Strona 43 z 51 PierwszyPierwszy ... 33343536373839404142434445464748495051 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 509

Temat: Aftermarket-owe wydechy Giulia

  1. #421
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Ti Sport 2018
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Nic ze strony i sklepu. Ucinają z normalnego tłumika końce i spawają podwójne na miejscu w ich zakładzie.
    Dzięki za info, właśnie dostałem od nich odpowiedź, że wykonali je pod wymiar.

  2. #422
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Hmm, ren wydech brzmi lepiej niż ultery które słyszałem, nie ma dudnienia... Czy to tylko kwestia nagrania?

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  3. #423
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Raczej nic u mnie nie dudni, ani nie buczy. Nagranie jest takie sobie - z komórki to nagrywają przy ziemi metr za samochodem.

  4. #424
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Hej, jak to jest ze zmianą brzmienia wydechu po "przepaleniu" (czyli pewnie 1-2tys km)?
    Wydech robi się głośniejszy/cichszy, bardziej/mniej basowy?
    Założyłem wczoraj Ultera z klapami i zastanawiam się czego się spodziewać, bo póki co mam mieszane uczucia
    2021 Giulia Veloce Ti Trofeo White
    ex:
    2018 Giulia Veloce Misano Blue
    2006 159 SW Blu Oltremare

  5. #425
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat09 Zobacz post
    Hej, jak to jest ze zmianą brzmienia wydechu po "przepaleniu" (czyli pewnie 1-2tys km)?
    Wydech robi się głośniejszy/cichszy, bardziej/mniej basowy?
    Założyłem wczoraj Ultera z klapami i zastanawiam się czego się spodziewać, bo póki co mam mieszane uczucia
    Będzie głośniej i bardziej basowo, ale dalej znośnie. Właśnie wróciłem z trasy 2x700km. Dzieci, żoną na pokładzie, klapy otwarte i nikt nie narzekał.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  6. #426
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Całkiem robotę robi pośrednie położenie klap, jest już wrrr, a jest znacznie mniej basu niż przy maksymalnie otwartych - ale pisanie pisaniem, najlepiej posłuchać na żywo.

  7. #427
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    W ulterze ucialem po ok 9 cm rurki koncowe po obu stronach poniewaz dolozylem carbonowe koncowki zamiast org, teoretycznie nie powinno sie zmienic nic w brzmieniu a jednak. Na niskich obrotach zrobilo sie ciut bardziej basowo, oraz w srednim zakresie obrotow dla mnie na plus wszystko i fajnie wygada. Auto z ustrojstwem gpf

  8. #428
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    teoretycznie nie powinno sie zmienic nic w brzmieniu
    No to miałęś jakąś trefną teorię Końcówka schowana tak głęboko jak ori lub Ulter w ozdobnych końcówkach zderzaka ma sporo miejsca, żeby się rozproszyć w innym kierunku niż potrzeba. Producenci nie robią tego dlatego, że im się podoba.

  9. #429
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    GIULIA MY20 2.0 GME 280 KM AT VELOCE Q4
    Postów
    18

    Domyślnie

    Panowie, czy ktoś ma może zamontowany wydech Remusa i jest w okolicach Warszawy? Chciałbym zobaczyć jak to słychać w realu.

  10. #430
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Dla tych, którzy chcieliby pójść tym tropem (jak np. ja w dniu dzisiejszym) to informacja, że tłumik końcowy z wersji z pojedynczą rurą nie wygląda tak samo jak ten rozcięty z oferty. Inny jest przebieg rur wewnętrznych, na zdjęciu brak tej waty wypełniającej puszkę. Dzisiaj wycięliśmy odpowiedni otwór z myślą wspawania odpowiedniej rurki, a tu niespodzianka - kolanko. Zakładając taki zestaw jak z przedstawionej oferty, szybko wydmuchamy tę watę ze środka.A wspawanie się bezpośrednio w te kolanko, które zobaczymy po wycięciu otworu ryzykujemy, że będzie to pomijało cały tłumik (nie widać jego przebiegu i połączeń). Na razie poradziliśmy sobie wspawując rurkę z dorobioną perforowaną zaślepką - spaliny mają ujście, a wata zostaje. Dźwięk wydechu praktycznie się nie zmienił, nie jest nic głośniej (takie było założenie), spaliny lecą z obu kominów. Innych testów nie przewiduję. Zdjęć nie posiadam bo nie było mnie na serwisie w trakcie pracy.

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. BOSE czy Aftermarket
    Utworzone przez Diczbern w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2015, 13:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory