Strona 35 z 51 PierwszyPierwszy ... 252627282930313233343536373839404142434445 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 509

Temat: Aftermarket-owe wydechy Giulia

  1. #341
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    A ja chciałem sie Wam pochwalić,że po prawie pół roku od zakupu końcowego wydechu Ragazzona od naszego forumowicza, jakieś 2 tygodnie temu go zamontowałem. Opóźnienie wynikło głównie z powodu moich przemyśleń ibraku zdecydowania odnośnie rodzaju dokładki do zderzaka tylnego. Pierwszym właścicielem owego wydechu był kolega Kozak, drugi nawet go chyba nie zamontował i muszę przyznać,że trochę się obawiałem opowieści o buczeniu powyżej 150 km/h. Moje pierwsze wrażenie po zamontowaniu to szok(!) bo w aucie tak buczało na zimnym silniku jakby Giulia miała piec turboodrzutowy (potem sie okazało,że po nabraniu temperatury jest ciszej) oraz,że nie zamknąłem oparć tylnej kanapy więc bagażnik był jak pudło rezonansowe (do tego doszedłem dużo później bo było ciemno ).
    Po 2 tygodniach użytkowania stwierdzam,że... mi się podoba (!!!). Przede wszystkim słychać silnik i auto nie brzmi jak elektryk. Na drogach krajowych jest super, na autostradzie przy 150 km/h jest ok, tzn. zauważyłem,że wyraźnie buczy jeśli auto jedzie na tempomacie pod górę czyli silnik jest pod obciążeniem ale jeśli jedzie na płaskim lub z lekkim spadkiem wtedy już jest zupełnie spoko. Mam taką zasadę,że nie przekraczam 150 km/h bo to strata paliwa bez większego zysku na czasie więc raczej większy hałas mi nie grozi.
    Generalnie jestem zadowolony, auto nabrało pazura i już mi wzrosło spalanie bo co chwila chce dawać mu w palnik.
    Dla zobrazowania sytuacji załączam filmik.

    P.S: Uwielbiam to "chrapanie" między biegami.
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 18-11-2020 o 18:28

  2. #342
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    A ja chciałem sie Wam pochwalić,że po prawie pół roku od zakupu końcowego wydechu Ragazzona od naszego forumowicza, jakieś 2 tygodnie temu go zamontowałem. Opóźnienie wynikło głównie z powodu moich przemyśleń ibraku zdecydowania odnośnie rodzaju dokładki do zderzaka tylnego. Pierwszym właścicielem owego wydechu był kolega Kozak, drugi nawet go chyba nie zamontował i muszę przyznać,że trochę się obawiałem opowieści o buczeniu powyżej 150 km/h. Moje pierwsze wrażenie po zamontowaniu to szok(!) bo w aucie tak buczało na zimnym silniku jakby Giulia miała piec turboodrzutowy (potem sie okazało,że po nabraniu temperatury jest ciszej) oraz,że nie zamknąłem oparć tylnej kanapy więc bagażnik był jak pudło rezonansowe (do tego doszedłem dużo później bo było ciemno ).
    Po 2 tygodniach użytkowania stwierdzam,że... mi się podoba (!!!). Przede wszystkim słychać silnik i auto nie brzmi jak elektryk. Na drogach krajowych jest super, na autostradzie przy 150 km/h jest ok, tzn. zauważyłem,że wyraźnie buczy jeśli auto jedzie na tempomacie pod górę czyli silnik jest pod obciążeniem ale jeśli jedzie na płaskim lub z lekkim spadkiem wtedy już jest zupełnie spoko. Mam taką zasadę,że nie przekraczam 150 km/h bo to strata paliwa bez większego zysku na czasie więc raczej większy hałas mi nie grozi.
    Generalnie jestem zadowolony, auto nabrało pazura i już mi wzrosło spalanie bo co chwila chce dawać mu w palnik.
    Dla zobrazowania sytuacji załączam filmik.

    P.S: Uwielbiam to "chrapanie" między biegami.
    Brak filmiku [emoji6]

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  3. #343
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Poczekaj bo go muszą z komórki przerzucić

  4. #344
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Poczekaj bo go muszą z komórki przerzucić
    No to spoko że działa dobrze. Każdy ma inne ucho [emoji6]

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  5. #345
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    P.S: Uwielbiam to "chrapanie" między biegami.
    srodkowy rezonator tez masz wyrzucony czy samochod jeszcze bez GPFa? bo moj nie chrapie przy zmianach choc poza tym brzmi spoko (MY'2020 z GPF i poki co rezonatorem w srodkowym)

  6. #346
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    (MY'2020 z GPF i poki co rezonatorem w srodkowym)
    A w MY20 coś się zmieniło? Odkąd jest GPF (połowa 2018) to na środkowym nie ma rezonatora.

  7. #347
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    A w MY20 coś się zmieniło? Odkąd jest GPF (połowa 2018) to na środkowym nie ma rezonatora.
    hmm to nie wiem w takim razie, jak ogladalem samochod przy montazu koncowego wydechu to w srodkowym odcinku bylo takie zgrubienie ale dosc male wiec moze to nie rezonator. W takim razie GPF blokuje chrapanie? bo nie wystepuje u mnie przy zmianach biegow w gore

  8. #348
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    A ja chciałem sie Wam pochwalić,że po prawie pół roku od zakupu końcowego wydechu Ragazzona od naszego forumowicza, jakieś 2 tygodnie temu go zamontowałem....
    Urzekła mnie Twoja historia, ale brakuje jednej informacji - który to dokładnie model Ragazzona? Ten bez tłumika? Z tłumikiem? Z klapami?

  9. #349
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    hmm to nie wiem w takim razie, jak ogladalem samochod przy montazu koncowego wydechu to w srodkowym odcinku bylo takie zgrubienie ale dosc male wiec moze to nie rezonator. W takim razie GPF blokuje chrapanie? bo nie wystepuje u mnie przy zmianach biegow w gore
    wczoraj zmienialem olej i ogladalem auto od spodu, mam auto z tym ustrojstwem gpf, rura zaczyna sie przy gpf i konczy na laczeniu do tylnego tlumika po drodze nie ma zadnych puszek, zwykla rura

  10. #350
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Urzekła mnie Twoja historia, ale brakuje jednej informacji - który to dokładnie model Ragazzona? Ten bez tłumika? Z tłumikiem? Z klapami?
    Z tłumikiem, bez klap

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał method Zobacz post
    srodkowy rezonator tez masz wyrzucony czy samochod jeszcze bez GPFa? bo moj nie chrapie przy zmianach choc poza tym brzmi spoko (MY'2020 z GPF i poki co rezonatorem w srodkowym)
    Auto bez Gpf

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. BOSE czy Aftermarket
    Utworzone przez Diczbern w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2015, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory