Strona 17 z 51 PierwszyPierwszy ... 789101112131415161718192021222324252627 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 509

Temat: Aftermarket-owe wydechy Giulia

  1. #161
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Gdyby ktoś był zainteresowany co Ulter może zrobić pod zderzak Veloce na cztery rury:

    Przymierzali ostatnio atrapę z ichniejszego prototypu (pod dokładkę do zwykłego zderzaka) i wygląda to tak:
    Załącznik 269677

    Naturalnie trzeba by przypiłować otwór z uchwytów na zaślepki żeby to wyglądało. Do tego samą atrapę pewnie musieliby zrobić inaczej, żeby to bardziej siedziało w otworze. Niestety nie wiem jakie mają plany na to dokładnie.
    Na foto widać też, że sama końcówka z tłumika musiała być odrobinę przesunięta (normalnie znalazłaby się w środku otworu a nie z lewej jak tutaj).
    Do tego tutaj ze względów technicznych przy produkcji będzie atrapa jedną końcówką zaślepioną.

    Druga opcja to coś z czym sam będę pewnie szedł dalej - zostawić im samochód w serwisie na 3-5 dni. Wtedy są w stanie zrobić wszystkie końcówki aktywne, średnica każdej coś około 80. Jest to większy custom, więc do kosztu samego tłumika trzeba będzie dorzucić 1-2 tysiące.
    Widzę za dużo mercedesów się naogladali z tymi atrapami wydechu...

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  2. #162
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Ja mam ten dyfuzor Ultera w swoim aucie. Jakość jest ok, choć wydech jest seryjny na jedna stronę. Robił to poprzedni właściciel, więc nie znam szczegółow. Docelowo bedzie wydech na dwie strony, bo teraz to lipa. Wydaje mi się, że u mnie nie ma zaślepionych końcówek tak jak na zdjęciu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dyfuzor.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	92.0 KB
ID:	269678

  3. #163
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    Ja mam ten dyfuzor Ultera w swoim aucie. Jakość jest ok, choć wydech jest seryjny na jedna stronę. Robił to poprzedni właściciel, więc nie znam szczegółow. Docelowo bedzie wydech na dwie strony, bo teraz to lipa. Wydaje mi się, że u mnie nie ma zaślepionych końcówek tak jak na zdjęciu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dyfuzor.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	92.0 KB
ID:	269678
    Na 99% to jest foto (prototypu) z twojego samochodu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image[3].jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	23.1 KB
ID:	269679Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image[1].jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	33.4 KB
ID:	269680

  4. #164
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Tak dokladnie. Widzisz jeszcze się temu nie przygladałem. Czyli na pewno wewnetrzne sa zaslepione. W sumei nie wiem po co to zaslepiac? Pozostaje mi na dwie strony, ale po jednej rurze aktywnej.

  5. #165
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    Tak dokladnie. Widzisz jeszcze się temu nie przygladałem. Czyli na pewno wewnetrzne sa zaslepione. W sumei nie wiem po co to zaslepiac? Pozostaje mi na dwie strony, ale po jednej rurze aktywnej.
    W dieslu takie kominy to nie przerost formy? Jak to brzmi?

  6. #166
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Nie wiem, w sumie to Twoje auto i jak Ci się podoba to ok, ale dla mnie osobiście wszelkie fake rurki, które są nieaktywne czy zaślepione są nieakceptowalne

  7. #167
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    zgadnijcie czyje to auto? miło zobaczyć coś, ja nic nie widziałem. zaczęliśmy kombinacje, ja prezesowi Ultera w Stelvio retrofity a on wziął auto na przymiarki dwururki. w przyszłym tygodniu mam jechać to oglądać - tym razem wymieniliśmy się autami i nawet żadnej fotki nie widziałem z przymiarek, bo prezes odbierał ode mnie z domu a zostawił mi swoje auto. rurki będą szły skośnie, zewnętrzna cofnięta, wewnętrzna nędzie wyżej, możliwe że damy 2x90mm, choć chłopaki z Ultera proponowali 100 i 90, nie wiem, muszę to zobaczyć i tez wybrać wzór końcówki. co do jednej zaślepionej to nie ma mowy, w moim chyba łatwo zrobić odobne bo mam symetryczny wydech z 2 klapami spięty w jedną rurę, teraz możnaby to łatwo odpiąć i zrobić tylko 2 pracujące na zamkniętych a 4 na otwartych. może też by się udało zrobić rozdzielacz żeby już nie ruszać tłumika. będę o tym gadał z nimi - fajnie by było jakby z tego wyszedł gotowy produkt który można założyć czy to na standardowy wydech, czy na ultera lub innego aftermarketowego któy korzysta z atrap oryginalnych.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 21-05-2020 o 14:32
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #168
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    miło zobaczyć coś, ja nic nie widziałem. zaczęliśmy kombinacje, ja prezesowi Ultera w Stelvio retrofity a on wziął auto na przymiarki dwururki. w przyszłym tygodniu mam jechać to oglądać - tym razem wymieniliśmy się autami i nawet żadnej fotki nie widziałem z przymiarek, bo prezes odbierał ode mnie z domu a zostawił mi swoje auto
    Mam nadzieję, że nie masz im za złe. Pewnie jakbyś poprosił to byś dostał aktualizację Poza tym jeśli robisz już konkretniejszy projekt to nie ma co ci pokazywać przymiarki do czegoś co i tak się na samochodzie nie znajdzie

  9. #169
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    nie mam żadnych pretensji, nie prosiłem o zdjęcia Ultera bo i tak mam podjechać zostawić auto gdzieś w przyszłym tygodniu, wtedy omówimy rozwiązanie - ja zmierzam do czegoś podobnego jak ma Q, srebrna końcówka itp (felgi srebrne, tu też taki bardziej klasyczny akcent chcę mieć).
    nie, konretniejszego projektu nie robię, po prostu kosmetyka, dojdzie do tego oczywiście sterowanie klapami wydechu z DNA - to co pokazywałem prototyp jakieś 2 tyg temu, teraz pracuję nad wersją finalną.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #170
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie, konretniejszego projektu nie robię, po prostu kosmetyka
    Tak, tak. Chodzi mi tylko o to, że nie mają na to jeszcze nic gotowego do wzięcia "z półki"

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. BOSE czy Aftermarket
    Utworzone przez Diczbern w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2015, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory