Strona 5 z 18 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 172

Temat: Grubość, jakość, wytrzymałość lakieru

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Po prostu szyba łatwiej się czyści, dłużej pozostaje czysta w miejscach gdzie nie sięga wycieraczka, lepiej odprowadza wodę i ładniej wygląda. Tyle.

    PS. Przy dobrej powłoce i umiejętnie nałożonej, nie smuży.

  2. #42
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Giulietta 1.4 T-Jet
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Rysy powstają na całym aucie w zastraszającym tempie. I to nie mówię o przejechaniu kluczykiem czy nitem od jeansów, wystarczy się czymkolwiek otrzeć i bach - biała rysa. Ekologia, panie...
    To nie tylko przypadłość Belli wiem bo mam na co dzień styczność z samochodami. Współcześnie wszystkie lakiery są na bazie wody. Nawet w szkopowozach marki premium na słupkach b potrafi być tylko 40 mikronów...niestety. Pozostaje tylko ceramika albo oklejanie ale w tym momencie kolor misano traci cały swój niewątpliwy urok...

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    A usuwał ktoś rysy na białym lakierze? Zna ktoś jakiś szpeców od tego najlepiej w Krakowie?

  4. #44
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    tworzy dodatkową warstwę coś w rodzaju szkła grubośc2-4 mikronów. Moniejszap odatnośc na łapanie rys i odprysków- oczywiście na mycie grabiami czy szczotą to tylko betonem zabezpieczenie pomoże. ale nie wyobrażam sobie współczesnego lakieru bez takiej powłoki.
    ja polecam zadbaneauto.pl - jest kilka oddziałów w Polsce i powłokę Kube Bond - jak płacić to za coś dobrego. Siedzę w tym trochę od 2011 r.
    jam ma odchylenie na tym tle - cała Giulietta ma 3 warstwy łącznie z ...podwoziem zawieszeniem i wydechem tapicerką plastikami etc
    siedzisz w tym od 2011 i nadal wierzysz w magiczne własciwości szkła wodnego aka powłoka ultra nano ceramiczna?

    kwarc/ceramika dobra rzecz dla utrzymania czystości karoserii i jakieś tam zabezpieczenie od strony chemicznej, ale przed absolutnie żadnymi uszkodzeniami mechanicznymi to nie chroni. Nie jest to na pewno warte pierdyliona złotych, które nieraz sobie liczą za taką usługę droższymi preparatami.

    Przed uszkodzeniami mechanicznymi chroni jednie folia bezbarwna. Patrząc na absurdalne ceny niektórych powłok, to nie ma się nad czym nawet zastanawiać.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 24-04-2018 o 13:24
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #45
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    to nie kwestia wiary -to określone fakty ale jak się smaruje guanem i oczekuje cudów to potem są takie właśnie jak Twój komentarze.
    Jeszcze jedno kwestia umiejętnego dbania o tego typu zabezpieczenie - mam porównanie które robię regularnie ramach testu- Koledze nakładam na A4 któremu wydaje się że dba o auto i ciągle ma pretensje że jest podrapane. no ale jak myjemy szczotą do plandek TIR-a i wycieramy twardą ścierą.... cóż.
    Mówisz folia? a pytałeś o profi usługę a nie folią z allegro? np koszt Giulietty zderzaka maski błotników progów lusterek i reflektorów oraz wewnętrznej cześć progów to ok 3-4 tyś.
    inna sprawa że nikt nie wie jak zachowa się folia po 3-4 latach leżakowania na lakierze przy próbie jej zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 24-04-2018 o 15:50

  6. #46
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    t
    Jeszcze jedno kwestia umiejętnego dbania o tego typu zabezpieczenie - mam porównanie które robię regularnie ramach testu- Koledze nakładam na A4 któremu wydaje się że dba o auto i ciągle ma pretensje że jest podrapane. no ale jak myjemy szczotą do plandek TIR-a i wycieramy twardą ścierą.... cóż.
    tak tak, wiem, twardość 9 skali mohsa i te sprawy, patrząc na tempo w jakim ludzie łykają te bzdury, to pewnie za 2 lata będą sprzedawali powłoki twardsze niż diament z dodatkiem nanografenu rewelacje jak w telezakupach mango.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #47
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    to nie kwestia wiary -to określone fakty
    Nieraz już pytałem na tym forum o jakieś badania na ten temat i cisza. Tylko jakieś subiektywne opinie.

    Imho ceramika to może się przydać na jakiś zabytkowy samochód po restauracji a nie daily car. Kładziesz takiemu powłokę za kilka koła ale masz spokój na kilka lat jak jeździsz kilka razy do roku w słoneczne dni na jakieś zloty. Wtedy tylko wodą opłuczesz zamiast myć cały z kurzu.
    Z drugiej strony i tak zawsze lepiej normalnie umyć i nałożyć wosk lub lekka polerka. Cały czas nie czaję tych powłok. Jeszcze drogie to jak smok
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #48
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    to nie kwestia wiary -to określone fakty
    robiłeś jakieś badania? znasz skład tych specyfików? czy "wydajemisie", tudzież "kosztowalowciulkasywiecmusibycdobre" ? Są specjalne narzędzia do pomiaru twardości, zorganizowanie nie powinno być większym problemem. Żaden producent nie pokazywał żadnych pomiarów, tylko filmy jak z telezakupów, ciekawe dlaczego
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #49
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    To coś jak magnetyzer do paliwa. Wszyscy mówią jakie to oszczędności robią ale nikt nie jest w stanie wytłumaczyć jak to działa
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #50
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Nieraz już pytałem na tym forum o jakieś badania na ten temat i cisza. Tylko jakieś subiektywne opinie.
    Panie, badania niepotrzebne, w prospekcie napisane, ze nanocząstki i wysokie stężenie dwuwodorku tlenu, musi działać
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. [Giulia] Grubość lakieru
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-07-2021, 18:12
  2. [159] Grubość lakieru 159?
    Utworzone przez kamal1981 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-05-2016, 15:47
  3. Grubość lakieru alfa 159
    Utworzone przez vonpo w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 06:14
  4. Fabryczna grubość lakieru
    Utworzone przez barkonar w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 11:53
  5. [155] Grubość warstwy lakieru
    Utworzone przez Mario w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-01-2008, 12:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory