Strona 40 z 51 PierwszyPierwszy ... 303132333435363738394041424344454647484950 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 509

Temat: Aftermarket-owe wydechy Giulia

  1. #391
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Belgia
    Auto
    AR Giulia
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Odpuść ragazona , w trasie uciążliwy, dudni.


    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    Czy ktos moze zastanawial sie, albo ma zamontowany wydech koncowy Remusa w Giulii

  2. #392
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Gotowce to tylko ulter , Remus.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  3. #393
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Porównanie wydechów

  4. #394
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Jak jest z dostępem do downpipe'a w Giulii 2.0T? Słyszałem różne historie, nawet, że trzeba trzeba zrzucić silnik, żeby dało się to wymontować. Jakie macie doświadczenia?

  5. #395
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Hej
    Jak tam Wasze strzały z wydechu przy zmianie biegów? Pytanie głównie do tych, którzy mają podobny konfig do mojego, czyli: GPF + środkowy przelot + końcowy rezonowany, ale wszystkie spostrzeżenia mile widziane.

    Mianowicie, jeżdżę z taką konfiguracją od pół roku, więc zestaw już wygrzany. Niestety wydech nie strzela na zimnym, nie strzela na rozgrzanym, ale strzela, kiedy rozgrzejesz samochód, postawisz go na parkingu do ostygnięcia (30min - 150min) po czym ruszasz pełnym ogniem. Tylko wtedy przy wbijaniu 1->2 oraz 2->3 (tu zdecydowanie bardziej) słychać piekielnie głośne strzały. Słyszalne w kabinie, przy zamkniętych oknach, bardzo wyraźnie, więc nie mam wątpliwości, że sie pojawiają. Pojawiają się przez 5-10 minut dopóki się silnik nie rozgrzeje. Koniecznie w trybie "N". W "D" ich nie słychać, ale może są zagłuszane przez podbicie dźwięku z głośnika. Tylko skąd taka zależność? czemu akurat wtedy? może coś się zbiera w wydechu i jest wypluwane z takim dużym hałasem?

    Niestety nie jestem w stanie powiedzeć jak to wygląda na zewnątrz. Musiałbym postawić kamerkę i zrobić kilka przejazdów a do tego nie mam okazji. W każdym razie przy zimnym i i gorącym silniku strzałów nie słychać w kabinie, czy to oznacza, że na zewnątrz też ich nie słychać? Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia i weryfikował to bardziej dogłębnie. Może pojawiają się zawsze tylko są słyszalne na zewnątrz a nie w środku.

    Wiem, że metody na to macie różne, więc od razu zaznaczam - próbowałem trybów N i D, w auto i z łopatkami, w różnych przedziałach obrotów, ale to niczego nie zmienia. Jedyna zależność jaka występuje to ta powyżej.

    Gdyby ktoś nie wiedział o czym mówię: https://www.youtube.com/watch?v=E5A9xd-UJ7U

  6. #396
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    A od tych strzałów to to auto jest szybsze? Bo pamiętam, jak na jednej dawnej eliminacji WSMP przyjechał taki znany driver i cichym autem ówczesnej gr. N objechał w Poznaniu wszystkie strzelajace i ziejace ogniem potwory.

  7. #397
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    A od tych strzałów to to auto jest szybsze?
    To taka tańsza forma dopalacza do kompletu z czerwonym przyciskiem na kierownicy
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #398
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    czerwony przycisk to fajny i pasujacy dodatek - alfy takie sa - nieidealne ale maja smaczki. czerwone wnetrze tez w niewielu autach pasuje, tu tak
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #399
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    czerwone wnetrze tez w niewielu autach pasuje, tu tak
    Jednak nie do każdego koloru nadwozia. Wiem, że nie udało Ci się takiego zamówić - będziesz zmieniał na czerwone?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #400
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Takie pierdy to i seria robi w D, największy przy przepince z 2 na 3. Czuć na plecach bardziej niż słychać chyba.
    ED:
    seria ale "stara", bez GPF. Nie wiem jak te nowsze.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. BOSE czy Aftermarket
    Utworzone przez Diczbern w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2015, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory