Strona 14 z 20 PierwszyPierwszy ... 4567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 196

Temat: Dołożenie adaptacyjnego tempomatu

  1. #131
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Wracając do tematu przełącznika, potwierdzam to co napisał epsonix, po założeniu nowego panelu przycisków z ACC+, zwykły tempomat przestał działać, jest więc pewne, że nie da się prostym sposobem przerobić zwykłego panelu na taki z ACC+. Zapewne oprócz brakujących do obsługi przycisku elementów różnią się także firmwarem.
    no ale to było wiadomo od dawna... po co okrywać ameryke na nowo

  2. #132
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Pozbycie się SGW w Stelvio to masakra, nie mam pojęcia jak ktoś jest w stanie wypiąć wtyczki z przykręconego modułu, mnie się nie udało.
    no ja wypinam, choć samymi palcami masakra, z przyrządem który sobie wykonałem po minucie na wtyczkę max, więc ja nie odkręcam.


    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Następnie podłączenie bypassu, interfejsu CANtieCAR i uruchomienie MES-a, PROXI i tu pojawia się problem, na liście oprócz SGW pojawiają się na czerwono multimedia - usunięto (nie pamiętam dokładnie która pozycja, a nie zrobiłem zrzutu z ekranu) szybka próba uruchomienia radia i faktycznie nie działa, ekran również martwy. Pierwsza myśl odkręcenie nakrętki z lewej wymaga manewrowania kluczem przy kablach od radia, no ale rzut oka i wszystko wydaje się ok. Kolejny pomysł bezpieczniki, jednak tutaj również i pod nogami pasażera i w bagażniku wszystko ok. W tym momencie już mi nie było do śmiechu. Ostatni pomysł jaki mi przyszedł do głowy, to podłączyć ponownie SGW, no i tu szok, radio działa. Biorę więc na stół bypass, miernik w ręce i okazuje się, że w kostce 8-PIN jest zimny lut, szybki ruch lutownicą i bypass ponownie gotowy do zamontowania.
    no bo jak się przyoszczędzi i buduje samemu ulepy to dobrze że sie ma tylko takie problemy. Ty miałeś zimny lut, inny pomyli się, jeszcze inny włoży na odwrót, ktoś zewrze. wiesz, śrubokręt możesz zrobić sobie sam z pręta na szlifierce w parę minut za 0zł, z jakiś złomów/starych gratów z warsztatu, możesz kupić TOPEXa za 5zł albo Proxxona za 50. Grzebiesz w aucie za 200k ale wolisz ulepy, brawo Ty. Ciekawe gdyby jakaś usterka bypassa wystąpiła akurat podczas przeprogramowywania, czy każdy mmoduł na CAN jest tak zaprojektowany że powtórne puszczenie proxi by ponaprawiało, czy może jest jakieś ryzyko zbrickowania? WIem z jednego ASO że np podczas updatowania już 2x zbrikował im się licznik i musieli świecić oczami przed klientem i uzemić auto na dłużej.

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Wracając do tematu przełącznika, potwierdzam to co napisał epsonix, po założeniu nowego panelu przycisków z ACC+, zwykły tempomat przestał działać, jest więc pewne, że nie da się prostym sposobem przerobić zwykłego panelu na taki z ACC+.
    napisałem bo tak jest, dziwnie to brzmi że nowicjusz potwierdza słowa kogoś kto w garażu miał ponad 60 Giulii/Stelvio w ostatnim roku na retrofity i konwersje. nie twierdzę że wszystko wiem, ale mimo wszystko, tym bardziej że napisałem z empirycznego doświadczenia.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 19-11-2020 o 20:50
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #133
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no ja wypinam, choć samymi palcami masakra, z przyrządem który sobie wykonałem po minucie na wtyczkę max, więc ja nie odkręcam.
    Po zamontowaniu SGW na swoim miejscu, przećwiczyłem metodę odkręcenia go z opuszczeniem radia, to dodatkowe dwie śruby T30, jednak zyskujemy w miarę dobre dojście do wszystkich trzech nakrętek z lewej strony i odkręcenie ich zajęło mi dwie minuty, tak więc jeśli już zdecydowanie polecam opuszczenie radia.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no bo jak się przyoszczędzi i buduje samemu ulepy to dobrze że sie ma tylko takie problemy. Ty miałeś zimny lut, inny pomyli się, jeszcze inny włoży na odwrót, ktoś zewrze. wiesz, śrubokręt możesz zrobić sobie sam z pręta na szlifierce w parę minut za 0zł, z jakiś złomów/starych gratów z warsztatu, możesz kupić TOPEXa za 5zł albo Proxxona za 50. Grzebiesz w aucie za 200k ale wolisz ulepy, brawo Ty. Ciekawe gdyby jakaś usterka bypassa wystąpiła akurat podczas przeprogramowywania, czy każdy mmoduł na CAN jest tak zaprojektowany że powtórne puszczenie proxi by ponaprawiało, czy może jest jakieś ryzyko zbrickowania? WIem z jednego ASO że np podczas updatowania już 2x zbrikował im się licznik i musieli świecić oczami przed klientem i uzemić auto na dłużej.
    Jak się zapewne domyśliłeś, napisałem o tym właśnie po to aby ostrzec innych przed możliwymi problemami, aby wiedzieli, że lepiej kupić gotowy sprawdzony produkt zamiast kombinować. Chciałem napisać o tym, że u siebie wspominasz o wielokrotnych automatycznych testach wyprodukowanych przez siebie produktów. Ostatecznie nie napisałem, gdyż nie chciałem być posądzony o reklamowanie konkretnych produktów. Oczywiście mógłbym również nawet o tym nie wspomnieć i nie przeczytałbym o budowaniu samemu ulepów. Cóż, mógłbym również skorzystać z ofert pewnej osoby, która za niewielkie pieniądze chciała mi to zrobić. Ja jednak lubię sobie podłubać w takich tematach, kręci mnie to. Mógłbym także kupić sobie taniego ELM-a zamiast CANtieCAR i także modlić się o to, aby w ogóle zadziałał, a potem w trakcie nic się nie wysypało. Stwierdziłem jednak, że stać mnie na auto to i na przyzwoity interface też musi być. Sam także doskonale wiesz, że i w pierwszych "profesjonalnych" zagranicznych bypassach SGW zdarzały się buble z brakującymi połączeniami.


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    napisałem bo tak jest, dziwnie to brzmi że nowicjusz potwierdza słowa kogoś kto w garażu miał ponad 60 Giulii/Stelvio w ostatnim roku na retrofity i konwersje. nie twierdzę że wszystko wiem, ale mimo wszystko, tym bardziej że napisałem z empirycznego doświadczenia.
    Napisałem, że potwierdzam - gdyż Ty jedyny udzieliłeś mi konkretnej i kompletnej odpowiedzi, w ten sposób chciałem więc potwierdzić Twoją wiedzę i fachowość. Tak jak pisałem wcześniej nie udało mi się takiej informacji na forum znaleźć, a informacja z amerykańskiego forum jedynie wprowadzała w błąd, więc chodziło mi o to, aby ktoś również poszukujący takiej informacji miał szansę ją odszukać i wiedzieć jak jest. Lubię jak ktoś odpowiada w Twoim stylu, czyli jest stwierdzenie ale za tym idzie rozwinięcie z uzasadnieniem dlaczego tak a nie inaczej.

  4. #134
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Po zamontowaniu SGW na swoim miejscu, przećwiczyłem metodę odkręcenia go z opuszczeniem radia, to dodatkowe dwie śruby T30, jednak zyskujemy w miarę dobre dojście do wszystkich trzech nakrętek z lewej strony i odkręcenie ich zajęło mi dwie minuty, tak więc jeśli już zdecydowanie polecam opuszczenie radia.
    ja zawsze opuszczam radio...


    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Jak się zapewne domyśliłeś, napisałem o tym właśnie po to aby ostrzec innych przed możliwymi problemami, aby wiedzieli, że lepiej kupić gotowy sprawdzony produkt zamiast kombinować. Chciałem napisać o tym, że u siebie wspominasz o wielokrotnych automatycznych testach wyprodukowanych przez siebie produktów. Ostatecznie nie napisałem, gdyż nie chciałem być posądzony o reklamowanie konkretnych produktów. Oczywiście mógłbym również nawet o tym nie wspomnieć i nie przeczytałbym o budowaniu samemu ulepów. Cóż, mógłbym również skorzystać z ofert pewnej osoby, która za niewielkie pieniądze chciała mi to zrobić. Ja jednak lubię sobie podłubać w takich tematach, kręci mnie to. Mógłbym także kupić sobie taniego ELM-a zamiast CANtieCAR i także modlić się o to, aby w ogóle zadziałał, a potem w trakcie nic się nie wysypało. Stwierdziłem jednak, że stać mnie na auto to i na przyzwoity interface też musi być. Sam także doskonale wiesz, że i w pierwszych "profesjonalnych" zagranicznych bypassach SGW zdarzały się buble z brakującymi połączeniami.
    no to się zgadzamy jednak co do jakościowych produktów, nie bardzo to napisałeś że tak uważasz, więc użyłem Twojego przypadku do konkluzji. w zagranicznych chodziło o coś innego, one nie były kompletne - obsługiwały tylko auta uwczesne z rynku amerykańskiego, a Giulia używa więcej linii i stąd były problemy. wykonanie tamtych na zewnątrz i wewnątrz pozostawiało też wiele niesmaku, moje są uważam odpowiednio zaprojektowane, wykonane i i przetestowane, tylko z markowych komponentów i dobrych dostawców/podwykonawców korzystam.


    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Napisałem, że potwierdzam - gdyż Ty jedyny udzieliłeś mi konkretnej i kompletnej odpowiedzi, w ten sposób chciałem więc potwierdzić Twoją wiedzę i fachowość.
    rozumiem, ale jakoś tak dziwnie może wyszło.
    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    ak jak pisałem wcześniej nie udało mi się takiej informacji na forum znaleźć, a informacja z amerykańskiego forum jedynie wprowadzała w błąd, więc chodziło mi o to, aby ktoś również poszukujący takiej informacji miał szansę ją odszukać i wiedzieć jak jest. Lubię jak ktoś odpowiada w Twoim stylu, czyli jest stwierdzenie ale za tym idzie rozwinięcie z uzasadnieniem dlaczego tak a nie inaczej.
    spoko, chwali Ci się że dzielisz się tak dokładnie - sam tak kiedyś pisałem tu na forum (manuale z fotkami nad któymi musiałem się nasiedzieć z godzine żeby wszystko idealnie opisać, posprawdzać itp), dziś częściej tylko szybko wpadam, coś szkrobnę, najczęściej w biegu albo w ogóle nie mam czasu napisać. pozdrawiam
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #135
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Giulia 19
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    przecież to banalna robota, weź daj spokój, zrobisz sobie bez problemu.
    co do retrofitu ACC to pisałem na Whatsupie z kolegą z Bułgarii (kgb z alfaowner), i mi przekazał następujące uwagi:
    1.montujesz moduł z przyciskami
    2.ustawiasz kierownicę równo, najlepiej wg wskazań z modułu ABS/ESP na 0.0stopni (żeby nie było jaj z kalibracją potem)
    3.w Proxi wyłączasz zwykły tempomat, włączasz w adaptacyjnym ACC+ no i puszczasz proxi w MES
    4.po proxi ABS ma same problemy i autem nawet nie ruszysz - nie daje wbić drive/reverse
    5. w ABS sprawdzasz pozycję kiery, ma być 0.0, robisz w ABS reset czujnika skrętu, następnie reset czujnika ciśnienia hamulca i następnie reset czujnika myszkowania (yaw sensor, nie wiem jak to przetłumaczyć, używam angielskiej wersji MES)
    6.kasujesz błędy w ABS
    7.wyłączasz samochód na ciut dłużej, tak żeby w pełni odcięło zasilania modułów
    8.włazisz do sterownika silnika i kasujesz błędy.
    9.włazisz do innych modułów i kasujesz błędy (w niektórych mogą być)
    10.wyłączasz stacyjkę, znów trochę poczekać
    11.odpalasz, działa
    pierwsze momenty po odpaleniu silnik może nierówno chodzić, za chwilę się poustawia wszystko, no i w drogę testować ACC+

    jakieś fotki na WU mi przesłał min z demontażu kierownicy, ale czy jest sens wrzucać?


    aha, gość ma Stelvio z kwietnia 2018 i nie ma SGW, może do Stelvio dawali później niż do Giulii (tam jest od 31.1.2018)?
    Czy ta instrukcja jest aktualnia czy coś się zmieniło ? Giulia 2019 sgw juz wpięte. Czy zwykły tempomat nie będzie działać?? Czy jak w proxi nie wyłączę tempomatu zwykłego to coś się stanie?

  6. #136
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    mniej wiecej bo pisane bylo dawno temu zanim sam robilem. punkty 2i 5 to nie trzeba zadnych wskazan, przy kalibracji ustawiasz mniej więcej kiere na oko i jest dobrze. niektore egzemplarze wymagaja kilju startów po proxi a sa i uparte bestie co i po kalibracji bo nie chce np pokasowac błędów

    dodam ogolna uwage, auto musi mic radar (a nie atrapę - uwaga auta z usa ktore jesli nie maja acc to raczej nie maja radaru - cgtba ze konfig mial fcw), i softwarowo musi byc 2017 - starsze wymagaja updatu
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 25-04-2021 o 10:44
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #137
    Użytkownik Świeżak Avatar Peesu
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Stelvio 280 USA 2018r
    Postów
    58

    Domyślnie

    Do skasowania

  8. #138
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Giulia 19
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    mniej wiecej bo pisane bylo dawno temu zanim sam robilem. punkty 2i 5 to nie trzeba zadnych wskazan, przy kalibracji ustawiasz mniej więcej kiere na oko i jest dobrze. niektore egzemplarze wymagaja kilju startów po proxi a sa i uparte bestie co i po kalibracji bo nie chce np pokasowac błędów

    dodam ogolna uwage, auto musi mic radar (a nie atrapę - uwaga auta z usa ktore jesli nie maja acc to raczej nie maja radaru - cgtba ze konfig mial fcw), i softwarowo musi byc 2017 - starsze wymagaja updatu
    A jak z tym zwykłym tempomatem. Nie można już później z niego korzystać?

  9. #139
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moniks Zobacz post
    A jak z tym zwykłym tempomatem. Nie można już później z niego korzystać?
    No nie można, zmieniasz tempomat na aktywny wyłączając zwykły, nie wiem jednak w czym problem gdyż jedyna różnica jest taka, że aktywny sam zwolni i przyspieszy, a jak zajdzie taka potrzeba to nawet zahamuje do zera.

  10. #140
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    No różnica jest duża, nie postraszysz najeżdżając na "tyłek" i będzie trzymać dystans.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Dołożenie LSD
    Utworzone przez deadswine w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 13:25
  2. Dołożenie multifunkcji w FL-u
    Utworzone przez Woda83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 21:23
  3. [Giulietta] Dołożenie NAVI co i jak...
    Utworzone przez Piwek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 21:51
  4. Dołożenie nawigacjiq
    Utworzone przez master007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 16:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory