Strona 8 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 150

Temat: Serwisy/Przeglądy

  1. #71
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Wg drugiej szkoły - producent jest nam nieskończenie życzliwy, wie co my robimy z samochodem, w jakich warunkach go eksploatujemy, i dokładnie wie kiedy i co przy samochodzie zrobić tak, żeby jeździł długo,i żebyśmy nie musieli wydawać swoje ciężko zarobione pieniądze w ASO na naprawy np. silnika. Lub, broń Boże, żebyśmy nie musieli wymienić samochód na nowy.
    zaraz się dowiesz, że to technologia poszła do przodu, i filtry są już teraz long life Po prostu ten syf, który silnik zaciąga, gdzieś znika, bo XXI wiek
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #72
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    A jakie wg ciebie to optymalne warunki i dlaczego "u nas" takie nie występują?
    A wg mnie (i nie tylko, ale pytasz się jak to jest wg mnie) optymalne warunki to m.in normalne zapylenie powietrza. "U nas" takie nie występują bo powietrze mamy jedno z najbardziej zanieczyszczonym (chwilami - najbardziej zanieczyszczone) na świecie. To jest decydujące kryterium długości okresów międzyprzeglądowych. Inny to - sposób eksploatacji samochodu.

  3. #73
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Wpływ smogu na trwałość silnika i olej to by było ciekawe badanie Smog mamy przeważnie tylko w okresie grzewczym więc raczej to nie jest duży problem. Podejrzewam, że jazda za kimś na suchej szutrowej drodze przez 30min bardziej zaszkodzi niż 10 lat smogu

    Niemniej dzięki za odpowiedź
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #74
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    W poprzednich autach lalem różne oleje i różnicy nie widać.
    Dlaczego narzekacie na selenie? Jakos specjlanie się nie grzeje. Ja nie wymienialem oleju po "dotarciu" i silnik żyje... A cena w ASO za ten olej nie ejst jakąś kosmiczna.

    W ASO skody za 1l oleju kasuja ok 100zl. W 1.2tsi chcieli ode mnie 400zl za sam olej...

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka
    na forum wielu Selenii sie nie lubi po tym co robi w silniku marna Star PE 5w40 c3 - silnik jest zaszlamiony + skwarki po 100tys km, ten akurat olej jest marny zdaniem wielu na forum a cena jak za bardzo dobry olej. sklad starodawny, zero dodatkow lepszej jakosci, baza zwykly hydrocrack. opinia forumowa jest taka ze to ten olej przyczynial sie tez w duzej mierze do problemow z multiair w giuliettach 1.4MA (w 2013r AR zmienila rekomendacje na 0w30 digitek) i padow turbin w 159/giulietcie tbi (tu weszla potem selenia sport power ktora jest niestety tez chyba tylko poprawiona troche wersja star pe)

    natomiast selenia digitek 0w30 jest olejem całkiem dobrym z tego co na forum giulietty czytalem o nim (bazy, lepsze dodatki/parametry) i mysle ze przynajmniej w okresie gwarancji (4 lata) bede ja wlewal w aso z poczuciem ze leje dobry olej, potem sie zobaczy co bedzie na rynku jakie opinie itp.

  5. #75
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Komunikat o wymianie oleju po 5k km może być związany z tym, że po poprzedniej wymianie Serwis nie wyzerował ci czujnika (nie mylić z licznikiem km i dni w infotainment w dziale pojazd (obok ciśnienia kół).
    Wczoraj byłem w serwisie na wymianie po 5k km i powiedzieli że zerują czujnik - chciałem im powiedzieć żeby tego nie robili (myślałem że to ten licznik w infotainment) - ale powiedzieli mi że to dwie zupełnie inne rzeczy (i faktycznie w infotainment mam dalej 9500 km do przeglądu i 330 dni - więc wymiana oleju nic nie wyzerowała) ale czujnik w silniku wyzerowali tak aby nowy olej zaczął zczytywać - tutaj wydaje mi się że mogli Ci nie wyzerować i czujnik nie wykrył nowego oleju dlatego woła Cię na serwis.
    Moim skromnym zdaniem nie ma takiej możliwości (chyba że byś jeździł na torze lub oesy robił non stop) żeby po 5000 km zużyć olej - no way.
    Ale z tego co mi mówili, to jest tam czujnik, który bada na bieżąco skład mieszanki, wiec jakieś zerowanie czujnika by "załapał" nowy ole to trochę dziwna sprawa.
    Ja zaczynam się zastanawiać, czy bład nie tkwił gdzie indziej. Otóż jak sprawdziłem teraz, to te wezwanie było praktycznie dokładnie po roku od pierwszej wymiany oleju. Potem miałem olej zmieniany we wrześniu (2 wymiana) chyba czy jakoś tak i wtedy nie wyzerowali tych dni i km.
    Cieżko mi teraz powiedzieć jak to było z tym odliczeniem, bo nie zwracałem na to uwagi w ostatnich miesiącach, no ale zbieg okoliczności jest zbyt duży. Choć dałbym głowę sobie uciąć, że po wyjeździe sprawdzałem, czy mam wyzerowane dni, bo zawsze to robię (teraz na bank widziałem 365 dni).
    Z drugiej strony, w ostatnim miesiącu ubyło mi nagle z 30% oleju z podziałki (wcześniej był stabilnie a nawet wzrastał) więc jakieś cuda też mogły się dziać.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 22-01-2019 o 20:01

  6. #76
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Wpływ smogu na trwałość silnika i olej to by było ciekawe badanie Smog mamy przeważnie tylko w okresie grzewczym więc raczej to nie jest duży problem. Podejrzewam, że jazda za kimś na suchej szutrowej drodze przez 30min bardziej zaszkodzi niż 10 lat smogu

    Niemniej dzięki za odpowiedź
    Proszę bardzo.
    Gorąco polecam poczytać to to jest ten smog. Nie mamy go tylko zimą; zimą jest najsilniejszy oraz najbardziej widoczny.

    Ale i tak - wg ciebie jakość powietrza do spalania nie ma znaczenia, olej też średnio wpływa na silnik (tzn wpływa, ale bez przesady)... Już się pogubiłem - to temat dot. silników spalinowych, prawda?

  7. #77
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Proszę bardzo.
    Gorąco polecam poczytać to to jest ten smog. Nie mamy go tylko zimą; zimą jest najsilniejszy oraz najbardziej widoczny.

    Ale i tak - wg ciebie jakość powietrza do spalania nie ma znaczenia, olej też średnio wpływa na silnik (tzn wpływa, ale bez przesady)... Już się pogubiłem - to temat dot. silników spalinowych, prawda?
    Doktoryzujecie się tu nad wpływem smogu na stan filtra powietrza, jakby to była co najmniej wymiana rozrządu. Od 10 lat przynajmniej raz w roku bywam w ASO zrobić pełny przegląd auta (159) przy okazji wymiany oleju i zlecam wymianę filtrów oleju, paliwa, sprawdzić i jeśli potrzeba wymienić filtr powietrza, przeciwpyłkowy, uzupełnić lub wymienić jeśli potrzeba płyn hamulcowy, płyn chłodzący, płyn wspomagania kierownicy. Do tego ocena stanu klocków, tarcz, zawieszenia i wszystkiego innego, co się rzuci mechanikowi w oczy, gdy będzie miał auto na podnośniku. Przed odbiorem auta jeden szybki telefon z pytaniem, czy wymieniamy klocki/tarcze/cokolwiek, bo po oględzinach wyszło że … i szybka decyzja: tak/nie/później, oryginał/dobry zamiennik, cena taka albo taka i jakoś przez te 10 lat nie zbankrutowałem, a moja 159-ka (teraz głównie w rękach mojej pani) kręci trzecią setkę tysięcy kilometrów , a lawetę zaliczyło jeden raz przez te 10 lat i trochę wstyd to napisać, ale to było po wizycie u Cinka na delikatny chiptuning
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 22-01-2019 o 22:25
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #78
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Doktoryzujecie się tu nad wpływem smogu na stan filtra powietrza, jakby to była co najmniej wymiana rozrządu. Od 10 lat przynajmniej raz w roku bywam w ASO zrobić pełny przegląd auta (159) przy okazji wymiany oleju i zlecam wymianę filtrów oleju, paliwa, sprawdzić i jeśli potrzeba wymienić filtr powietrza, przeciwpyłkowy, uzupełnić lub wymienić jeśli potrzeba płyn hamulcowy, płyn chłodzący, płyn wspomagania kierownicy. Do tego ocena stanu klocków, tarcz, zawieszenia i wszystkiego innego, co się rzuci mechanikowi w oczy, gdy będzie miał auto na podnośniku. Przed odbiorem auta jeden szybki telefon z pytaniem, czy wymieniamy klocki/tarcze/cokolwiek, bo po oględzinach wyszło że … i szybka decyzja: tak/nie, oryginał/dobry zamiennik, cena taka albo taka i jakoś przez te 10 lat nie zbankrutowałem, a moje 159-ka (teraz głównie w rękach mojej pani) kręci trzecią setkę tysięcy kilometrów
    Też mam podobne podejście. Jeżdżę na przeglądy co roku i wymieniam co normalnie się wymienia. Filtry, klocki, oleje itp. Jak jest zalecany rozrząd to rozrząd. Słucham jak silnik pracuje i poszczególne elementy (odkryłem felerną maglownicę) i zgłaszam co trzeba. Nie docieram, nie analizuje składu oleju, nie oszczędzam akumulatora, nie docieram klocków ani ... opon Jeżeli silnik nie miał wady fabrycznej to NIC się z nim nie dzieje. Czasem wchodzę tu żeby poczytać co tu jeszcze można wymyślić. No i zawsze coś nowego np dzisiaj wpływ smogu na pracę silnika. Człowiek się uczy całe życie

    Kto wie może jutro fazy księżyca
    Ostatnio edytowane przez azar ; 22-01-2019 o 22:29
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #79
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Ale z tego co mi mówili, to jest tam czujnik, który bada na bieżąco skład mieszanki, wiec jakieś zerowanie czujnika by "załapał" nowy ole to trochę dziwna sprawa.
    Ja zaczynam się zastanawiać, czy bład nie tkwił gdzie indziej. Otóż jak sprawdziłem teraz, to te wezwanie było praktycznie dokładnie po roku od pierwszej wymiany oleju. Potem miałem olej zmieniany we wrześniu (2 wymiana) chyba czy jakoś tak i wtedy nie wyzerowali tych dni i km.
    Cieżko mi teraz powiedzieć jak to było z tym odliczeniem, bo nie zwracałem na to uwagi w ostatnich miesiącach, no ale zbieg okoliczności jest zbyt duży. Choć dałbym głowę sobie uciąć, że po wyjeździe sprawdzałem, czy mam wyzerowane dni, bo zawsze to robię (teraz na bank widziałem 365 dni).
    Z drugiej strony, w ostatnim miesiącu ubyło mi nagle z 30% oleju z podziałki (wcześniej był stabilnie a nawet wzrastał) więc jakieś cuda też mogły się dziać.
    No to układając wszystko w jedną całość:

    1. Przegląd robi się co 15 000 km lub co 365 dni (co pierwsze) - przegląd a nie wymiana oleju - to ważne!
    2. Podczas wymiany oleju powinni serwisanci zresetować czujnik oleju - taką informację dostałem.

    Teraz analizując co pisałeś wydaje mi się że u Ciebie wyglądało to następująco:
    1. Byłeś na przeglądzie.
    2. Po jakimś czasie/lub kilometrach wymieniłeś olej (ale nie minął ani rok ani 15 000 km).
    3. Po 5 000 km od WYMIANY OLEJU (a nie od przęglądu) auto wyrzuciło ci komunikat o słabym oleju i potrzebie wymiany. (zbiegło się to mniej więcej z datą rok od PRZEGLĄDU z punktu 1.)

    Moim zdaniem wszystko się zgadza. Auto zauważyło że minęło 365 dni od przeglądu i należy zrobić kolejny (to że wymieniałeś olej z własnej woli pomiędzy interwałami to jakby ponad programowo). Komunikat o słabym oleju itp może być skrótem myślowym który należy czytać "Jedź do ASO na przegląd bo mija 365 dni lub 15 000 km"

    Tak to zrozumiałem.

  10. #80
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Chyba nie da się zrobić procedury wymiany oleju bez resetu.
    U mnie wyświetlił konieczność wymiany po 5k od pierwszego przeglądu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Co ile właściwie są przeglądy okresowe?
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 07:54
  2. [Giulietta] Przeglądy okresowe
    Utworzone przez stecek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 18:55
  3. [MiTo] Przeglądy,naprawy i koszty
    Utworzone przez andkula w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 17:10
  4. Przeglądy okresowe i naciąganie ludzi
    Utworzone przez ozzy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 12:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory