Strona 20 z 121 PierwszyPierwszy ... 10111213141516171819202122232425262728293070120 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 1204

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #191
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    niezaprzeczalna zaleta BMW - większa wartość rezydualna,
    To prawda, ale tez nie aż taka duża jest ta różnica.
    https://www.wyborkierowcow.pl/ktore-...a-na-wartosci/
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Giulia BMW3 utrata wartości.JPG
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	34.1 KB
ID:	267593  

  2. #192
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Ja jestem właśnie na etapie szukania Giulii. Rozmawiałem z kilkoma sprzedawcami Giulii z USA, większość nieźle skonfigurowana i porównywalna z "naszą" Veloce, ceny 100-120 brutto, ale dzisiaj BMW rozłożyło mnie na łopatki. Dostałem ofertę 24% rabatu na 318i w M Pakiecie z paroma dodatkami. Auto katalogowo w cenie 178 tysięcy za 135, do produkcji i mi trochę szczena opadła, bo nowe BMW z salonu, a bita Giulia z USA to jednak różnica, przede wszystkim w wartości rezydualnej.
    318i ma ten sam silnik, co 330i - chiptuning i moc wzrasta ze 156 na ponad 250, teraz to mam dopiero zagwozdkę...
    Oferta BMW mnie nie dziwi (choć tutaj trzeba dopytać o szczegóły czy aby pojazd konfigurowany do produkcji pod twoje zamówienie nie musi być wstępnie zarejestrowany na salon) - ale jak dobrze ponegocjujesz to podobny rabat uzyskasz na Alfę Romeo - też do produkcji 2020.
    Wysokość rabatu będzie zależała od wyposażenia, formy finansowania i Twojej strategii negocjacji.
    Wiem bo osobiście, jakieś 2 tygodnie temu zdecydowałem się na Alfę mając podobną ofertę na X3...

  3. #193
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Oferta BMW mnie nie dziwi (choć tutaj trzeba dopytać o szczegóły czy aby pojazd konfigurowany do produkcji pod twoje zamówienie nie musi być wstępnie zarejestrowany na salon) - ale jak dobrze ponegocjujesz to podobny rabat uzyskasz na Alfę Romeo - też do produkcji 2020.
    Wysokość rabatu będzie zależała od wyposażenia, formy finansowania i Twojej strategii negocjacji.
    Wiem bo osobiście, jakieś 2 tygodnie temu zdecydowałem się na Alfę mając podobną ofertę na X3...
    Dostałem rabat 22% ale tylko na auto DemoVIP, a żeby uzyskać taki rabat auto musi spełniać łatkę wyposażenia dodatkowego, między innymi pakiet convenience oraz nawigacja za 9 tysięcy.
    Wskaż mi salon, który da ponad 20% rabatu na Giulię Sprint w kolorze szarym z czerwonym wnętrzem i łopatkami do zmiany biegów, czujnikami oraz kamerą cofania...
    Jestem w stanie zaliczkować auto w dużym procencie, ale zakup na osobę prywatną za gotówkę, nie posiadałem wcześniej żadnej Alfy Romeo.

    Cytat Napisał piotruś1 Zobacz post
    To prawda, ale tez nie aż taka duża jest ta różnica.
    https://www.wyborkierowcow.pl/ktore-...a-na-wartosci/
    Oczywiście masz rację, ale weźmy pod uwagę pochodzenie:
    Giulia 2018 rok, przebieg 65 tysięcy kilometrów, pochodzenie z USA, powypadkowy
    BMW G20 2020, przebieg 50 tysięcy kilometrów, salon polski, bezwypadkowy

  4. #194
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    nie posiadałem wcześniej żadnej Alfy Romeo
    W profilu masz 159 a Giulii widzę szukasz już 2 lata. Coś mi tu nie gra

  5. #195
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    moja rada - chcesz Giulie to poświeć troszkę czasu i sprowadź sobie z USA i po kłopocie.
    kupowanie aut od handlarzy naprawionych to murowane kłopoty. Ja sobie u kumplowi sprowadziłem z USA Giulie i Stelvio i jesteśmy zadowoleni ale nie drutowałem w naprawie tylko graty z ASO, a przy Alfie handlarze mają pole do popisu aby "zaoszczędzić".
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200324_165921.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	84.2 KB
ID:	267595
    na marginesie BMW 2020 i 50 tkm w 3 miesiace? na taksówce ktoś latał?

  6. #196
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Dostałem rabat 22% ale tylko na auto DemoVIP, a żeby uzyskać taki rabat auto musi spełniać łatkę wyposażenia dodatkowego, między innymi pakiet convenience oraz nawigacja za 9 tysięcy.
    Wskaż mi salon, który da ponad 20% rabatu na Giulię Sprint w kolorze szarym z czerwonym wnętrzem i łopatkami do zmiany biegów, czujnikami oraz kamerą cofania...
    Jestem w stanie zaliczkować auto w dużym procencie, ale zakup na osobę prywatną za gotówkę, nie posiadałem wcześniej żadnej Alfy Romeo.
    Tak jak pisałem, z mojego doświadczenia zauważyłem, że wysokość rabatu była uzależniona od wersji auta oraz jego wyposażenia. Też płatność ze środków własnych, też nie mam AF, zadatek około 5% wartości umowy.

    W moim przypadku aby uzyskać rabat VIP na Stelvio Veloce musiało być wyposażenie m.in. w:
    • pakiet Convenience (9NP) lub 0YS
    • pakiet Asystent Kierowcy (1P7) lub (1P9) + (9YP)
    • pakiet Asystent Kierowcy (6UN)
    • ładowarka bezprzewodowa (RFX)
    • alarm (8G2) lub Mopar

    Ponieważ moja konfiguracja pokrywała się z tymi elementami wyposażenia nie było problemu ze skorzystaniem z tej promocji.
    Kolor pojazdu i wnętrza nie miał znaczenia.

    Zwróć uwagę, że wsparcie rabatowe, jak każda promocja może ulec zmianie (ja negocjowałem jeszcze przed epidemią, przestojami w produkcji itp.), poza tym ostateczne rabaty negocjuje się w salonie u handlowca a nie na forum

    Ogólnie wątek cen i rabatów należałoby przenieść do innego tematu bo śmiecimy forum.

  7. #197
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Ja jestem właśnie na etapie szukania Giulii. Rozmawiałem z kilkoma sprzedawcami Giulii z USA, większość nieźle skonfigurowana i porównywalna z "naszą" Veloce, ceny 100-120 brutto
    Chodzi tu o Giulię po wypadku w tej cenie?


    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Oczywiście masz rację, ale weźmy pod uwagę pochodzenie:
    Giulia 2018 rok, przebieg 65 tysięcy kilometrów, pochodzenie z USA, powypadkowy
    W tym przypadku cena w USA nie będzie 100-120 brutto. Ja za swoją w grudniu 2019, rok pr.2018 z przebiegiem 11kkm z uszkodzonymi drzwiami i aktywowaną kurtyną boczną dałem pół z tego co piszesz. Przy odsprzedaży wyjdzie na to samo, mniej wezmę, mniej mnie kosztowała.

  8. #198
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Ja jestem właśnie na etapie szukania Giulii. Rozmawiałem z kilkoma sprzedawcami Giulii z USA, większość nieźle skonfigurowana i porównywalna z "naszą" Veloce, ceny 100-120 brutto, ale dzisiaj BMW rozłożyło mnie na łopatki. Dostałem ofertę 24% rabatu na 318i w M Pakiecie z paroma dodatkami. Auto katalogowo w cenie 178 tysięcy za 135, do produkcji i mi trochę szczena opadła, bo nowe BMW z salonu, a bita Giulia z USA to jednak różnica, przede wszystkim w wartości rezydualnej.
    318i ma ten sam silnik, co 330i - chiptuning i moc wzrasta ze 156 na ponad 250, teraz to mam dopiero zagwozdkę...
    Pokaż konfigurację tego BMW ;>

  9. #199
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Chodzi tu o Giulię po wypadku w tej cenie?


    W tym przypadku cena w USA nie będzie 100-120 brutto. Ja za swoją w grudniu 2019, rok pr.2018 z przebiegiem 11kkm z uszkodzonymi drzwiami i aktywowaną kurtyną boczną dałem pół z tego co piszesz. Przy odsprzedaży wyjdzie na to samo, mniej wezmę, mniej mnie kosztowała.
    Tak, po wypadku. Ta, która najbardziej mnie interesuje miała wszystkie poduszki nietknięte, ale miała uszkodzone zawieszenie z prawej strony z przodu i cały prawy bok, ze wszystkim 105 tysięcy brutto.

    Konfiguracja BMW:
    https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/j1t8l7v0

    Veloce ma podgrzewane fotele z przodu (oraz z tyłu w autach, które mnie interesowały), napęd Q4 (akurat dla mnie bez znaczenia) i 280 koni.
    G20 ma za to światła LED, czarną podsufitkę, asystenta parkowania oraz szyby o dodatkowej izolacji akustycznej. Silnik B48 w 318i to to samo, co w wersji 320i, rozmawiałem już z kilkoma tunerami, w sumie 2 auta już czekają na modyfikację do 250 koni oraz ponad 400 Nm.

    Giulię z USA w fajnej wersji ciężko dostać za mniej, niż 100 tysięcy złotych, a tutaj BMW wyskakuje z G20 w M paku do produkcji za 136.5 tysiąca (wspominałem wcześniej o 135, ale dodałem kamerę cofania z asystentem parkowania za 1500 po rabacie). Jak w tym momencie Giulia mia się sprzedawać, skoro business kosztuje 139 tysięcy, nie jest w ogóle rabatowany i w porównaniu do mojego konfiga bazowa business to śmiech na sali...

    Jeździłem oboma autami i owszem, Giulia jeździ lepiej, ale wnętrze jak dla mnie na plus dla BMW.
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 02-04-2020 o 14:22

  10. #200
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Jeżdżę BMW od 6 lal, serią 3 w e90, z nowszymi budami mam też dużo doświadczenia - prywatnie bym tego już nie kupił, no chyba że dla znaczka, bo auta BMW to obecnie średniaki w wysokiej cenie, oczywiście to moja subiektywna ocena inżyniera

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post

    Giulię z USA w fajnej wersji ciężko dostać za mniej, niż 100 tysięcy złotych, a tutaj BMW wyskakuje z G20 w M paku do produkcji za 136.5 tysiąca (wspominałem wcześniej o 135, ale dodałem kamerę cofania z asystentem parkowania za 1500 po rabacie). Jak w tym momencie Giulia mia się sprzedawać, skoro business kosztuje 139 tysięcy, nie jest w ogóle rabatowany i w porównaniu do mojego konfiga bazowa business to śmiech na sali...

    Jeździłem oboma autami i owszem, Giulia jeździ lepiej, ale wnętrze jak dla mnie na plus dla BMW.
    Nie mogę sie z tym zgodzić - rzeczywiście trzeba poświecić duzo czasu, ale jest mozliwe znalezienie dobrze wyposażonej wersji. Ja miesiac temu kuplem za duuuużo niższą kwote, z lekko uszkodzonym tyłem Giulię Q4 z LSD, active zawieszenie itd, więc jest to możliwe ... W 100 tyś zmieszczę sie z naprawą, ubezpeiczneiami, aktywny wydechem i nie wiem co jeszcze mi przyjdzie do głowy. Utrata wartosci to nie mije zmartwienie, inaczęj na to patrzę, kwestia gustu.

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory