupi ode mnie
    S&S to niewyłączalny to jeden z najbardziej szkodliwych gadżetów - tu 1000% zgoda - dobrze że w Giulietcie da sie to wyłaczyć na stałe.
    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ale w kwestii ceramiki Twoj post byl conajmniej niemily i szacunku to tam za grosz nie widzialem niestety
    Przykro mi że tak to odebrałeś jeżeli tak to przepraszam lecz podobnie ja odebrałem Twój post.
    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie wiem co jest szkodliwego w konserwacji. mam przezroczysty wosk wewnatrz drzwi/bagaznika/gdzies tam jeszcze przy drzwiach czy w niektorych miejscach przy komorze silnika, a na podwoziu mam jakis srodek konserwujacy. co ciekawe robila mi to firma detailingowa i mocno namawiala na ceramike, tylko cena zwalala z nog. nawet zrobienie samych felg (myslalem o latwiejszym czyszczeniu z pylu z klockow) krzykneli bodajze 500zl i to chyba netto.
    Ponieważ robię w zabezpieczeniach w tej chwili bardziej już hobbistycznie z racj ibraku czasu i tylko dla swoich to dla przykładu zrobienie CRV z 2013 r - polerka, czyszczenie skór, wnętrza, 3 warstwy KUBE BOND 9H jedna NANO X na lakier szyby i felgi oraz 2 warstwy Leather Shield na fotele za 1800 pln no ale to nie "studio detailingowe". U mnie w RZ nawet o takich cenach jak tu padają nikt nie marzy .
    [/QUOTE]
    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    bylo minelo. 5k bylo w firmie detailingowej za calosc
    Cena chora - jak za 2 samochody NOWE to tak.


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wiadomo fajnie jak sie swieci i pieknie wyglada, tu zgoda, pytanie tylko czy efekt po zwyklym myciu kogos satysfakcjonuje czy nie, mnie tak - w miare czysta, w miare blyszczaca, jest OK.
    Kwestia podejścia i własnych zapatrywań.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    po pierwsze nie wiem czy nie za pozno na aucie ktore ma ponad rok, do tego juz po paru samowolkach w ASO gdzie umyli na szczotkach auto juz odpuscilem i im nawet na to pozwalam (choc ja myje lanca). hmm, zebym mial na to czas teraz to moze i takie 500zl jeszcze moglbym wydac. niestety nad nowym biznesem siedze wieczorami/w nocy i zagluje czasem zeby zona i synek jeszcze mieli ze mnie jakis pozytek - od 2 mcy nie mam czasu podjechac na wyciagniecie wgniotki (wiec nie robie zaprawki maskujacej) jaka ktos mi zrobil na slupku A - pewnie pod jakims Leroy Merlin czy Castorama czyms duzym/metalowym mi dziubnal:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190429_102422.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	49.6 KB
ID:	259851
    no takie coś boli a na zabezpieczeni auta nigdy nie jest za późno

  5. #135
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    W zabezpieczeniach lakierów siedzę od około 2010 roku więc chyba coś w temacie wiem. To co nakładam na lakier najpierw sprawdzam na samochodzikach własnych.
    9 lat - sporo. Czy możesz podać jakich wielkości używa się do określania "jakości" (twardość, ścieralność, chropowatość) lakieru/powierzchni/ceramiki i w jaki sposób określa się wartości tych parametrów?
    Jakie wartości osiągamy przy ceramice, a jakie przy stosowaniu wosku?
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 02-07-2019 o 17:44

  6. #136
    Użytkownik Świeżak Avatar grendziol
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Łódź - Konstantynów
    Auto
    ALFA 156 2,5 V6; 159 1.9 jtdm; Mito 1.4 turbo, 159 2.0 jtdm; Stelvio 280 hp;
    Postów
    63

    Domyślnie

    Zawsze miałem lakier w samochodach w idealnym stanie. Niezliczone warstwy super-wosku niemal co każde mycie. Efekt super, głęboki, soczysty lakier i dużo łatwiejsze utrzymanie w czystości. Wszystko było idealnie do pierwszego położenia ceramiki. Od tamtej pory "smaruje" nią wszystko co jeździ.
    Polecam każdemu, kto chce by jego samochód wyglądał świetnie przez cały czas.
    Co do zabezpieczenia mechanicznego to na pewno każda powłoka (czy to kwarc czy wosk) utwardza i uodparnia lakier, ale w granicach rozsądku. Niestety ale folia u mnie odpada, to trochę jak pokrowce na fotele...
    Cena - jeśli miałbym zapłacić przy nowym lakierze więcej niż 2 000 to został bym przy woskach, na szczęście można bez problemu znaleźć poważną firmę, która zrobi to za 1 000 - 1 500.

  7. #137
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    ja robię sporo kilometrów (około 70k km) i moja giulia odebrana w grudniu ma już 35k km. oczywiście znajomy, który prowadzi własne studio namawiał mnie na cermikę i/lub folię ale oczywiście zabrakło funduszy... dzisiaj efekt jest taki że całe auto z przodu jest mocno zniszczone (efekt kamieni na autostradach) a sam lakier mam wrażenie że rysuje się od patrzenia... mam już pełno małych/większych rysek, odprysków itp itd.

    na pewno umawiam się na folię na przednie reflektory - koszt około 350 zł za oba reflektory - to cena naprawdę spoko biorąc pod uwagę że ich stan po 6 miesiącach to tragedia...

  8. #138
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Plus ceramiki jest taki, że przestałem wydawać 5 zł co 2/3 dni na szybkie płukanie auta. Teraz, raz w tygodniu jadę na szybko opłukać i wysuszyć, raz na miesiąc myje ręcznie jakimś dobrym szamponem + reload i jest naprawdę pięknie.

  9. #139
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Przyznam, że pielęgnacja auta po nałożeniu ceramiki i warstwy hydrofobowej na szyby jest znacznie prostsza i przyjemniejsza. Chociażby usuwanie szczątków owadów z przedniego zderzaka to teraz kwestia psiknięcia środkiem na robale i przetarcia mikrofibrą, niezależnie czy samochód właśnie wrócił z trasy czy stał 2 tygodnie w pełnym słońcu. Przyjemne są nawet efekty wizualne podczas ruszania spod świateł w deszczu - krople na masce spływają jak po kaczce. Cena bywa zaporowa, zwłaszcza w przypadku środków z deklarowaną trwałością... 9 lat. Nie mniej jednak trzeba pamiętać o corocznej wizycie "odświeżającej". Np w przypadku produktów GTECHNIQ gwarancja na 9 lat obowiązuje tylko wówczas, kiedy będziesz odwiedzał detailera co rok (a taka wizyta może kosztować nawet ok 400 zł jeśli stwierdzą znaczne ubytki). Poza tym "efekt lustra" będzie widoczny na lakierach trójwarstwowych typu Trofeo lub metalizowanych, natomiast na podstawowych lakierach praktycznie nie widać różnicy.

  10. #140
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Sorry, ze przeszkadzam w dyskusji, mam pytanie odnosnie Misano Blue. Czy to tez jest xyralic tj Rosso Competizione? Jesli tak, to czy ktos by sie wypowiedzial, czy to jest taki "hidden feature" takiego lakieru, ze odpada przy dotknieciu paznokciem? Czy to tylko FCA ma taka technologie produkcji?
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

Podobne wątki

  1. [Giulia] Grubość lakieru
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-07-2021, 18:12
  2. [159] Grubość lakieru 159?
    Utworzone przez kamal1981 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-05-2016, 15:47
  3. Grubość lakieru alfa 159
    Utworzone przez vonpo w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 06:14
  4. Fabryczna grubość lakieru
    Utworzone przez barkonar w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 11:53
  5. [155] Grubość warstwy lakieru
    Utworzone przez Mario w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-01-2008, 12:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory