Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 69

Temat: Skrzynia biegów AT8 - szarpnięcie

  1. #51
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinw88 Zobacz post
    Tylko teraz mamy jeszcze dwumasy.
    W Giulii/Stelvio z przekładnią hydrokinetyczną?

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinw88 Zobacz post
    Tylko teraz mamy jeszcze dwumasy. Ale jeśli nawet te 1000 obrotów jest ok na ustawieniu w automacie to dlaczego po przełączeniu na manual nakazuje zmienic na niższy bieg?
    Dwumasa przy hydrokinetyku?? Dobre, he, he...

  3. #53
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Stelvio 280KM -2019 B-Tech
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Dwumasa przy hydrokinetyku?? Dobre, he, he...
    Nie chodziło mi że stelvio ma dwumas tylko nawiązując do odpowiedzi że niektórym samochodom nie szkodzi jazda z prędkością 1000 obrotów mowiłem ze teraz mamy jeszcze dwumasy w samochodach.

    Wracając do mojego pytania dlaczego w manualu pokazuje zmienić bieg na mniejszy przy 1100 a w automacie nie zmienia?

  4. #54
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinw88 Zobacz post
    Wracając do mojego pytania dlaczego w manualu pokazuje zmienić bieg na mniejszy przy 1100 a w automacie nie zmienia?
    moze tryb manualny jest z zalozenia jakis bardziej sportowy

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    oczywiscie ze nie jest to dobre dla silnika, wszystko przez WLTP i ekologie, dazenie na sile do jak najnizszego spalania. Dlatego osobiscie prawie w ogole nie jezdze w trybie automatycznym w trybie N czy A bo sie po prostu nie da, zrzuca obroty ponizej 1500 i nawet jesli delikatnie przyspieszam to nie redukuje, az czuc ze silnik sie meczy, calosc nieprzyjemnie wibruje, w szczegolnosci przy wyzszej predkosci czy delikatnie pod gorke. Dopiero na D jest ok w trybie automatycznym bo te najnisze obroty sa w okolicach 2000k, czasem troche mniej. Jezdze wiec 99% na manetkach i sam dobieram jakie maja byc obroty w zaleznosci od sytuacji, predkosci nachylenia itd, tryb D w automacie najczesciej do ACC
    Tak czytam te wasze wypowiedzi i odnoszę wrażenie, że moje oprogramowanie skrzyni jest innne.
    Jedzie na niskich obrotach, ale dodanie gazu powoduje zawsze redukcję. Podjazd pod górkę (ja osobiście nie widzę potrzeby redukcji) również powoduje redukcję biegu, jak obciążenie spadnie, to wracamy z biegami w górę. Od zawsze tylko na Na jezdze.
    Fakt, nie udało mi się na N w trybie mieszanym osiągnąć nigdy poniżej 9,5l na 100km, więc albo jeżdżę dynamicznie, albo mam inne oprogramowanie silnika i skrzyni. (2017r produkcji)

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  6. #56
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Nie trzeba przeprowadzać obliczeń,zeby wiedzieć że za niskie obroty są szkodliwe dla silnikaa, wystarczy rozebrać sobie jakikolwiek silnik i popatrzyć jak to działa. Pomiędzy wałem a korbowodem rolę kulek w łożysku pełni olej pod ciśnieniem. Im niższe obroty tym łatwiej o zetknięcie się panewki z wałem
    A to potwierdzone, czy tylko gdybanie? Wiesz jakie jest ciśnienie oleju na biegu jałowym?

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  7. #57
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Ciśnienie na biegu jałowym przy rozgrzanym oleju to ok. 2,2 bara dla wersji 2.0 benzyna

  8. #58
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Stelvio 280KM -2019 B-Tech
    Postów
    37

    Domyślnie

    To by było wytłumaczenie dla manuala jakaś wersja pośrednia miedzy N i D.
    No to muszę zacząć jeździć na D bo nie bardzo mi sie uśmiecha jeździć na obrotach 1100-1000. A jak będę na przeglądnie to zapytam o to. Ale wydaje mi sie że wcześniej tak nie było - Jeżdżę dwa lata i zwrócił bym na to uwagę. Moim zdaniem stało się to po tym padniętym czujniku GPF i przejściu w tryb serwisowy.
    Ostatnio edytowane przez marcinw88 ; 14-01-2022 o 09:41

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    A to potwierdzone, czy tylko gdybanie?
    Tak, potwierdzone własnymi oczami - łożyska kulkowe/igłowe stosuje się na korbowodzie raczej w prostych silniczkach typu kosiarka

  10. #60
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Panowie, a czy da się jakoś włączyć między-gazy przy redukcji w naszej skrzyni 8HP połączonej z 2,0 GME, wersje Q to oczywiście mają, i zastanawiam się czy w słabszych wersjach sie da?

Podobne wątki

  1. [159] Skrzynia biegów AR 159 1.9 JTDM 8v 120 KM ; 6 biegów
    Utworzone przez BaQPRZCH w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 12:37
  2. [Giulietta] Stuki i szarpnięcie przy zmianie biegów - Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Utworzone przez eryankov w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2016, 08:31
  3. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06
  4. Skrzynia biegów - szarpnięcie
    Utworzone przez Looney w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 13:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory