Strona 35 z 121 PierwszyPierwszy ... 25262728293031323334353637383940414243444585 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 1205

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #341
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    nie do końca ePER jest tak precyzyjny jakby sie to wydawało to raz a dwa jest dużo błędów w opisach.

  2. #342
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    miałeś do mnei przyjechać robić auto, jakbyś się zdecydował to bym spędził nad Twoim przypadkiem czas, wszystko Ci wytłumaczył, przedstawił jakie masz opcje, wady/zalety/problemy itp, trochę jest opcji/gadania
    Zgadza się miałem do Ciebie przyjechać, tylko jak z Wrocławia do B.B bez lampy z (w lewej miałem zbity klosz) chyba tylko na lawecie. Auto nie odpalało, skrzynia na"P" koła zablokowane. Zeby odblokować skrzynię, uruchomić silnik musiałem zdobyć info. co należy zrobić i udało sie. Dużo pomógł [MENTION=10003]tomand[/MENTION] przy okazji jeszcze raz dzięki. Kupiłem program diag., na początek [MENTION=79678]kozak[/MENTION] pożyczył kable diag. bo mój ELM 327 z AR 159 nie działał. I pomału udało się wszystko zrobić zgodnie z przepisami EU. Tobie również dziękuję za podpowiedzi i dobre chęci w ogarnięciu całości.

  3. #343
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Ale czy sprawa nie jest prosta?
    Wystarczy ePer, opisy, nr i wiesz co kupić... przynajmniej ja tak zrobiłem i wszystko się zgadza.
    wszystko jest proste, ale zajmuje czas i trzeba trochę się rozeznać - dużo małych tematów a dla kogoś niezorientowanego za dużo może być na początek. ePer np nie działał wczoraj, dziś już działa, do tego nieaktualny, więc wielu numeró nie sprwadzisz. ja wykupuję jak potrzeba, ale mam konto - z marszu Cię nie zaaktywują bo nie wystarczy się zarejstrować i zapłacić, jeszcze muszą Ci dać błogosławieństwo gdzieś w italii na ten dostęp. mam rozeznanie ,w głowie wszystkie przypadki praktycznie. pewnie można siedzieć, czytać itp, coś się przeoczy i koszty. wiem bo do mnie większość przyjeżdża z bardziej lub mniej ogarniętymi autami, i często słyszę - nie wiedziałęm tego i kupiłem złą część potem drugi raz wydawałem kasę a robota stała i czekałą na części.
    pełne sprawdzenie podstawaowych rzeczy do samej konwersji jeśli chodzo to co trzeba kupić, przedyskutowanie opcji to lekko godzinka dla zorientowanego z dostępem - ktoś kto to pierwszy raz robi nawet nie wie na co ma zwracać uwagę, jak rozumieć ePera, jak przełożyć VIN auta którego nie ma w starym ePerze na to co widać w starym ePerze, jak szukać zamiennych numerów części (Ciebie ten problem nie dotyczył bo miałeś początek 2017?), co jest potrzebne itp.

    przypomnę Ci ile dałeś za rozwiazanie problemu zamków - 1800zł? i miesiąc wsiadałeś przez drzwi pasażera. u mnie od 500-750zł masz pełną robotę z ogarnianiem radia, świateł, paneli, konsultacjami w zakupach czy możliwych rozwiazaniach, updatami map/radia i innymi poradami a często potem jeszcze robię za punkt kontaktowy/konsultacyjny dla klientów z każdą sprawą.

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Zgadza się miałem do Ciebie przyjechać, tylko jak z Wrocławia do B.B bez lampy z (w lewej miałem zbity klosz) chyba tylko na lawecie. Auto nie odpalało, skrzynia na"P" koła zablokowane. Zeby odblokować skrzynię, uruchomić silnik musiałem zdobyć info. co należy zrobić i udało sie. Dużo pomógł @tomand przy okazji jeszcze raz dzięki. Kupiłem program diag., na początek @kozak pożyczył kable diag. bo mój ELM 327 z AR 159 nie działał. I pomału udało się wszystko zrobić zgodnie z przepisami EU. Tobie również dziękuję za podpowiedzi i dobre chęci w ogarnięciu całości.
    robi się to tak: wykupujesz konsultacje za 100-150zł (z czegoś muszę żyć) analizuję Twój przypadek konfig/rok/co uszkodzone, konsultujemy możliwe rozwiązania, pomagam doprowadzić auto do stanu zarejestrowania/dojechania do mnie (czerwone czy czarne tablice - bo przegląd jednak często daja bez problemu mimo niedokończonej przeróbki), przyjeżdżasz, kończę, rozliczamy się, zadatek rozliczam z rachunku.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #344
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    robi się to tak: wykupujesz konsultacje za 100-150zł (z czegoś muszę żyć) analizuję Twój przypadek konfig/rok/co uszkodzone, konsultujemy możliwe rozwiązania, pomagam doprowadzić auto do stanu zarejestrowania/dojechania do mnie (czerwone czy czarne tablice - bo przegląd jednak często daja bez problemu mimo niedokończonej przeróbki), przyjeżdżasz, kończę, rozliczamy się, zadatek rozliczam z rachunku.
    W moim przypadku nie było tak strasznie jak myslałem gdy auto było w drodze. Gdy do mnie dotarło odpowiednie lampy przód i tył czekały (na zbyciu mam nieuszkodzoną, sprawną prawą lampę 25W USA). Blacharz wszystko poskładał, ja (dzięki kolegom z forum i znajomemu z ADF Auto we Wrocławiu) wiedząc już jak - przeprogramowałem komp. na EU, rozdzieliłem sygnały, przelutowałem przewody zamka i wszystko zadziałało. Nie miałem już czym zawracać Ci głowy. Myślałem, że sam nie ogarne tego, ale poszło.
    Ostatnio edytowane przez kaz156 ; 19-06-2020 o 12:12

  5. #345
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    rozumiem CIę, tylko też zrozumcie mnie - telefony, maile, wiadomości na priv, na facebooku, kontakt przez formularz sklepu czy na whatsupie albo SMSie mam codziennie od kolegów z forum. każdy ma jakieś pytania, każdy ambitny przecież sobie sam zrobi (bo lubi, cieszy go to itp), każdy chce mniejszej lub większej pomocy, ale nie zauważa że jednak zabiera mi mój czas (na telefonie nie raz 30-45minut gadu gadu) w któym próbuję coś popchnąć rozwijającą się (czytaj najczęściej deficytową) firmę do przodu. no bo przeciez jak to, jesteśmy z jednego forum to pomoc chyba powinna być koleżeńska. na 1 zlecenie miałem 5 innych gdzie po 30-60min marnowałem na zapytania/wstępne ustalenia/wyceny/wypytywania a potem robili sami, u lokalnego Mirka czy kolegi bo coś tam sobie jescze każdy potwierdził, poczuł się pewniej co trzeba itp
    o tym piszę - niestety ja działam w konflikcie interesów forum vs biznes - oba się na siebie neistety nakładają. pytanie tylko czy to nie może współistnieć na zasadach korzystnych dla wszystkich?
    po kilku przypadkach gdzie straciłem więcej czasu, nie zaglądam nawet na konfig auta zanim nie ma zadatku na pracę, na zaufaniu do deklaracji kolegów że na pewno przyjadą za dużo razy się zawiodłem niestety.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #346
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Święta prawa. Amen.

  7. #347
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] czasy koleżeństwa za frajer to już nie Twoja liga. Masz z tego, co czytam mega doświadczenie. Chce ktoś porady to zaliczka i gadacie. Chce ktoś Twojej pracy to spotkanie. Nie wyjdzie to zaliczka zostaje... Krótkie pytanie - można pisać, a za konkrety płacić. Czas zacząć myśleć o biznesie/zysku/rozwoju, a nie prowadzić wolontariat "ku chwale"... Życzę powodzenia, a dla wszystkich chcących darmowego tutoriala zapraszaj na priv i ustalaj szczegóły. Pozdro.

  8. #348
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], Ty już "za free" tyle pomagałeś, że każdy to musi docenić. Dbaj o swój biznes i, jak napisałeś, połącz jedno z drugim. Życzę Ci powodzenia!

  9. #349
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    dzięki za zrozumienie, tak staram się robić, przynajmneij w tematach które robię komercyjnie - jakoś też nie wyobrażam sobie zniknąć z forum i za free też nie doradzać/wypowiadać się w sprawach które przynajmniej nie kolidują z biznesową częscią
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #350
    Użytkownik Świeżak Avatar Julka18Q4
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia TI Sport Q4
    Postów
    29

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] szanuje wspieram i przyjadę z lampami, ale narazie chce ją odpalić :-) wymieniony bezpiecznik przy klemie ale dalej nie odpala takie oto 3 błędy zostały, ktoś może wie co oznaczają i jak mogę się ich pozbyć?

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory