Strona 16 z 121 PierwszyPierwszy ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 1205

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #151
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    coraz więcej auto z Usa które nie są podpicowane pojawiają sie na polskich portalach, auta juz sprowadzone.
    Dobry przykład https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#4f4e6314fe ciekawy jestem cy jest tutaj obecny właściciel....
    Takie auto w USA kosztuje ok 7-8 tyś USD, wiec po sprawdzeniu wychodzi ok 55.000 pln plus kosmetyka przy aucie, jakieś elementy zawieszenia do wymiany i jest 60.000 pln , reszta to już zarobek sprzedającego i jednoczenie margines budżetu do negocjacji dla kupującego

  2. #152
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Właściciel jest na forum ale raczej się nie udziela.

  3. #153
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Właściciel jest na forum ale raczej się nie udziela.
    a szkoda

  4. #154
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Rozmawiałem z właścicielem tej Giulii. Nie ma zbytniego pola do negocjacji ceny, nie naprawia też aut (zaoferowałem trochę wiecej za gotowca).
    Na każdym aucie ma zarobiek rzędu 15-30 tysięcy złotych. Niektóre auta są ok, ale cena nie jest szczególnie atrakcyjna jak na powypadkowe auto z USA, dodatkowo musisz przełknąć, że ktoś zarabia na Tobie i swoim pośrednictwie 30 klocków.

  5. #155
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    a szkoda
    no niekoniecznie, ja na publicznym forum nie chciałbym sprzedawać i toczyć dyskusji z potencjalnym(?) kupującym(i). No bo co mógłby napisać poza- igiełka, okazja, kupujta bo się rozmyśle?
    Jest do tego odpowiedni dział zresztą, gdzie jedna już się ogłasza.

    ps - i żeby nie był offtopic, to po przemyśleniu sprawy już eni jestem tak specptycnzei nastawiony do sprowadzania. U nich AR to egzotyk, nienaprawialny inaczej niż w ASO, więc większa stłuczka = złom. U nas - mimo wszystko "tubylczy" samochód. Nie sądzę żeby tak jak w produkowanych w USA/Meksyku BMW czy MB były jakieś większe niż już znane różnice na rynki poza UE. Oczywiście trzeba uważać na miny - handlarze nie są idiotami i wiedzą ze 90% ludzi kupuje ze zdjęć.
    ta mnei zainteresowała, tylko pytanie czy takie miejscowe uszkodzenie wzmocnienia bocznego i progu/podłogi (nie widać, ale na 100% jest) nie dyskwalifikuje auta z 510 KM... Trzeba się znać - i od tego jest formum, a w takim przypadku nie chciałbym whodzić w dyskusje ze sprzedawcą.
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#3d14fc9a4e
    Ostatnio edytowane przez pawelek ; 18-02-2020 o 10:10

  6. #156
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    No ale dostęp do aukcji ma każdy, więc w czym problem? Jedni zarabiają wgrywając ognodostepene mapy za kasę inni na autach [emoji6] nie masz czasu, wiedzy, płacisz frycowe za to [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  7. #157
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomasz Dobosz
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Auto
    Crosswagon, Mito, Giulia
    Postów
    53

    Domyślnie

    Pokażę moją, już prawie gotowa Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200213_132856.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	92.9 KB
ID:	266231

  8. #158
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    no niekoniecznie, ja na publicznym forum nie chciałbym sprzedawać i toczyć dyskusji z potencjalnym(?) kupującym(i). No bo co mógłby napisać poza- igiełka, okazja, kupujta bo się rozmyśle?
    Jest do tego odpowiedni dział zresztą, gdzie jedna już się ogłasza.

    ps - i żeby nie był offtopic, to po przemyśleniu sprawy już eni jestem tak specptycnzei nastawiony do sprowadzania. U nich AR to egzotyk, nienaprawialny inaczej niż w ASO, więc większa stłuczka = złom. U nas - mimo wszystko "tubylczy" samochód. Nie sądzę żeby tak jak w produkowanych w USA/Meksyku BMW czy MB były jakieś większe niż już znane różnice na rynki poza UE. Oczywiście trzeba uważać na miny - handlarze nie są idiotami i wiedzą ze 90% ludzi kupuje ze zdjęć.
    ta mnei zainteresowała, tylko pytanie czy takie miejscowe uszkodzenie wzmocnienia bocznego i progu/podłogi (nie widać, ale na 100% jest) nie dyskwalifikuje auta z 510 KM... Trzeba się znać - i od tego jest formum, a w takim przypadku nie chciałbym whodzić w dyskusje ze sprzedawcą.
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#3d14fc9a4e
    Upgrade: 20 min poszukiwań i jest: https://www.copart.com/pl/lot/45036669
    Przy cenie zakupu netto 12k USD koszt brutto w Gdyni: 90k PLN. Licząc zrobienie na tip-top 40k = 130 k PLN, czyli najtańszy stock business. Trzeba liczyć że aukcja dobije do 17-18k, więc 25k PLN więcej w rozrachunku. No i super się kalkuluje, tylko obawiam się naruszonej konstrukcji nośnej....

  9. #159
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    nie ma takiej opcji żeby ta QV sprzedała sie taniej jak 21-25 k USD, ostanio była TI z małym przebiegiem i lekko wgniecionym tylnym blotnikiem oraz poszyciem i poszłą za 21600
    https://autoastat.com/en/vehicle/ZAR...clRvPTIwMTk%3D

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomasz Dobosz Zobacz post
    Pokażę moją, już prawie gotowa Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200213_132856.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	92.9 KB
ID:	266231
    piekna, napiszesz coś wiecej ? jaki zakres napraw i koszty ....

  10. #160
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    coraz więcej auto z Usa które nie są podpicowane pojawiają sie na polskich portalach, auta juz sprowadzone.
    Dobry przykład https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#4f4e6314fe ciekawy jestem cy jest tutaj obecny właściciel....
    Takie auto w USA kosztuje ok 7-8 tyś USD, wiec po sprawdzeniu wychodzi ok 55.000 pln plus kosmetyka przy aucie, jakieś elementy zawieszenia do wymiany i jest 60.000 pln , reszta to już zarobek sprzedającego i jednoczenie margines budżetu do negocjacji dla kupującego
    to auto które podlinkowałeś - naprawa i doprowadzenie do specu EU, wymiana opon wyjdzie 25-30tyś, nie liczyłem element po elemencie. no chyba że będziesz robił jakieś sztukowanie zamiast wsadzenia nowych ori poduszek. (4 przednie + sterownik to już prawie 10k kosztu)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Rozmawiałem z właścicielem tej Giulii. Nie ma zbytniego pola do negocjacji ceny, nie naprawia też aut (zaoferowałem trochę wiecej za gotowca).
    Na każdym aucie ma zarobiek rzędu 15-30 tysięcy złotych. Niektóre auta są ok, ale cena nie jest szczególnie atrakcyjna jak na powypadkowe auto z USA, dodatkowo musisz przełknąć, że ktoś zarabia na Tobie i swoim pośrednictwie 30 klocków.
    no a co, zaryzykuj swoje pieniądze w USA i zamróź je na kilka miesięcy, poświeć czas. może się okazać że przywieziesz coś co było podpicowane a wcześniej było wrakiem - normalna praktyka. w ostatnich dniach oglądnąłem wszystkie Stelvio, 1/3 jest ulepszana na pierwszy rzut oka - widać bez nawet sprawdzania historii. kolejny problem że po drodze przy załadunkach (przecież używa się wózków widłowych, nikt tam Twojego wymarzonego auta nie traktuje tak jakbyś chciał), dochodzą uszkodzenia itp. tu masz auto które już przeszło przez wszystkie etapy, możesz oglądać osobiście, przyjść z rzeczoznawcą który je prześwietli wzdłuż i wszeż, widzisz co masz - kupujący ryzykował - do dyspozycji miał 10 zdjęć średnio dokładnych i numer VIN.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 18-02-2020 o 11:27
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory