Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 106

Temat: Giulia kolizje

  1. #91
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Było Fiat Stilo, AR147, AR159 1.9JTDm, Ford Mondeo MK4, jest Hyundai i40 crdi
    Postów
    28

    Domyślnie

    Jak tak oglądam czasami te filmiki ze Stopcham, to mam wrażenie, ze ze mną jest coś chyba nie tak. Uważam, ze często 2/3 osób, które uznałbym za chamskie to Ci którzy nagrywają. Jak ktoś się włącza do ruchu, to nie dość, ze nie zwolni, to jeszcze chamsko da po gazie i trąbi jak baran, ale gdyby to on chciał wjechać z boku, zrobiłby to samo. 70% kierowców nawet nie myśli, żeby zwolnić, albo nie daj Boże, zatrzymać się i wpuścić kogoś kto od 5 minut chce ruszyć. Oczywiście jakby to oni stali w bocznej uliczce, to pewnie bluzgałby we wszystkich językach, jakie to buractwo po PL jeździ . Jazda lewym pasem autostrady 100/h bo za 5 kilometrów jakiegoś tira wyprzedzę.... bez komentarza. Jazda przez 10 skrzyżowań w mieście lewym pasem, bo na 11 skrzyżowaniu skręcam w lewo... itd, itp. A wystarczy trochę więcej kultury i wsparcia się na drogach i będzie nam wszystkim łatwiej.

  2. #92
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał morpik Zobacz post
    Jak tak oglądam czasami te filmiki ze Stopcham, to mam wrażenie, ze ze mną jest coś chyba nie tak. Uważam, ze często 2/3 osób, które uznałbym za chamskie to Ci którzy nagrywają.
    Wszystko z tobą w porządku. Bardzo dużo nagrywających nie ma perspektywy i nie widzą, że to oni są problemem. A potem jeszcze wrzucają nagranie do internetu. "Dopóki nie było Internetu, tylko rodzina wiedziała żeś idiota".

    Cytat Napisał morpik Zobacz post
    A wystarczy trochę więcej kultury i wsparcia się na drogach i będzie nam wszystkim łatwiej.
    Amen.

  3. #93
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    moze nie 2/3 ale jest bardzo duzo takich sytuacji, w ktorych nagrywajacy na sile chca zrobic sensacje bo maja kamerke i wrecz np. przyspieszaja bo ktos wyjechal im z podporzadkowanej czy na na rondo kiedy oni juz na nim byli zeby strabic a nawet wrecz uderzyc celowo, gdy wystarczyloby nawet nie zahamowac a odpuscic gaz i tyle.. ale coz niektorzy idioci musza sie jakos dowartosciowac. Potem wrzucaja taki material do internetu i nastepuje samozaoranie..

    ze StopCham jestem na bierzaco i czasem nie wiem czy sie smiac czy plakac .. przyklad idioty z dzisiejszej kompilacji https://youtu.be/H6X65a95n3A?t=162

  4. #94
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Najczęściej wystarczy lekko odjąć i po sprawie. Ale Polak przecież musi być pierwszy, szybszy, lepszy.

  5. #95
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    mam dokładnie to samo odczucie- Włosi czy Maltańczycy np jeżdżą jak głupki, bo mają wywalone- ale robią tak w każdej dziedzinie życia- a Polak jeździ jak głupek, bo za punkt honoru obrał sobie pokazanie że to ON jest król, nikt nie może być od niego lepszy i podjeżdża na 5 cm na zderzak, bo ja jadący 120 kmh na ekspresówce nie mogę spokojnie wyprzedzić- a niedajborze mam czelność zachować bezpieczny odstęp od tego wyprzedzam i zjechać na prawy pas parę sekund później...
    Generalnie jeżdżę sobie w swojej gdyńskiej bańce i jest naprawdę miło, mało kto się awanturuje, ale kurde po każdej trasie mam dość polactwa i chce mi się wyć

  6. #96
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    30 lat korzystania z włoskich dróg i autostrad i nie mam takich odczuć co [MENTION=17564]koskar[/MENTION]. Co do Polski to nie musi być znaków granicznych aby wiedzieć że jest się na polskiej drodze (autostradzie). Problem to kultura motoryzacji w szerokim tego słowa znaczeniu.

  7. #97
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Kultura motoryzacji wynika z kultury ogólnej. Zgadzam się z przedmówcą co do słupków granicznych - średnio co dwa tygodnie przejeżdżam Kołbaskowo. Mogę tylko podać taki przykład: niedawno moja żona zdobyła prawo jazdy, w związku z czym zakupiłem auto do zdobywania doświadczenia (nie ważne jakie - nie Alfa), którym żonka podróżuje sobie na trasie Berlin-Szczecin-Berlin i po obydwóch miastach. W Berlinie nikt nie trąbi, że jedzie jeszcze ze strachem i nie za szybko (chyba, że ktoś na polskich tablicach - odważny bo żonka też ma polskie tablice). W Szczecinie jest już trochę gorzej ale jeszcze europejsko. Ale jak zobaczyła kozaków z naszego miasta i to jak się poruszają i zachowują w stosunku do innych użytkowników dróg, to do domu albo ją przywożę albo jakiś Flixbus. Jedyne doświadczenie jakie można tu zdobyć to w pyskówkach.

  8. #98
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Pytanie, czy ta "europejska jazda" nie wynika przypadkiem z tego, że jest tam państwo policyjne, i kary za głupią jazdę są wysokie i nieuniknione.
    Nie wiem co jest gorsze, raz na jakiś czas mieć starcie z jakimś Sebixem, czy cały czas być pod pręgieżem państwa policyjnego

  9. #99
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Nie wiem jak często tam bywasz ale wg mnie, wolę tamtejsze państwo policyjne, które nie czepia się pierdół ale reaguje na chamstwo na drodze (chociaż tam jeszcze się z takim jak u nas nie spotkałem). Dziasiaj, w drodze do pracy, na jednym z rond zajechał mi drogę Golf III, który może i słusznie sobie wyliczył, że zdąży przede mną ale nie wziął pod uwagę, że auto przed nim będzie musiało zahamować, przez co zamiast szybko przejechać przede mną, musiał zatrzymać się przed moją maską (ja też wolno nie jechałem). Chwilę później stałem obok niego na światłach i tak sobie spojrzałem na niego. I to wystarczyło, żeby usłyszeć, czy mam jakiś problem? Gdyby nie zielone światło, pewnie by wysiadł do mnie. Taki coś jest nie do pomyślenia w normalnym, zmotoryzowanym kraju. A kary? Muszą być i tyle, bo inaczej będzie działało prawo silniejszego.

  10. #100
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Nie wiem jak często tam bywasz ale wg mnie, wolę tamtejsze państwo policyjne, które nie czepia się pierdół ale reaguje na chamstwo na drodze (chociaż tam jeszcze się z takim jak u nas nie spotkałem). Dziasiaj, w drodze do pracy, na jednym z rond zajechał mi drogę Golf III, który może i słusznie sobie wyliczył, że zdąży przede mną ale nie wziął pod uwagę, że auto przed nim będzie musiało zahamować, przez co zamiast szybko przejechać przede mną, musiał zatrzymać się przed moją maską (ja też wolno nie jechałem). Chwilę później stałem obok niego na światłach i tak sobie spojrzałem na niego. I to wystarczyło, żeby usłyszeć, czy mam jakiś problem? Gdyby nie zielone światło, pewnie by wysiadł do mnie. Taki coś jest nie do pomyślenia w normalnym, zmotoryzowanym kraju. A kary? Muszą być i tyle, bo inaczej będzie działało prawo silniejszego.
    Jakoś tak u nas jest... Wystarczy spojrzeć i gościo się gotuje... To kompleksy? Stres? Zero uśmiechu, tylko spinka od razu. Sporo tego, u starszych i młodszych. U kobiet to chyba nie występuje. Ale jak dla mnie najgorsze to jest celowe blokowanie samochodu, który po wyprzedzaniu na drodze dwukierunkowej chce wrócić na swój pas... Pytanie do takich gości -naprawdę chce by ktoś się czołowo zderzył, zginął - tylko dlatego , że ośmielił sie go wyprzedzić?

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. giulia
    Utworzone przez gibson w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2016, 08:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory