Strona 75 z 121 PierwszyPierwszy ... 25656667686970717273747576777879808182838485 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 1204

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #741
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał nietyx Zobacz post
    W tył to są jedne z najgorszych uszkodzeń, lepiej szukać uderzone z przodu w jedno miejsce gdzie większość elementów jest przykręcana i wymienna.
    Tył jest bardzo miękki i mimo nie dużego uszkodzenia jak tu - może się okazać że ćwiartka się złamała, przesunęła i trzeba wykrajać pół tyłu bądź zgięło wannę i też trzeba kroić.

    Sporo osób już nacięło się na tylnych niegroźnych uszkodzeniach bo części tańsze, bo ładnie wygląda itd ale to tylko taka rada
    Kolega dobrze radzi. Przy uderzeniach tyłu może dojść nawet do uszkodzenia załamania dachu

  2. #742
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    wszystko się może zdarzyć- trzeba mieć na uwadze że to samochody uszkodzone= jak pisali poprzednicy przechodzą przez wiele rak nie zawsze o dobrych intencjach. Wiec pisanie czy tył czy przód - specjalnie to bez znaczenia= z przodem jest o tyle źle że masa napchanej jednorazowej elektroniki( przekładnia radary, pompy z termostatami). 80% Stelvio i Giulii walona przodem ceny cześci typu chłodnice i inne rzeczy sięgają momentami absurdu a np lamp 25W jak na lekarstwo w używce.
    Wszystko kwestia względna - ja patrząc na to co sie dzieje najbardziej boje sie rozszabrowania bo już niemal jest normą- wczoraj kumplowi Grand Cheekrokee 2021 przyszedł bez niemal wszystkich sterowników elektroniki i zestawu zegarów- brak sterownika poduch body sterownika silnika modułu radia etc etc. -jakieś 30 tyś w plecy.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 19-06-2022 o 16:07

  3. #743
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    Kolega dobrze radzi. Przy uderzeniach tyłu może dojść nawet do uszkodzenia załamania dachu
    ta sama teoria dotyczy przodu, a dokladnie to narozników. Co do tyłu, pierwsze oznaki wielkosci uderzenia, to sa rożne szczeliny na blotnik tył/ drzwi tylne, jezeli one sie nie spinają, lub sa różne szczeliny po obu stronach to znaczy że tył jest mocniej uszkodzony niż to wygląda, najmocniejsze uderzenie widać wtedy jak samochód ma uszkodzone błotniki góre, na wysokości szyby tylnej, oraz górnej częsci drzwi tylnych. Najmocniejsze a zarazem dyskwalifikujące zakup, to są przełamania na dachu, wtedy nalezy odpuścić. Co do najgorszych uderzeniach, to jest uderzenie boczne w slupek A, bo on spina, ściane grodziową, podłogę, linie dachu, oraz mocowanie drzwi, a czasami kielich. Wyprowadzenie takiego uszkodzenia na zero, gdzie jest splot tylu miejsc jest praktycznie niemożliwe. uszkodzenie tej Alfy wg mnie jest niegożne, ale dużo bedzie miał blacharz, by to po rozcinać.

  4. #744
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia Quadrifoglio
    Postów
    71

    Domyślnie

    Przednie napinacze są zamienne USA - EU? Jak z tylnymi pasami, ze zdjęć wynika, że EU mają wtyczki, a USA nie, czyżby tylne pasy USA nie miały pirotechniki..?

  5. #745
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Kusi mnie, ale postanowiłem sobie, że nie będę się odzywał w tym wątku, więc się nie odzywam.
    Nie wiem jak długo wytrzymam.
    Ale pytanie zadam: dlaczego takich problemów nie ma na forum skody?

  6. #746
    Użytkownik Świeżak Avatar Paszczak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    była Giulietta 1.4 120 KM 2012r, Giulia 2Q Ti Sport 2018r
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Ale pytanie zadam: dlaczego takich problemów nie ma na forum skody?
    A kto i przede wszystkim po co miałby sprowadzać skody

  7. #747
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia Quadrifoglio
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Ale pytanie zadam: dlaczego takich problemów nie ma na forum skody?
    Pewnie dlatego, że Skody nie są oferowane w USA, ani Kanadzie.

  8. #748
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Kusi mnie, ale postanowiłem sobie, że nie będę się odzywał w tym wątku, więc się nie odzywam.
    Nie wiem jak długo wytrzymam.
    Ale pytanie zadam: dlaczego takich problemów nie ma na forum skody?
    tam mają inne kłopoty - rozrządy, skrzynie biegów, wariująca elektronika czy cofnięte liczniki igiełek od niemieckich handlarzy o germańsko brzmiącym imieniu Ahmed.
    cóż - bardzo łatwo przychodzi Ci segregacja ludzi na gorszych i lepszych. Bardzo to płytkie.

  9. #749
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    454

    Domyślnie

    Z najbardziej wytrwałym i twardogłowym elektoratem jedynej słusznej się nie rozmawia,kiedy zaczepiają. Wśród swoich znajomych mam kilku takich, niby fajni ludzie ale o pewnych rzeczach rozmawiać się nie da. Tu radzę to samo, kwestie techniczne - jak najbardziej. Pozostałe, milczeć, nie dawać satysfakcji bo tylko na ro czeka.

  10. #750
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejek Zobacz post
    Przednie napinacze są zamienne USA - EU?
    UPDATE:
    napinacze maja po jednej wtyczce, to musi pasuja. nie probowalem zamieniacz USA <> EU.

    a przednie pasy to różne:
    USA - dwa strzaly;
    EU - jeden;

    Jak z tylnymi pasami, ze zdjęć wynika, że EU mają wtyczki, a USA nie, czyżby tylne pasy USA nie miały pirotechniki..?
    EU - z piro;
    USA - bez;
    Ostatnio edytowane przez shpuncik ; 23-06-2022 o 19:36

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory