Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 196

Temat: Dołożenie adaptacyjnego tempomatu

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Swoją drogą mam pytanie bo przeglądam wlasnie ustawienia proxi I tam jest ACC i ACC+ czym one sie różnią? Nie udało mi sie nigdzie opisu znalezc - moze zle szukam..

    Dodatkowo znalazlem ze trzeba wyłączyć zwykły tempomat zeby włączyć adaptacyjny.. myślałem że oba działają i można albo jednego albo drugiego używać..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez niegowic ; 15-03-2019 o 12:57

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    nie wiadomo, ale wg innych forow ma byc acc+

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie wiadomo, ale wg innych forow ma byc acc+
    Tak w sumie zastanawiałem się nad tym i moze to tylko roznica w prędkości do której dziala bo np w innych markach jest tempomat aktywny do 160km/h A za dopłatą np do 180 lub 200..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Instrukcja rozebrania kierownicy.. mysle żę przydatne

    https://shopeurocompulsion.net/blogs...ch-replacement

    Wyglada na to ze da sie bez sciagania kierownicy.. nie mniej trzeba ruszyc poduszke.. i to niestety powoduje pewne ryzyko..

    http://eurocompulsion.net/GIULIAAIRBAG.pdf

    Ja z moimi umiejetnosciami mechanicznymi chyba jednak sam sie tego nie podejme :/

    - - - Updated - - -

    OK jeszcze jeden link w sumie chyba ten lepiej tłumaczy:
    https://www.giuliaforums.com/forum/9...tml#post681298

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Czy ktoś z was rozbieral kierownice od giuli/Stelvio lub zna kogoś kto by się podjął tego zadania?

    Wolałbym żeby zrobił ktoś z doświadczeniem w temacie tak jak pisałem mam kierownice z modułem z której można pobrać moduł, no i mam MES do aktywacji.

    Brak tylko doświadczenia z wymiana A chckalbym zeby to bylo dobrze zrobione.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    przyjedziesz do Poznania ?

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    przyjedziesz do Poznania ?
    Jak nie bedzie blizszej opcji to mogę podjechać tylko jeszcze żonę przekonam zeby rodzinę chciała odwiedzić

    Ja Ogólnie głównie Kraków Wrocław operuje. No ale Poznań wypadałoby w końcu zobaczyć

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Czy ktoś z was rozbieral kierownice od giuli/Stelvio lub zna kogoś kto by się podjął tego zadania?

    Wolałbym żeby zrobił ktoś z doświadczeniem w temacie tak jak pisałem mam kierownice z modułem z której można pobrać moduł, no i mam MES do aktywacji.

    Brak tylko doświadczenia z wymiana A chckalbym zeby to bylo dobrze zrobione.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    przecież to banalna robota, weź daj spokój, zrobisz sobie bez problemu.
    co do retrofitu ACC to pisałem na Whatsupie z kolegą z Bułgarii (kgb z alfaowner), i mi przekazał następujące uwagi:
    1.montujesz moduł z przyciskami
    2.ustawiasz kierownicę równo, najlepiej wg wskazań z modułu ABS/ESP na 0.0stopni (żeby nie było jaj z kalibracją potem)
    3.w Proxi wyłączasz zwykły tempomat, włączasz w adaptacyjnym ACC+ no i puszczasz proxi w MES
    4.po proxi ABS ma same problemy i autem nawet nie ruszysz - nie daje wbić drive/reverse
    5. w ABS sprawdzasz pozycję kiery, ma być 0.0, robisz w ABS reset czujnika skrętu, następnie reset czujnika ciśnienia hamulca i następnie reset czujnika myszkowania (yaw sensor, nie wiem jak to przetłumaczyć, używam angielskiej wersji MES)
    6.kasujesz błędy w ABS
    7.wyłączasz samochód na ciut dłużej, tak żeby w pełni odcięło zasilania modułów
    8.włazisz do sterownika silnika i kasujesz błędy.
    9.włazisz do innych modułów i kasujesz błędy (w niektórych mogą być)
    10.wyłączasz stacyjkę, znów trochę poczekać
    11.odpalasz, działa
    pierwsze momenty po odpaleniu silnik może nierówno chodzić, za chwilę się poustawia wszystko, no i w drogę testować ACC+

    jakieś fotki na WU mi przesłał min z demontażu kierownicy, ale czy jest sens wrzucać?


    aha, gość ma Stelvio z kwietnia 2018 i nie ma SGW, może do Stelvio dawali później niż do Giulii (tam jest od 31.1.2018)?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    przecież to banalna robota, weź daj spokój, zrobisz sobie bez problemu.
    co do retrofitu ACC to pisałem na Whatsupie z kolegą z Bułgarii (kgb z alfaowner), i mi przekazał następujące uwagi:
    1.montujesz moduł z przyciskami
    2.ustawiasz kierownicę równo, najlepiej wg wskazań z modułu ABS/ESP na 0.0stopni (żeby nie było jaj z kalibracją potem)
    3.w Proxi wyłączasz zwykły tempomat, włączasz w adaptacyjnym ACC+ no i puszczasz proxi w MES
    4.po proxi ABS ma same problemy i autem nawet nie ruszysz - nie daje wbić drive/reverse
    5. w ABS sprawdzasz pozycję kiery, ma być 0.0, robisz w ABS reset czujnika skrętu, następnie reset czujnika ciśnienia hamulca i następnie reset czujnika myszkowania (yaw sensor, nie wiem jak to przetłumaczyć, używam angielskiej wersji MES)
    6.kasujesz błędy w ABS
    7.wyłączasz samochód na ciut dłużej, tak żeby w pełni odcięło zasilania modułów
    8.włazisz do sterownika silnika i kasujesz błędy.
    9.włazisz do innych modułów i kasujesz błędy (w niektórych mogą być)
    10.wyłączasz stacyjkę, znów trochę poczekać
    11.odpalasz, działa
    pierwsze momenty po odpaleniu silnik może nierówno chodzić, za chwilę się poustawia wszystko, no i w drogę testować ACC+

    jakieś fotki na WU mi przesłał min z demontażu kierownicy, ale czy jest sens wrzucać?


    aha, gość ma Stelvio z kwietnia 2018 i nie ma SGW, może do Stelvio dawali później niż do Giulii (tam jest od 31.1.2018)?
    Dzięki to już mamy full instrukcje

    Nie mniej mam uraz psychiczny do tego typu prac zawsze coś mi pęknie cos pojdzie nie tak zabawa z kompem spoko, ale mechaniczne prace z reguły efekt nie tak zwlaszcza jak coś trzeba z zaczepow wypiac moze gdyby mi to ktoś pokazał na żywo to bym załapał jak się do tego zabrać.



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    to że pęknie itp to się zdaża, ale z tego co widze w różnych alfach (akurat w Giulii jeszce nie sciągałem poduszki/kiery), to sprawa z kierownicą jest prosta (wręcz banalna - w giulietcie trzeba było dziurawić kierownice od tyłu żeby wyciągnąć poduszkę, a samo wypięcie jej też było czasem niełatwe; w giulii/stelvio jest banał, nic nie dziurawisz, z tego co widziałem drucik jest w otworze i trzeba go nacisnąć). pęknięcia to raczej sprawy typu zdejmowanie boczków drzwi (np listwy ozdobne pod którymi są śruby na uchwicie drzwi w giulietcie).
    gorzej i tak jak coś pójdzie nie tak przy grzebaniu w kompach auta. kgb pisał mi że się zgrzał jak po proxi nie mógł wrzucić biegu w aucie. to dopiero po resetach i kasowaniach błędów zniknęło. innym razem robił proxi w swoim Stelvio z jakimś innym interfejsem (teraz używa tego wypasionego Cantiecara, żadych adapterów itp, ale ok 1.5tyś PLN), na ELMie miał problemy i mu niektóre moduły oblewały i coś w aucie po takim nie w pełni udanym proxi nie działało (wspominał np że klima).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulia] Dołożenie LSD
    Utworzone przez deadswine w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 13:25
  2. Dołożenie multifunkcji w FL-u
    Utworzone przez Woda83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 21:23
  3. [Giulietta] Dołożenie NAVI co i jak...
    Utworzone przez Piwek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 21:51
  4. Dołożenie nawigacjiq
    Utworzone przez master007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 16:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory