Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 150

Temat: Serwisy/Przeglądy

  1. #131
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No kurcze, miałem 2 166 z 2,4, 159 z 2,4 i nic się nie działo. każdą z nich dojeździłem do ponad 200 kkm i jeszcze sprzedałem dalej. A wierzcie mi, nie żałowałem im prawego pedału, bo zachęcały do tego rozsądnym spalaniem.

  2. #132
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    szczęściaż, ale problemy raczej raportowali ludzie po 150tyś, częściej powyżej 200tyś (a czesto pewnie to były auta skręcone). dotyczyło to głowic 20V czyli wersji 185HP w 166 oraz 200/210HP w 159
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #133
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no nie wiem, z tego co się interesowałem probelmem pękających głowic w 159 (i nowszych 166) to chodziło przede wszystkim o kilka spraw: obecność DPF (wyższa temperatura) przy długiej głowicy - stąd urywające się szpilki kolektora wydechowego, nieoptymalne ustawienie termostatu/włączenia wentylatora (poprawiano to na własną rękę żeby się ciut wcześniej włączał). w starszych 166 czy 159 20V nie było problemu pękania, ale nie było DPFa - silnik był uważany za pancerny.
    korki nawalały po latach owszczem, ale to raczej głowicy krzywdy nie zrobi. z tego co pamiętam to chodziło właśnie o za duże ciśnienie w układzie chłodzenia dlatego rozwalało zbiorniczki na zgrzewie. BTW korek jest za ok 30zł, a cały zbiorniczek z korkiem ok 120 (159).
    piszę z własnego doświadczenia, 2 razy w 2,4 20v naprawialem glowice,raz za wlasne drugi na gwarancji
    problemem okazal sie koreczek.

    w

  4. #134
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    OK, pierwszy raz taką przyczynę widzę na tym forum,było pełno tematów o tym i wszyscy jak jeden mówią, wywalić DPF, naprawić szpilki kolektora wydechowego i inne sprawy. jak wspominałem, bazuję na tym co dotychczas wszyscy jak mantrę powtarzali przez lata, co nie znaczy że innych przyczyn też nie ma.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #135
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dotyczyło to głowic 20V czyli wersji 185HP w 166
    166 2,4 20 V to też 175 KM - to tak tylko dla porządku.

  6. #136
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    166 2,4 20 V to też 175 KM - to tak tylko dla porządku.
    ale to były takie jak w 156 też 175HP? czyli nie było DPF a popychacze (średnica) i dźwigienki zaworowe były inne? te nie cierpały na pękanie, przynajmniej nie nagminnie jak w wersjach z DPF. właśnie na zamianę za popękaną głowicę z 185HP/200HP/210HP załadało się starą głowicę ze 175HP kompletną z konikami itp bo mimo większego wieku/przebiegu na ślepo kupuje się takie w dobrym stanie (dziś to już rodzynki które ciężko znależć) i wywalało DPF. ale robimy off-top
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 26-01-2020 o 13:01
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #137
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    29

    Domyślnie

    Witam, jakie są orientacyjne koszty części do Stelvio 2.0 200KM Business ? Chodzi mi tutaj o klocki, tarcze albo ewentualne naprawy Bo Xenonów.
    Dodatkowo, czy mając nowe auto w Leasingu na gwarancji musimy wymieniać te części w ASO, tak aby gwarancji nie utracić, czy można we własnym zakresie to zrobić ?

    Dzięki )

  8. #138
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Dodatkowo, czy mając nowe auto w Leasingu na gwarancji musimy wymieniać te części w ASO, tak aby gwarancji nie utracić, czy można we własnym zakresie to zrobić ?

    Dzięki )[/QUOTE]

    Gwarancja to jedno, leasing to drugie.
    Co do zasady, wymiana czesci poza ASO nie skutkuje utrata gwarancji jesli czesci te spelniaja wymogi producenta auta. W praktyce jest roznie ale nie bede wypowiadal sie co do AR gdyz nie mam wlasnych doswiadczen.
    Inna sprawa to leasing - w umowie moze znalezc sie postanowienie nakazujace korzystanie wylacznie z ASO - w sumie to widzialem umowy bez takiego postanowienia. Oczywiscie jesli na koniec jest wykup auta a raty placimy na czas to leasingodawca nie bedzie tego weryfikowac bo i po co.

  9. #139
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    gdyby wszyscy to na forum z tymi autami głównie w leasingu albo wynajmnie trzymali się serwisowania w ASO itp to nie byłoby po co wchodzić na to forum - tylko byłoby o tym gdzie serwisować, ile dostało się rabatu itp. nie byłoby chipowania, obniżania zawiasu, retrofitów, przeróbek, aktywacji ukrytych funkcji, zmian felg, dodawania dystansów do kół, zmian wydechów, zmian dyfuzorów. tu na forum oprócz kilku Giulii uzywanych z USA/rozbitych/bez gwrancji, 95% aut to były nówki z gwarancją (no dobra część z nich już po gw) i leasingiem/wynajmem.
    lampe możesz kupić tanio z demontażu na allegro, ASO cena Cię zabije.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #140
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    29

    Domyślnie

    Ja wiem, tylko chodzi mi o to czy nie będzie problemu jak w swoim zakresie wymienię zużyte hamulce. Czy nagle się okaże, że ktoś się zorientuje na corocznym przeglądzie w Alfie i mi podziękują za gwarancję

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Co ile właściwie są przeglądy okresowe?
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 07:54
  2. [Giulietta] Przeglądy okresowe
    Utworzone przez stecek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 18:55
  3. [MiTo] Przeglądy,naprawy i koszty
    Utworzone przez andkula w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 17:10
  4. Przeglądy okresowe i naciąganie ludzi
    Utworzone przez ozzy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 12:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory