Strona 100 z 121 PierwszyPierwszy ... 5090919293949596979899100101102103104105106107108109110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 991 do 1,000 z 1204

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #991
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    213

    Domyślnie

    Niezmiennie dziwi mnie, że ludzie sami sobie tworzą problemy i potem narzekają. Moją dewizą życiową jest to, żeby żyć tak, aby nie mieć problemów i do tej pory mi się to udaję, nawet jeśli muszę udać się do salonu i zapłacić więcej zamiast iść na złomowisko.

  2. #992
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    Niezmiennie dziwi mnie, że ludzie sami sobie tworzą problemy i potem narzekają. Moją dewizą życiową jest to, żeby żyć tak, aby nie mieć problemów i do tej pory mi się to udaję, nawet jeśli muszę udać się do salonu i zapłacić więcej zamiast iść na złomowisko.
    Jak przydarzy ci się stłuczka to rozumiem ze auto swoje na złom i idziesz kupić nówkę w salonie. Jeden chociaż zarabia tyle ze z kasa nie wie co robić.

  3. #993
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    Niezmiennie dziwi mnie, że ludzie sami sobie tworzą problemy i potem narzekają. Moją dewizą życiową jest to, żeby żyć tak, aby nie mieć problemów i do tej pory mi się to udaję, nawet jeśli muszę udać się do salonu i zapłacić więcej zamiast iść na złomowisko.
    Powiem tak, chciałem mieć bezproblemowo, zamówiłem do produkcji swój konfig, 3 pierdoły firmwarowe i 15 wizyt w ASO i szarpanie się przez ponad pół roku gdzie narozkręcali niepotrzebnie paneli, coś urwali, coś dziubnęli, tu bezpiecznik w złe miejsce wsadzili, tam jusz wszedł klej bo złamali zaczep a i panel wokół drążka porysowali. A to były tylko ciulate firmwary w radiu, problem z wariującymi lusterkami (potem była kampania) i parę innych tego typu pierdół.

    Oczywiście kupowanie w USA to dużo ryzyk i dodatkowych kłopotów z których czasem trudniej wyjść (np kampanie/updaty w ASO EU nie zrobisz).

    Ale, dla niektórych to jedyna możliwość kupić to auto.

    No i jest jeszcze jeden aspekt - zero waste - to jest ważne żeby naprawiać a nie wyrzucać. Musimy odchodzić od gospodarki linearnej a zbliżać się jak najbardziej do obiegu zamkniętego i zero waste. Ja napraiwam wszystko w domu póki jakoś się da - czasem na części kupię używkę z olx np blendera za parę dych zamiast wydawać 400 na nowy. tak, kosztuje mnie to 1-2h i w tym czasie zarobiłbym na nowy (minus dojazdy czy zakup w necie/wybór nowego), ale wygenerowałbym nowy odpad.
    Może zboczenie, 3 lata działałem przeciwko kilkukrotnie za dużej spalarni odpadów 1km ode mnie, i stąd już jestem przesiąkniety ideami i lepszym kierunkiem?

    W autach USA grunt żeby dobrze naprawić, z tym różnie, na ok 100 aut USA jakie swego czasu u siebie gościłem, uczciwie i solidnie zrobionych było może 20% (typu lampy, dobre malowanie, powymieniane połamane plastiki, bez regenerowanych desek czy poduszek itp)

  4. #994
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Jak przydarzy ci się stłuczka to rozumiem ze auto swoje na złom i idziesz kupić nówkę w salonie. Jeden chociaż zarabia tyle ze z kasa nie wie co robić.
    Marku - tu paru takich " aktywistów" działa sobie pisząc mniej lub bardziej "osobliwe" posty. ot taki lokalny folklor.

  5. #995
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Marku - tu paru takich " aktywistów" działa sobie pisząc mniej lub bardziej "osobliwe" posty. ot taki lokalny folklor.
    A czytając to forum nie odnosisz wrażenia, że dzisiaj po polskich drogach jeździ więcej Giulii/Stelvio sciągniętych ze szrotów z USA, niż tych kupionych w polskich salonach. Dla mnie to jest dopiero pełny folklor
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #996
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    213

    Domyślnie

    A za 5-10 lat będzie: "Kto w ogóle kupuje Alfy, zwłaszcza Giulie i Stelvio - przecież się psują". Jak się ma nie psuć coś trzymające się na sznurku? Ale narzekanie na forum będzie, że Alfa się nie sprzedaje. I koło się zamyka.

  7. #997
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A czytając to forum nie odnosisz wrażenia, że dzisiaj po polskich drogach jeździ więcej Giulii/Stelvio sciągniętych ze szrotów z USA, niż tych kupionych w polskich salonach. Dla mnie to jest dopiero pełny folklor
    cóż- wielu ludzi potrafi liczyć.
    a Kupujących - (nie wynajmujących) - z salonów też jest jak na lekarstwo.

    popatrz- mam już 4 lata stelvio z usa przejechane 100 tkm regularnie serwisowane w ASO więc w czym problem?
    widzisz Twoja teoria leży i kwiczy - szukaliśmy dla kumpla jak to określiłeś salonówki a nie "szrotu" - i co -po obejrzeniu 7 "salonówek" wszystkie okazały sie klepanymi szrotami z niewiadomą historią i w większości brakiem dokumentacji serwisowej - bo po co - przecie ASO to zło. Tu też można poczytać o dziwnych akcjach z serwisowaniem jak za PRL-u pod blokiem - taki mamy folklor

    - sprowadzając z USA przynajmniej widzisz co kupujesz i jesteś w stanie sprawdzić

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    A za 5-10 lat będzie: "Kto w ogóle kupuje Alfy, zwłaszcza Giulie i Stelvio - przecież się psują". Jak się ma nie psuć coś trzymające się na sznurku? Ale narzekanie na forum będzie, że Alfa się nie sprzedaje. I koło się zamyka.
    bo trzeba serwisować auta jak w cywilizowanym kraju niezależnie skąd pochodzą i eliminować ruchu auta które po wypadkach są odbudowywane na jakiś regenerowanych czy pochodzących z niewiadomego źródła częściach a nie po stodołach u Mietka czy pod bokiem i będzie ok.
    Jak czytam tu czasem co Janusze wyprawiają by zaoszczędzić przysłowiowe 50 pln to ręce opadają.

    - - - Updated - - -

    tak jak pisał [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] - po prostu system weryfikacji odbudowanych aut po wypadkach i dopuszczenia do ruchu jest patologiczny. Auta z brakiem udokumentowanej naprawy powinny mieć zakaz dopuszczenia do ruchu - części typu poduszki pasy etc powinny być nowe z ASO i nie regenerowane w jakiejś stodole pod Koziegłowami.
    jakby to sito uszczelnić myślę ze o 80% spadłby ruch w interesie. a tak nawet ASO zabrały się za skupowanie i odbudowę powypadkowych aut.

  8. #998
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A czytając to forum nie odnosisz wrażenia, że dzisiaj po polskich drogach jeździ więcej Giulii/Stelvio sciągniętych ze szrotów z USA, niż tych kupionych w polskich salonach. Dla mnie to jest dopiero pełny folklor

    to też uważasz za szrot?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20230401_153303.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	154.7 KB
ID:	287013
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 26-05-2023 o 12:40

  9. #999
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    to też uważasz za szrot?
    Zastanawiam się po co się dyskutuje z amatorami tylko salonu, każdy ma swoje racje i się nie wygra, ani jedni ani drudzy. Osobiście sprowadziłem kilkadziesiąt aut zza wody, w tym swoje Stelvio po całkowitej i... właśnie mam na nią rezerwację z wpłatą, gdzie nawet za bardzo nie chciałem sprzedawać, jeszcze nie teraz, ale przyszła znajoma, zobaczyła i innego auta nie chce, do tego w cenie wyższej niż wiele oferowanych tutaj salonówek, bo dałem cenę na odczepkę... a ja zaczynam szukać polftowej, za wielką wodą.
    Stelvio I gen. USA

  10. #1000
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    Stelvio MY2019 2.0
    Postów
    3

    Domyślnie

    Nie sądziłem że mój wpis wywoła kolejną dyskusję która chyba przewija się w większości wątków na tym forum z etykietą USA... Jak napisał [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] aktualnie auto za oceanu to dla mnie jedyna opcja. Jestem na etapie swojego życia, że albo spróbuję spełnić swoje marzenie o Alfie teraz albo za 20+lat bo zaraz pojawią się dzieci itp. itd.

    Auto kupiłem 100% dla siebie, remontuje zgodnie ze sztuką wszystko wymienione na nowe/używane ale w dobrym stanie (ślizgi itp. itd.). Nazywanie szrotem wszystkiego co jest z USA "po wypadku" to dla mnie przerost formy nad treścią bo każdy przypadek jest indywidualny.

    Poprosiłem o pomoc na tym forum bo po prostu na tym się nie znam, przeczytałem tonę wątków na forum ale dalej interfejs ELM327 czy bypass przy SGW to dla mnie pojęcia obce, a nawet jeśli bym to wszystko ogarnął to i tak nie wiem czy miałbym odwagę "grzebać" w sofcie samochodu.
    Ostatnio edytowane przez aaken ; 26-05-2023 o 13:36

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory