Strona 90 z 121 PierwszyPierwszy ... 408081828384858687888990919293949596979899100 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 891 do 900 z 1204

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #891
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    55

    Domyślnie

    Kabelki mam. Błedy błedy są nowe. Proxy w Alfa obd dochodzi do mudułu rozrywki i wysypuje się. W multiecuscam przy proxy mówi mi, że interfejs elm327 jest za wolny. Błędy widzę, mtcu w module Body.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221111_161546.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	55.2 KB
ID:	285385  

  2. #892
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    mi z moim ELMem AlfaOBD zawsze wywala się na module Airbag wiec to niekoniecznie coś znaczy. Normalnie korzystam z MES Multiplexed z CANtieCARem. W MES wybierz ostatni z listy ELM (high speed) jeśli to kabel na USB - taki co mam na BT od razu pisze że za wolny.

    Błędów dużo, podekoduj sobie dokładne opisy dla błędów BCMa, może coś Ci przyjedzie do głowy. Część błędów jeśt choćby od wywalonego proxi. Warto też może u kogoś na sprawdzonym sprzęcie spróbować. Ja doświadczeń w naprawach nie mam większego niż to co czasem przeczytałem czy z rozmowy wyszło, wiec nie podpowiem wiele.

  3. #893
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    55

    Domyślnie

    Proxy w MES takie błędy. Może brak jest jakiegoś zasilania wspólnego dla tych modułów a nie wiem gdzie może być jakieś zabezpieczenie tych modułów. Skąd można pobrać schemat?

    - - - Updated - - -

    Udało się połączyć.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20221113_175650.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	108.1 KB
ID:	285386

  4. #894
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    wywaliłeś proxi na ETM to i reszta modułów które idą w proxi po są EOL Failed - norma. Jak wywalisz np BCM (a np w MES proxi losowo lubi wywalic któyś moduł raz na czas), to masz całą stronę modułów na czerwono. Te moduły skoro są widoczne to mają zasilanie, jest tylko EOL failed, gdybyś usunął fizycznie a miałby być w proxi, to miałbyś Removed zamiast

  5. #895
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    55

    Domyślnie

    To co może być nie tak z ETM? Radio działa.

  6. #896
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    nie sądzę żeby coś było nie tak z ETM - pisałem Ci że np w moim aucie (z resztą nie tylko) AlfaOBD wywalała się na sterowniku poduszek przynajmniej z moim ELMem. Raczej sądzę że z Twoim ELMem coś jest nie do końca - przecież większość to byle jakie chińczyki. Na początek sprawdź czy nie masz rezystora typu 100-120Ohm może pomiędzy pinami 6 a 14 ELMa (miernik), jeśli jest zlokalizuj na płytce i wywal.

  7. #897
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    55

    Domyślnie

    Jakieś czary. Kabel przemierzyłem i nie ma rezystora. Elma kupiłem od pmgadzet na allegro i wydaje mi się, że jest OK. Dzisiaj podłączyłem się do Stelvio i nic nie robiąc zauważyłem, że licznik kilometrów przestał mrugać, ale za to przestał mi działać kabel tzn kabel jest widoczny w menagerze ale programy alfaobd i mes nie wykrywają kabla. Wieloktrotne wyłączanie kabla, resetowanie komputera nic nie dało. Wyłączyłem komputer i odpiąłem kabel od odb i zostawiłem na godzinę. Po powrocie o dziwo mes zobaczył kabel i po wejściu do proxy wszystkie moduły są na OK. Po przełączeniu się do Alfaobd kabel przestał ponownie działać.

  8. #898
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Chinczyk. Z reszta i z lepszymi pro się ftami i interfejsami tez sa problemy. Co do wariactw proxi po zrobieniu tez bywa ze od razu nie zaskakuje, ja tam zawsze wylaczam auto na 1min ale czasem bywalo ze np zaczynaly znikac moduly, przebieg migal, potem wypisywalo ze jakus modul w proxi jest removed mimo ze proxi niby przeszlo,jakis czas i zabawy pokazalo added i dalej mrugal przebieg, jeszcze jedno proxi i dodal EOL OK. Te programy, interfejsy maja swoje niedoróbki, pewnie cos w tym jak robia proxi odbiega od specyfikacji procedury, timingow czy innych wymagań, czasem moze specyficznych konkretnego modulu. Z reszta z tego co wiem to proxi nie przechodza w tych alfach na drogiej Texie. Tak wiec jak ktos na forum pisze ze zrobienie czegos to tylko zmiana ustawienia proxi 5min to po zrobieniu ok 200giulii/stelvio i drugieho tyle proxi w swojej giulii przy roznych rozkminkach wiem ze za czesto teoretycznie 5min robota przeradza sie w 1h a czasem i wiecej

  9. #899
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    55

    Domyślnie

    I coś w tym jest. Kabel wziąłem do domu (w garażu zimno) aby go przemierzyć po powrocie do samochodu zaczął działać (potrzebne mu było ciepło rodzinne?). Udało mi się zmienić region i światła. Proxy przeszło (oprócz etm) . Dzięki za pomoc i poświęcony czas. Jak bym coś jeszcze nie mógł coś ogarnąć z góry dziękuję.

  10. #900
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Wiązka zamka przerobiona czy bedziesz wchodzil za pomoca grota do zamka lib przez drzwi pasazera, a tankowal po pociagnieciu awaryjnego otwarcia klapki w bagażniku?

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory