Strona 41 z 121 PierwszyPierwszy ... 31323334353637383940414243444546474849505191 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 1205

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #401
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    11/2018 i tristabilny przełącznik?
    Z tego co piszą na giuliaforums w USA dla rocznika modelowego 2019 jest to normalne.

  2. #402
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    2017 Giulia Ti Q4 280 (USA)
    Postów
    21

    Domyślnie

    Epsonix, miałem zamiar pozawracać ci głowę w przyszłym miesiącu
    Ktoś w Małopolsce lub okolicy ogarnia temat na podobnym poziomie?

  3. #403
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wiesz co, sam nie mogę robić i uzgadniać - tu telefony, tam maile, zamówienia części , uzgadnianie terminu, kręcenie śrubokrętem, lutowanie itp nie mam na to czasu.
    natomiast już po tych postach miałem kilka telefonów i widzę że jest potrzeba i też jakoś się rozeszło że robię. Zzgadałem się więc ze swoim pracownikiem - trochę ze mną grzebał od 4 mcy, ale widzę że boi odpowiedzialności za auto (cena) i dlatego ja robiłem dotychczas bo on zawsze się wykręcał. Zdecydowaliśmy że zmienimy strategię, to on musi działać - tak więc on będzie rozmawiał, umawiał, wyceniał wstępnie, robił większość roboty przynajmniej tej fizycznej, a ja nadzór, skrótowe uzgodnienie, konsultacja problemu gdyby wystąpił itp.
    do tego koniec z mega przysługami - co drugi chce sobotę inni przyjechać popołudniu ja do wieczora robię i nawet synka nie widzę na oczy, auta na poczekaniu, więc tylko presja i siedzenie aż się zrobi. zaczniemy działać jak normalny warsztat, godziny pracy to świętość, auta trzeba będzie zostawiać żebyśmy spokojnie i w normalnych warunkach mogli działać.
    zrobimy osobnego maila, będzie też osobny telefon na warsztat. narazie zniknęła strona facebookowa Stuff4car garage, ale wróci wkrótce z aktualnymi danymi. jak taki sposób zadziała, to i kupi się Witecha żeby można coś więcej robić (aktualizacje, problematyczne auta np wysypane proxi któego MES nie ogarnie, aktywacje któych nie ma poza Witechem jak AA/ACP itp)

    - - - Updated - - -
    [MENTION=85737]woockush[/MENTION] dostałem 2 odpowiedzi w sprawie wywalającego się proxi w MES - jedno auto miało faktycznie tylną grzaną kanapę, drugie jednak niby nie (tak przynajmniej twierdzi ten który robił z tym autem). czekam na jeszcze jedno potwierdzenie z Niemiec od klienta który miał problem ze swoim Stelvio. czyli narazie 4:1 na grzaną kanapę, a 6 przypadków i wszystkie mieszczą się lip-list 2018 produkcja
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #404
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    W temacie wyposażenia aut z USA.
    W innym watka kolega pokazał szybę w opcji z wygłuszeniem itp. Popatrzyłem dziś na swoją i też nam dziwne ikonki dodatkowe. Jedna to izolacja dźwięków z zewnątrz, a ta druga to nie wiem właśnie .... jakieś sugestie ? Jak jest u was ?

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  5. #405
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    2017 Giulia Ti Q4 280 (USA)
    Postów
    21

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], jasne, chyba każdy to rozumie i szanuje. Takie skutki uboczne dobrze wykonywanej roboty...

  6. #406
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    W temacie wyposażenia aut z USA.
    W innym watka kolega pokazał szybę w opcji z wygłuszeniem itp. Popatrzyłem dziś na swoją i też nam dziwne ikonki dodatkowe. Jedna to izolacja dźwięków z zewnątrz, a ta druga to nie wiem właśnie .... jakieś sugestie ? Jak jest u was ?

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
    Te ikonki oznaczają, że masz przednią szybę klejoną dźwiękoszczelną i z filtrem przeciwsłonecznym (57J ) takie szyby przednie występowały z pakietem "Convenience"

  7. #407
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wiesz co, sam nie mogę robić i uzgadniać - tu telefony, tam maile, zamówienia części , uzgadnianie terminu, kręcenie śrubokrętem, lutowanie itp nie mam na to czasu.
    natomiast już po tych postach miałem kilka telefonów i widzę że jest potrzeba i też jakoś się rozeszło że robię. Zzgadałem się więc ze swoim pracownikiem - trochę ze mną grzebał od 4 mcy, ale widzę że boi odpowiedzialności za auto (cena) i dlatego ja robiłem dotychczas bo on zawsze się wykręcał. Zdecydowaliśmy że zmienimy strategię, to on musi działać - tak więc on będzie rozmawiał, umawiał, wyceniał wstępnie, robił większość roboty przynajmniej tej fizycznej, a ja nadzór, skrótowe uzgodnienie, konsultacja problemu gdyby wystąpił itp.
    do tego koniec z mega przysługami - co drugi chce sobotę inni przyjechać popołudniu ja do wieczora robię i nawet synka nie widzę na oczy, auta na poczekaniu, więc tylko presja i siedzenie aż się zrobi. zaczniemy działać jak normalny warsztat, godziny pracy to świętość, auta trzeba będzie zostawiać żebyśmy spokojnie i w normalnych warunkach mogli działać.
    zrobimy osobnego maila, będzie też osobny telefon na warsztat. narazie zniknęła strona facebookowa Stuff4car garage, ale wróci wkrótce z aktualnymi danymi. jak taki sposób zadziała, to i kupi się Witecha żeby można coś więcej robić (aktualizacje, problematyczne auta np wysypane proxi któego MES nie ogarnie, aktywacje któych nie ma poza Witechem jak AA/ACP itp)

    - - - Updated - - -
    [MENTION=85737]woockush[/MENTION] dostałem 2 odpowiedzi w sprawie wywalającego się proxi w MES - jedno auto miało faktycznie tylną grzaną kanapę, drugie jednak niby nie (tak przynajmniej twierdzi ten który robił z tym autem). czekam na jeszcze jedno potwierdzenie z Niemiec od klienta który miał problem ze swoim Stelvio. czyli narazie 4:1 na grzaną kanapę, a 6 przypadków i wszystkie mieszczą się lip-list 2018 produkcja
    Stelvio ameryka 2019r marzec kanapa z tylu grzana blad dtscm

  8. #408
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    hmm, no to mi pisałeś inaczej, w takim razie 5:0 - każde auto z grzaniem tylnej kanapy wywala się na proxi że niby DSCM failuje.
    pisałem dzisiaj maile z Yanim z MESa, zgodził się co do naszej małej statystyki, tylko nie ma auta na próby. ma mi podesłać specjalnego toola żebym w razie czego jak trafi się takie auto odpalił go tak żeby miał dane dodatkowe i mógł ogarnąć temat. Yani potrzebuje też Stelvio z opcją otwarcia klapy ruchem nogi pod zderzakiem - ktoś ma i byłby chętny odpalić toola i wysłać Yaniemu log?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #409
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Z tego co piszą na giuliaforums w USA dla rocznika modelowego 2019 jest to normalne.
    faktycznie, przed wczoraj przyjechała do mnie Q z USA 09/2018 produkcja z monostabilnym, chociaż miałem USA TI 07/2018 produckcja z monostabilnym.



    Odnośnie faila modułu tylnej kanapy. Gadałem z Yanim parę dni temu o tym, dorwał Stelvio z tym modułem, wykminił problem i przysłał mi wersję MES 4.6R6 do przetestowania. Właśnie zrobiłem Giulię Veloce MY2020 nówka odebrana parę dni temu (900km przebiegu), moduł grzania tylnej kanapy spoko, nic nie ma o DSCM (nie ma na liście), niestety (tak jak się spodziewałem po doświadczeniu klienta z zagranicy) moduł TBM (emergency call), nie przeszedł proxi, licznik miga i trzeba z tym do ASO. Uprzedzałem klienta że tak będzie, ale nie problem ma podjechać na Witecha zrobić sobie proxi jeszcze raz.

    EDIT. zagadałem do Yaniego, zaczęła się gorąca linia, dostałem najpierw wersję 4.6R7 debugową a potem kolejną 4.6R8 już z poprawką i TBM ładnie przechodzi teraz proxi. Przy okazji miałem okazję wysłać mu info/logi z różnymi przypadkami typu że interfejs nie jest widoczny dla kompa po rozłączniu od jakiegoś modułu (czasem się zdarza i trzeba wypiąc go z CAN/nowe połączenie zrobić), jakieś inne pierdołki, więc liczę na trochę kosmetycznych poprawek w następnych wersjach MESa.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 18-09-2020 o 13:39
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #410
    Użytkownik Świeżak Avatar Styczek
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Giulia Ti RWD
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cześć,

    jako iż ktoś mi ostatnio wjechał w tył i uszkodził lampę wewnętrzną tylną w klapie bagażnika, mam pytanie - czy w wersji USA różnią się one znacznie od tych z EU? Swoje tylne przerabiałem, więc wolałbym żeby po wymianie całość wyglądała spójnie...

    Pozdr!

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory