Strona 74 z 122 PierwszyPierwszy ... 24646566676869707172737475767778798081828384 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 1211

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #731
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paszczak Zobacz post
    Panowie pomocy. Wczoraj miałem problem przy rozładunku Giulii z lory. Auto pali, ale skrzynia tylko w pozycji P Na krótko przełącza się na D (z pominięciem N), ale zaraz wraca na P. Koła stoją na dębowo, potrzebne były rolki. Nie jest to chyba problem związany z odblokowaniem skrzyni przez wkręcenie śruby, bo auto pali. Multiecuscan pomoże, czy to inny problem?

    samochod odpali i jedzie niezaleznie od tego czy sruba jest wkrecona czy wykrecona.

    sprawdz czy ktos nie zostawil sruby. jezeli jest zostawiony, szczelina miedzy sruba i lapko muszi byc minimum 2mm.

    sprawdz czy samochod widzi, czy drzwi kierowcy sa zamkniete. sprobuj tez zapiac pas kierowcy.

  2. #732
    Użytkownik Świeżak Avatar Paszczak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    była Giulietta 1.4 120 KM 2012r, Giulia 2Q Ti Sport 2018r
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    samochod odpali i jedzie niezaleznie od tego czy sruba jest wkrecona czy wykrecona.

    sprawdz czy ktos nie zostawil sruby. jezeli jest zostawiony, szczelina miedzy sruba i lapko muszi byc minimum 2mm.

    sprawdz czy samochod widzi, czy drzwi kierowcy sa zamkniete. sprobuj tez zapiac pas kierowcy.
    Widzi drzwi, na wyświetlaczu pokazują się otwarte. Niestety po zamknięciu nic się nie zmienia, pasów nie próbowałem zapinać, a pod samochodem nie widać żeby było coś robione (osłona na miejscu)

  3. #733
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paszczak Zobacz post
    ...(osłona na miejscu)
    Giulia to nie BMW - nie ma tam oslony dlia skrzyni.

  4. #734
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paszczak Zobacz post
    na 10 sprowadzających 1-2 będzie zadowolonych, a reszta się nie przyzna, że nie na to liczyli.
    Dareek i ja to dwóch, a z tego co wiem jest nas, zadowolonych, trochę więcej

    Cytat Napisał Paszczak Zobacz post
    Do malowania miało być 6-7 elementów, a jest całe auto
    Pytanie: sam świadomie, po wnikliwym przestudiowaniu zdjęć z licytacji wybrałeś ten egzemplarz czy zawierzyłeś pośrednikowi, że "będzie Pan zadolowony"?

    Nie oszczędzaj na naprawie, bo później będziesz sobie pluł w brodę. Ceny Giulii w Polsce również podskoczyły do góry. Tak jak dwa lata temu fabrycznie nowy "biznes" kosztował 129.000, tak teraz kosztuje 199.000. Używane egzemplarze są analogicznie droższe. Życzę powodzenia i finalnie radości z jazdy

  5. #735
    Użytkownik Świeżak Avatar Paszczak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    była Giulietta 1.4 120 KM 2012r, Giulia 2Q Ti Sport 2018r
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    Giulia to nie BMW - nie ma tam oslony dlia skrzyni.
    Ok, niestety z poziomu gleby nie da się dobrze zaglądnąć, wydawało mi się że jest tam jakaś osłona, rozmawiałem z gościem z serwisu i mówił coś o osłonie, którą należy odkręcić. Nawiasem mówiąc klął na takie rozwiązanie i wymyślał osobie, która wymyśliła taki sposób (niemożliwy do wykonania bez podnośnika czy kanału)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Dareek i ja to dwóch, a z tego co wiem jest nas, zadowolonych, trochę więcej


    Pytanie: sam świadomie, po wnikliwym przestudiowaniu zdjęć z licytacji wybrałeś ten egzemplarz czy zawierzyłeś pośrednikowi, że "będzie Pan zadolowony"?

    Nie oszczędzaj na naprawie, bo później będziesz sobie pluł w brodę. Ceny Giulii w Polsce również podskoczyły do góry. Tak jak dwa lata temu fabrycznie nowy "biznes" kosztował 129.000, tak teraz kosztuje 199.000. Używane egzemplarze są analogicznie droższe. Życzę powodzenia i finalnie radości z jazdy
    Tak Ty i Dareek i jeszcze kilku, ale na ilu. Nie wszyscy chcą się przyznać, że wtopiło. Wolą sprawiać wrażenie, że zrobili interes życia. Ja napisałem co mnie spotkało i gdybym przeczytał podobny post to poważnie bym się zastanowił. Co do naprawy, to taki też mam zamiar, ale 25k za malowanie auta i naprawę (poszycie tył błotnika, przedni zderzak i wymiana lub naprawa przednich błotników - o ile się da, wiadomo amelinium nie pomalujesz) to moim zdaniem trochę za dużo. Propozycje aut podsyłał pośrednik, ale niestety wszystkiego na zdjęciach nie zobaczysz
    Ostatnio edytowane przez Paszczak ; 18-06-2022 o 14:10

  6. #736
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    31

    Domyślnie

    Kolego, tak to nie działa, jak Tb się wydawało. "Kazdy zakup to oszczędność 30-40%", zaskoczę Cie, bo są nawet większe oszczędności, ale są też i żadne, już nie mówiąc o tym iż czasami trzeba dołożyć. Pierwsza rzecz to zapewne założyłeś że pośrednik, pomoże Ci w wyborze, wybierze za Cb i Ty tylko powiesz magiczne " Bierzemy" i spijasz szampana, nic bardziej mylnego. Setki samochodów sprowadzonych i duża firma motoryzacyjna z kilkoma mechanikami, nie uchroniła mnie przed wtopami, a co dopiero "laika". Pierwsze, zakup nie zawsze najtanszego swiadczy, że zostanie najwiecej w kieszeni, kilku placy trzeba omijac szerokim łukiem, kupować od ubezpieczalni, no i dokładnie oglądać przed zakupem, a nie tylko że ładnie poskaładany przód, a pod maską połowa samochodu w bagażniku.Pośrednik to też ważny element w układance, czym większy, tym bardziej wyjeban.. ma na Cb, a Ci co najbardziej się ogłaszają, jak np pewna Ruska firma, to w ogóle porażka. 25 tyś za naprawę w/w rzeczy z malowaniem?- jestem drogi, ale bez przesady tyle bym nie wziął, chociaż z opowiadań jednego kolegi z forum, jak jemu mieli naprawić sprowadzający to juz we wszystko uwierze. Wyślij fotki na priv, to powiem Ci co i jak, a zarazem koszty, lub znajomego Ci z polski polecę. Co do wybijania biegu, to takie bajery są głównie w Bmw, przy otwartych drzwiach, podczas ruszania, co do Alfy jeszcze nie zagłebiłem, ale skoro mimo zamkniecia drzwi, pokazuje Ci ze dalej są wgo samochodu otwartę, to tutaj bym przyczyny doszukiwał.

  7. #737
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    To czy ktoś mógłby w takim razie polecić jakąś firmę zajmującą się sprowadzaniem aut z USA? Myślałem nad M&M Import. Blacharza mam swojego, kwestia tylko dostosowania samochodu pod wymogi europejskie i zmiana softu.

    Zastanawiałem się nad sprowadzeniem tej: copart.com/lot/44575272/2018-alfa-romeo-giulia-ti-tx-dallas-south (szukam mało uszkodzonego wozu)

  8. #738
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał p11k Zobacz post
    Zastanawiałem się nad sprowadzeniem tej: copart.com/lot/44575272/2018-alfa-romeo-giulia-ti-tx-dallas-south (szukam mało uszkodzonego wozu)
    Słaby wybór, 100 tys km nalotu. Do tego jest praktycznie nieuszkodzona, sprzeda się pewnie na miejscu, w USA. Poza tym nie napalaj się na jedną, konkretną sztukę. Licytacja to loteria. Zanim wygrałem swoją licytowałem 5 innych. Szukaj samochodu niegroźnie uszkodzonego, ale niekoniecznie "apetycznego".

    Cytat Napisał p11k Zobacz post
    To czy ktoś mógłby w takim razie polecić jakąś firmę zajmującą się sprowadzaniem aut z USA?
    To nie do końca tak działa, że jakiś pośrednik zagwarantuje 100% sukces. Samochód oceniasz na podstawie 10 zdjęć. Po kupnie, zanim auto trafi do Ciebie, przechodzi przez ręce dziesiątek osób. To Ty musisz wiedzieć co chcesz kupić i jeśli celujesz w takie "bajeczne" egzemplarze to odpuść zakup samochodu z USA.
    Ostatnio edytowane przez woockush ; 19-06-2022 o 07:37

  9. #739
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał p11k Zobacz post
    To czy ktoś mógłby w takim razie polecić jakąś firmę zajmującą się sprowadzaniem aut z USA? Myślałem nad M&M Import. Blacharza mam swojego, kwestia tylko dostosowania samochodu pod wymogi europejskie i zmiana softu.

    Zastanawiałem się nad sprowadzeniem tej: copart.com/lot/44575272/2018-alfa-romeo-giulia-ti-tx-dallas-south (szukam mało uszkodzonego wozu)
    Co do tego egz, samochód mało rozbity ( do wymiany pas tylny, belka zderzaka, klapa tył, lampy tył, zderzak, a do wyciagniecia błotnik tył ze scianką, lewy zawias klapy do wymiany, plastiki itp, zapewne po rozebraniu cos dojdzie, 3 el do malowania plus pas tylny z wnekami. blacharka ok 2 tyś, malowanie ok 2,2 tyś plus cena cześci), ale tez z duzym przebiegiem. Jak juz w/w kolega opisał przebieg duzy/ za duzy. Nalezy tez pamietać iz Amerykanie jeżdzą do serwisu w przypadku wykupionego pakietu serwisowego, a jak sie skonczy czesto to nawet oleju zapominaja przez 20, 30tyś mil wymienic, jak im ktoś nie przypomni i do serwisu nie zaprowadzi( miałem macana od kobiety co przez 40 tys mil nie wymieniła oleju, i silnik trzeba było wyremontować). Cena ze wzgledu na przebieg nie bedzie wysoka ( ok 8 usd), ale zakup takiegho samochodu to już wieksze ryzyko, jak w przypadku bardziej uszkodzonego, a świeżego ( 20, 21r). Wypas jak na Stany mocny, srodek też nie wytyrany, nie jest jeszcze opisany, ale chyba to posrednik sprzedaje. Lepiej dorzuć 2 usd wiecej i kup swieżego. Lokalizacja samochodu ok, ale koszty transportu juz w miare wysokie, a port w houston strasznie zamulony i załadunek trwa teraz ok miesiaca.

  10. #740
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    W tył to są jedne z najgorszych uszkodzeń, lepiej szukać uderzone z przodu w jedno miejsce gdzie większość elementów jest przykręcana i wymienna.
    Tył jest bardzo miękki i mimo nie dużego uszkodzenia jak tu - może się okazać że ćwiartka się złamała, przesunęła i trzeba wykrajać pół tyłu bądź zgięło wannę i też trzeba kroić.

    Sporo osób już nacięło się na tylnych niegroźnych uszkodzeniach bo części tańsze, bo ładnie wygląda itd ale to tylko taka rada

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory