Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 106

Temat: Giulia kolizje

  1. #81
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Były potrzebne drzwi, jedna szyba zbita (aby otworzyć samochód), drzwi odkręcone, łącza elektryczne rozpięte. Gdyby nie zdjęcia - informacja byłaby mało wiarygodna.

  2. #82
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Co do wymuszenia przez białe Stelvio, no to nie wierzę że koleś nie mógł wyhamować miał mega dużo czasu
    Niestety wymuszając pierwszeństwo zdajemy się na czyjąś łaskę lub niełaskę.

  3. #83
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Co do wymuszenia przez białe Stelvio, no to nie wierzę że koleś nie mógł wyhamować miał mega dużo czasu
    powiem Ci że przy dowodzie w postaci takiego filmiku sprawa jest dyskusyjna wg mnie, tylko pytanie czy jest o co walczyć - iść do sądu, powoływać biegłych itp, a sprawa odszkodowań i naprawy zawieszona dla obu. co się zyska - nie straci zniżek na AC? Pewnie i tak ma w Stelvio pakiet dealerski albo z wynajmu ubezpieczenie więc nie zmieni mu sie koszt, walka raczej dla zasady by to była. Lepiej zdać się chyba na prostą ścieżkę, wina na siebie, auto naprawi się z AC i po kłopocie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #84
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Lepiej zdać się chyba na prostą ścieżkę, wina na siebie, auto naprawi się z AC i po kłopocie.
    W tym przypadku kolizji- zgoda, nie ma sensu sobie komplikować życia, ale w przypadku gdyby to był poważniejsze zdarzenie, wypadek gdzie ktoś by doznał poważnych obrażeń lub co gorsza zginął, to jak najbardziej paradoksalnie taki film, mógłby być ratunkiem dla wymuszającego, bo jeżeli kierujący pojazdem, który był na nadrzędnej miałby wystarczająco dużo czasu na reakcję od pojawienia się Stelvio, a nie było żadnej reakcji, to albo patrzył nie wiadomo gdzie, ale nie na drogę, albo nie chciał reagować, tak czy inaczej miał możliwość uniknięcia lub chociaż zmniejszenia skutków kolizji.

  5. #85
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    pełna zgoda
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #86
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    W mojej ocenie, z filmiku można jedynie wnioskować (ale bez kategorycznych stwierdzeń bo nie znamy całości okoliczności zdarzenia), że kierujący samochodem jadącym drogą główną spóźnił manewr hamowania, przez co odebrał sobie możliwości podjęcia skutecznych manewrów obronnych wobec zmiennej sytuacji drogowej wytworzonej nieprawidłowym zachowaniem się kierującego samochodem marki Stelvio.
    Oczywiście, kierujący Stelvio wymusił pierwszeństwo na innym uczestniku ruchu zmuszając go do istotnej zmiany prędkości, co skutkowało zaistnieniem kolizji.

  7. #87
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Jacek, jakbym za dawnych, dobrych czasów Janka słuchał

  8. #88
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Czasy się zmieniają a regułki pozostają bez zmian

  9. #89
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    odebrał sobie możliwości podjęcia skutecznych manewrów obronnych
    Nie no poezja. Jakbym słyszał tego Pana ; )
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MORD.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	124.4 KB
ID:	271037

  10. #90
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    wiem ze nie Giulia (w sumie temat powinien dotyczyc obu modeli) ale sie tutaj kierujacy Stelvio nie popisal. Z drugiej strony nagywajacy tez ma typowe objawy "choroby kamerkowej", moglbym uniknac ale po co? bede mial ciekawsze nagranie... ewentualnie ma wyjatkowo slaby refleks
    https://youtu.be/h_cl9X6mwn4?t=54
    Z tym Stelviem to nie tak jednoznaczne - rzeczywiście, wygląda jakby nie zareagował w porę (zawieszka zapachowa zaczęła mu dyndać chwilę przed puknięciem, dopiero wtedy zaczął hamować) ale logicznie wytłumaczy się tym, że liczył ze Stelvio dojedzie tylko do osi.

    Jestem bardzo ciekawy co biegły (najpierw z zakresu ruchu drogowego, potem chyba psychiatra) powiedziałby na sytuacje z takich filmików.
    Bodajże na tym Stop Cham widziałem filmiki, gdzie: wyjechał - tak; z drogi podporządkowanej - tak ale dlaczego "kamerzysta" nie hamował (czy nawet nie odpuścił gazu) lub robił to tak, by go puknąć? Są tez filmiki, w których goście przyspieszają w takich sytuacjach, np. ciśnie na rondzie, gdzie gość spokojnie by zjechał, ale nie - trzeba go przestraszyć i puknąć. Ja na miejscu Policji, w sytuacjach ewidentnych, nie p........ł bym się, tylko stawał "kamerzyście" zarzuty działania celowego, to już nie byłyby przestępstwa/wykroczenia drogowe, tylko kryminalne, i zabierałbym prawka.

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. giulia
    Utworzone przez gibson w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2016, 08:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory