Strona 11 z 18 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 172

Temat: Grubość, jakość, wytrzymałość lakieru

  1. #101
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    no i wyjaśniłeś jak powstały zadrapania. Zaschnięte ptasie guano należy mocno odmoczyć podobnie jak spryskać przed myciem owady na przednim zderzaku. Inaczej porysowany lakier gwarantowany- na to nie ma mocnych. Powłoka ma za zadanie zniwelowanie rysowania wskutek normalnego mycia. Powłokę masz dobra. Reload ma na celu wzmocnienie hydrofobowości oraz podbicie połysku.

  2. #102
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    pytanie jak to wygląda po takiej folii, kogoś we Wrocławiu lub w Krakowie by mi pasowało znaleźć żeby mi to ogarnął..
    Jeśli się nie przyjrzysz to nie wiesz, że jest tam cokolwiek naklejone Znajomy do swojej wypożyczalni na AMG A35 kładł folię w AutoKlinika w Wieliczce i jest zadowolony, ale w samym Krakowie też się znajdą miejsce robiące folie

  3. #103
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    kozak - przy zaschniętej ptasiej kupie to najlepiej rozmoczyć i bardzo delikatnie ściągnąć z lakieru. Dlatego pomaga też regularne mycie auta.
    Zazwyczaj takie rysy, to można bez problemu spolerować Polerka punktowa, albo całego element, albo raz na jakiś czas (kilka lat?) całego samochód.

  4. #104
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    raz zdarzyło mi sie właśnie szmatką przemyć brud po ptaszkach i właśnie po tym zrobiły mi sie mega rysy.
    Chyba każdy raz w życiu tak zrobił To najgorsze co można zrobić bo ptasia kupa jest lepka i zbiera piasek i inny syf. Lepiej zostawić i na pierwszym lepszym bezdotyku zmyć.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #105
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Prawda, mój detailer (pozdrawiam Tomku) zjechał mnie jak się dowiedział, że wożę nawilżane chusteczki żeby na bieżąco wycierać ptasie kupy - a mnie się zdawało, że bardzo dobrze robię

    Generalnie staram się w ogóle nie wycierać lakieru w żaden sposób, absolutnie też nie używam żadnego typu szczotek na myjniach. Wystarczy niezmyte ziarnko piasku i lakier porysowany.

  6. #106
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Ja pierwszy odprysk zauważyłem po ...tygodniu od zakupu i przejechanym 1000km - to jest dopiero ból.
    Obecnie szukam miejsca w którym zabezpiecze przód folią, ale też wysłałem zapytanie czy są w stanie skorygować taki odprysk. Jakaś zaprawka czy coś.

  7. #107
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    wiem co czujesz... żałuję że folię dałem tylko na zderzak przedni bez maski i błotników.
    Mam ok 6000 km i dorobiłem się już 4, albo pech albo zwracam bardziej uwagę niż w poprzednim. Wczoraj robiłem zaprawki, wyszło nawet ok. Jak będą dalej przybywać to lecę z folią na maskę

  8. #108
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ogólnie to ja sie przestałem przejmować. Mam jakąś rysę na zderzaku. No trudno. Miałem juz 2 razy pękniętą szybę. Trudno. Folia jest dobra ale nie uchroni przed wszystkim. Jak będzie leciał duzy kamień to i tak odprysk będzie.

    Polecam medytację czy coś w tym stylu
    Serio Żeby mieć idealny lakier to trzeba postawić samochód w garażu i nigdy nim nie jeździć


    Może to głupie ale samochód z takimi skazami jest bardziej "mój" niepowtarzalny. Taka większa więź i historia nas łącząca. Jak blizny po wojnie
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #109
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Wcześniej 2 lata jeździłem BMW F21. Zrobiłem nim 15tyś km. Miałem wrażenie, że lakier tam jest pancerny.
    Co prawda biały, więc ubytki lakieru nie rzucały się w oczy, ale nie miałem ani jednego uszkodzenia tego typu rozmiaru.
    Nawet uderzenia parkingowe szybciej wgięły blachę niż odbiły lakier.

  10. #110
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Jeśli się nie przyjrzysz to nie wiesz, że jest tam cokolwiek naklejone Znajomy do swojej wypożyczalni na AMG A35 kładł folię w AutoKlinika w Wieliczce i jest zadowolony, ale w samym Krakowie też się znajdą miejsce robiące folie
    Mogę polecić Autoklinikę w kwestii kładzenia ceramiki, podobno folię ogarniają równie dobrze. Ja żałuję że na przedni zderzak dałem ceramikę, bo teraz żeby cokolwiek nalepić trzeba będzie ją spolerować...

Podobne wątki

  1. [Giulia] Grubość lakieru
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-07-2021, 18:12
  2. [159] Grubość lakieru 159?
    Utworzone przez kamal1981 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-05-2016, 15:47
  3. Grubość lakieru alfa 159
    Utworzone przez vonpo w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 06:14
  4. Fabryczna grubość lakieru
    Utworzone przez barkonar w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 11:53
  5. [155] Grubość warstwy lakieru
    Utworzone przez Mario w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-01-2008, 12:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory