Strona 25 z 121 PierwszyPierwszy ... 15161718192021222324252627282930313233343575 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 1204

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #241
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie każdy ma na to czas, ochotę i wiedzę - ze swojego doświadczenia powiem że jest to masa roboty.

    - - - Updated - - -
    "Cierpliwość jest cechą geniuszy" to po pierwsze , skoro ktoś szuka używanego to ochota pewnie sie znajdzie, kwestia indywidualna. Wiedza jest tu na formu, trzeba tylko duzo czytać a potem jeszcze wiedzeć do kogo sie zwrócić z pytaniami szczegółowymi.
    Z własnego doświadczenia wiem że jest tu wiele wartościawych osób zawsze chetnych do pomocy .... zakup auta z USA nie jes taki straszny jak go niektórzy malują. Osobiście też polecam swoje doświadczenie

  2. #242
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    "Cierpliwość jest cechą geniuszy" to po pierwsze , skoro ktoś szuka używanego to ochota pewnie sie znajdzie, kwestia indywidualna. Wiedza jest tu na formu, trzeba tylko duzo czytać a potem jeszcze wiedzeć do kogo sie zwrócić z pytaniami szczegółowymi.
    Z własnego doświadczenia wiem że jest tu wiele wartościawych osób zawsze chetnych do pomocy .... zakup auta z USA nie jes taki straszny jak go niektórzy malują. Osobiście też polecam swoje doświadczenie
    Tu nie chodzi pomoc naszego forum bo oczywiste ze wiedzą się dzielimy ale o kwestie logistyczne- poszukiwanie samochodu, sprowadzenie szukanie warsztatu części etc- wielu to odstrasza - woli kupić gotowy ale niestety większość aut jest naprawionych na sztukę aby było tanio a nie dobrze - ma być zysk. Sam mam Stelvio z USA i wiem że gdyby drutować pewnie jakieś 15-20 tyś. można by urwać ale to na inny wątek.

  3. #243
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Pełna zgoda, mój przykład to szukanie auta od lipca do lutego. W marcu już w Polsce, mamy koniec maja a auto jeszcze nie gotowe bo oryginalne nowe części muszą się we Włoszech wyprodukować i pożądane złożyć [emoji849]

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  4. #244
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    Pełna zgoda, mój przykład to szukanie auta od lipca do lutego. W marcu już w Polsce, mamy koniec maja a auto jeszcze nie gotowe bo oryginalne nowe części muszą się we Włoszech wyprodukować i pożądane złożyć [emoji849]

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
    wiesz kwestia tego jak auto bylo uderzone, wiele rzeczy mozna wczesniej zamowic wnioskujac po zdjeciach co na pewno trzeba wymienic ja w swojej wymienilem 3 elementy i auto bulo gotowe do rejestracji

  5. #245
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Tu nie chodzi pomoc naszego forum bo oczywiste ze wiedzą się dzielimy ale o kwestie logistyczne- poszukiwanie samochodu, sprowadzenie szukanie warsztatu części etc- wielu to odstrasza - woli kupić gotowy ale niestety większość aut jest naprawionych na sztukę aby było tanio a nie dobrze - ma być zysk. Sam mam Stelvio z USA i wiem że gdyby drutować pewnie jakieś 15-20 tyś. można by urwać ale to na inny wątek.
    Jak rozumiem są firmy specjalistyczne które za jakieś 2 kPLN wylicytują i sprowadzą pod dom. Pewnie najbardziej czasochłonne jest ogarnięcie auto juz po przypłynięciu czyli naprawa, części itd. Czy są jeszcze jakieś aspekty które wymagają dużo roboty i zaangażowania poza tym?
    Oczywiście pomijam czas spędzony na znalezienie na aukcji egzemplarza bo jak kupujesz w PL to też mnóstwo czasu trzeba na to poświęcić, żeby nie kupić pierwszego lepszego ulepa.

  6. #246
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    tłumaczenie papierów, opinia rzeczoznawcy, akcyza, przeglad, rejestracja

  7. #247
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    Haczyki są dwa, nie wiesz jak bardzo było rozbite i jak zostało naprawione. Poproś o Vin i poszukaj w google jak auto wyglądało w USA na aukcji.
    Drugi haczyk to duża marża sprzedającego, osobiście doradzam sprowadzenie auta samemu a nie kupowanie gotowego auta.
    z drugiej storny, jak zobaczysz jak auto było rozbite/co było do roboty, tu masz fizyczną możliwość oglądnięcia auta na żywo/ze specjalistą,przejechania się itp. do tego auto możesz mieć od ręki a nie czekać na nie kilka mcy (ze zrobieniam na gotowo)


    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    i 2017r - kupa chorób wieku dziecięcego, stare radio nie do sparowania z AA
    dokładki AA/ACP robią robotę, moze nie są idelanym rozwiązaniem, ale też mają swoje zalety (dual screen w AA i ACP po WiFi)


    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    I właśnie o sposób naprawy się tu rozchodzi najbardziej, bo sam też sprowadzałem uszkodzoną i mam świadomość, że mogłem naprawić za 1/2 tych pieniędzy, które włożyłem. Robiłem jednak auto dla siebie, a nie pod handel, więc wszystko mam zrobione zgodnie ze sztuką, bez oszczędności.
    Oczywiście i na handel możesz zrobić tanio lub podle tanio..w zależności jak bardzo zależy Ci na zdrowiu/życiu przyszłego właściciela..
    tu by trzeba było prześwietlić przypadek, faktury za części, jak dostosowano do wymogów EU - czy przegląd po znajomości na lampach z USA które są nielegalne czy może pełny legal z dołożeniem wypsażenia wymaganego w EU (aymetryczne lampy EU z homologacją, poziomowanie, spryskiwacze jeśli dotyczy)


    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie każdy ma na to czas, ochotę i wiedzę - ze swojego doświadczenia powiem że jest to masa roboty.
    właśnie


    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    piszesz bzdury- AA był montowany w wersjach na 2017 r. na 99% ma i CP i AA ponieważ to akurat było łączone z dużym ekranem i navi na USA
    tu nie do końca jest chyba reguła - widziałem dużo aut z USA produkcja 7-10.2017 z radiem starego typu. no ale tak jak wyżej


    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Foty z aukcji z USA i będziesz wiedział wszystko. Haczyk jest w tym, że samochód może być mega podrutowany jak był robiony na handel (a takie prawdopodobieństwo istnieje)- mogą być braki w poduszkach jakieś "regeneracje" i inne cuda.
    pytać o faktury za części i wszystko wiadomo
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #248
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Jak rozumiem są firmy specjalistyczne które za jakieś 2 kPLN wylicytują i sprowadzą pod dom. Pewnie najbardziej czasochłonne jest ogarnięcie auto juz po przypłynięciu czyli naprawa, części itd. Czy są jeszcze jakieś aspekty które wymagają dużo roboty i zaangażowania poza tym?
    Oczywiście pomijam czas spędzony na znalezienie na aukcji egzemplarza bo jak kupujesz w PL to też mnóstwo czasu trzeba na to poświęcić, żeby nie kupić pierwszego lepszego ulepa.
    Za 2k już raczej nikt tego nie robi.. licz raczej x2

  9. #249
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Szczecin - Lublin
    Auto
    była: Alfa Romeo Giulietta 170 KM benzyna distinctive+, jest: giulia super benzyna, vulcano black
    Postów
    48

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za ożywioną dyskusję, wiele rad mi się z pewnością przyda, gdyby doszło do tego rodzaju zakupu. W kwestii wyjaśnienia i kilku słów refleksji. Mam już swoje lata i lubię jeździć, natomiast nie jestem fachmanem i nie udaję, że potrafię coś sam robić przy samochodzie i nawet się nie zabieram. Rozumiem, że jak ktoś sprowadza i naprawia samochody musi na tym zarobić. Niestety nadal nie rozumiem dodatkowych przy takich okazjach atrakcji czyli oszustw i właściwie złodziejstwa. W każdym razie nie jestem tak zmotywowany, żeby samemu zorganizować sobie np. giulię ze stanów. Natomiast jak patrzę co teraz nowego można kupić za około 100 - 120k, to aż żal nie pomyśleć o używanej, ale właśnie veloce by mi podpadała. Zobaczymy.

  10. #250
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał darklew Zobacz post
    co teraz nowego można kupić za około 100 - 120k
    mi pasuje nowy Business. 74FBE4C9 w konfiguratorze. liczę jakiś upust i 120 netto powinno dać radę. I ten config jest ciekawy - bez bólu na start i dobra baza do carbonizacji z aliexpress + chip + ew wymiany siedzeń na Q:
    czarna: https://salon.alfaromeo.pl/oferta/11...200-km-at8-rwd
    czerwona: https://salon.alfaromeo.pl/oferta/10...200-km-at8-rwd

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory