Strona 17 z 121 PierwszyPierwszy ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 1204

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #161
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    to auto które podlinkowałeś - naprawa i doprowadzenie do specu EU, wymiana opon wyjdzie 25-30tyś, nie liczyłem element po elemencie. no chyba że będziesz robił jakieś sztukowanie zamiast wsadzenia nowych ori poduszek. (4 przednie + sterownik to już prawie 10k kosztu)
    Pełna zgoda [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], osobiście bym nie kupił auta z wystrzelonymi poduszkami, ale oferta mnie zainteresowała bo rozważam opcję importu za pośrednictwem tego sprzedającego, stąd też pytanie o niego.

  2. #162
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    Upgrade: 20 min poszukiwań i jest: https://www.copart.com/pl/lot/45036669
    Przy cenie zakupu netto 12k USD koszt brutto w Gdyni: 90k PLN. Licząc zrobienie na tip-top 40k = 130 k PLN, czyli najtańszy stock business. Trzeba liczyć że aukcja dobije do 17-18k, więc 25k PLN więcej w rozrachunku. No i super się kalkuluje, tylko obawiam się naruszonej konstrukcji nośnej....
    ale tu nie ma licytacji, to pre-bid. do tego zwróćcie uwagę, połowa przypadków aut to rocznikowo rok starsze auto, ta akurat 09/17, czyli np stare radio.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    Pełna zgoda @<a href="https://www.forum.alfaholicy.org/uzytkownik/20089.html" target="_blank">epsonix</a>, osobiście bym nie kupił auta z wystrzelonymi poduszkami, ale oferta mnie zainteresowała bo rozważam opcję importu za pośrednictwem tego sprzedającego, stąd też pytanie o niego.
    nawet na naszym forum iluś zainteresowanych sprowadzeniem, a AR nei ma tam za dużo do licytacji (kupa szmelcu niewartego uwagi i podpicowanych), to chyba zacznie się przelicytowywanie i może się to przestać opłacać. wygrali Ci co kupowali pół roku temu bo ceny były 5-8k za nienajgorsze egzemplarze

    - - - Updated - - -

    w ramach przestrogi o podpicowywaniu aut na aukcjach
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #163
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ale tu nie ma licytacji, to pre-bid. do tego zwróćcie uwagę, połowa przypadków aut to rocznikowo rok starsze auto, ta akurat 09/17, czyli np stare radio.
    uważasz, że w Q 510KM RWD miałbym czas/możliwość bawić się radiem?

    teoretyzuję mocno. Kupuję dla siebie 1 samochód w celu a) przewozu rodzinki 2+2 i b) ewentualnej zabawy. Raczej na 5-7 lat i ze wskazaniem na bezpieczeństwo. Obecnie obstawiam business 2020+swap foteli lub 2-letnie veloce. Wystarczy. W aktualnych warunkach pogodowych (czyli średniej - ważonej dla Polski) nawet giulietta 140KM lata po zakrętach aż miło. Powiedzmy, że ostatnio jeżdżę w górnych -rozsądnych zakresach silnika.
    A z 500km RWD asfalt jest zawsze bardzo śliski.

  4. #164
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    uważasz, że w Q 510KM RWD miałbym czas/możliwość bawić się radiem?
    kupujesz samochód do użytku codziennego z tego co dalej piszesz. stare radio = brak CarPlay/Android auto. Miałem zapytanie od właściciela salonowej Q z 2017r o wymianę radia na nowe - mimo kosztów (ok 8 tyś) nie zrażał się, tylko wyszła sprawa z dokładkami z korei/chin i sprawa się wstrzymała. za parę stów do tego mostek USB->WiFi dla ACP i funkcjonalność radia w codziennym użytku diamertralnie się zmienia. dla wielu to ważne (i nie chodzi o gadżety tylko np dobrą nawigację z live traffikiem)


    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    teoretyzuję mocno. Kupuję dla siebie 1 samochód w celu a) przewozu rodzinki 2+2 i b) ewentualnej zabawy. Raczej na 5-7 lat i ze wskazaniem na bezpieczeństwo. Obecnie obstawiam business 2020+swap foteli lub 2-letnie veloce. Wystarczy. W aktualnych warunkach pogodowych (czyli średniej - ważonej dla Polski) nawet giulietta 140KM lata po zakrętach aż miło. Powiedzmy, że ostatnio jeżdżę w górnych -rozsądnych zakresach silnika.
    A z 500km RWD asfalt jest zawsze bardzo śliski.
    no właśnie, i 200HP się pobawisz. Q kusi ale rodzinnym i bezpiecznym samochodem to już naciągane byłoby trochę. Tylko nie wiem czy biznes + swap to dobra opcja - tam naprawdę jest dużo braków i potem może gulem szarpać że nie wzięło się tego co się chciało.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #165
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post


    nawet na naszym forum iluś zainteresowanych sprowadzeniem, a AR nei ma tam za dużo do licytacji (kupa szmelcu niewartego uwagi i podpicowanych), to chyba zacznie się przelicytowywanie i może się to przestać opłacać. wygrali Ci co kupowali pół roku temu bo ceny były 5-8k za nienajgorsze egzemplarze

    [COLOR="silver"]
    To inny przykład, auto sie sprzedało w usa za 8600, lekko poprawione i wisi na otomoto 89.000 pln.
    https://autoastat.com/en/vehicle/ZAR...606654-9180497
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#4f4e6314fe
    marża wychodzi grubo 35000 pln

  6. #166
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    ale co mi chcesz udowodnić?

    policzyłeś wszystkie koszty? kolega który wylicytował Giulię 2018 za $8500, mówił mi że równo 60k go kosztowała do sprowadzenia do kraju. to potwierdza też kalkulator pierwszy lepszy z netu wyszło ponad $14k (a pewnie wszystkich kosztów nie liczy). Do tego policz że coś już tam zrobili już przy zawieszeniu (nie licz tylko kosztów części na allegro ale i pracę, czas na wyszukanie itp). cena na pewno nie jest finalna tylko coś do negocjacji.
    no, a teraz uwzględnij ryzyko (np uszkodzenia auta przy przeładunkach, jakaś inna mina której nie było widać na zdjęciach z aukcji), czas. chyba OK że chce zarobic na tym. podejżewam że ten zarobek (po stargowaniu ceny) to raczej będzie na poziomie 20-25k, a też sprzedający na dłuższy czas zamroził pieniądze za co też musi sobie odbić.
    czy warto takie auto kupić z tą marżą handlarza czy nie? jeśli ktoś chce sam podjąć ryzyko, moze kupic taniej sam w USA, ale może tez się okazać że przywiezie auto bardziej problematyczne niż mu się wydawało, a nawet i jakąś totalną minę. tu masz auto w PL, od razu, oglądasz, odpalasz, podłączasz kompa itp - luksus jakiego sprowadzający nie miał. ryzyko obniżasz do minimum. moim zdaniem marża typu 25-30% jest OK dla tak ryzykownych i czasochłonnych tranzakcji, dlatego że jak ktoś sprowadza regularnie, na pewno trafi mu się co jakiś czas jakaś mina mniejsza lub większa, albo chociaż auto nie będzie się chciało sprzedać miesiącami i już ma zamrożony kapitał, bądź będzie musiał dużo spuścić (a w końcu się coś napracuje i zamrozi pieniądze na np rok na takim nieudanym aucie).
    Ty myślisz że w sklepie płacisz 5% marży na towarach? 30-40% tak bym średnio powiedział - to pokrywa też koszty, czas i w końcu daje jakiś zarobek. normalna sprawa.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #167
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Rozmawiałem z właścicielem tego auta, jest przekonany, ze sprzeda za cenę wystawioną i nie jest skłonny do negocjacji ceny. Nie podzielam jego entuzjazmu, moim zdaniem, cena o 10-15 tysięcy złotych niższa byłaby atrakcyjna.

    Należy jednak również spojrzeć na to z innej strony. Co z tego, że auto w USA kosztowało jedynie 8600 dolarów? To jego wina, że trafił na okazję? Auto nie miało statusu Run and Drive, stąd niższa cena i większe ryzyko. Jakby kupił to auto za złotówkę, to żadalibysmy obniżenia ceny o kolejne 30 tysięcy, bo było tak tanie? To tak nie działa ...
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 18-02-2020 o 14:02

  8. #168
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ale co mi chcesz udowodnić?
    Leszek, nic nie chcę udowadniać, mam wrażenie że interpretujesz moje posty w negatywnym kierunku. Zajęło mi 5 minut znalezienie historii aukcji i podzieliłem sie nią na forum bo do tego służy to miejsce.
    Nikomu nie żałuję że nakłada marże, dużą czy małą to zawsze kwestia perspektywy. Śledzę rynek usa na IAAI, Copart itp i coś sie trafi to zawsze warto skomentować, może akurat komus sie ta wiedza przyda, np podczas negocjacji

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Należy jednak również spojrzeć na to zmiennej strony. Co z tego, że auto w USA kosztowało jedynie 8600 dolarów? To jego wina, że trafił na okazję? Auto nie miało statusu Run and Drive, stąd niższa cena i większe ryzyko. Jakby kupił to auto za złotówkę, to żadalibysmy obniżenia ceny o kolejne 30 tysięcy, bo było tak tanie? To tak nie działa ...
    to dowodzi że te auta cały czas są w takich cenach dostępne, ich stan jest oczywiście rożny. Ostatnio licytowaniem ładny egzemplarz do 17000 ale trzeba było sie poddać bo aukcja sie skończyła na 21600 a to już kwota nieopłącalna w europejskich realiach

  9. #169
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    wiecie chłopaki- lekko mijacie się z prawda- to że znalazłeś samochód w ogłoszeniu za 8600 dolców nie znaczy że to była ostatnia cenia- całkiem dobrze mogło byc przybicie na 10 czy 11 tysięcy.
    Żeby wam uświadomić- sprowadziłem z USA wiele aut w tamtym roku giulie i Stelvio
    koszty są spore nie bierzecie pod uwagę wielu czynników - jak [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] wam wspomniał.
    jeśli auto masz na wschodnim wybrzeżu kosztów z transportem pod dom masz od auta wartego około 8 tys dolców około 25 tys pln - doliczyć trzeba cene autka i naprawy ( zakładanej do naprawy radzę od razu doliczyć jakieś 25% na uszkodzenia ukryta lub dodatkowe). jak na zachodnim dliczyć trzeba ok 4 tys.
    przykład czerwonej - dla mnie to ten samochód jest wypicowany od sprzedaży - bez powodów poduszki nie strzelają i z takiej obcierki dolnej belki to sie na pewno nie stało- po prostu kogoś koszt naprawy przerósł i pcha dalej - pisze jakieś bzdety o poduszkach po 4 ty gdzie jedna kosztuje 2500 a gdzie deska ok 4000, kolanówki po 1250 sterownik 1700 i pasy 900 szt , szyba od 1250 do 2800? . Auto uzdatniono do jazdy robiąc bypass w bagażniku zapewne drutem bo inaczej nie ma prawa odpalić- ot szukanie jelenia - dla mnie po naprawie wyjdzie lekko 110 tys - czy to się opłaca - za tylnonapędową giulie i podejrzewam ze po VIN z 2017 r. - wątpię
    podobnie ogłoszenie niebieskiej Q- łykacie jak pelikany- doliczcie 18.3 % akcyzy opłaty transportowe około 15 tys i dalej nie wiadomo ile kosztuje w stanach- to jest zaproszenie do licytacji- jedna wielka zagadka - w takiej Q wystarczy uszkodzenie typu pęknięcie maski czy brak hokeja przedniego i jesteście w czarnej d....- kilkanaście jak nie kilkadziesiąt tyś w plecy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    To inny przykład, auto sie sprzedało w usa za 8600, lekko poprawione i wisi na otomoto 89.000 pln.
    https://autoastat.com/en/vehicle/ZAR...606654-9180497
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#4f4e6314fe
    marża wychodzi grubo 35000 pln
    to auto na 100% nie poszło za 8600 dolców

  10. #170
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    Leszek, nic nie chcę udowadniać, mam wrażenie że interpretujesz moje posty w negatywnym kierunku. Zajęło mi 5 minut znalezienie historii aukcji i podzieliłem sie nią na forum bo do tego służy to miejsce.
    Nikomu nie żałuję że nakłada marże, dużą czy małą to zawsze kwestia perspektywy. Śledzę rynek usa na IAAI, Copart itp i coś sie trafi to zawsze warto skomentować, może akurat komus sie ta wiedza przyda, np podczas negocjacji
    dwukrotnie mocno zwróciłeś uwagę na kwestię marży wg Ciebie 35k, co sugerowało tak jakby handlarz za dużo chciał w porównaniu do ceny zakupu. na pierwszy rzut oka może się tak wydawać, ja starałem się uzmysłowić że ani taka nie była raczej ta marża (dodatkowe koszty i to co zrobił), jak również wspomnieć o ryzykach które handlarz ponosił i zamrożeniu kapitału - to wszystko musi też kosztować.



    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    to dowodzi że te auta cały czas są w takich cenach dostępne, ich stan jest oczywiście rożny. Ostatnio licytowaniem ładny egzemplarz do 17000 ale trzeba było sie poddać bo aukcja sie skończyła na 21600 a to już kwota nieopłącalna w europejskich realiach
    tamto auto było kupione jakiś czas temu, teraz chłopaki (którzy sprowadzają) wszyscy z którymi rozmawiam mówią że alfy w USA podrożały na licytacjach - więcej chętnych z Europy wschodniej - ludzie się przestali tego bać (są części używki, wiedzą jak naprawiać i przerabiać). choćby przeróbki instalacji, omijanie SGW. za same zamki kolega z forum dał u elektryka 1800zł, ja robię to + inne przeprogramowywania (język/FM/kierunki) + SGW (prod wiosna 2018+) + mapy itp za 3x mniej.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory