Strona 15 z 121 PierwszyPierwszy ... 567891011121314151617181920212223242565115 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 1205

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #141
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    coś tu kolego bujasz.
    nie wiem jakim cudem cło vat czy akcyza wyszło Ci tylko 10 tysięcy -a zza wody to za darmo przywieźli- samych kosztów celno transportowych jest obecnie ok 20-25tys przy cenie samochodu za ok 8-9 tys dolców więc nie wiem jak to możliwe że za 19500 dolców kupiłeś i sprzedajesz za 100 tys. jak auto po samych opłatach to ok 120 tys pln.
    jakaś wyższa matematyka

  2. #142
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Czy 100 brutto za auto po naprawie to uczciwa cena?
    Wóz kupiony w USA za 8600 dolarów + transport + oplaty + naprawa (lewy bok i zawieszenie, poduchy całe).

    Wydaje mi się, że to dość sporo za auto z akcyzą na 3.1%
    Kalkulator pokazuje mi wóz na gotowo pod dom za niecałe 60 tysięcy brutto.
    Naprawa wątpię, aby była droższa niż 15-20 tysięcy.

    Czy każdy z Was, kto mówi o 100-120 tysiącach zarabia na tym interesie 20-40 tysięcy złotych?
    Jeśli tak, to ja nie wiem, co robię na etacie, haha
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 06-02-2020 o 14:41

  3. #143
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Jeśli tak, to ja nie wiem, co robię na etacie, haha
    głównie nie boisz się że naprawa wyniesie jednak 30-40k i potrwa pół roku, auto nie sprzeda się przez kolejne pół roku, przeskoczy rocznik, trzeba będzie dać 10k rabatu, koszt włożonego kapitału wyjdzie kolejne 10k i cały szczwany plan skończy się sporo pod kreską. 2-3 takie wpadki bez spektakularnego sukcesu pomiędzy i jesteś pół roku pracy i 100-150k w plecy, a tym czasie 15k zainkasował ZUS.
    Unikasz listonosza, stacjonarnych telefonów, żony i zastanawiasz się mocno dlaczego nie siedzisz na etacie.

  4. #144
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Czy 100 brutto za auto po naprawie to uczciwa cena?
    Wóz kupiony w USA za 8600 dolarów + transport + oplaty + naprawa (lewy bok i zawieszenie, poduchy całe).

    Wydaje mi się, że to dość sporo za auto z akcyzą na 3.1%
    Kalkulator pokazuje mi wóz na gotowo pod dom za niecałe 60 tysięcy brutto.
    Naprawa wątpię, aby była droższa niż 15-20 tysięcy.

    Czy każdy z Was, kto mówi o 100-120 tysiącach zarabia na tym interesie 20-40 tysięcy złotych?
    Jeśli tak, to ja nie wiem, co robię na etacie, haha
    Wszystko zależy kto naprawia jak naprawia no i do tych uszkodzeń dolicz jakieś 20-30 % - wystarczy ze jak kumplowi przyszło auto porysowane dodatkowo i zamiast 2 elementów do malowania było 12 - pomnóż to x 600 od elementu i zobacz ile wyjdzie - do tego niektóre części są drogie albo nietypowe wychodzą dodatkowe rzeczy. Po drugie koszt sprowadzenia samochodu do 2 litrów pojemnosci za ok 8500 dolarów czyli transport po USA kontener opląty portowe w USA i DE transport do pl i cło vat akcyza i masz ok 25 tyś pln.

  5. #145
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Ja osobiście uważam ze era zarabiania na autach z USA szybko się kończy. ( albo już się skończyła)
    Teraz z USA raczej sciąga się dla siebie. Klienci w Polsce coraz bardziej świadomi.
    Ja bym nigdy nie kupił auta z USA w Polsce, ale tylko dlatego ze wole sobie sam ściągnąć.
    Ciekawe jak będzie za parę lat jak będę chciał swoją Giulię sprzedać, choć na razie tak mi sie podoba ze nie wyobrazam sobie sprzedaży
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  6. #146
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    Ja osobiście uważam ze era zarabiania na autach z USA szybko się kończy. ( albo już się skończyła)
    Teraz z USA raczej sciąga się dla siebie. Klienci w Polsce coraz bardziej świadomi.
    Ja bym nigdy nie kupił auta z USA w Polsce, ale tylko dlatego ze wole sobie sam ściągnąć.
    Ciekawe jak będzie za parę lat jak będę chciał swoją Giulię sprzedać, choć na razie tak mi sie podoba ze nie wyobrazam sobie sprzedaży
    Opłacalność samochodów sprowadzanych z USA była jest i będzie z jednego powodu- cena. To w Polsce jest nadal i jeszcze dłuuugo będzie podstawowym kryterium zakupu - ma być OKAZJA, IGŁA, PEREŁKA

    Praktycznie ZAWSZE jest to mniej o ok 30- 50% od ceny rynkowej. Tylko jest kilka zależności:
    1. Czy auto sprowadzane dla siebie nie na handel
    2. Czy auto naprawiane zgodnie ze sztuką a nie podrutowane (typu regenerowane deski, poduszki, sterowniki, pasy, wspawywane całe ćwiartki po stodołach etc etc )
    3. Ryzyko poważnej wtopy jest już w USA zakupu samochodu podpicowanego przez handlarza.
    4. Osoba pośrednicząca, która sprowadza musi mieć wieloletnie doświadczenie w sprowadzaniu aut, a najlepiej jak ma swoich ludzi i magazyny w USA bo to co się dzieje pomiędzy firmą ubezpieczeniową a załadunkiem czasem może przyprawić o zawał.

    Dla mnie podstawowa rzecz - nie boje się aut z USA ale chce wiedzieć jak wyglądało autko wcześniej, kto je naprawiał i na jakich częściach- owszem blacharka lampy etc jak najbardziej używane spoko, ale na rzeczy typu elementy bezpieczeństwa muszą być rachunki z zakupu nowych rzeczy w ASO, tym bardzie jak np w przypadku Giulii/Stelvio naprawie nie są to zabójcze kwoty - radzę 10 razy sprawdzać ceny części w ASO przed zakupem np na allegro- czasem różnice sięgają 100% i więcej na korzyść ASO.
    Podejrzewam że dla około 80% sprowadzonych samochodów ten ostatni warunek będzie nie do przejścia, wiele aut jest po prostu zrobione na sztukę byle tylko się pozbyć.
    Przykładem takiej marki której nie opłaca się naprawiać po wystrzale poduszek powietrznych jest np Mazda- koszt kpl poduszek to ponad 20-30 tys pln, a gdzie reszta. Więc np w przypadku tej marki można od razu założyć że albo systemów bezpieczeństwa już nie ma albo są "zregenerowane"
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 06-02-2020 o 21:20

  7. #147
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Jak ktoś chce mapy to wystarczy ściągnąć z neta pod vin Eu, zmiana regionu i działaja. Potwierdzone info [emoji6]

    Mapy nie są w żaden sposób powiązane z autem. Plik licencyjny jest do pliku z mapami.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  8. #148
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Podepnę się pod wątek, chociaż nie do końca geograficznie. A czy ktoś z Was w tym albo zeszłym roku ściągał może samochód na kołach z Włoch?

    Jeśli tak, to interesuje mnie szczególnie:
    1. Czy da się załatwić procedurę wyrejestrowania i dostania tablic tymczasowych 'Targa provvisoria' w urzędzie PRA w jeden dzień?
    2. Kupowaliście ubezpieczenie przez telefon w PL czy we Włoszech?
    3. Powyżej 1000€ tylko przelew?
    4. Jakieś porady/zagrożenia?
    5. W Austrii na autostradzie zimówki są obligatoryjne?

  9. #149
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    [MENTION=83270]Nemiroff[/MENTION]
    Ad 5 Wygląda na to, że są obowiązkowe

  10. #150
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Hej, Czy zostały może któremuś z Was lampy tył USA od Giulii?
    Konkretnie LT zewnętrzna.

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory