Strona 50 z 122 PierwszyPierwszy ... 404142434445464748495051525354555657585960100 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 1215

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #491
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr_147
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    mielno
    Auto
    Alfa 155 v6 ,Giulia Q4
    Postów
    197

    Domyślnie

    Ciężko powiedzieć w ciemno bo każdy ma inne uszkodzenia ,są z różnych stanów (chodzi o transport ) itp. ale jeśli zakładasz że chcesz kupić mało waloną z całymi poduchami to ta kwota starczy na kupna opłaty celne i transport do Polski ,ale trzeba szukać bo okazje się zdarzają .
    alfa 145
    alfa 147x5
    alfa 155 v6
    alfa 159 jtd 8v

  2. #492
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfaown Zobacz post
    Jestem na etapie wstępnej selekcji obrażeń samochodu jakie będę w stanie zaakceptować.
    Raczej chodzi mi o to, ile finalnie będę w stanie być do przodu finansowo kupując w USA 2018 rok walnięty. W Polsce raczej ciężko coś by było znaleźć w benzynie do 80 tysięcy, a ja mam powiedzmy 65.

    To inaczej: czy ktoś z obecnych tutaj lub na PW powiedzą ile finalnie wyszła cała zabawa z samochodem na gotowo?
    wszystko zależy od uszkodzeń i kosztów transportu. Bierz pod uwagę iż jakieś 80% samochodów walonych przodem i z tego jakie 80% ma wywalone poduszki. o ile zamierzasz auto naprawić na nie drutoać to w obecnej sytuacji tanio nie będzie- poduszki niemal 100% w góre w ciągu 2 lat, do tego brak np na allegro chłodnic i innych elementów do benz 2.0. No i licz sie z uszkodzeniami i kradzieżami w transporcie ( np kluczyki giną sterowniki etc) lub tego czego nie widać na tych kilku foto.
    Do tego wzrost opłat celno-portowych w DE i samych aut w USA. w mojej ocenie niespecjalnie rozbite wyjdzie ponad 100 tys no chyba że trafisz na jakaś okazję.

  3. #493
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    AR 159
    Postów
    6

    Domyślnie

    Jeśli jest tak jak mówisz to skutecznie odsunąłeś mnie od tego pomysłu. Ale w takim wypadku bezsensem jest sprowadzanie tych samochodów.

  4. #494
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    jak masz 65 kzł to daj sobie spokój, ładny egz kupisz za 10 koła papiera

  5. #495
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    AR 159
    Postów
    6

    Domyślnie

    To nie jest tak, że to sztywny budżet. Mam więcej, ale myślałem, że można zaoszczędzić ciut więcej po prostu. Pewnie dużo też zależy od konkretnego modelu, być może w przypadku innego modelu się to będzie bardziej opłacać niż w przypadku Giulii.

  6. #496
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 USA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Ja w ubiegłym roku sprowadziłem giulie 2019r (3k przebiegu) walnieta przodem, poduchy całe łączny koszt z naprawą, akcyzą i rejestracją nie przekroczył 70k okazje się zdarzają, trzeba być wytrwałym

  7. #497
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giulia Q4 Ti 2017 USA
    Postów
    14

    Domyślnie

    Witajcie,

    Sam ściągam Giulię z USA, w zasadzie jest już w Bremerhaven.
    Ten wątek jest wyjątkowo długi (i super pomocny!), ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na dwa pytania:
    1. Czy poduszki oraz deski ze Stelvio i Giulii są takie same?
    2. W mojej Giulii wystrzeliły wszystkie poduszki w desce + pasy, ale kurtyny i fotele są ok. Czy jeśli do mojej Giulii US włożę komplet z Giulii EU ŁĄCZNIE Z MODUŁEM poduszek, to czy to będzie hulać? Wydaje mi się, że przeczytałem tu, że kurtyny US/EU są te same, a co z poduchami fotela?

    Z góry bardzo pięknie dziękuję.

    P.s. Super wrócić do Alfaholików - miałem 147 FL, potem 3 renówki, a teraz Giulia

  8. #498
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Trochę późno bierzesz się za szukanie informacji/części skoro auto już w Europie.

    1.Deski są całkiem inne Giulia vs Stelvio, poduszki nie wiem z głowy, trzebaby sprawdzić, pewnie nie kierowcy, ale pasażera już może tak ze względu na inne gabaryty auta.
    2.Nie wiem czy ktoś da Ci na to gwarancję. Co znaczy będzie hulać? że błąd na desce nie wyskoczy? Ktoś sprawdzał w praktyce że zadziała przy uderzeniu? Wersje USA różnią się poduszkami, ich sterowaniem i ilością czujników, o ile mi się kołacze po głowie też napinaczami pasów (ale może się mylę, nie robiłem ani nie zamierzam robić naprawy takiego auta). Czy sterownik się różni, nie wiem nie sprawdzałem. Na pewno widziałem różnice w proxi (ukryte ustawienia) więc tu po zmianie nawet na sterownik z auta EU zapewne trzebaby zmieniać, ale znów, czy to zadziała? Ponieważ jest to system bezpieczeństwa ja takiej informacji nie zamierzam nikomu dać (o różnicach proxi) - na siebie nię będę brał odpowiedzialności/wyrzutów sumienia jakby potem w razie wypadku system nie zadziałał.
    Dążysz kolego do druciarstwa, podejście niestety typowe, kupić tanio rozbitka z USA i jeszcze taniej naprawić. Nieliczni tu na forum robią naprawy uczciwie, niestety reszta to mniejsze lub większe drutowanie. To samo lampy z własnych obserwacji, mało kto robi xenon 35W z autopoziomowaniem/spryskami. Auto naprawia się na nowych częściach albo pewnych używkach w dobrym stanie a nie kombinuje w systemach czy już nie daj Boże stosuje "regenerowane" poduszki czy deski.
    Tak trzeba wydać kupę kasy, ale wtedy można powiedzieć że te systemy zostały prawidłowo naprawione.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #499
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał kvaso Zobacz post
    Witajcie,

    Sam ściągam Giulię z USA, w zasadzie jest już w Bremerhaven.
    Ten wątek jest wyjątkowo długi (i super pomocny!), ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na dwa pytania:
    1. Czy poduszki oraz deski ze Stelvio i Giulii są takie same?
    2. W mojej Giulii wystrzeliły wszystkie poduszki w desce + pasy, ale kurtyny i fotele są ok. Czy jeśli do mojej Giulii US włożę komplet z Giulii EU ŁĄCZNIE Z MODUŁEM poduszek, to czy to będzie hulać? Wydaje mi się, że przeczytałem tu, że kurtyny US/EU są te same, a co z poduchami fotela?

    Z góry bardzo pięknie dziękuję.

    P.s. Super wrócić do Alfaholików - miałem 147 FL, potem 3 renówki, a teraz Giulia
    Poduszki w wersji USA są inne ( z wyjątkiem bocznych w fotelach) mają dwustopniowe ładunki , podobnie pasy. NIE DA SIĘ ZAMONTOWAĆ poduszek z wersji Eu ponieważ mają
    ładunki pojedyncze- wiec jak coś to druciarstwo podobnie z modułem poduszek . poduszki z Giulii/Stelvio są współzamienne w kierownicy- pozostałe inne. podobnie deski - to dwa różne samochody. NA przyszłość warto sobie sprawdzić ceny tego typu podzespołów żeby nie było rozczarowania cenowego.

  10. #500
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giulia Q4 Ti 2017 USA
    Postów
    14

    Domyślnie

    Piękne dzięki za odpowiedzi, to nie tak, że dopiero szukam info. Po prostu części ze Stelvio są łatwiej dostępne, pomyślałem, że może będzie 1:1.

    Za części nie zacząłem się zabierać dopiero teraz, mam już to co wiem, że będzie potrzebne czyli lampy 25W EU i zderzak. Niestety nie wiem co jeszcze będzie potrzebne (oprócz poduch... z tym jest delikatny problem) - to dokładnie okaże się jak auto przyjedzie, taki urok kupowania ze Stanów. Poza tym mam czym jeździć, więc nie mam presji czasu.

    Doskonale zdaje sobie sprawę z bezpieczeństwa, dlatego po prostu pytam, żeby druciarstwa możliwie uniknąć. Będę szukał komponentów USA i tyle.

    Jeszcze raz bardzo dziękuję za informacje

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory