Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 69

Temat: Skrzynia biegów AT8 - szarpnięcie

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    Pewnie skrzynia adaptuje się do jazdy. Jeździłeś pewnie spokojnie i takie ustawienia przyjela.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Stelvio 280KM -2019 B-Tech
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Pewnie skrzynia adaptuje się do jazdy. Jeździłeś pewnie spokojnie i takie ustawienia przyjela.
    Tak było ostatnie dwa tygodnie ( slisko snieg wolne w pracy) jeździełm w mieście - właśnie tak ok 50-60km. Ale nie wiedziałem że jest cos takiego jak adaptacja skrzyni do stylu jazdy!
    Miałem tez tydzien temu wymieniany czujnik GPF ponieważ zapaliła sie kontrolka - skontroluj silnik i na serwisie to stwierdzono.

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    Ręki nie dam sobie uciąć czy akurat w naszych autach tak jest ale w wielu poprzednich automatach tak miałem, poza tym w opcjach skrzyni w MESie tęz jest kasowanie parametrów adaptacyjnych więc myślę, że i tutaj tak zrobili. Zacznij jeździć dynamicznie i zobaczysz czy będzie poprawa.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    BYŁO Stelvio B-Tech Q4 280KM
    Postów
    43

    Domyślnie

    Dziś z rana sprawdziłem w mojej i jest jak u Ciebie , 59 km/h - 7 bieg - około 1100 obrotów , ale jest to jazda prawie bez wciśniętego gazu ,

  5. #35
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Stelvio 280KM -2019 B-Tech
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mak_Kruz Zobacz post
    Dziś z rana sprawdziłem w mojej i jest jak u Ciebie , 59 km/h - 7 bieg - około 1100 obrotów , ale jest to jazda prawie bez wciśniętego gazu ,
    Dzięki z kontrole. Jadąc w sznurku samochodów 50km/h dodaje sie tyle gazu aby jechać te 50. Tak jest nawet jadąc przez płaski teren nawet 10km. Tylko komputer nie wiem dla czego zapina 7 w automacie, a w manualu to pokazuje strzałkę w dół- ze powinienem niższy bieg włączyć. Jeśli chcesz przyspieszyć to jest totalna zamułka. Dodatkowo nie wiem czy 1100 jest dobre dla silnika. Wydawała mi sie ze wczesniej było przy 50km/h:
    2000 dla czerwonego
    1500 dla niebieskiego
    1100 dla zielonego

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    BYŁO Stelvio B-Tech Q4 280KM
    Postów
    43

    Domyślnie

    Na pewno nie jest to dobre dla skrzyni i silnika jechać te 59 km/h przy obrotach 1100 i na 7 przełożeniu . U siebie nie zauważyłem żadnego zamulenia , dodaje gaz i wyrywa do przodu ale zgodnie z ograniczeniami. Przeważnie mam tryb N , a jak się spiesze to cisnę na D

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mak_Kruz Zobacz post
    Na pewno nie jest to dobre dla skrzyni i silnika jechać te 59 km/h przy obrotach 1100 i na 7 przełożeniu .
    I skąd ta pewność?

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    oczywiscie ze nie jest to dobre dla silnika, wszystko przez WLTP i ekologie, dazenie na sile do jak najnizszego spalania. Dlatego osobiscie prawie w ogole nie jezdze w trybie automatycznym w trybie N czy A bo sie po prostu nie da, zrzuca obroty ponizej 1500 i nawet jesli delikatnie przyspieszam to nie redukuje, az czuc ze silnik sie meczy, calosc nieprzyjemnie wibruje, w szczegolnosci przy wyzszej predkosci czy delikatnie pod gorke. Dopiero na D jest ok w trybie automatycznym bo te najnisze obroty sa w okolicach 2000k, czasem troche mniej. Jezdze wiec 99% na manetkach i sam dobieram jakie maja byc obroty w zaleznosci od sytuacji, predkosci nachylenia itd, tryb D w automacie najczesciej do ACC

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    BYŁO Stelvio B-Tech Q4 280KM
    Postów
    43

    Domyślnie

    Jak odbierałem swoją z Aso miałem rozmowę na temat użytkowania i było z tego co sobie przypominam eksploatowanie z obrotami powyżej 1500 - w miarę możliwości - chyba że źle zrozumiałem tłumaczenia kierownika serwisu

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Giulia Veloce
    Postów
    111

    Domyślnie

    Oczywiście, że niskie obroty a w szczególności gwałtowne przyspieszanie z niskich obrotów pod dużym obciążeniem nie są dobre dla chociażby korbowodu i panewek. Podstawa mechaniki.

Podobne wątki

  1. [159] Skrzynia biegów AR 159 1.9 JTDM 8v 120 KM ; 6 biegów
    Utworzone przez BaQPRZCH w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 12:37
  2. [Giulietta] Stuki i szarpnięcie przy zmianie biegów - Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Utworzone przez eryankov w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2016, 08:31
  3. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06
  4. Skrzynia biegów - szarpnięcie
    Utworzone przez Looney w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 13:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory