Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 69

Temat: Skrzynia biegów AT8 - szarpnięcie

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Dodatkowo przy skrzyniach manualnych to gwarancja przedwczesnego rozwalenia dwumasy. Pozostaje Wam zredukować bieg ręcznie, tak by jechać na obrotach nie niższych niż 1500.

  2. #42
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał loozik Zobacz post
    Podstawa mechaniki.
    Czyli mam rozumieć, że wszyscy tutaj przeprowadzili obliczenia dla silnika 2.0 GME i mogą przedstawić nam tutaj zgromadzonym wyniki wpływu niskich obrotów na korbowód i panewki? Może chociaż wewnętrzne projekty FCA? Nie? Tak myślałem.

  3. #43
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Nie trzeba przeprowadzać obliczeń,zeby wiedzieć że za niskie obroty są szkodliwe dla silnikaa, wystarczy rozebrać sobie jakikolwiek silnik i popatrzyć jak to działa. Pomiędzy wałem a korbowodem rolę kulek w łożysku pełni olej pod ciśnieniem. Im niższe obroty tym łatwiej o zetknięcie się panewki z wałem

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Nie trzeba przeprowadzać obliczeń,zeby wiedzieć że za niskie obroty są szkodliwe dla silnikaa, wystarczy rozebrać sobie jakikolwiek silnik i popatrzyć jak to działa. Pomiędzy wałem a korbowodem rolę kulek w łożysku pełni olej pod ciśnieniem. Im niższe obroty tym łatwiej o zetknięcie się panewki z wałem
    Czyli jakieś na oko niskie obroty, jakieś magiczne na oko wartości ciśnienia oleju i forum mądrzejsze o wiedzę, że 1100 RPM powinno być nielegalne. OK

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Stelvio 280KM -2019 B-Tech
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Czyli mam rozumieć, że wszyscy tutaj przeprowadzili obliczenia dla silnika 2.0 GME i mogą przedstawić nam tutaj zgromadzonym wyniki wpływu niskich obrotów na korbowód i panewki? Może chociaż wewnętrzne projekty FCA? Nie? Tak myślałem.
    Mowa o prędkości 48-50KM/h prosta droga jazda ok 5km

    - automat wybiera bieg 7 jednak w manualu pokazuje strzałką ze należy zmienić niższy - czyli coś jest nie tak! Silnik mierzy obciążenia (momęty na wale) i stwierdza że sa zbyt duże i należy zmienić na niższy bieg
    - jazda na 7 przy takiej prędkości - czuć w samochodzie nerwową pracę silnika: szarpanie, drganie
    - podczas dodania delikatnie gazu chcąc przyspieszyć silnik jeszcze bardziej się zamula obroty spadają do ok 1000 ( brak redukcji na niższy)
    - poco 8 biegów jesli przy 150 jest 8 a przy 50 jest 7?

    Moim zdaniem nie potrzeba wyliczeń aby stwierdzić że to nie słuzy silnikowi.
    Wcześniej tego nie zauważałem więc wydaje mi się ze inaczej pracował.

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Giulia Veloce
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Czyli jakieś na oko niskie obroty, jakieś magiczne na oko wartości ciśnienia oleju i forum mądrzejsze o wiedzę, że 1100 RPM powinno być nielegalne. OK
    Ja Cię nie namawiam na jazdę z wyższymi obrotami, bo oczywiście Twoje zdanie jest "najtwojsze" i wszyscy na forum się nie znają
    Możesz sobie jeździć i z obrotami poniżej 500 rpm, tylko potem nie mów, że alfy to badziewia, bo korby bokiem z silnika wychodzą.

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    342

    Domyślnie

    Macie opinie jakbyście wcześniej jeździli 4 biegowym maluchem.
    Ta skrzynia ma 8 przełożeń m.in. właśnie po to aby płynniej i sprawniej zmieniać biegi oraz trzymać możliwie niskie obroty bez utraty niezłych właściwości jezdnych.
    Osobiście nigdy nie poczułem, że "silnik się męczy", zwykle trzyma wysoki bieg a jak docisnę lekko gaz i skrzynia czuje że chcę szybciej to redukuje. Jak chcę szybciej to dociskam do końca lub zrzucam manetką.

    O ile w starszych 5 biegowych autach nie wyobrażałem sobie wrzucenia 5 przed 70km/h bo szarpał, o tyle w nowszych już nie ma tego problemu.
    W takim służbowym bieda Dusterze przy 50km/h wrzucam 5 bez problemu, a 6 przyjmuje już od 60km/h.

  8. #48
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Ostatnio często jeżdżę w takim sznurze pojazdów, prędkość 50 km/h (bo taryfikator się zmienił) i mam jakiś bieg, obroty pewnie jak piszecie ok. 1200-1300 (nie spojrzałem). W pewnym momencie droga idzie leciutko pod górkę i tam moja Giulia zmienia sobie bieg na niższy, obroty lekko wzrastają, kończy się górka, wraca wyższy bieg. I tak jadę 3 km. To w trybie N. W trybie D jest podobnie tylko zakres obrotów trochę wyższy - bliżej 2000. A co do zbyt niskich obrotów i wpływu tego na żywotność silnika to równa jazda nawet z obrotami 1000/min (jeżeli tylko silnik nie szarpie - niektórymi się da) raczej nie szkodzi. Problem się zaczyna kiedy driver przy takich obrotach chce mocno przyspieszyć bez redukcji i po prostu wciska pedał gazu. Kiedyś silniki dzwoniły, stukały i powoli zwiększały prędkość. Teraz tych protestów nie słychać ze względu na elektronikę sterującą. Może ktoś bardziej dojrzały wiekowo sobie przypomni, jak to dawny taksówkarz powożący Polonezem ruszał, samochód ledwo drgnął i już było 2, zaraz 3,4 i 5, i na tym biegu przejeżdżał całe miasto, byle tylko się nie zatrzymać. To było zabijanie silnika a nie równa jazda z niskimi obrotami.

  9. #49
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    BYŁO Stelvio B-Tech Q4 280KM
    Postów
    43

    Domyślnie

    [QUOTE=marcinw88;2309541
    - jazda na 7 przy takiej prędkości - czuć w samochodzie nerwową pracę silnika: szarpanie, drganie
    - podczas dodania delikatnie gazu chcąc przyspieszyć silnik jeszcze bardziej się zamula obroty spadają do ok 1000 ( brak redukcji na niższy)
    [/QUOTE]

    Jeszcze raz sprawdziłem przy tej prędkoci i obroty jak wracałem z pracy i Nie było czegoś takiego u Mnie jak szarpania czy nerwowa praca silnika - Czy po dodaniu gazu spadają obroty silnika - U Mnie od razu przyśpiesza bez zająknięcia

  10. #50
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Stelvio 280KM -2019 B-Tech
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Ostatnio często jeżdżę w takim sznurze pojazdów, prędkość 50 km/h (bo taryfikator się zmienił) i mam jakiś bieg, obroty pewnie jak piszecie ok. 1200-1300 (nie spojrzałem). W pewnym momencie droga idzie leciutko pod górkę i tam moja Giulia zmienia sobie bieg na niższy, obroty lekko wzrastają, kończy się górka, wraca wyższy bieg. I tak jadę 3 km. To w trybie N. W trybie D jest podobnie tylko zakres obrotów trochę wyższy - bliżej 2000. A co do zbyt niskich obrotów i wpływu tego na żywotność silnika to równa jazda nawet z obrotami 1000/min (jeżeli tylko silnik nie szarpie - niektórymi się da) raczej nie szkodzi. Problem się zaczyna kiedy driver przy takich obrotach chce mocno przyspieszyć bez redukcji i po prostu wciska pedał gazu. Kiedyś silniki dzwoniły, stukały i powoli zwiększały prędkość. Teraz tych protestów nie słychać ze względu na elektronikę sterującą. Może ktoś bardziej dojrzały wiekowo sobie przypomni, jak to dawny taksówkarz powożący Polonezem ruszał, samochód ledwo drgnął i już było 2, zaraz 3,4 i 5, i na tym biegu przejeżdżał całe miasto, byle tylko się nie zatrzymać. To było zabijanie silnika a nie równa jazda z niskimi obrotami.
    Tylko teraz mamy jeszcze dwumasy. Ale jeśli nawet te 1000 obrotów jest ok na ustawieniu w automacie to dlaczego po przełączeniu na manual nakazuje zmienic na niższy bieg?

Podobne wątki

  1. [159] Skrzynia biegów AR 159 1.9 JTDM 8v 120 KM ; 6 biegów
    Utworzone przez BaQPRZCH w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 12:37
  2. [Giulietta] Stuki i szarpnięcie przy zmianie biegów - Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Utworzone przez eryankov w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2016, 08:31
  3. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06
  4. Skrzynia biegów - szarpnięcie
    Utworzone przez Looney w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 13:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory