Strona 77 z 122 PierwszyPierwszy ... 27676869707172737475767778798081828384858687 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 770 z 1211

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #761
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Na handel naprawia sie tanio, nowe czesci be a na allegro braki. Dla siebie to roznie, wielu ma napięty budzet i nie liczy na nowe czesci. Wczoraj kumpel mi wspomnial o handlarzu co pytal czy do Q moze zalozyc blotniki/zderzak z veloce...

  2. #762
    Użytkownik Świeżak Avatar Paszczak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    była Giulietta 1.4 120 KM 2012r, Giulia 2Q Ti Sport 2018r
    Postów
    127

    Domyślnie

    Tak z ciekawości przeglądałem ceny części do Stelvio (na allegro czy olx). Jednego nie rozumiem, dlaczego części do tego modelu alfy są prawie o połowę tańsze od części do Giulii. Przy tych cenach zakup to czysta przyjemność

  3. #763
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    zwykła Giulia Q
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paszczak Zobacz post
    Tak z ciekawości przeglądałem ceny części do Stelvio (na allegro czy olx). Jednego nie rozumiem, dlaczego części do tego modelu alfy są prawie o połowę tańsze od części do Giulii. Przy tych cenach zakup to czysta przyjemność
    Cena części używanych zależy od popularności (liczby sprzedanych sztuk), sprzedaż w 2021 w Polsce Stelvio - 1210, Giulia - 490.

  4. #764
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał diablo_vt Zobacz post
    Cena części używanych zależy od popularności (liczby sprzedanych sztuk), sprzedaż w 2021 w Polsce Stelvio - 1210, Giulia - 490.

    i tak i nie, ceny części nie sa odzwierciedleniem ilości szt sprzedanych w Polsce i na swiecie, a raczej rzekł bym że odwrotnie, czym większy popyt na model tym większa cena, elmenty aluminiowe, to już w ogóle kosmos w niektorych markach, tak samo jak np lampy ledowe. Dziwnie wysoką cenę trzeba zapłacić za pas przedni z chlodnicami w giuli 2.0 280 km, ok 7500-8500 lub nawet wyżej, reszta jest całkiem normalna, a dużo klamotów warto kupić w serwisie bo taniej niż na Allegro. Składając swoje Ghibli, to pierwszy raz kupowałem praktycznie wszystko w serwisie, maska używka kosztowała ok 6000-9500 na Allegro, a w serwisie kupiłęm za 5400 z Vat, reszta też tańsza lub taka sama cena, jedynie problemem był czas oczekiwania

    - - - Updated - - -

    [QUOTE=Paszczak;2323509]
    Cytat Napisał Szuman1981 Zobacz post
    Witam, to dla niedowiarków co mówią iż nie opłaca sie z Usa sprowadzać, a także że 1/10 klientów jest zadowolony ( pozdrawiam kolege Paszczaka )
    Gratuluję udanego zakupu. Pogadamy jak będzie na miejscu (co z silnikiem?), ale i tak nawet jak dojdzie do 100k - 110k to fajny zakup. Życzę mniej niespodzianek niż u mnie.

    Wiesz Kolego że to żarcik z przekąsem, rozmawialiśmy i rzeczywiście nie udał Ci się ten zakup, a sprowadzający tez brylant. Mam nadzieję że udało Ci się w koncu ruszyć z robotą po normalnych cenach, a jak bedziesz miał z czym problem to odzywaj się, do Sławka również, bo jako jedna z niewielu osób jest zainteresowania pomoc, bo od tego forum jest Ja w tym tyg kończe swoją Giulie, więc informacją służę co i jak. Problem mam jedynie z Kluczykiem, ale znalazłem osobę co mi go zakoduje

    - - - Updated - - -

    Coś sie zbugowało

  5. #765
    Użytkownik Świeżak Avatar Paszczak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    była Giulietta 1.4 120 KM 2012r, Giulia 2Q Ti Sport 2018r
    Postów
    127

    Domyślnie

    @Szuman Pod koniec tygodnia rusza na stół, zobaczymy co wyjdzie. Pozostaje jeszcze problem skrzyni, po rozmowie telefonicznej ze specjalistą jestem pełen obaw. Tak Sławek jest rzeczywiście bardzo pomaga, czekam na części od niego. Wspomnieć też trzeba kolegę kolpaka, który zaproponował mi fajne felgi w dobrej cenie. Co do zakupów w serwisie, to masz rację, sam sprawdzam ceny i niektóre rzeczy są tańsze lub w podobnych cenach niż na portalach (tylny błotnik kupiłem w serwisie za 870 a na OLX 1200-1400)( plus dodatni ) to wszystko oczywiście nowe.

  6. #766
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Ja dzisiaj kupiłem na aukcji Giulię. Uszkodzenia nie są poważne, ale nie ma zderzaka, lamp i jednego błotnika. Czy mogę zamontować dowolne europejskie lampy 25W, czy muszę dobierać po VINie? I czemu takim problemem jest prawa lampa, na Allegro są same lewe. Ewentualnie jaki jest koszt przerobienia na wersję 35W ze spryskiwaczami?
    Ostatnio edytowane przez p11k ; 15-07-2022 o 00:07

  7. #767
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    są wątki w których różne scenariusze są rozpisane, nie wiem czy komuś chce sie wyjaśniać od nowa wszystkie opcje i niuanse o lampach, więc bardzo skrótowo. numerów zamiennych jest cała masa, prawie niczym się nie różnią, jak to na produkcji, coś zmienią małego i nowy numer. z lampami jakoś zawsze tak jest że prawych jest mniej - może częściej się je rozwala statystycznie? jak w 159 retrofitowałem xenon, tez lewych na pęczki, prawych brak było. 25w (jeśli miałeś też 25W) zakładasz i hula, tylko dać panel EU żeby była regulacja wysokości ręczna - tylko wtedy masz legalnie (uwaga panel EU ma inaczej ikonki przypisane, niestety działa to wg ikonek US - możnaby otwierać panel, wykminić jak dokładnie obwód wygląda wewnątrz (rezystancje przełączane) i tak go pomodyfikować żeby się zgadzało wszystko).

    Pełna pzeróbka z 25Wna 35W ze wszystkim to kupa roboty - dosztukowanie AFLSa z wiązką, czujników poziomowania, wymiana zbiorniczka, w Giuliach wiązek sprysków chyba nie ma nigdy, czasem skrzynkę bezpieczników/przekaźników w podszybiu trzba uzupełnić (braki kable/wyposażenie), zderzak uzbrojony, porobić podłączenia wewnątrz, jeśli komercyjnie to zapewne kupa kasy, to dla hobbystów co mają czas i sami sobie ogarną. Niekórzy po prostu wsadzają 35W i nie ma AFLS ani regulacji wysokości, jest nielegalnie i tyle. Dla mnie nieakceptowalne, 80% sprowadzających tak robi lub zostawia lampy USA bo liczy się koszt dla nich. Choice is yours.

  8. #768
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Okej, czyli wiem, że lepiej montować 25W. Wolę kupić europejskie i robić zgodnie ze sztuką żeby nie martwić się w razie kontroli czy wypadku, ten tysiąc-dwa różnicy nie jest tego warte. Można po wyglądzie lampy rozpoznać czy to 25 czy 35W poza oznaczeniami na kloszu?

    Staram się szukać odpowiedzi bez pisania nowych postów, ale sporo z nich jest porozrzucanych po różnych wątkach, a wyszukiwarka średnio sobie radzi.

  9. #769
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    25W jedna przetwornica - z dołu
    35W dwie przetwornice - z dołu i z tyłu

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

  10. #770
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał p11k Zobacz post
    Staram się szukać odpowiedzi bez pisania nowych postów, ale sporo z nich jest porozrzucanych po różnych wątkach, a wyszukiwarka średnio sobie radzi.
    bo ludzie rozrzucają po różnych wątkach, tworzą duble albo kupa pisze nie na temat albo zaś to samo i się zakopuje sie wszystko. szuka się z googlami wpisując site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio, problem że zależy jak ktoś miał/ma ustawioą ilość postów na stronie bo odsyła na inne strony wątków często i trzeba szukać po całych wątkach od początku niestety.

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory