Strona 79 z 121 PierwszyPierwszy ... 29697071727374757677787980818283848586878889 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 781 do 790 z 1204

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #781
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szuman1981 Zobacz post
    docelowo samochód wyjdzie ok 50% jego wartości
    Te amerykańce to jednak głupie są - dają "salvage" na auto, zamiast je naprawić i zarobić drugie 50% jego wartości
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #782
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no raczej tak to nie jest, różnice w cenie są znaczne. może myli CIę że niektóre ogłoszenia to np na niby Veloce 2018 (co sugeruje z tych roczników auto EU) a w rzeczywistości okazuje się jakis TI sport bez pełnej konwersji i to produkcja 2016 bo nie raz tego typu ogłoszenia wiadziałem (ktoś wpisał datę rejestracji albo jeśli już to rok modelowy)- to moze mylić i zamęt co do interpretacji cen wprowadzać. inaczej koszuje auto EU z historią serwisową, bezwypadkowe, poaktualizowane ze zrobionymi wszystkimi kampaniami, w pełni legalne na drogach EU, vs powypadkowe auto z "regenerowaną" deską, brakiem sprysków, lampami USA albo już EU ale bez poziomowania co jest 80-90% przypadków przy autach USA niestety a blisko 100 przy typowych handlarzach (albo Q z elementami z Veloce bo błotniki/zderzak przód i maska za drogie/niedostępne itp). Nie wspominam już o regenerowanych poduszkach - przy takim wystrzale jak na zdjęciu koszt nowych poduch/napinaczy to kilkanaście tysięcy zł, używek USA nie ma u nas tak?

    2/3 zainteresowanych kupnem auta odwraca sie na pięcie jak słyszy USA/powypadek. owszem kupno takiego to tańszy sposób na kupienie sobie takiego auta, ale coś za cos, to nie jest auto 100% wartościowe, dlatego zarówno mniej kosztuje w zakupie jak i mniej dostaje się potem przy odsprzedaży. w usa to jednak był salvage. a zrobione auta po naprawach widziałem niejedno jak robiłem retrofity/przeprogramowywania na EU jeszcze, było kilka które były mało stuknięte wcześniej i dobrze zrobione, w większości były jednak oszczędności, słabe lakierowanie, coś połamane, coś brakowało a i byli fani regenerowanych poduszek.
    No i dochodzimy do meritum sprawy, to że masz złe doswiadczenia z naprawami powypadkowymi, to już tego sie "nieoddoswiadczy". U Nas w kraju, niestety piorytetem naprawy jest słowo "Tanio" i niestety tak sie na ogół robi, ale nie wszyscy i nie zawsze, więc nie ładuj wszystkich do jednego wora, proszę, a sprowadzający samochód sam sobie wybiera warsztat i sam decyduje się na jakość naprawy. Tak są róznice, ale jak już napisałem, płacąc 50% za samochód ja mogę nie mieć kilku małych dodatków, bezwypadkowości ( sam sobie robie, i wiem jak jest zrobione), no i lamp, tutaj rzeczywiście jest problem, więc sam zdecydowałem się na oryginały. Mnie intersuje prowadzenie, silnik, wygląd, a nie ilość guziczków, funkcji pulpitu itp. Model/Rok jest łatwy do sprawdzenia, jak i w tym z coparta przypadku, wiec czy 20 czy 21r, sprawa jest jasna. Jak chcesz to regenerujesz, jak nie to kupujesz używkę, czy nowe- Twój wybór. przedstawiasz wszystko tak, jakby kazdy kto sprowadza i naprawia samochod, to zwykle kretacz, druciarz i " chciwa baba z radomia", otóż nie. Kolego to że samochód był " salvage" to o niczym nie świadczy, jakbyś wiedział o co chodzi to bys tego argumentu nie używał. żyjemy w czasach kiedy wszystko można sprawdzic, a w szczególności samochody z USA, w odróżnieniu od samochodów z Europy a juz tym bardziej Polski. Sam często uczestniczę w ogledzinach samochodow "polskich" gdy klienci przyjeżdzają sprawdzić go przed zakupem, więc Ty masz swoje argumenty, Ja swoje. Kazdy jest Panem swojej naprawy, i od Cb zalezy czy kupujesz nowy, uzywany czy powypadkowy

  3. #783
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Dyskusja nie ma sensu kiedyś to już przerabialiśmy. Ktoś ma auto z Pisolandu i ma wypadek i co wyrzuca na złom czy tak samo naprawia jak z innego kraju. Wszystko zależy czym i gdzie naprawia.

  4. #784
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    31

    Domyślnie

    Długo w biznesie, to znaczy że już nie jedno widziałem i nie jedno robiłem- interpretuj sobie jak chcesz
    Z wymienionych elementów uszkodzonych to nie wiem gdzie widziasz pas uszkodzony, wróżbita Maciej z Cb, jeżeli dla Cb brak radaru to element przodu, to o czym może świadczyć brak wycieraczki?- kasacja?, brak przodu, to wszystko uszkodzone do silnika, czyli elementy blacharski przodu, zderzak, lampy, chlodnice ( co stanowi najwiekszy wydatek), a wielkość uszkodzenia tego egz mogłaby być rownie spowodowana nadpobudliwym samcem, na terenie parkingu centrum handlowego
    Panorama, felgi 19' napęd 4 koła, - to co widać z zewnatrz, a jakie jeszcze, to trzeba by rozkodować vin- inaczej chyba trochę rozumiemy dodatkowe wyposazenie
    Tutaj brakuje mi argumentów, naprawdę, staram sie coś napisać i nie mogę........10 min poźniej, masz cene "buy now", chyba że masz ruski komputer, więc juz na jej podstawie możesz +/- obliczyć sobie samochód, a co do przód/ poduchy- tutaj już ręce mi całkiem opadły

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Te amerykańce to jednak głupie są - dają "salvage" na auto, zamiast je naprawić i zarobić drugie 50% jego wartości
    nie takie głupie, bo naprawiają "Salvage" i je sprzedają, różnica taka że muszą przejść poszerzony przegląd, nie taki jak w przypadku "Clear", Warto czasami się zgłębić temat, i nie popełniać takich gaf

  5. #785
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szuman1981 Zobacz post
    to iż docelowo samochód wyjdzie ok 50% jego wartości, to że uszkodzenia nie dyskwalifikują tego samochodu do niewielkiej odbudowy, to że poduchy są elementem wymiennym, i wystarczy je wymienić tak jak kazdy inny element nie konstrukcyjny tego samochody, a wyposażenie, no cóż, zawsze można sobie zmienić fotele nawet na Carbon z Quadro, za 10 tyś, i wtedy masz lepszy wypas niż w P{olszy Wszystko kwestia wyboru, Ja uważam że samochody są stanowczo za drogie jako nowe, więc nie lubie przepłacac, a Jak ktoś ma cisnienie jeżdzić nowym, i tyle płacić by być pierwszym pierdzącym w fotel, to już jego wybór i kasa
    Co racja to racja. Za czasów PRL mój ojciec miał kolegę elektronika, który jeździł do enerefu jak się wtedy mówiło i wyszukiwał na śmietnikach wyrzucone telewizory i inny sprzęt elektroniczny. W Polsce je naprawiał i sprzedawał za pół darmo, np. telewizory chodziły w cenie Jowisza. Miał nawet swoją markę Quatronix i wycięty z blachy szablon, według którego nanosił napis farbą olejną (sam widziałem). Wszyscy jego koledzy mieli cały dom wyposażony w ten sprzęt, tylko mój ojciec nie chciał nic kupić, bo powiedział, że nie będzie kupował śmieci, które wyrzucił jakiś Niemiec i nie wiadomo co jeszcze z tym zrobił, może na...ł. Na początku miałem do niego pretensje, że inne dzieci mają fajne telewizory, a ja muszę oglądać Jowisza. Normalny telewizor kupiliśmy kilka lat później, magnetowid też, ale przynajmniej umiałem to docenić, a im te telewizory i tak z czasem się zepsuły. I tak mi zostało.
    Historia jest w 100% prawdziwa.

  6. #786
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szuman1981 Zobacz post
    nie takie głupie, bo naprawiają "Salvage" i je sprzedają, różnica taka że muszą przejść poszerzony przegląd, nie taki jak w przypadku "Clear", Warto czasami się zgłębić temat, i nie popełniać takich gaf
    No popatrz, amerykańcom się nie opłacało tego naprawiać, a Ty naprawiasz ich auta po opłaceniu transportu do EU i zmiany na wersję EU i jeszcze wychodzi 50% taniej. Przecież to istny cud, miód i malina, bo nikt nie wymaga "poszerzonego przeglądu" po Twoich naprawach
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 19-07-2022 o 21:57
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #787
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    No popatrz, amerykańcom się nie opłacało tego naprawiać, a Ty naprawiasz ich auta po opłaceniu transportu do EU i zmiany na wersję EU i jeszcze wychodzi 50% taniej. Przecież to istny cud, miód i malina, bo nikt nie wymaga "poszerzonego przeglądu" po Twoich naprawach
    walcz kolego walcz, moze cos wymyslisz przełomowego. Nie kazdy jest tak zarobiony i prawilny jak Ty, że stać go na salonówkę Musisz być bardzo dumny, pozazdroscić

  8. #788
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    No popatrz, amerykańcom się nie opłacało tego naprawiać, a Ty naprawiasz ich auta po opłaceniu transportu do EU i zmiany na wersję EU i jeszcze wychodzi 50% taniej. Przecież to istny cud, miód i malina, bo nikt nie wymaga "poszerzonego przeglądu" po Twoich naprawach
    Musisz pomóc tym wszystkim nieświadomym Polakom co kupują te szroty z USA.

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    .Pomijam fakt, że przed zakończeniem licytacji i bez znajomości finalnej ceny to jak dzielenie skóry na niedźwiedziu.
    To aukcja "kup teraz" jeszcze wisi.
    Ja się nie znam ale dziwnie tania jest.

    Nie wiem czy to hihy lub chęć bicia piany czy jednak dupsko niektórym ściska że ktoś mniej zapłacił i muszą co chwilę utwierdzać siebie i innych że to tylko ich wybór jest właściwy.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

  9. #789
    Użytkownik Świeżak Avatar Paszczak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    była Giulietta 1.4 120 KM 2012r, Giulia 2Q Ti Sport 2018r
    Postów
    126

    Domyślnie

    To nie jest aukcja kup teraz tylko minimum bid czyli minimalna oferta (taniej nie będzie )

  10. #790
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paszczak Zobacz post
    To nie jest aukcja kup teraz tylko minimum bid czyli minimalna oferta (taniej nie będzie )
    to jest cena "Kup teraz", a nie cena minimalna

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory