Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 56789101112131415
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 150

Temat: Serwisy/Przeglądy

  1. #141
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    co najwyżej jak się zorientują to nie będziesz miał gwarancji na hamulce/tarcze. myślisz że oni tylko szukają dziury w całym bo nic innego do roboty nie mają. wywiną Ci taki numer raz to wiadomo że Ty czy Twoi znajoimi w życiu już tam nie pojedziecie. A co ich to z resztą obchodzi skoro FCA płaci - przecież to nie są pieski FCA tylko niezależne firmy które tylko uzyskały autoryzację serwisową od FCA. Ryzyko mniej więcej takie jak 4 ustrzelić w Totku (4 nie 6), może się zdarzyć, ale raczej mała szansa. Biorąc pod uwagę ilość wizyt na gwarancji w serwisie (1,2, 3?) to raczej się nie załapiesz)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 28-01-2020 o 17:12
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #142
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Mogę zapewnić, że autoryzowany serwis nie jest zainteresowany odebraniem gwarancji na auto. Raczej przymknie oko na efekty własnej inwencji niż się przyczepi. Może da do zrozumienia, ze widzi ale bez konsekwencji. Oczywiście ma to swoje granice - nie zrobi naprawy gwarancyjnej, jeżeli nie będzie miał pewności, że gwarant to uzna (i zapłaci), np. wyciek z miski olejowej, która ma ślady uderzenia. To taki prosty przykład ale obrazowy. Mieliśmy przypadek zatarcia silnika w wyniku uszkodzenia pompy olejowej w aucie, w którym po zapaleniu się komunikatu o konieczności wymiany oleju zrobiono jeszcze 1700 km. A w takim przypadku zaczyna się od odczytu danych i jasno wynika z nich, że kierowca olał wymianę (w dzisiejszych autach często można odczytać nie tylko, przy jakim stanie ale i ile dni wcześniej wskoczył jakiś kod błędu i spowodował wyświetlenie tego czy innego komunikatu lub kontrolki). Nikt nam w takim przypadku za naprawę nie zapłaci więc nie ma się co dziwić, że jest odmowa naprawy gwarancyjnej.

  3. #143
    Użytkownik Świeżak Avatar BAR30_AR
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    AR
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cześć mam pytanie, przy jakim przebiegu konieczna jest wymiana oleju w skrzyni? Zbliżam się do 60 000 i nie wiem czy już nie powinien wymienić oleju.
    Pozdrawiam

  4. #144
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał BAR30_AR Zobacz post
    Cześć mam pytanie, przy jakim przebiegu konieczna jest wymiana oleju w skrzyni? Zbliżam się do 60 000 i nie wiem czy już nie powinien wymienić oleju.
    Pozdrawiam
    Zajrzyj do tego tematu. Była tam dyskusja, ale zdania chyba nadal są podzielone

  5. #145
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    ja bym juz mienial napewno olej w skrzyni przy takim przebiegu

  6. #146
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    bez przesady, ani przebieg, ani lata nie przekroczyły jeszcze tych nawet najniższych granicznych wymienianych.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #147
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    bez przesady, ani przebieg, ani lata nie przekroczyły jeszcze tych nawet najniższych granicznych wymienianych.
    znajomy w bmw po podobnym przebiegu odczuwal juz poszarpywanie skrzyni, wogole nie ma zalecen zeby wymieniac olej, lepiej dmuchac na zimne, zadne koszty w porownaniu pozniej z jakimis remontami skrzyni.
    Ostatnio edytowane przez stunt_rider ; 14-02-2020 o 11:53

  8. #148
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    może na początek spróbować procedurę kalibracji skrzyni? z MES podobno potem trzeba doprogramować manetki po takim zabiegu - ktoś tu na forum tak pisał przynajmniej (ja nigdy nie robiłem, moja dopiero ma 1 rok 9mcy i 26tyś km).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #149
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    może na początek spróbować procedurę kalibracji skrzyni? z MES podobno potem trzeba doprogramować manetki po takim zabiegu - ktoś tu na forum tak pisał przynajmniej (ja nigdy nie robiłem, moja dopiero ma 1 rok 9mcy i 26tyś km).
    znajomy troche przegia poniewaz dosc dlugo jezdzil z taka szarpiaca skrzynia, zmienil olej, poproawilo sie prawde mowiac znaczaco, ale szarpanie calkowicie nie ustapilo.
    U mnie rok i 2 mc i zrobione magiczne 12 tys

  10. #150
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Panowie, radziłbym przenieść dyskusję o wymianie oleju w skrzyni do wspomnianego wcześniej tematu o... wymianie oleju w skrzyni.

    Jak tak dalej pójdzie to znowu wiedzy trzeba będzie szukać w wielu miejscach zamiast w jednym temacie

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Co ile właściwie są przeglądy okresowe?
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 07:54
  2. [Giulietta] Przeglądy okresowe
    Utworzone przez stecek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 18:55
  3. [MiTo] Przeglądy,naprawy i koszty
    Utworzone przez andkula w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 17:10
  4. Przeglądy okresowe i naciąganie ludzi
    Utworzone przez ozzy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 12:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory