Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 97

Temat: Giulia z USA

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Herhor Zobacz post
    I to jest 2019r
    Produkcja koniec 2019, ale modelowo 2020 - widać nowy tunel środkowy.

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Przy 15 tys. USD to wychodzi sam zakup na aukcji 55. tys PLN, jak Ci zatem wyszło 95 tys PLN przed naprawą? Wiadomo opłata aukcyjna transport, akcyza, itd. ale gdzie z tego wyjdzie Ci dodatkowe 40 tys. PLN?
    Dareek się nie przeliczył - mniej więcej tyle opłat, prowizji, podatków i danin trzeba doliczyć.

    Auto, jak na USA, z najniższym możliwym wyposażeniem. Do tego loteria, bo nie wiesz co zniszczą albo zgubią po drodze. Do tego trzeba doliczyć rozsądną naprawę (napinacze, poduszki, malowanie całego boku) bo przecież nie będziesz sztukował fabrycznie nowego auta. Do uszkodzeń widocznych na pierwszy rzut oka dojdą dziesiątki pierdółek. I po tym wszystkim nadal masz powypadkowe auto z USA. Ale tak, przy zakupie odpowiedniego egzemplarza za rozsądne pieniądze jest to opłacalne.

  2. #42
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Przy 15 tys. USD to wychodzi sam zakup na aukcji 55. tys PLN, jak Ci zatem wyszło 95 tys PLN przed naprawą? Wiadomo opłata aukcyjna transport, akcyza, itd. ale gdzie z tego wyjdzie Ci dodatkowe 40 tys. PLN?
    Czyli wg Ciebie 11 tys. USD, to max żeby Ci się opłacało? Patrzac z perspektywy czasu zadowolony jestes z importu z USA, czy teraz raczej byś szedł w krajową sztukę?
    Wiesz- wiem ile kosztuje import samochodów w USA doskonale bo swego czasu trochę tego ściagłem i Twój tok myślenia jest błędny- jak wskazał [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] dochodzi wiele rzeczy które powodują że cena auta z opłatami rośnie niemal dwukrotnie a gdzie naprawa? dolicz sobie na nieprzewidziane wydatki typu dodatkowe szkody czy skradzione elementy np sterowniki kluczyki etc.
    dla przykładu sam transport z zachodniego wybrzeża na wschodnie i do portu w De to koszt koło 15-17 tyś dolicz cło 10% Vat 23% akcyza i transport do kraju. dolicz lampy tylne, przednie wiązki poziomowania, przeróbka radia i masz kolejne 10 tyś jak nie więcej.
    dla mnie w tech chwili interes jest nieopłacalny ponieważ za niemal identyczna kasę masz NOWE w bazowej wersji- ja wiem że ktoś powie że nie ma wypasu - owszem ale masz NOWE auto z gwarancją a nie sprowadzony naprawiony samochód. Tu trzeba chłodnej kalkulacji bo to nie jest auto za 20 tys. pln

    z perspektywy mojego jestem bardo zadowolony 45 tkm przejechane jedynie co wymieniłem to pierdzący głośnik (44 pln) i wczoraj czujnik temperatury w lusterku (50 pln). Natomiast rachunek ekonomiczny musi sie zgadzać - dla mnie jeżeli różnica miedzy egzemplarzem krajowym a sprowadzanym jest mniejsza niż 30% to nie ma to sensu.
    ta różnica ma Ci rekompensować brak gwarancji i jazda naprawianym używanym autem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Produkcja koniec 2019, ale modelowo 2020 - widać nowy tunel środkowy.


    Dareek się nie przeliczył - mniej więcej tyle opłat, prowizji, podatków i danin trzeba doliczyć.

    Auto, jak na USA, z najniższym możliwym wyposażeniem. Do tego loteria, bo nie wiesz co zniszczą albo zgubią po drodze. Do tego trzeba doliczyć rozsądną naprawę (napinacze, poduszki, malowanie całego boku) bo przecież nie będziesz sztukował fabrycznie nowego auta. Do uszkodzeń widocznych na pierwszy rzut oka dojdą dziesiątki pierdółek. I po tym wszystkim nadal masz powypadkowe auto z USA. Ale tak, przy zakupie odpowiedniego egzemplarza za rozsądne pieniądze jest to opłacalne.
    1000% racji - po prostu ceny AR w USA są w tej chwili zaporowe dla nas jako importerów. śmiem twierdzić iż ceny są wyższe o około 7-10 tyś dolców do tego co było np rok temu.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 14-12-2020 o 08:32

  3. #43
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 280KM AWD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat, potrzebuję pomocy przy adaptacji 35W xenonów EU w amerykańskiej Giulii.

  4. #44
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elmroczko Zobacz post
    Podpinam się pod temat, potrzebuję pomocy przy adaptacji 35W xenonów EU w amerykańskiej Giulii.
    Do Białegostoku masz 180km wiec jak cos zapraszam 604650250

  5. #45
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    małe info - od 1 stycznia samochody z rynku innego niż EU w ASO AR nie mają żadnego wsparcia- czyli nie zaktualizujesz sterowników nie wprowadzisz poprawek mimo że auto jest na liście np w service biuletyn. fajnie!

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    małe info - od 1 stycznia samochody z rynku innego niż EU w ASO AR nie mają żadnego wsparcia- czyli nie zaktualizujesz sterowników nie wprowadzisz poprawek mimo że auto jest na liście np w service biuletyn. fajnie!
    Możesz podać źródło tej informacji.

  7. #47
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    ASO AR i FCA Turyn - wałczę z nimi od 3 miesięcy

  8. #48
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ASO AR i FCA Turyn - wałczę z nimi od 3 miesięcy
    Jestem ciekaw czy komuś kto ma wózek z ameryki to się udało. Po dużych znajomościach takiej opcji nie ma.

  9. #49
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Marku znasz mnie że się nie dam- będzie ciąg dalszy ponieważ jest to działanie niezgodne z prawem. Jest to jedyny producent samochodów który taki numer odwalił. Dotyczy to też innych aut grupy FCA - Fiatów AR Dodge- a i Jeepa też

  10. #50
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    Sprawa jest prosta UOKik i robią kampanie aż miło. Tylko czy chciało się komuś napisać pismo do FCA , czy tylko rozmowy w ASO ?

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. [Giulia] Giulia vs 159
    Utworzone przez ADAMSKY w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 24-12-2021, 10:15
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. giulia
    Utworzone przez gibson w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2016, 08:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory