Strona 102 z 121 PierwszyPierwszy ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,011 do 1,020 z 1204

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #1011
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejek Zobacz post
    Ale to nie ma nic wspólnego z tym czym wg ubezpieczalni jest szkoda całkowita.
    Oczywiście, że nie ma nic wspólnego - te Amerykańce to się w ogóle nie znają na naprawach A jedyne co się u nas liczy, to za ile "na gotowo"
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #1012
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał nervousman Zobacz post
    Oczywiście. Strzał z boku, z jakiegoś powodu to auto dostało całkę. Na 90% banan z całego auta. Uj wie co ze słupkami, podłogą, dachem. Nie mów mi, że po "naprawie" będzie jak z fabryki.
    Ale "się naprawi" i potem takie coś zostawia 4 ślady i kolejny wątek o ścinaniu opon będzie na forum. [emoji16]

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda
    oo jest szaman. masakra - daj nr do dostawcy bo dobry towar ma

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ja tam rzeczoznawcą nie jestem, ale z jakichś powodów takie auta dostają całkę w USA (pęknięty słupek A? pęknięta podłużnica? geometria nadwozia?). Jakbyś jeszcze przepuścił to zdjęcie przez nowego photoshopa, to nikt by nie odróżnił od nówki-salonówki

    A co z tego potem wychodzi po naprawie, to najlepiej widać po cenach na OtoMoto. Nikt Ci nie sprzeda salonowej Giulii/Stelvio bez wypadkowej przeszłości za taką cenę, za jaką są chętni, żeby ją dzisiaj kupić, więc szukają Świętego Grala w USA. Ta opinia o Alfach skądś się bierze, a kształtuje ją zazwyczaj drugi/trzeci nabywca i to się nie zmienia od lat - jedyne co się zmieniło, to źródło importu do Polski

    BTW. W poprzednim wpisie odnosiłem się jedynie do tego, co dla kogo jest folklorem i nikogo nie oceniałem, ale sam wywołałeś mnie do tablicy
    Opinia o alfach bierze się wiesz z czego - z druciarstwa serwisowego- nikomu nie zaglądam do kieszeni ale wielu nie tylko że nie ma pojęcia o serwisowaniu aut to jeszcze drutuje - Janusz kupuje alfe i potem płacz ze 19 czy 20 opony kosztują że klocki 6 czy 8 stów. Popatrz na wątki o MA - jak czek na jakiś czas to nie ma problemu- tak to wygląda.
    za chwile przyjdzie czas z racji wieku na wahacze i inne rzezy i znów będzie płacz i lament - olaboga bo wahacz ameliniowy cza kupić
    I nie ma to związku z tym skąd auto pochodzi po prostu jest taka mentalność której nie przeskoczysz.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Oczywiście, że nie ma nic wspólnego - te Amerykańce to się w ogóle nie znają na naprawach A jedyne co się u nas liczy, to za ile "na gotowo"
    większość całek to po prostu całki finansowe przez absurdalne ceny czeci - przykład ostatni nie kupisz to nowej corolli samej szyby klapy tylnej tylko z ...klapą za 10 tys-do tego jej przezbrojenie malowanie kolejne 9 - uważasz to za normalne bo jak nie - sztucznie winduje sie ceny i nakręca sie szarą strefę kradzieży.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Nawet tu na forum znawcy tematu oceniają, że 80% aut sprowadzonych z USA jest naprawionych mniej lub bardziej po druciarsku. Także śmiem twierdzić, ze przedstawiony przypadek jest raczej wyjątkiem niż potwierdzeniem reguły. A naprawiane auta są po poważniejszych przejściach.
    Generalnie uważam, że dorośli ludzie mają swój rozum i sami potrafią podejmować rozsądne decyzje. Zwłaszcza jeśli zarobili te 100-150tys na auto, to raczej nie z zamiatania ulicy, więc coś tam oleju w głowie mają. Jedynemu się uda i kupi dobrze naprawioną sztukę. Czterech innych źle naprawione. A ktoś kto nie lubi ryzyka kupi za te 100-150tys. nową Skodę w salonie.
    Jedno co to te 80% źle naprawionych powinno zostać odsianych na przeglądach, albo wręcz powinno być gęstsze sito na wjeździe do kraju i auta "odwinięte z drzewa" powinny na dzień dobry dostawać bana na rejestrację. Ale jest jak jest i dlatego ja osobiście jak widzę w ogłoszeniu auto z USA to od razu przewijam dalej. Jakoś nie wyobrażam sobie kupić takie auto do wożenia rodziny i zastanawiać się, czy przy potencjalnym wypadku wyskoczą poduszki, czy nie.
    ale ja się z Tobą zgadzam- to problem wszystkiego co się porusza na pl drogach- przeglądy i dopuszczenia do ruchu na SKP to fikcja od lat. a patent prosty - postawić patrol i ..dobrać się diagnostom do jaj - zaraz by się skończyło.
    auto ma wystrzelone jaśki- proszę papier z ASO o wymianie- i po temacie.
    już CI pisałem mam auto z USA jeżdżę nim 4 lata - ale graty do naprawy kupowane były w ASO na co mam faktury - można można. I jak pisałem już kiedyś jeśli wiem że auto walone nie kupię go bez rzetelnej dokumentacji. tyle.
    po prostu pogoń handlarzy za chęcią zysku jest ogromna i naprawdę działy się i dzieją się nadal różne cuda i nie ma co generalizować - tka wygląda cały rynek używek w pl - bez znaczenia pochodzenie.
    popatrz jakoś w USA po Carfax sprawdzisz historię a tu w Eu taka cywilizacja że sprowadzane auto np z DE to czarna dziura- jak myślisz dlaczego?

  3. #1013
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    już CI pisałem mam auto z USA jeżdżę nim 4 lata - ale graty do naprawy kupowane były w ASO na co mam faktury - można można. I jak pisałem już kiedyś jeśli wiem że auto walone nie kupię go bez rzetelnej dokumentacji. tyle.
    Ale tak robią tylko Ci, co ściągają auto dla siebie i choć trochę się znają na naprawach. Dla innych liczy się tylko cena na gotowo i stąd mamy to:

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    po prostu pogoń handlarzy za chęcią zysku jest ogromna i naprawdę działy się i dzieją się nadal różne cuda i nie ma co generalizować - tka wygląda cały rynek używek w pl - bez znaczenia pochodzenie.
    Tylko ten nasz rynek używek Giulii/Stelvio w znacznej mierze opiera się na imporcie z USA (plus nasze salonowe po wypadkowe) dlatego nazwałem to folklorem, bo salonówek w PL sprzedało się relatywnie niewiele w porównaniu do takiego BMW, czy Audi. Dla wielu nabywców takich aut większym problemem jest konwersja z USA na EU, niż geometria nadwozia

    Przez dwa/trzy pierwsze lata produkcji Giulii/Stelvio na tym forum dyskutowano głównie o cenach i kosztach leasingu oraz o dokładaniu brakujących elementów wyposażenia a głównymi usterkami były problemy z radiem I generacji, odjeżdżanie fotela kierowcy i składanie lusterek. A potem zaczął się na forum wysyp usterek, których nikt z dotychczasowych nabywców nie potrafił rozpoznać/potwierdzić u siebie. Tak właśnie wyglądały na forum narodziny folkloru
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #1014
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w chuja.... jakoś tak to leciało.

  5. #1015
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post

    Przez dwa/trzy pierwsze lata produkcji Giulii/Stelvio na tym forum dyskutowano głównie o cenach i kosztach leasingu oraz o dokładaniu brakujących elementów wyposażenia a głównymi usterkami były problemy z radiem I generacji, odjeżdżanie fotela kierowcy i składanie lusterek. A potem zaczął się na forum wysyp usterek, których nikt z dotychczasowych nabywców nie potrafił rozpoznać/potwierdzić u siebie. Tak właśnie wyglądały na forum narodziny folkloru
    Jakieś konkrety? Chodzi mi o ten wysyp usterek aut z USA.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

  6. #1016
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał andie Zobacz post
    Jakieś konkrety? Chodzi mi o ten wysyp usterek aut z USA.
    Pisałem z pamięci - na początku nikt nawet nie wiedział, że chodzi o auta z USA, bo autor pytania zwykle się tym nie chwalił. Dopiero po jakimś czasie znaleziono wspólny mianownik dla tych nietypowych usterek - auto z USA po konwersji i po naprawie. Potem dla takich dziwnych usterek od razu padało pytanie, czy auto z USA. Użyj wyszukiwarki to może dostaniesz jakieś konkrety, które Cię interesują.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #1017
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Ok, jak mi się posypie to będę szukał. "Gwarancja" po dwóch latach u epsonixa już pewnie nie działa [emoji1787]

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

  8. #1018
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Szkoda całkowita w USA nie oznacza uszkodzenia konstrukcji tylko wysoki koszt naprawy. Tam nawet nowe auto po gradobiciu potrafi mieć szkodę całkowitą, bo koszt (przede wszystkim robocizna) jest znacznie wyższy niż u nas. Sam mam auto, za które ubezpieczalnia wypłaciła kasę, bo uznała że nie opłaca się naprawiać, a do zrobienia były lampy, maska, zderzak i błotnik. Na gotowo wyszło mnie to 85 tysięcy, czyli jakieś 30 mniej niż auto z polskiego salonu.

  9. #1019
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Przestańcie pisać już bzdury jak każdy Polak na wszystkim sie zna i wszystkich poucza. Co ma konwersja usa europa do błędów.
    Usa po robocie blacharskiej nie rdzewieje a ostatnio na wątku było nowe niebite rdza.

  10. #1020
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Ja bardzo przepraszam, że niektórym psuję tu ich biznesy, bo nie mam auta z USA, ale na forum dowiedziałem się, że konwersja auta z USA na EU to jak wymiana opon na zimowe, a cała reszta naprawy rozbitka to zwykły detailing, bo przecież blacha z USA nie rdzewieje, co powinno rozwiać poniższe wątpliwości:

    Cytat Napisał aaken Zobacz post
    Poprosiłem o pomoc na tym forum bo po prostu na tym się nie znam, przeczytałem tonę wątków na forum ale dalej interfejs ELM327 czy bypass przy SGW to dla mnie pojęcia obce, a nawet jeśli bym to wszystko ogarnął to i tak nie wiem czy miałbym odwagę "grzebać" w sofcie samochodu.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory