Strona 4 z 121 PierwszyPierwszy 123456789101112131454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1205

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    tak kupisz auto katalogowo za 250 -220 tys to może te 30 -40 tyś dostaniesz rabatu żadna łask,co nie zmienia postaci rzeczy że nadal masz 100 tys w kieszeni.
    pierwszy przykład z brzegu
    Załącznik 244118
    Załącznik 244119
    do utylizacji nie?

    - - - Updated - - -


    a to przepraszam
    Wiadomix, że utylizacja. Przednie czujniki parkowania nie działają.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    a chcialbys taka jezdzic czy wolisz jednak doplacic I jezdzic autem pewnym, ktore masz od nowosci I za nie reczysz.

    ja rozumiem ze mozna nie miec budzetu I wtedy nie ma sprawy, sam bym rozwazal sprowadzenie takiego auta, ale nie zgodze sie z rozumowaniem I porownywaniem do aut nowych z salonu z gwarancja, dziewiczych, pachnacych nowoscia, wybranych z konfiguratora itp itd
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 17-04-2018 o 16:28
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Ze 100 000 w kieszeni? Easy...
    W przypadku tej Q, oszczędność może być jeszcze większa.
    Nie dramatyzuj. Jak zimą przyłoisz w płot albo wpadniesz do rowu swoją veloce, to myślisz, że dostaniesz nową z ubezpieczalni a swoją w stanie jak powyżej, oddasz do kasacji?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Panowie, wszystko się sprowadza do tego, czy dla kupującego te 100 tys. robi różnicę czy nie. Mam w firmie blacharza, który ciągnie auta z USA hurtem, w podobnym stanie jak ta QV wyżej, naprawia je często korzystając z nowych materiałów i na brak zainteresowania nie narzeka. I prawdę mówiąc, nie słyszałem żeby ktoś do niego wrócił z pretensjami czy reklamacją, auta jeżdżą, klienci chyba zadowoleni, kupili np. prawie nowe Mondeo za 40-50% ceny (kolega specjalizuje się w Fordach). Ale mimo, że to mój kolega, wierzę w jakość i rzetelność jego roboty, to wolę dołożyć i zakupić nowe auto z salonu. Gdybym nie miał to kupiłbym od niego. Więc wszystko rozbija się o kasę lub jej niedobór w relacji do tego czym chcę jeździć. Wybrałem nową Super zamiast Q4 z USA za pół ceny ale rozumiem tych, którzy mają inne zapatrywania. Każdy ma inne spojrzenie na to, co nazywamy opłacalnością zakupu.

  5. #35
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    sprowadzałeś czy tylko tak Ci sie wydaje - ja przywiozłem z USA około 40 aut
    Darku, przepraszam, ale muszę to napisać. Czy zajmowanie się importem samochodów z USA na taką skalę (40 sztuk), wyraźnie w celu zarobkowym, jest zgodne z Kodeksem Etyki Radcy Prawnego? W ogóle robisz to zgodnie z prawem? Zgłosiłeś to OIRP? Czy oni o tym nie wiedzą? Ostatnio jak sprawdzałem to ani OIRP ani ORA nie była zbyt otwarta na to, aby członkowie samorządu pracowali poza zawodem, np. na kasie w biedronce, albo prowadzili restauracje. Myślę, że handel samochodami też nie dodaje chwały samorządowi.

    W ogóle to wcześniej się nie chwaliłeś na forum, że jesteś handlarzem samochodami...

    Nie odbierz tego jako ataku osobistego, tylko zaskakuje mnie informacja, że sprowadziłeś 40 aut. I dlatego śmiem poddać ją pod wątpliwość.

    Merytorycznie nie potrafię już nic dodać. Moim zdaniem rozbitek z USA nie jest alternatywą dla nowego samochodu. Rozumiem, że dla kogoś jest. Moim zdaniem może on konkurować z rozbitkiem z Rzeszy, tu się zgodzę. Jak wcześniej pisałem, i okazuje się to zgodne z wyliczeniami, które są do znalezienia w internecie, sprowadzenie samochodu za 30$k kosztuje między 50 a 70 tysięcy złotych ekstra. Czyli tylko rozbitki jest sens sprowadzać. A rozbitki - jak wiemy - trzeba naprawić. Jak nie ma się dojścia do tanich/kradzionych części i taniej/nielegalnej siły roboczej, to naprawa będzie bardzo droga. Tyle tu widzę.

    A tu link do tej Q z fotek,
    https://www.iaai.com/Vehicle?itemID=...oadRecent=True

    Poczekajmy za ile pójdzie i wróćmy do tematu. Bo nie wierzę, że ktoś ją puści tam za 12k$.
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 17-04-2018 o 16:57

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Wyjaśnij co ma kodeks etyki radcy prawnego do prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej? Czytałeś go chociaż? Uważasz, że praca poza zawodem radcy uwłacza godności zawodu, jeśli ktoś jest uczciwy i nikogo nie oszukuje? Po co w ogóle wyskakiwanie z takimi pytaniami?

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  7. #37
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Wyjaśnij co ma kodeks etyki radcy prawnego do prowadzenia jakiejkolwiek działalności gospodarczej? Czytałeś go chociaż? Uważasz, że praca poza zawodem radcy uwłacza godności zawodu, jeśli ktoś jest uczciwy i nikogo nie oszukuje? Po co w ogóle wyskakiwanie z takimi pytaniami?
    Niestety nie zrozumiałeś...

    Po co - przeczytaj jeszcze raz - "I dlatego śmiem poddać ją pod wątpliwość."

    Tak, uważam, że praca polegająca na imporcie samochodów z USA JEDNOCZEŚNIE z byciem czynnym radcą prawnym jest w sprzeczności z art. 25 ust. 1 KERP. Tak jak, gdyby czynna radca była zawodową fotomodelką, albo celebrytką z tańca z gwiazdami. Ale tu nie chodzi o oftop i rozmowę o etyce zawodów zaufania publicznego (bardzo ciekawą, możemy zrobić wątek w hydeparku).

    Ja zwyczajnie nie mogę zrozumieć, że Darek, czynny r. pr., sprowadził ostatnio 40 samochód z USA zarobkowo. Bo 40 nikt nie sprowadza dla siebie. Obawiam się, że zwyczajnie nie jest to pełną prawdą. Wiadomo, forum wszystko zniesie. A ja się nazywam Donald Trump. I w tym roku sprowadziłem 135 samochodów z USA.

  8. #38
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Ze 100 000 w kieszeni? Easy...
    W przypadku tej Q, oszczędność może być jeszcze większa.
    Nie dramatyzuj. Jak zimą przyłoisz w płot albo wpadniesz do rowu swoją veloce, to myślisz, że dostaniesz nową z ubezpieczalni a swoją w stanie jak powyżej, oddasz do kasacji?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    swoja rozumiem ze kupiles w salonie? jesli tak to czemu nie rozbitek? bo cie stac, bo chciales miec auto dziewicze, bo skonfigurowales pod siebie, bo chcesz gwarancje?

    nie jestem przeciwnikiem rozbitków jesli ma taki taki a nie inny budzet, ale nie jest to "to taka sama veloce za 100tys mniej".

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    swoja rozumiem ze kupiles w salonie? jesli tak to czemu nie rozbitek? bo cie stac, bo chciales miec auto dziewicze, bo skonfigurowales pod siebie, bo chcesz gwarancje?

    nie jestem przeciwnikiem rozbitków jesli ma taki taki a nie inny budzet, ale nie jest to "to taka sama veloce za 100tys mniej".
    Chciałem maserati ghibli S Q4 z usa, 1,5 roku, 12tys mil. Na gotowo w PL 120 tys brutto. Niestety nie było chętnych do leasingowania takiego auta i w porównaniu z giulią, ghibli jest niemrawym grubasem Do tego rok temu nie było ofert na akcjach z giuliami.

    I jeszcze mała deklaracja
    Jestem niegodnym restauratorem


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  10. #40
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Dla jasności, ja też uważam, że rozbitki są spoko, każdy ma inny budżet, inne oczekiwania. Ale nie uważam, że akurat rozbitki z USA to jakaś żyła złota, święty Graal. Kiedyś tak się myślało o Pasku zza Odry. Tych samochodów (dla marek europejskich) na otomoto jest malutko. Czy dlatego, że sprowadzenie ich z USA jest taką straszną sztuką i tylko nieliczni śmiałkowie się tego podejmują? Nie. Dlatego, że to interes opłacalny dla nowych i dość drogich samochodów (oraz dla starszych, stricte amerykańskich, albo prawdziwych perełek). A większość zakupów samochodów w kategorii 200+ to jednak zakupy na FV i leasing. Dlatego klient docelowy to bardzo niewielka grupa, osobiście podejrzewam, że jest to grupa, która w Media Markcie płaci za TV 10000 zł gotówką, a nie kartą. Czyli grupa, która woli nie pokazywać skąd ma gotówkę, której nie ma na koncie.

    No ale tak poważnie, nadal nie widzę wyższości rozbitka z USA nad rozbitkiem z EU. A odpada co najmniej kilka problemów (światła, mile, transport morski, itp). Bo porównywanie z nówką jest bez sensu raczej, ewentualnie można porównać z nówką z USA. Kto chce nowy samochód, raczej nie chce klepanego.

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory