Strona 31 z 121 PierwszyPierwszy ... 21222324252627282930313233343536373839404181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 1204

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #301
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Julka18Q4 Zobacz post
    Dokładnie ten przeze mnie znaleziony to tez od AlinaB85, na pewno porozmawiam sobie ze sprzedawcą przed zakupem tym bardziej jak mam zapłacić prawie 3k.
    Najpewniej będziesz miał problem z wyegzekwowaniem dokumentu jeśli potrzebujesz (ja dostałem po roku i postraszeniem US) i z kontaktem.
    Ale części ok

  2. #302
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raider Zobacz post
    to nieszczęsny radar który ktoś ukradł
    Ogarnia ktoś adaptacje używanego?
    Wpinasz używany i powinien działać, nie wydaje mi się żeby wymagał adaptacji. U mnie po założeniu używki nie wywalał błędów

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  3. #303
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    sprowadzanych chyba więcej po tym co widzę co przyjeżdża do mnie i o czym z ludźmi gadam jak dzwonią i pytają-może wyszukują lepsze wersje i tam statystyka jest inna
    W ciągu 4 miesięcy przeglądania aukcji i sprawdzania wyposażenia po VIN-ie tylko jedno/dwa auta miały 35W Xenony. Popularność 35W świateł w Polsce wynika z dostępności części - 25W europejska lampa to czarny kruk na rynku i nawet AlinaB85 sugeruje założenie 35W
    Ostatnio edytowane przez woockush ; 12-06-2020 o 06:43

  4. #304
    Użytkownik Świeżak Avatar Julka18Q4
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia TI Sport Q4
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    W ciągu 4 miesięcy przeglądania aukcji i sprawdzania wyposażenia po VIN-ie tylko jedno/dwa auta miały 35W Xenony. Popularność 35W świateł w Polsce wynika z dostępności części - 25W europejska lampa to czarny kruk na rynku i nawet AlinaB85 sugeruje założenie 35W
    Czekajcie bo się zaczynam gubić, wygląda na to że jestem tym lucky posiadającym 35W to w końcu dobrze czy źle? Rozumie, że 35tki będą walić po oczach w porównaniu do 25W i i tak muszę je wymienić?

  5. #305
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Też mam 35W, nie będą walić po oczach, bez przesady. W Ameryce tak jeżdżą i nikt nie narzeka, to po pierwsze. Po drugie dajesz je do przerobienia na europejskie i masz asymetrię, oczywiście nadal nie są zgodne z przepisami bo brak samopoznania oraz spryskiwaczy ale już jesteś bliżej ideału [emoji6]

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  6. #306
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    większość kupujących nie ma zielonego pojęcia co siedzi w autach z USA - kupują na aukcjach EU lampy nie wiedząc, iż jest kilka dobrych typów i zaczynają się po montażu schody - stąd problemy.
    dokładnie tak jest
    dokładnie tak jest, dlatego od samego początku rozmowy muszę robić wywiad, potwierdzać co to za model/produkcja, upewniać się czy bedzie SGW czy nie (szczególnie ważne dla Stelvio gdzie dojście jest problematyczne). często ktoś mówi 2018ty rocznik, a wychodzi potem 07/2017 produkcja itp

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    Przecież ściągnąć sobie "window sticker" w dzisiejszych czasach to nie jest trudna czynność. Myślisz że ludzie kupują auta tylko ze zdjęć aukcyjnych bez zastanowienia się co jest na wyposażeniu ?
    no ale nie ściągają, i nie za bardzo wiedza jaki mają konfig w tych szczegółach które mają znaczenie dla przeróbki (lampy/SGW itp)

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    to że Ty tak robisz to ok ale pewnie jakieś 95% tego nie czyni, może część sprawdza carfax. Przykro to pisać ale większość nie ma pojęcia co kupuje w USA i to nie tylko dotyczy AR
    znów potwierdzę - na OK 30 aut nie pamietam czy którykolwiek klient wiedział dokładnie co ma na wyposażeniu


    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    W ciągu 4 miesięcy przeglądania aukcji i sprawdzania wyposażenia po VIN-ie tylko jedno/dwa auta miały 35W Xenony. Popularność 35W świateł w Polsce wynika z dostępności części - 25W europejska lampa to czarny kruk na rynku...
    piszę o autach które w USA miały 35W a nie w PL - choćby 3 ostatnie zapytania do mnie, 2 miały 35W, konifgi na wypasie - jeśli chodzi o Giulie z USA to nie przyjechała do mnie żadna bieda wersja, wszystko wersje doposażone mocno lub na max.

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    ... i nawet AlinaB85 sugeruje założenie 35W
    handlarz sugeuje to co ma do sprzedaży - nieobiektywna opinia, choć oczywiście można iść w tym kierunku ze świadomością że albo nie dokładamy poziomowania i ryzykujemy, albo dokładamy co jest na pewno dużą robotą, szczególnie w aucie które ori miało 25W

    Cytat Napisał Julka18Q4 Zobacz post
    Czekajcie bo się zaczynam gubić, wygląda na to że jestem tym lucky posiadającym 35W to w końcu dobrze czy źle? Rozumie, że 35tki będą walić po oczach w porównaniu do 25W i i tak muszę je wymienić?
    jak wymienisz na 35W EU to i tak nie będziesz miał poziomowania, tu by trzeba było dorabiać (w końcu nie jestem pewien czy ktoś dorobił, ktoś tam miał się za temat brać, może Dareek?). Jesli ktoś decyduje się nie dodawać poziomowania to w takim wypadku jeśli ma dobre lampy 35W USA przynajmniej je trzebaby było przerobić na asymetryczne w firmie któa rozklei i zmieni przesłonę. Można też zakładać 25W EU i przerobić wiązki(już nie taka duża robota jak przy dokładaniu poziomowania do 35W) żeby dodać poziomowanie ręczne.


    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    Też mam 35W, nie będą walić po oczach, bez przesady. W Ameryce tak jeżdżą i nikt nie narzeka, to po pierwsze. Po drugie dajesz je do przerobienia na europejskie i masz asymetrię, oczywiście nadal nie są zgodne z przepisami bo brak samopoznania oraz spryskiwaczy ale już jesteś bliżej ideału
    spryskiwacze można dodać (jak ma się 35W żeby być bliżej wymagań EU), szczególnie że wielu ma przód walnięty i tak kupują zderzak, można więc brać taki ze spryskami
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 12-06-2020 o 10:07
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #307
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Ja miałem oryg. lampy 25W, wymieniłem je na EU, dołozyłem panel z regulacją i jest ok. Na I przegladzie i tak miałem problem, bo diagnosta zażądał homologacji na te wymienione lampy. Powiedz jeszcze, te lampy 35W jeżeli wymienimy je na EU, a inst. auta nie ma samopoziomowania to w jaki sposób ustawia się ich wysokość?

  8. #308
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Ja miałem oryg. lampy 25W, wymieniłem je na EU, dołozyłem panel z regulacją i jest ok. Na I przegladzie i tak miałem problem, bo diagnosta zażądał homologacji na te wymienione lampy.
    wymieniłeś na EU25W tak?
    jeśli tak to nie kumam, o co on się czepiał - chyba ma na lampach napisaną homologację Exx w kółeczku a poziomowanie ręczne działa? może nie sprawdził i założył że nie wymieniałeś (jak większość)?

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Powiedz jeszcze, te lampy 35W jeżeli wymienimy je na EU, a inst. auta nie ma samopoziomowania to w jaki sposób ustawia się ich wysokość?
    nie ustawia się, żeby było samopoziomowanie 35W to trzeba moduł AFS, wiązki i czujniki poziomowania. w autach z 35W jest się bliżej bo jest AFS i wiązki lampa->AFS, a autach z 25W nie ma tego.

    nie przerabiałem tematu praktycznie, nie chcę się wypowiadać o szczegółach typu czy AFS moduł używka z innego auta bez probelmu rusza i jak problematyczne jest dołożenie wiązek potrzebnych. robota typowo niestandardowa na długie rzeźbienie - już ostatnio się w taką jedna się wpakowałem, powienienem wziąć 3x więcej niż wziąłem, a tp co wziąłem i tak klient był zszokowany bo na tyle się nie nastawiał (1.7k za robotę)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #309
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wymieniłeś na EU25W tak?
    jeśli tak to nie kumam, o co on się czepiał - chyba ma na lampach napisaną homologację Exx w kółeczku a poziomowanie ręczne działa? może nie sprawdził i założył że nie wymieniałeś (jak większość)?
    Był jakiś niedouczony, dopiero włąściciel stacji sprawdził lampy i podbił przegląd.


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie ustawia się, żeby było samopoziomowanie 35W to trzeba moduł AFS, wiązki i czujniki poziomowania
    To jak ktoś się spieszy z naprawą i ma małe chody na SD,chyba lepiej jest dać oryg. lampy USA do przeróbki, przynajmniej da się ręcznie ustawić wysokość świateł.
    Ostatnio edytowane przez kaz156 ; 12-06-2020 o 10:32

  10. #310
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    To jak ktoś się spieszy z naprawą i ma małe chody na SD,chyba lepiej jest dać oryg. lampy USA do przeróbki, przynajmniej da się ręcznie ustawić wysokość świateł.
    w jakich lampach USA dostaniesz poziomowanie ręczne po przeróbce? nie spotkałem się żeby takie rzeczy dodawali gdziekolwiek do lamp USA Giulii/Stelvio
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory