Strona 101 z 121 PierwszyPierwszy ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,001 do 1,010 z 1204

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #1001
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    to też uważasz za szrot?
    Załącznik 287013
    Nawet tu na forum znawcy tematu oceniają, że 80% aut sprowadzonych z USA jest naprawionych mniej lub bardziej po druciarsku. Także śmiem twierdzić, ze przedstawiony przypadek jest raczej wyjątkiem niż potwierdzeniem reguły. A naprawiane auta są po poważniejszych przejściach.
    Generalnie uważam, że dorośli ludzie mają swój rozum i sami potrafią podejmować rozsądne decyzje. Zwłaszcza jeśli zarobili te 100-150tys na auto, to raczej nie z zamiatania ulicy, więc coś tam oleju w głowie mają. Jedynemu się uda i kupi dobrze naprawioną sztukę. Czterech innych źle naprawione. A ktoś kto nie lubi ryzyka kupi za te 100-150tys. nową Skodę w salonie.
    Jedno co to te 80% źle naprawionych powinno zostać odsianych na przeglądach, albo wręcz powinno być gęstsze sito na wjeździe do kraju i auta "odwinięte z drzewa" powinny na dzień dobry dostawać bana na rejestrację. Ale jest jak jest i dlatego ja osobiście jak widzę w ogłoszeniu auto z USA to od razu przewijam dalej. Jakoś nie wyobrażam sobie kupić takie auto do wożenia rodziny i zastanawiać się, czy przy potencjalnym wypadku wyskoczą poduszki, czy nie.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 26-05-2023 o 17:24

  2. #1002
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Niektórzy to jeszcze żyją w innej epoce , i oglądają jedna tv. To nie te czasy ze teraz jak robisz auto za 100000zl z drutów szpachli.

  3. #1003
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    to też uważasz za szrot?
    Załącznik 287013
    Ja tam rzeczoznawcą nie jestem, ale z jakichś powodów takie auta dostają całkę w USA (pęknięty słupek A? pęknięta podłużnica? geometria nadwozia?). Jakbyś jeszcze przepuścił to zdjęcie przez nowego photoshopa, to nikt by nie odróżnił od nówki-salonówki

    A co z tego potem wychodzi po naprawie, to najlepiej widać po cenach na OtoMoto. Nikt Ci nie sprzeda salonowej Giulii/Stelvio bez wypadkowej przeszłości za taką cenę, za jaką są chętni, żeby ją dzisiaj kupić, więc szukają Świętego Grala w USA. Ta opinia o Alfach skądś się bierze, a kształtuje ją zazwyczaj drugi/trzeci nabywca i to się nie zmienia od lat - jedyne co się zmieniło, to źródło importu do Polski

    BTW. W poprzednim wpisie odnosiłem się jedynie do tego, co dla kogo jest folklorem i nikogo nie oceniałem, ale sam wywołałeś mnie do tablicy
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #1004
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Marku, jeśli jesteś - że tak ujmę - z branży i robisz naprawy jak należy, to również w twoim dobrze pojętym interesie byłoby rzetelne weryfikowanie stanu aut na przeglądach.
    Tymczasem jak sobie pooglądam co wrzucją na YT rzeczoznawcy (np. motocontoler), to jednak dalej "szpachla" ma się dobrze. Oczywiście problem nie dotyczy tylko aut z USA. Ale aut-min na rynku jest mnóstwo.

  5. #1005
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał aaken Zobacz post
    Nie sądziłem że mój wpis wywoła kolejną dyskusję która chyba przewija się w większości wątków na tym forum z etykietą USA... Jak napisał epsonix aktualnie auto za oceanu to dla mnie jedyna opcja. Jestem na etapie swojego życia, że albo spróbuję spełnić swoje marzenie o Alfie teraz albo za 20+lat bo zaraz pojawią się dzieci itp. itd.
    Nie bardzo rozumiem. Jak cię nie stać, to nie kupujesz. Ewentualnie możesz kupić Giuliettę w dobrym stanie, jak musi być Alfa (ich nie ściągano ze złomowisk). To że coś chcesz, nie znaczy że to musisz mieć, a właściwie mieć erzac. W końcu dobrze mieć niespełnione marzenia. Ja na przykład marzę o życiu w Dubaju na ostatnim pietrze najwyższego wieżowca, ale mimo tego nie buduję sobie na drzewie na podwórku domku, nie wysypuję dookoła niego piasku i nie zamieniam oczka wodnego w morze i plażę z laskami, które bywały w Dubaju, a teraz dają po wsi na prawo i na lewo.

  6. #1006
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    to też uważasz za szrot?
    Załącznik 287013
    Oczywiście. Strzał z boku, z jakiegoś powodu to auto dostało całkę. Na 90% banan z całego auta. Uj wie co ze słupkami, podłogą, dachem. Nie mów mi, że po "naprawie" będzie jak z fabryki.
    Ale "się naprawi" i potem takie coś zostawia 4 ślady i kolejny wątek o ścinaniu opon będzie na forum. [emoji16]

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  7. #1007
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia Quadrifoglio
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ja tam rzeczoznawcą nie jestem, ale z jakichś powodów takie auta dostają całkę w USA (pęknięty słupek A? pęknięta podłużnica? geometria nadwozia?).
    Cytat Napisał nervousman Zobacz post
    z jakiegoś powodu to auto dostało całkę
    Całka wynika wyłącznie z kosztu naprawy przekraczającego określony % wartości auta, nikt nie sprawdza czy słupek A jest pęknięty... Tak samo zresztą działa to w PL.
    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Nawet tu na forum znawcy tematu oceniają, że 80% aut sprowadzonych z USA jest naprawionych mniej lub bardziej po druciarsku
    XD no to rzeczywiście, eksperci się wypowiedzieli.

  8. #1008
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejek Zobacz post
    Całka wynika wyłącznie z kosztu naprawy przekraczającego określony % wartości auta, nikt nie sprawdza czy słupek A jest pęknięty... Tak samo zresztą działa to w PL.
    Dobrze wiesz, że u nas nawet przystanek da się "po kosztach" przywrócić do oryginału, tylko trzeba podać markę oryginału
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #1009
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia Quadrifoglio
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Dobrze wiesz, że u nas nawet przystanek da się "po kosztach" przywrócić do oryginału, tylko trzeba podać markę oryginału
    Ale to nie ma nic wspólnego z tym czym wg ubezpieczalni jest szkoda całkowita.

  10. #1010
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    W autach USA grunt żeby dobrze naprawić, z tym różnie, na ok 100 aut USA jakie swego czasu u siebie gościłem, uczciwie i solidnie zrobionych było może 20% (typu lampy, dobre malowanie, powymieniane połamane plastiki, bez regenerowanych desek czy poduszek itp)
    100 aut to już wiarygodna próba losowa

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory