Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Temat: Rozważam zakup Bussines line (200KM) - warto?

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    U mnie bardzo podobnie - od kwietnia 2019 i mam też jakieś 18 kkm. Do tej pory nic takiego poważnego sie nie stało. 200 KM jest całkowicie wystarczające - to na pewno nie jest zawalidroga i jest po tej lepszej stronie mocy, oczywiście jak ktoś MUSI deptać to 280KM musi też być. Spalanie dopiero po jakichś 15 tysiącach sie unormowało i mam obecnie przy normalnej czyli bez kapelusza jeździe ok 9,2 średnio.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Stelvio 280KM od 2 miesięcy po chipie..(powinno być 300+ - chip eurocompulsion (stało się brutalne ) niby nie jest wielka różnica ale odczuwalna..

    Jak ktoś robi spalanie ponizej 10l w Stelvio to ładny wynik.. ja srednia z 30kkm ok 13.5..

    Chociaż może i osiągalne tyle że w wiekszosci autostrada A tam nawet przy 140 nie da się zejść do 10l.. (zazwyczaj 150-160 jade)

    Fakt jak byłem na wakacjach pełne auto i max do 120 i równe tempo bez przyspieszeń mialem jakos okolice 8.5..

    Wiec gdybym jeździł poza autostradami w przedziałach 80-100 pewnie da sie..

    Ale to nie był charakter jazdy ktory lubię


    Po ok 30kkm (Stelvio z końca 2017.. kupione na wyprzedaży rocznika i w moim posiadaniu od lutego 2018)

    Odpukac bez żadnych większych problemów:
    Wolno otwierająca się klapa - aktualizacja naprawiła problem
    Lampa zacząła schodzić warstwa ochronna ponoc z mojej winy.. No ale ostatecznie wymienione w ramach gestu handlowego - brawo Alfa!
    W ciągu pierwszych 10kkm blad ktory ograniczył moc ostanie 20kkm nigdy się nie powtórzyło.. prawdopodobnie aktualizacja rozwiązała problem..

    Na codzień jezdze w trybie N.. zapuszczam na D.. i inne auto.. i to w sumie jest fajne

    Nawet nie chce myśleć co by było gdyby to było Q

    Ja jestem zadowolony Teraz jeszcze poprawili infotaiment i utrzymanie pasa ruchu dodali wiec tylko na plus..







    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Stelvio 2.0 GME TURBO 200KM (SUPER)
    Postów
    35

    Domyślnie

    być może gdybym tym Tiguanem (rowniez benzyna 2.0 190KM) przejechał się kilka dni wczesniej, to może by on został, ale jezdzilem doslownie 2 godz. później, i nie mogłem uwierzyć jak całkowicie inne jest Stelvio, jak to są inne doznania z prowadzenia auta,
    generalnie nigdy nie mialem cisnienia na auta, dla mnie auto to narzedzie do wożenia dupy do pracy, od czasu do czasu wyskokow wakacyjnych tudzież familijnych, srednio robie nie wiecej niż 15 kkm rocznie, ale moje poprzednie uległo całkowitej kasacji, (TOLEDO 2.0 TDI) no i zostalem zmuszony do zakupu auta, ale koniecznie już wiekszego, bowiem w glowie po wypadku uraz zostal, i teraz chce siedziec wyzej, i czuc sie bezpieczniej,
    Nie powiem...., spalanie w dieslu na poziomie 6-7l a tutaj jak czytam 10-12, zaboli, ale nie chcialem juz diesla, za malo jezdze a wiem ze te dpf-y potrafia dac w kosc,
    jedyny moze mankament to taki ze w tiguanie w wersji highline mialbym wiele udogodnien, tutaj raczej bede mial wersje skromniejsza, ale bede mial carplay android )))

    i pytanko do kolegi @sledz89 - przeglądy w ASO jak to mniej wiecej koszt?

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków/Brzesko
    Auto
    Stelvio / 75
    Postów
    160

    Domyślnie

    No to ja się pochwale że w sobotę odebrałem swoje Stelvio 2019 B-tech 280
    Po powrocie do marki po 7 latach (obcowania z Volvo), Alfa od razu się przywitała błędem układu wydechowego następnie, check engin i to po 8 km od wyjechania z salonu ;p
    Telefon do salonu i i rozwiązanie że GPF dostał temperatury i się wypala czy coś odpiąć klemę aku. w bagażniku i zresetować
    Po ponownym odpaleniu choinka ale bez check engin wiec przejchalem ze 20 km i stanąłem na kawie myśląc ze jak po 25 kilometrach mam więcej choinek niż w Volvo przez 7 lat to będzie to burzliwy powrót.
    Ponowne odpalenie i czysto i pięknie dojechałem do domu 340km i banan na twarzy. Oj brakowało mi tego uczucia.W Volvo było zwyczajnie, poprawnie a w Stelvio... no sami wiecie jak... wyjątkowo
    Musze założyć temat
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2020-06-28.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	77.6 KB
ID:	270876

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Piękny, gratulacje

    Ja już ponad 30Kkm bez żadnej lampki, może powinieneś zagrać w totka

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że już będzie ok, a myślę że będzie. No właśnie cokolwiek można o Alfie powiedzieć, ale nie to że jest zwyczajna
    Samych pozytywnych wrażeń z jazdy i eksploatacji

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Stelvio 2.0 GME TURBO 200KM (SUPER)
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał zabekmj23 Zobacz post
    No to ja się pochwale że w sobotę odebrałem swoje Stelvio 2019 B-tech 280
    Po powrocie do marki po 7 latach (obcowania z Volvo), Alfa od razu się przywitała błędem układu wydechowego następnie, check engin i to po 8 km od wyjechania z salonu ;p
    Telefon do salonu i i rozwiązanie że GPF dostał temperatury i się wypala czy coś odpiąć klemę aku. w bagażniku i zresetować
    Po ponownym odpaleniu choinka ale bez check engin wiec przejchalem ze 20 km i stanąłem na kawie myśląc ze jak po 25 kilometrach mam więcej choinek niż w Volvo przez 7 lat to będzie to burzliwy powrót.
    Ponowne odpalenie i czysto i pięknie dojechałem do domu 340km i banan na twarzy. Oj brakowało mi tego uczucia.W Volvo było zwyczajnie, poprawnie a w Stelvio... no sami wiecie jak... wyjątkowo
    Musze założyć temat
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2020-06-28.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	77.6 KB
ID:	270876
    No kolego, kolor niebieski przepiękny - moim zdaniem najpiękniejszy w zestawie, gdybym miał ja do wyboru takowy to również ten bym wybrał....niestety miałem do wyboru jasny srebrny lub taki brązowy (imola czy coś...) wybrałem srebrny, może mniej rzucający się w oczy, ale dłużej czystość będzie na nim znać... ) ale też rzucę trochę krytyki...felgi... hmmm ......tak trochę jak pozostałość ciasta po wytłoczeniu pierogów.....chociaż ładnie zaciski się prezentują..... ja odbieram 6 lub 7 lipca, i mam nadzieje ze nie bede mial takich przygód...ostatnie 12 lat jeździłem dieslem i od 3-4 lat powyżej 90km/h nie słyszałem już myśli, zatem benzyna must be....

    a jak oceniasz spalanie tych pierwszych km?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Stelvio 280KM od 2 miesięcy po chipie..(powinno być 300+ - chip eurocompulsion (stało się brutalne ) niby nie jest wielka różnica ale odczuwalna..
    No własnie....chipowanie...wiem że to jest gdzieś indziej, ale mam do ciebie krótkie pytanko...z racji leasingu i gwarancji, raczej bedzie u mnie chipbox, nie zalezy mi na jakims mega wielkim podbiciu,
    ale tak o 40-50KM i wiecej niutków powinno sie udac...jak uwazasz? Będę miał wersje 200KM ....a pytanko to po jakim czasie taki box zamontowac? po 5 tys po 10 ty km?

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków/Brzesko
    Auto
    Stelvio / 75
    Postów
    160

    Domyślnie

    Zibi33
    Ja jechałem po kolor Imola wersja Executive ale był gorzej wyposażony niż ten b-tech a były dwa czerwony i niebieski.
    Zdecydowałem się na czerwony po czym jak wróciliśmy do salonu okazało się ze sprzedany i został rodzynek niebieski ale nie żałuje na zywo ten kolor jest swietny.
    Felgi są rzeczą dyskusyjna ale mnie akurat nie wadza tutaj.
    Spalanie średnie 9.8l powrót ekspresówka do 140km/h (ok 200km) i później boczne ok 100 km/h (ok 100km) Spalanie pozytywnie mnie zaskakuje.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał zabekmj23 Zobacz post
    No to ja się pochwale że w sobotę odebrałem swoje Stelvio 2019 B-tech 280
    Po powrocie do marki po 7 latach (obcowania z Volvo), Alfa od razu się przywitała błędem układu wydechowego następnie, check engin i to po 8 km od wyjechania z salonu ;p
    Gratulacje, piękne !

    Nice zrażaj sie ta przygoda. Zdaza sie każdej marce. Kilka lat temu odebrałem nowa Toyota Land Cruisera w sam czas aby zdazyc pojechać po zone przylatujące do Monachium z USA. Zabralem dwoje dzieci, dwa psy i......po 140 km choinka....jakos dojechałem na lotnisko...brakowalo 5 km. toyota assistance dojechało po 2 godzinach i nic nie pomogło z wyjątkiem holowania do najbliższego dilera w Monachium (Polak kierowca). A była juz 10 wieczorem. no i co dalej? Zrezygnowalem z usługi. ADAC którego jestem członkiem przyjechało w 20 minut....zalodowalo samochodu, nas w duża szoferki, i odwiozło do domu po drodze zostawiajac Toyota u dilera gdzie kupiłem. Dluga podroz dla zony.

    Tak ze nawet taka niby bezawaryjna Toyota zostawili nas w klopotach. Okazało sie ze jeden z paliwa injectors bal wadliwy. Takze później dzięki forum Toyoty dowiedziałem sie ze to znana usterka, częsta a mimo to toyota od lat dawała takie same injectory.

    Moje Stelvio ma teraz 24 tys przebiegu w prawie trzy lata i poza tez wczesnym recall na woda w body computer i za szybko zużytych tylnych hamulcach (14 tys) działa swietnie.

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Co do felg, rzecz gustu. Mi się akurat podobają. Co do spalania to jeszcze spadnie. Trasa tak do 120-130 potrafi mile zaskoczyć. Spalanie Stelvio wykańcza przyspieszanie, a dynamiczne skutkuje wzrostem spalania równie dynamicznym. Ale to jest takie przyjemne, szczególnie po założeniu Ragazzona

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zakup używanej Giulietty 2.0 jtd warto?
    Utworzone przez kex w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-07-2017, 22:42
  2. Zakup AR 147, warto?
    Utworzone przez Karolcia13 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-07-2015, 20:21
  3. [159] Zakup 159 do 20 tyś czy warto?
    Utworzone przez zadra66 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 01-08-2014, 22:56
  4. Zakup 146 1,6 boxer, czy warto?
    Utworzone przez Alver w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-08-2013, 20:44
  5. zakup 166 warto????????
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 19:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory