Strona 13 z 20 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 196

Temat: Dołożenie adaptacyjnego tempomatu

  1. #121
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Chciałbym poruszyć jeszcze jeden temat związany z dołożeniem ACC w Giulia/Stelvio, nie wiem czy był wcześniej poruszany - jeśli tak to sorki, jednak ja na tym forum nie trafiłem.
    Mianowicie chodzi o możliwość przerobienia oryginalnego przełącznika bez ACC na wersję z ACC. Przygotowując się do tematu zmiany przełącznika na taki z ACC, trafiłem na post (chyba na amerykańskim forum) w którym ktoś napisał, że po co wymieniacie cały panel skoro wystarczy przełożyć sam przycisk (do którego wymiany nie trzeba nic zdejmować z kierownicy). Tak jak pisałem wcześniej zakupiłem nowy oryginalny panel w ASO AR, więc po wymianie został mój "stary" panel przycisków, na którym postanowiłem temat zbadać. Nie mając nic do stracenia postanowiłem go rozebrać i temat zbadać.
    Po wyjęciu przycisku widać, że pod spodem jest rzeczywiście gumka przycisku, natomiast od razu w odróżnieniu od drugiego przycisku można zauważyć brak diody LED odpowiedzialnej za podświetlanie przycisku.
    Załącznik 274096
    Więc nawet gdyby przełożyć nowy przycisk z oryginalnego panelu, to nie będzie on podświetlony - więc taka prosta podmianka odpada.

    Badając temat dalej, zauważyłem na zaślepce przycisku cztery blokady które uniemożliwiają wciskanie.
    Załącznik 274097Załącznik 274098
    Postanowiłem je usunąć, po ich usunięciu zaślepka stała się przyciskiem incognito (bez ikonki)
    Załącznik 274099Załącznik 274100
    Po wykonaniu tej operacji przycisk pracuje, jak każdy inny

    Niestety, nie miałem możliwości sprawdzenia, czy tak zmodyfikowany przycisk działa, gdyż miałem już swoją kierownicę zmontowaną, no i nie mam jeszcze zmienionego w komputerze typu tempomatu. Tutaj jednak prośba do osób które będą robiły taką modyfikację kompleksowo, aby w miarę możliwości zaczęły od przeprogramowania komputera oraz wyjęcia zaślepki i ręcznego wciśnięcia gumki przycisku aby sprawdzić czy on faktycznie zadziała, a jedyny problem będzie w braku podświetlenia. Który jednak dla osoby robiącej taką zmianę w wersji budżetowej i tak tego nie będą zauważyły ze względu na brak ikony na przycisku.
    Rozkręciłem też cały panel aby wykonać fotki płytki, na których widać kilka wolnych miejsc, więc nie wykluczone, że jednak będzie brakować do takiej przeróbki czegoś więcej.
    Załącznik 274101Załącznik 274102Załącznik 274103
    Brakuje części nie ty pierwszy na to wpadłeś.

  2. #122
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Brakuje części nie ty pierwszy na to wpadłeś.
    Pytania więc;
    Sprawdziłeś sam?
    Przeczytałeś gdzieś (daj link)?
    Przypuszczasz?

    Przydałoby się więcej konkretów. O braku kilku elementów na płytce sam wspomniałem, jest to jednak często spotykane w różnych sprzętach, na pewno brakuje podświetlenia (diody LED i co najmniej jednego rezystora)

  3. #123
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Pytania więc;
    Sprawdziłeś sam?
    Przeczytałeś gdzieś (daj link)?
    Przypuszczasz?

    Przydałoby się więcej konkretów. O braku kilku elementów na płytce sam wspomniałem, jest to jednak często spotykane w różnych sprzętach, na pewno brakuje podświetlenia (diody LED i co najmniej jednego rezystora)
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] pewnie by już dawno udostępnił info ze tak się da

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez niegowic ; 15-11-2020 o 22:56

  4. #124
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,993

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Chciałbym poruszyć jeszcze jeden temat związany z dołożeniem ACC w Giulia/Stelvio, nie wiem czy był wcześniej poruszany - jeśli tak to sorki, jednak ja na tym forum nie trafiłem.
    Mianowicie chodzi o możliwość przerobienia oryginalnego przełącznika bez ACC na wersję z ACC. Przygotowując się do tematu zmiany przełącznika na taki z ACC, trafiłem na post (chyba na amerykańskim forum) w którym ktoś napisał, że po co wymieniacie cały panel skoro wystarczy przełożyć sam przycisk (do którego wymiany nie trzeba nic zdejmować z kierownicy). Tak jak pisałem wcześniej zakupiłem nowy oryginalny panel w ASO AR, więc po wymianie został mój "stary" panel przycisków, na którym postanowiłem temat zbadać. Nie mając nic do stracenia postanowiłem go rozebrać i temat zbadać.
    Po wyjęciu przycisku widać, że pod spodem jest rzeczywiście gumka przycisku, natomiast od razu w odróżnieniu od drugiego przycisku można zauważyć brak diody LED odpowiedzialnej za podświetlanie przycisku.
    Załącznik 274096
    Więc nawet gdyby przełożyć nowy przycisk z oryginalnego panelu, to nie będzie on podświetlony - więc taka prosta podmianka odpada.

    Badając temat dalej, zauważyłem na zaślepce przycisku cztery blokady które uniemożliwiają wciskanie.
    Załącznik 274097Załącznik 274098
    Postanowiłem je usunąć, po ich usunięciu zaślepka stała się przyciskiem incognito (bez ikonki)
    Załącznik 274099Załącznik 274100
    Po wykonaniu tej operacji przycisk pracuje, jak każdy inny

    Niestety, nie miałem możliwości sprawdzenia, czy tak zmodyfikowany przycisk działa, gdyż miałem już swoją kierownicę zmontowaną, no i nie mam jeszcze zmienionego w komputerze typu tempomatu. Tutaj jednak prośba do osób które będą robiły taką modyfikację kompleksowo, aby w miarę możliwości zaczęły od przeprogramowania komputera oraz wyjęcia zaślepki i ręcznego wciśnięcia gumki przycisku aby sprawdzić czy on faktycznie zadziała, a jedyny problem będzie w braku podświetlenia. Który jednak dla osoby robiącej taką zmianę w wersji budżetowej i tak tego nie będą zauważyły ze względu na brak ikony na przycisku.
    Rozkręciłem też cały panel aby wykonać fotki płytki, na których widać kilka wolnych miejsc, więc nie wykluczone, że jednak będzie brakować do takiej przeróbki czegoś więcej.
    Załącznik 274101Załącznik 274102Załącznik 274103
    nowy przełącznik kosztuje ciut ponad 250zł brutto, 90% ludzi bierze na firmę, nie bardzo widzę sens bawienia się w dokładanie komponentów.
    sprawa też jest taka, lewy górny przycisk nie jest zamienny, tzn jak masz auto z wprogramowanym już ACC+ a masz stary zestaw przycisków to on nie działa. podobnie odwrotna systuacja jak za wczasu wymienisz panel. panel komunikuje się po magistrali LIN z BCMem, więc sprawa może nie być tylko odnośnie fizycznych różnic ale i firmwaru. widzę 3 scenariusze możliwe:
    1.Należy uzupełnić płytkę o braki i zmieni to zachowanie panelu, lewy górny przycisk też zacznie działać bo firmware automatycznie się przestawi
    2.j.w. + jakieś komponenty trzeba zamienić, usunąć itp - zrobic tak jak w wersji z ACC - też firmware wykryje
    3.jest inny firmware i nic nie zrobisz

    Wiesz, przełączniki DNA też da sie przerobic na Race i co z tego, mam taki jeden na półce stoi od miesięcy, nikt go nie kupił a sprzedałem z 20 przełączników nowych z Race.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Przydałoby się więcej konkretów. O braku kilku elementów na płytce sam wspomniałem, jest to jednak często spotykane w różnych sprzętach, na pewno brakuje podświetlenia (diody LED i co najmniej jednego rezystora)[/QUOTE @epsonix pewnie by już dawno udostępnił info ze tak się da
    nie, nie interesowało mnie bawienie się w hobby, sprzedaję klientom przy okazji robót nowe, nie mam czasu na przerabianie starych nawet jeśli się da
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #125
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nowy przełącznik kosztuje ciut ponad 250zł brutto, 90% ludzi bierze na firmę, nie bardzo widzę sens bawienia się w dokładanie komponentów.
    sprawa też jest taka, lewy górny przycisk nie jest zamienny, tzn jak masz auto z wprogramowanym już ACC+ a masz stary zestaw przycisków to on nie działa. podobnie odwrotna systuacja jak za wczasu wymienisz panel. panel komunikuje się po magistrali LIN z BCMem, więc sprawa może nie być tylko odnośnie fizycznych różnic ale i firmwaru. widzę 3 scenariusze możliwe:
    1.Należy uzupełnić płytkę o braki i zmieni to zachowanie panelu, lewy górny przycisk też zacznie działać bo firmware automatycznie się przestawi
    2.j.w. + jakieś komponenty trzeba zamienić, usunąć itp - zrobic tak jak w wersji z ACC - też firmware wykryje
    3.jest inny firmware i nic nie zrobisz

    Wiesz, przełączniki DNA też da sie przerobic na Race i co z tego, mam taki jeden na półce stoi od miesięcy, nikt go nie kupił a sprzedałem z 20 przełączników nowych z Race.

    - - - Updated - - -


    nie, nie interesowało mnie bawienie się w hobby, sprzedaję klientom przy okazji robót nowe, nie mam czasu na przerabianie starych nawet jeśli się da
    Ok O ile ukryty race jeszcze spoko to już do tempomatu adaptacyjnego miło mieć oznaczony przycisk na kierownicy.

    Swoją drogą na allegro wysyp kierownic do stelvio I Giuli ale właśnie bez ACC..


    Jedna widzialem za 350 ale kojarze ze dalo sie trafić za 250 nie każdy ogarnia roznice między nimi



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  6. #126
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    O taką odpowiedź mi chodziło, tak jak pisałem wcześniej zakupiłem nowy oryginalny i zamontowałem w aucie, zaciekawiło mnie tylko jak pisałem stwierdzenie kogoś z innego forum który twierdził, że wystarczy przełożyć sam przycisk. Co sam zanegowałem wskazując na brak podświetlenia, reszta jak pisałem to już po prostu moja ciekawość tematu. Też tak podejrzewałem, że może być również różnica w firmware obu przełączników, a to już gra niewarta świeczki.

    Na dniach planuję skupić się na SGW i przeprogramowaniu konfiguracji. Jeśli możesz to napisz, czy w aktualnym MES dalej występuje problem wyprogramowania SGW? Wyczytałem chyba nawet z Twoich dużo wcześniejszych wypowiedzi, że w starszych wersjach tak było. Nie doszukałem się nigdzie informacji jak jest obecnie.

  7. #127
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,993

    Domyślnie

    do tego trzeba brać pod uwagę że tylko w miarę mały procent potrafi sobie polutować na takiej płytce, ma na stanie cały wybór komponentów -u mnie nie ma problemu, mam foldery z rezystorami po 100szt szeregi E24 1% w różnych wymiarach, do tego niektóre w szpulach po parę tyś szt, szpule z różnymi kondziorami, tranzystorami, diodami itp - jak trzeba to mam z czego robić na poczekaniu taki upgrade, tylko że nie opłaca się to, lepiej podać z półki nowy i mieć pewność i święty spokój.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    O taką odpowiedź mi chodziło, tak jak pisałem wcześniej zakupiłem nowy oryginalny i zamontowałem w aucie, zaciekawiło mnie tylko jak pisałem stwierdzenie kogoś z innego forum który twierdził, że wystarczy przełożyć sam przycisk. Co sam zanegowałem wskazując na brak podświetlenia, reszta jak pisałem to już po prostu moja ciekawość tematu. Też tak podejrzewałem, że może być również różnica w firmware obu przełączników, a to już gra niewarta świeczki.

    Na dniach planuję skupić się na SGW i przeprogramowaniu konfiguracji. Jeśli możesz to napisz, czy w aktualnym MES dalej występuje problem wyprogramowania SGW? Wyczytałem chyba nawet z Twoich dużo wcześniejszych wypowiedzi, że w starszych wersjach tak było. Nie doszukałem się nigdzie informacji jak jest obecnie.
    brak podświetlenia nie jest problemem, z resztą przycisk nie ma transparentności to nawet to podświetlenie nie będzie widoczne.

    Czy zniknięcia z listy SGW jest problemem? Nigdy nikomu nikt się o to nie czepiał, sam jeździłem do ASO nie raz na przeglądy, kampanie czy gwarancyjne sprawy, bypass wisiał w aucie przypięty obok kolumny kierownicy a oni wymieniali mi np gumową przelotkę kolumny tuż obok bypassa. Da sie przywrócić na listę SGW, trzeba ciut zmienić proxi, ale po co, z resztą po programowaniu nie jest identyczne. ja tam się nie przejmuje takimi pierdołami.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #128
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Dla mnie nie jest problemem, chodziło mi tylko o ASO, auto odebrałem we wrześniu - więc trochę gwarancji jeszcze jest, a jakiś przegląd gwarancyjny też się zdarzy, stąd moje pytanie.

  9. #129
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,993

    Domyślnie

    rozumiem, wiesz zawsze zostawiasz ślady, choćby ACC.proxi nie da się przynajmniej z MESa przywrócić w 100% idento jak fabryczne, ale nikt o nic się nie czepia. nie wiem który to bajt dokładnie ale pierwsze 10 bytów sobie przywróć z ori konfigu z logów MESa, nie wprogramują się idento ale bypass wskoczy na listę - przynajmniej w MESie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #130
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Tak więc jestem już po przeprogramowaniu komputera na ACC+, operacja zakończona sukcesem. Pozbycie się SGW w Stelvio to masakra, nie mam pojęcia jak ktoś jest w stanie wypiąć wtyczki z przykręconego modułu, mnie się nie udało. Ostatecznie skończyło się na tym, że wykręciłem cały moduł, który trzyma się na 3 śrubach (nakrętka 10mm) i dopiero wtedy udało mi się wypiąć wtyczki. Oczywiście obie dłonie pokaleczone.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201118_171402.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	107.9 KB
ID:	274177Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201118_171600.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	111.0 KB
ID:	274178
    Następnie podłączenie bypassu, interfejsu CANtieCAR i uruchomienie MES-a, PROXI i tu pojawia się problem, na liście oprócz SGW pojawiają się na czerwono multimedia - usunięto (nie pamiętam dokładnie która pozycja, a nie zrobiłem zrzutu z ekranu) szybka próba uruchomienia radia i faktycznie nie działa, ekran również martwy. Pierwsza myśl odkręcenie nakrętki z lewej wymaga manewrowania kluczem przy kablach od radia, no ale rzut oka i wszystko wydaje się ok. Kolejny pomysł bezpieczniki, jednak tutaj również i pod nogami pasażera i w bagażniku wszystko ok. W tym momencie już mi nie było do śmiechu. Ostatni pomysł jaki mi przyszedł do głowy, to podłączyć ponownie SGW, no i tu szok, radio działa. Biorę więc na stół bypass, miernik w ręce i okazuje się, że w kostce 8-PIN jest zimny lut, szybki ruch lutownicą i bypass ponownie gotowy do zamontowania. Tym razem już wszystko działa i jedyny SGW objawia się na liście jako odłączony.
    Tutaj wszystko zgodnie z instrukcją, którą zamieścił epsonix, bodajże na drugiej stronie tego wątku, programowanie PROXI, kasowanie błędów, itp.

    Wracając do tematu przełącznika, potwierdzam to co napisał epsonix, po założeniu nowego panelu przycisków z ACC+, zwykły tempomat przestał działać, jest więc pewne, że nie da się prostym sposobem przerobić zwykłego panelu na taki z ACC+. Zapewne oprócz brakujących do obsługi przycisku elementów różnią się także firmwarem.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Dołożenie LSD
    Utworzone przez deadswine w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 13:25
  2. Dołożenie multifunkcji w FL-u
    Utworzone przez Woda83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 21:23
  3. [Giulietta] Dołożenie NAVI co i jak...
    Utworzone przez Piwek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 21:51
  4. Dołożenie nawigacjiq
    Utworzone przez master007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 16:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory