Strona 43 z 121 PierwszyPierwszy ... 33343536373839404142434445464748495051525393 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 1204

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #421
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał master85 Zobacz post
    Pytanie ile wyniósł by koszt sprowadzenia takiego auta i wymiana skrzyni na nową lub naprawa i przystosowanie na rynek EU?
    A za ile masz zamiar ją wylicytować?
    Słabo doczytałeś opis aukcji - ona ma uszkodzone: podwozie, silnik i skrzynie. Nie jesteś na miejscu, nie wiesz dokładnie co i jak uszkodzone - jednym słowem "loteria". Dodatkowo ma 160tys km przebiegu. Okazja dla osoby niezaznajomionej z rynkiem uszkodzonych samochodów z USA. Jeśli nadal jesteś zdecydowany i szukasz perełki to wybierz coś delikatnie uszkodzonego, z niewystrzelonym airbagami. Przy aktualnych średnich cenach na aukcji to zakup+sprowadzenie+opłaty celne to minimum 80-90tys (bez kosztów naprawy i przeróbki na EU).

  2. #422
    Użytkownik Świeżak Avatar master85
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Rabka Zdrój
    Auto
    Alfa 159 SEDAN , 2,0 diesel 190KM 400Nm 2011r
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    A za ile masz zamiar ją wylicytować?
    Słabo doczytałeś opis aukcji - ona ma uszkodzone: podwozie, silnik i skrzynie. Nie jesteś na miejscu, nie wiesz dokładnie co i jak uszkodzone - jednym słowem "loteria". Dodatkowo ma 160tys km przebiegu. Okazja dla osoby niezaznajomionej z rynkiem uszkodzonych samochodów z USA. Jeśli nadal jesteś zdecydowany i szukasz perełki to wybierz coś delikatnie uszkodzonego, z niewystrzelonym airbagami. Przy aktualnych średnich cenach na aukcji to zakup+sprowadzenie+opłaty celne to minimum 80-90tys (bez kosztów naprawy i przeróbki na EU).
    co do przebiegu to widziałem i przeliczyłem sobie. Z tego co mówisz, to wcale się nie opłaca sprowadzać Giulii z USA. Ale na oto moto jest kilka ogłoszeń w których firmy podają koszt sprowadzenia pod dom w cenie 40 kilku tysięcy złotych. Czyli co takie kwoty to ściema?

  3. #423
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał master85 Zobacz post
    Ale na oto moto jest kilka ogłoszeń w których firmy podają koszt sprowadzenia pod dom w cenie 40 kilku tysięcy złotych. Czyli co takie kwoty to ściema?
    Nikt nie broni zadzwonić i spytać. Ale to ściema na zwabienie klienta i wyciągnięcie zaliczki.

  4. #424
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał master85 Zobacz post
    Witam serdecznie. przeglądając ogłoszenia z USA natknałem sie na taką Giulie
    https://www.iaai.com/vehicledetails/...2?RowNumber=56
    Wychodzi że oprócz padnętej skrzyni nic jej nie jest.
    Pytanie ile wyniósł by koszt sprowadzenia takiego auta i wymiana skrzyni na nową lub naprawa i przystosowanie na rynek EU?
    orientuje się ktoś kto sprowadzał w tym roku takie auto?
    główne uszkodzenie to engine damage- czyli uszkodzony silnik drugorzędne to skrzynia- transmission - trzecie undercarriage- czyli podwozie- - uszkodzenia mogą być spore jaki powierzchowne ale ja bym się raczej drobnych uszkodzeń nie spodziewał. do tego ponad 160 tkm przebiegu - czy to okazja- wątpię.
    pomijam koszty dostosowania do EU bo to pomijalne przy tych szkodach wyżej.

  5. #425
    Użytkownik Świeżak Avatar Julka18Q4
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia TI Sport Q4
    Postów
    29

    Domyślnie

    40k jest to prawdopodobnie koszt samego sprowadzenia, niemniej da się to zrobić taniej nawet za 20k ale tu już trzeba troszkę się pogimnastykować. Sprowadzić się opłaca ale! tak jak koledzy piszą jedynie małe uszkodzone w fajnej opcji wyposażenia i wtedy masz auto za 200k w cenie 80-90k. Polecam uszkodzone tyły, boczne słupki, bez wybitych poduch, i najlepiej run&drive albo sama blacharka. Perły zdążają się rzadko ale zdążają
    Ostatnio edytowane przez Julka18Q4 ; 03-12-2020 o 22:31

  6. #426
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    napiszę tu bo na bazar to już chyba nikt nie wchodzi a myślę że może przydać się komuś kto sprowadza Giulię i chce graty pewne a nie ryzykować np popękanych/utłuczonych od przypadkowego handlarza. ktoś byłby chętny na komplet lamp tylnych EU do Giulii? z mojej prywatnej Veloce, 2.5 letnie, idealny stan, w razie problemów jeszcze mam 1.5 roku gwarancji pełnej więc odpukać jakby coś sie tam działo to zawsze mogę założyć do siebie i do ASO podjechać na gwarancję. myślę nad upgradem pod choinkę dla mojej Giulii (dymione transparentne), stąd zwolniłyby się obecne. można połączyć montaż z konwersją USA->EU auta. cena do dogadania na priv (email ze stopki), poważne oferty w adekwatnej cenie proszę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200619_170705.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	143.3 KB
ID:	274585
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #427
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 USA
    Postów
    25

    Domyślnie

    Czy macie może kontakt do kogoś w Warszawie kto w systemie przekodowałby mi tylne lampy? (Fizycznie już są przerobione)
    Dodatkowo fale radiowe i wykasowanie błędów

  8. #428
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianzajec Zobacz post
    Czy macie może kontakt do kogoś w Warszawie kto w systemie przekodowałby mi tylne lampy? (Fizycznie już są przerobione)
    Dodatkowo fale radiowe i wykasowanie błędów
    Do Białegostoku masz 180km i moge ci pomóc.

  9. #429
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    [MENTION=86340]adrianzajec[/MENTION] jedź do Marka, no chyba że bywasz w okolicach Bielska-Białej to ja mogę Cię obsłużyć
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #430
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=86340]adrianzajec[/MENTION] jedź do Marka, no chyba że bywasz w okolicach Bielska-Białej to ja mogę Cię obsłużyć
    Czy orientuje się ktoś może, czy ceny wróciły do normalności z przed pandemii na aukcjach w usa? Wiem, że to wszystko zależy od skali uszkodzeń i farta, ale ile realnie trzeba by szykować, żeby Giulie przytargać z za oceanu już na gotowa z naprawą akcyzą (rok 2017/18)? I wtedy za ile należało by ją wylicytować?

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory