Strona 11 z 20 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 196

Temat: Dołożenie adaptacyjnego tempomatu

  1. #101
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Broster Zobacz post
    Owszem przyspiesza

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
    To mamy 2 różne auta

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #102
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    To mamy 2 różne auta

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ja mam z 2016 i jak tylko znika auto przed, to wyrywa się do przodu aż za bardzo. Może w późniejszych autach to poprawili i jest spokojniej, w każdym bądź razie mamy tu użytkowników którzy mają auta i z początków produkcji jak i ostatnie wypusty, także każdy wariant trzeba brać pod uwagę.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  3. #103
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Panowie ale spokojnie.. w zalaczniku informacja o akcji dokladnie.. kogo dotyczy I jakie warunki hw/sw musza byc spelnione..

    To nie tak ze auto odrazu bedzie sie chciało rozbić..

    Myślę że jadąc na max dystansie i ze świadomością że w specyficznych przypadkach to się moze stać (Z tego co zrozumiałem to jak zadziała kontrola trakcji) wiec pewnie jak jest sucho to ok, przy mokrej zwiększa się ryzyko ze zadziała kontrola trakcji.. No podobnie przy ostrym skrecaniu.. od 2016 roku jesli ktoś jeździł i do tej pory jakos nie widział problemu to nagle po ogłoszeniu ze taki jest on sie pojawi? Wiadomo że szansa jakas jest ale ona tam była dla części osób od samego początku.. może dlatego Alfa dała bardzo wysoka cene za adaptacyjny tempomat w cenniku bo nie była pewna jego dzialania.. zresztą zobaczcie na to ile kierownic na allegro i prawie żadna nie ma acc.. jak na ten moment wszyscy co nie byli na akcji serwisowej jak I Ci co dołożyli muszą mieć podobny stopień uwagi.. zresztą sądząc po opisie to nawet po wizycie w ASO nie można mieć 100% pewności bo serwisant tez Może pomylić procedurę, czemu wcale bym się niedziwil niestety..

    Moim celem bylo tylko zwrócenie uwagi zeby uważać.. (przy zwykłym tepomacie tez trzeba uważać bo auto samo nie zwolni..)

    ContentPdf (2).pdf

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #104
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    +1 rozsadny glos. a cel jest taki zeby z dolozeniem acc zrobic wszystkie updaty wiec bedzie tip top

  5. #105
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    [QUOTE=niegowic;2166375]...
    Myślę że jadąc na max dystansie i ze świadomością że w specyficznych przypadkach to się moze stać (Z tego co zrozumiałem to jak zadziała kontrola trakcji) wiec pewnie jak jest sucho to ok, przy mokrej zwiększa się ryzyko ze zadziała kontrola trakcji.. No podobnie przy ostrym skrecaniu.. od 2016 roku jesli ktoś jeździł i do tej pory jakos nie widział problemu to nagle po ogłoszeniu ze taki jest on sie pojawi? Wiadomo że szansa jakas jest ale ona tam była dla części osób od samego początku.. może dlatego Alfa dała bardzo wysoka cene za adaptacyjny tempomat w cenniku bo nie była pewna jego dzialania.. zresztą zobaczcie na to ile kierownic na allegro i prawie żadna nie ma acc.. jak na ten moment wszyscy co nie byli na akcji serwisowej jak I Ci co dołożyli muszą mieć podobny stopień uwagi.. zresztą sądząc po opisie to nawet po wizycie w ASO nie można mieć 100% pewności bo serwisant tez Może pomylić procedurę, czemu wcale bym się niedziwil niestety..
    .../QUOTE]

    W sumie - jak tak porządnie Leo robi, szkoda, że nie pasuje mi termin akcji organizowanej przez [MENTION=77795]niegowic[/MENTION] u nas... Moja strata, może latem w wakacje spróbuję Włocha złapać w Italii...

  6. #106
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    [QUOTE=ciafok;2166424]
    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    ...
    Myślę że jadąc na max dystansie i ze świadomością że w specyficznych przypadkach to się moze stać (Z tego co zrozumiałem to jak zadziała kontrola trakcji) wiec pewnie jak jest sucho to ok, przy mokrej zwiększa się ryzyko ze zadziała kontrola trakcji.. No podobnie przy ostrym skrecaniu.. od 2016 roku jesli ktoś jeździł i do tej pory jakos nie widział problemu to nagle po ogłoszeniu ze taki jest on sie pojawi? Wiadomo że szansa jakas jest ale ona tam była dla części osób od samego początku.. może dlatego Alfa dała bardzo wysoka cene za adaptacyjny tempomat w cenniku bo nie była pewna jego dzialania.. zresztą zobaczcie na to ile kierownic na allegro i prawie żadna nie ma acc.. jak na ten moment wszyscy co nie byli na akcji serwisowej jak I Ci co dołożyli muszą mieć podobny stopień uwagi.. zresztą sądząc po opisie to nawet po wizycie w ASO nie można mieć 100% pewności bo serwisant tez Może pomylić procedurę, czemu wcale bym się niedziwil niestety..
    .../QUOTE]

    W sumie - jak tak porządnie Leo robi, szkoda, że nie pasuje mi termin akcji organizowanej przez [MENTION=77795]niegowic[/MENTION] u nas... Moja strata, może latem w wakacje spróbuję Włocha złapać w Italii...
    Musimy tylko znalezc kogoś z licencja na witech 2.0 z kim da się normalnie dogadać

    Instrukcje są tak jak do akcji serwisowej wiadomo jakie wersje kiedy i jak wgrywac, ewentualnie zawsze można próbować Lio Pytać chociaz ciezko cos wyciagnac mam nadzieję że uda się coś jeszcze poprawić kontakty po tym jak przyleca

    Włosi maja przewagę taka że tam najwięcej Stelvio i Giuli, u nas jednak jest to stosunkowo mały rynek No i w dodatku mówią w języku producenta i maja know how z pierwszej ręki wystarczy popatrzeć na dokumentację to widac odrazu ze jakos przypadkiem wiecej po włosku



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #107
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    w poniedziałek będę w ASO na przeględzie, i wiem że są dla mnie jakieś updaty (PDC/martwe strefy), ponieważ ja odobiscie stoję przy diagnoście podczas jak grzebią w moim aucie (złe doświadczenia z pierwszych poprawek w Giulii), to będe patrzył jakie updaty wpadają a w razie czego zobaczę czy od razu dostanę update dla BSM (poprawka dla ACC z kampani na firmware 8541 (mam 8401, ale nie mam ACC więc nie wiem czy Witech ten update będzie mi oferował)). dam Wam znać czy udpdate sam wskoczył, czy może po prośbie mi wgrają.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #108
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Byłem dziś w ASO, wyskoczyły updaty ECU/LBSS/RBSS po ich zrobieniu (tzn LBSS coś jest problem z updatem, wgrywa, pisze że OK ale zostaje na starej wersji i dalej pokazuje update), wyskoczył jeszcze update BCM. Jak narazie nie wyskoczył niestety update do BSM z poprawką dla ACC (ja nie mam ACC ale liczyłem że update wyskoczy i będzie tip top po dołożeniu ACC). NIe wiem czy to spowodowane jest tym że nie udało się zakończyć updatu LBSS, czy tym że nie mam ACC.
    Ticket TESEO otoworzony, mam dzwonić za kilka dni, może coś się dowiedzą.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #109
    Użytkownik Świeżak Avatar Peesu
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Stelvio 280 USA 2018r
    Postów
    58

    Domyślnie

    Witam. Czy jest możliwość dołożenia aktywnego tempomatu do stelvio ? przeczytałem wątek i wszyscy piszą ale o giuli. Jesli się da to czy mogłbym prosić kogoś o szczegółową instrukcje tego zabiegu ? Stelvio 2019r ze Stanów

  10. #110
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    robi się dokładnie tak samo, ale auto z USA najpeniej nie ma radaru (tylko atrapa)/kamery(w szybie koło lusterka taka trapezoidalna strefa z kamerką w środku) jeśli nie ma ACC (z reguły to szło w parze), więc lipa raczej. sprawdź.

    do jakichkolwiek robót (nawet po naprawach, potem wymiana oleju, przeglądy) będziesz potrzebował byppass SGW, polecam własny: https://shop.stuff4car.com/pl/index....&product_id=51
    w Stelvio założenie bypassu wymaga zdolności ginekologicznych, więc w wielu klientów w autach bez gwarancji/z USA montuje raz na stałe.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 25-09-2020 o 08:26
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulia] Dołożenie LSD
    Utworzone przez deadswine w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 13:25
  2. Dołożenie multifunkcji w FL-u
    Utworzone przez Woda83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 21:23
  3. [Giulietta] Dołożenie NAVI co i jak...
    Utworzone przez Piwek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 21:51
  4. Dołożenie nawigacjiq
    Utworzone przez master007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 16:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory