Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Temat: Rozważam zakup Bussines line (200KM) - warto?

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Z doniesień prasowych wynika, że FCA planuje zbudować ostatnią partię produkcyjną Giulietty, aby pozbyć się z magazynów wszystkich dostępnych komponentów, przed oficjalnym ogłoszeniem zakończenia produkcji i demontażem linii produkcyjnej działającej w Cassino.

    Zamiast Giulietty, na nowej linii produkcyjnej w Cassino ma być montowane Maserati D-SUV (model, który będzie korzystał z platform Giorgio jak Giulia i Stelvio).

  2. #32
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    nooo i po to w całej EU opracowano nowe cenniki Giulietty 2020

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekD Zobacz post
    Niestety mogę pozwolić sobie tylko na bussines line - czyli 200 koników, automat, Q4, no i wyposażenie takie sobie... ale z tego co patrzałem to ma wszystko co jest mi niezbędne.
    a przecież ludzie mówią "Ford gówno wort" - nie prawda. Liczę że Alfy też już nie są tak awaryjne?
    Dobrze patrzałeś, Stelvio w business (nie line, takiego nie ma) jest przyzwoicie wyposażone
    Ford nie jest gówno wort.
    A bez gwiazdy też są jazdy.

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie

    Jeżdżąc całe życie (czyli 15 lat posiadania prawo jazdy) niemiecką motoryzacją - segment C i D świętej trójcy (Audi, Mercedes, BMW) - przekonałem się do Stelvio 200 Super 2019, bo wygląda świetnie, rata w najmie była bardzo atrakcyjna a środek nie odbiega od Mercedesa i BMW. Zawieszeniowo jest świetna i GLC, X3 to pół ligi niżej, osiągami też lepiej, w aucie nic się nie dzieje (jedna wizyta w serwisie na drgania układu kierowniczego), spalanie bardzo uczciwe 10-11 litrów krajówka łamana na miasto, więcej miejsca niż GLC i X3, fotele przednie mniej wygodne od konkurencji, wyciszenie średnie, ale nie jest złe w porównaniu do konkurencji. Chyba najlepszą rekomendacją dla mnie samego jest to, że mija rok z autem i nadal chce nim jeździć - generalnie auta zmieniam co 4-6 miesięcy. Jak tylko oferta będzie fajna to wezmę kolejną Alfę, ale czekam na Tonale, którego jestem bardzo ciekawy (o ile to nie będzie żabojad rozlazły w prowadzeniu).

  5. #35
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Bardzo rzeczowe i moim zdaniem obiektywne podsumowanie, tym bardziej że poparte tym że masz praktykę i doświadczenie z innymi autami, podpisuję się obiema ręcyma. Dużo ludzi szufladkuje Alfę i dyskwalifikuje Alfę w oparciu o panujące stereotypy nawet nie wykonując jazdy próbnej, sam mam już dość pytań w stylu "a jak tam bardzo się psuje?" No właśnie się nie psuje, a dodatkowo to o czym mówisz dalej daje przyjemność z jazdy na poziomie nie znanym mi z innych marek, które użytkowałem

  6. #36
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Wiecie co -w sobotę zrobiłem mały test - będąc w Polańczyku (taka miejscowość turystyczna w Bieszczadach) zaparkowałem Stelvio na parkingu wzdłuż głównej ulicy i na przeciwko poszliśmy do smażalni na pstrąga. siedząc na zewnątrz tak obserwowaliśmy- przez 35 minut przeszło obok 67 osób, 56 zwróciło uwagę na auto, oglądało, z tej grupy 10 zrobiło foty a 6 zaglądało nawet do śridka- wniosek jest jeden - żadna reklama w prasie, porozstawiać po autku w kurortach miejscach uczęszczanych- AR naprawdę zwraca uwagę i se podoba!! :-)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	136.4 KB
ID:	271025

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Wiecie co -w sobotę zrobiłem mały test - będąc w Polańczyku (taka miejscowość turystyczna w Bieszczadach) zaparkowałem Stelvio na parkingu wzdłuż głównej ulicy i na przeciwko poszliśmy do smażalni na pstrąga. siedząc na zewnątrz tak obserwowaliśmy- przez 35 minut przeszło obok 67 osób, 56 zwróciło uwagę na auto, oglądało, z tej grupy 10 zrobiło foty a 6 zaglądało nawet do śridka- wniosek jest jeden - żadna reklama w prasie, porozstawiać po autku w kurortach miejscach uczęszczanych- AR naprawdę zwraca uwagę i se podoba!! :-)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	136.4 KB
ID:	271025
    Widzę, że jeździsz na pstrąga w to samo miejsce co ja Też patrzyłem czy ludzie zwracają uwagę na mój samochód i co chwilę ktoś zatrzymywał się żeby popatrzeć. Marketing w wykonaniu Alfy Romeo to żeby coś zrobić ale się nie narobić

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    287

    Domyślnie

    To chyba jest ciągle efekt "nowości", czyli nieopatrzenia.
    Tych aut naprawdę mało widać na ulicach.
    W ostatni weekend jechałem krajówką w kierunku Mrągowa.
    Na dystansie 50 kilometrów spotkałem 2 Tesle i 1 Stelvio.
    Za moją Giulią też widzę jak się ludzie oglądają i wcale mnie to nie dziwi, bo najchętniej też bym się ciągle na nią gapił (no i jeździł oczywiście).
    Co ciekawe w Olsztynie nie jestem już sam. Ostatnio często widuję białą Giulię Veloce.

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Giulietta, Stelvio
    Postów
    30

    Domyślnie

    Wypowiem się jako użytkownik takiego auta

    Po pierwsze 200 KM w tym samochodzie nie sprawia, że jest on powolny. Przy normalnym użytkowaniu nie poczujesz różnicy w stosunku do wersji 280 KM. No chyba że lubisz ostro cisnąć, ale to oczywiste. Auto jeździ z bardzo dużą lekkością jak na te gabaryty.

    Moje auto jest doposażone w większy ekran multimedialny, kamerę cofania, czujniki, asystenta kierowcy, ksenony 35W i CarPlay i jakieś tam jeszcze pierdoły, i w zasadzie ma wszystko, czego potrzebuję.

    Jeśli chodzi o minusy tych wersji:
    Koła 17 cali w moim wyglądają dziwnie, przez wysokość opon czuć przy bocznym wietrze że przez to auto pływa na boki. Oczywiście śpiący policjanci, krawężniki nie istnieją Jazda po mazurskich szutrach to czysta przyjemność, ale ciężko było o tym nie wspomnieć. Na 18 nie będzie zbyt dużej różnicy.

    Układ kierowniczy chodzi bardzo lekko, idzie się do tego przyzwyczaić bardzo szybko, jednak brakuje mi tego co ma Giulietta. W trybie dynamicznym kierownica chodzi ciężej, przy parkowaniu "zagęszcza" obroty kierownicą itd. Dziwię się, że tu tego nie zastosowali.

    Fotele zwykłe szmaciane nie posiadają kieszeni z tyłu. Czepiam się, ale to absurdalne przy samochodach o wartości rynkowej około 200 tys. Daszki przeciwsłoneczne to śmiech na sali (ale wszystkie Stelvio mają takie same)

    Audio jest takie sobie, żeby nie powiedzieć marne.

    Księgowi też uznali, że w aucie SUV nie są potrzebne relingi dachowe Oczywiście można dokupić...

    Generalnie auto jest świetne!
    Ostatnio edytowane przez Jamal ; 09-07-2020 o 09:37

  10. #40
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jamal Zobacz post
    W trybie dynamicznym kierownica chodzi ciężej, przy parkowaniu "zagęszcza" obroty kierownicą itd
    Sorki, ale nie wydaje mi się, że w Giuliettcie był układ kierowniczy o zmiennym przełożeniu, na pewno "zagęszczała" czy miałeś na myśli zmienną siłę wspomagania?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zakup używanej Giulietty 2.0 jtd warto?
    Utworzone przez kex w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-07-2017, 22:42
  2. Zakup AR 147, warto?
    Utworzone przez Karolcia13 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-07-2015, 20:21
  3. [159] Zakup 159 do 20 tyś czy warto?
    Utworzone przez zadra66 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 01-08-2014, 22:56
  4. Zakup 146 1,6 boxer, czy warto?
    Utworzone przez Alver w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-08-2013, 20:44
  5. zakup 166 warto????????
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 19:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory