Strona 2 z 121 PierwszyPierwszy 12345678910111252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1204

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    No może i tak ale zanim ta z USA przyplynie i ja naprawisz to za tyle co ona wyjdzie na gotowo kupisz uzywke z małym przebiegiem nie bita.

    Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    I co, myślisz, że pod spodem tam nic nie jest ruszone? Ze zdjęcia to można gdybać, ale spójrz na koło.
    Nie wiem. Od tego co jej jest, są rzeczoznawcy.
    Nie demonizujcie tak, bo deskę rozdzielczą można zregenerować tak samo jak wszystkie poduszki. Jedyny problem z takim autem, to jak ktoś szuka kosztów do firmy, to leasingodawcy nie chcą takich aut finansować.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Nie wiem. Od tego co jej jest, są rzeczoznawcy.
    Nie demonizujcie tak, bo deskę rozdzielczą można zregenerować tak samo jak wszystkie poduszki. Jedyny problem z takim autem, to jak ktoś szuka kosztów do firmy, to leasingodawcy nie chcą takich aut finansować.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    Ile kosztuje ta, którą wkleiłeś? No i czy ktoś zna szacunkowe koszty transportu i opłat skarbowych itp?

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Sa firmy importujace i maja kalkulatory oplat. Mozesz sam policzyc.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Sa firmy importujace i maja kalkulatory oplat. Mozesz sam policzyc.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    Ale mi chodzi o tę sztukę, którą wkleiłeś. To już oferta, czy aukcja wraku? Jaka była jej cena?

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Aukcja. Na copart ona jest i pare innych jeszcze.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Najtańsze wersje biznes z 2016 roku to koszt pow. 130tys.zł, rabat to pewnie 1-5tys.zł, myślę, że może uda się zejść lekko poniżej 130tys.zł, ale za 110tys.zł tego auta się nie kupi.
    W ogłoszeniach i na allegro są często podawane ceny netto.
    ostatnio w Bielsku bylo kilkanascie sztuk GIulii I Super z 2016r nowych, w wiekszosci benzyn I chyba tylko czarne lub biale- konfiguracje za 180-190tys cennikowo, sprzedawali za ~130tys. W poniedzialek to przy mnie telefonicznie klient zarezerwowal ostatnia biala.

    z USA to oplacalo sie wozic auta jak spadl dollar na 2zl ok 2008r. tam tez za grosze aut w miare nie skasowanych nie oddaja, a trzeba doliczyc koszt transport do prortu, potem morskiego, potem na to wszystko (rowniez liczone z kwota transportu/ubezpieczenia) dochodzi clo akcyza i VAT, potem z portu trzeba to przywlec na lawecie, potem naprawic. do tego przerobki lamp, naprawy (czesci uzywek malo, przedni zderzak przez zintegrowany radar pewnie drogi, lampy xenonowe wiadomo), koszty sie mnoza, a potem takie auto I tak jest warte znacznie mniej bo wiadomo ze bylo przywiezione bite.
    licznik w milach zostaje pewnie itp itd, nie kazdy to lubi.

    jesli juz rozbitka to szukalbym czegos w europie, ale moze lepiej jednak wysilic sie finansowo I wziasc sobie nowke z wyprzedazy gwarancja bez przygod, bez kilku miesiecy sprowadzania/naprawiania auta?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Moim zdaniem sens sprowadzania z Ameryki jest samochodów... amerykańskich. I do tego w wieku dojrzałym. Albo jeśli komuś mega zależy na wersji 280 KM z napędem na ośkę. No chyba, że ktoś ma szwagra blacharza, który mu zrobi za darmo. Na szybko patrząc po ogłoszeniach Giulie niebite są w okolicy 30k$, czyli dobrych 100kzł. Plus transport + opłaty.
    Według internetów transport w USA i oceanem to ok. 2000 $, czyli praktycznie 7000 zł.

    Podatki, kolejność ich nakładania jest taka:
    cło - 10% całkowitej wartości z transportem, czyli 107000 zł + 10% = 117700 zł
    akcyza od tego - 3.1% wartości celnej, czyli 107000 * 3% = 3210 zl
    To razem = 121000 zł (bez 90 złotych). Od tego liczymy VAT, 23%, daje nam to kwotę 149000 zł.

    Reasumując, koszt "na gotowo" niezepsutego samochodu z USA w Polsce, z 30k$ to 149000 zł. Pomijam tu kwestię przeróbki świateł itp. I oczywiście napraw, jeśli sprowadzamy rozbitka.

    Za 149000 zł można kupić nowe, z gwarancją, Super "na wypasie" bez żadnych zdolności negocjacyjnych. Jak dla mnie bez sensu w przypadku Giulii Do tego trudniej o leasing, a nie ukrywajmy, większość Żulii leci w leasing, wtedy też dorzucenie 30-35 tysięcy za Veloce jest jakby mniej bolesne. A na Żulię z USA raczej trzeba wyłożyć 150k gotówki.

    PS: Dodam, że moje oszacowanie jest bardzo "ostrożne, tutaj https://www.motofakty.pl/artykul/sam...-poradnik.html
    dla wartości 30k$=100kzł oszacowali całkowite koszty dodatkowe na 63kzł przez Niemcy i 70kzł przez Gdynię. Przy założeniu dostosowania samochodu do Polskich dróg za 1000 zł. Zaledwie.
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 13-04-2018 o 13:13

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Zapomniales dodac koszt transportu z portu do miejsca docelowego a takze jego ovatowanie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Zapomniales dodac koszt transportu z portu do miejsca docelowego a takze jego ovatowanie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    To prawda, natomiast laweta w Polsce (zakładając wariant z Gdynią) to nie jest jakaś fortuna. A już żeby ktoś odprowadził VAT od lawety pozaubezpieczeniowej, a nie zapłacił z ręki do ręki, to jeszcze nie słyszałem.

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory