Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: Klapa bagażnika opada szczególnie jak auto stoi pod górkę

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Jakaś wcześniej mi to szczegolnie nie przeszkadzało, ale dziś przy wkładaniu zakupów razem z moja żona zostaliśmy zaatakowani przez klapę, która sie opuściła jak dmuchnął mocniejszy wiatr. Przygrzmocilem głowa aż mi sie biało zrobiło przed oczami... żona również doświadczyła strzała w czoło

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    U mnie po wymianie sprężyn kolejny miesiąc bez problemu, nawet po instalacji spoilera.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Jakaś wcześniej mi to szczegolnie nie przeszkadzało, ale dziś przy wkładaniu zakupów razem z moja żona zostaliśmy zaatakowani przez klapę, która sie opuściła jak dmuchnął mocniejszy wiatr. Przygrzmocilem głowa aż mi sie biało zrobiło przed oczami... żona również doświadczyła strzała w czoło
    o kurde...

    czyli widac, ze jest to bardzo powszechny problem.. ;/ musze podjechac z tym tez do ASO (czyli będzie falująca maska do regulacji i klapa od bagażnika do naprawienia)

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    o kurde...

    czyli widac, ze jest to bardzo powszechny problem.. ;/ musze podjechac z tym tez do ASO (czyli będzie falująca maska do regulacji i klapa od bagażnika do naprawienia)
    Pisałeś o tym, że musisz mocniej "machnąć" żeby zamknąć klapę - to normalne.

    Opadająca klapa już nie.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    455

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    U mnie po wymianie sprężyn kolejny miesiąc bez problemu, nawet po instalacji spoilera.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    Nie dobija na końcu ? U mnie przed wymiana delikatnie się otwierała a po wymianie jakby sprężyny były za mocne i dobija na końcu !!
    Ostatnio edytowane przez bami159 ; 12-05-2020 o 20:21

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    Nie dobija na końcu ? U mnie przed wymiana delikatnie się otwierała a po wymianie jakby sprężyny były za mocne i dobija na końcu !!
    I mnie jakby pod koniec otwierania zwalnia i nie widzę efektu dobijania. Nie wiem, czy nie ma tam jakiegoś dodatkowego zabezpieczenia, które "zaskakuje" na koniec otwierania. Jak chce zamknąć klapę, to wyraźnie czuć, jakby coś "przeskoczyło" i później gładko się zamyka. Gdzieś na forum czytałem, że rozwiązaniem problemu są nowe sprężyny i jakiś ekstra plastikowy element. Może to ten element blokujący/ albo zmieniający geometrię dźwigni???

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    455

    Domyślnie

    Hmm u mnie ten element dołożyli ale dobija strasznie. W zasadzie wyeliminowali jeden defekt ale dołożyli drugi.
    Jak w usterce jedno zrobią drugie popsują

    Wiem ze jest tam jeszcze amortyzator i może masz mocniejszy to on ogranicza ....

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    jestem po 2 przeglądzie, przy okazji dokańczali temat klapy z tego co wiem zmieniali te elementy: 50543486 i 50559309, może coś jeszcze, ciężko powiedzieć, te 2 wziąłem z forum (choć były literówki w numerach), ASO znalazło że to te które wymieniam w tym poście. Teraz klapa otwiera się dalej sprawnie, ale na końcu czuć że nie wali tak, tylko trochę zwalnia - ostatnie powiedzmy 10stopni ruchu klapy - porównałem z poliftową Veloce z salonu i działa tak samo teraz.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Dodam kompilację z innch wątków, niedawno koledze Wilq84 w KRK dali spręzyny od Q i nic to nie pomogło, porównywaliśmy i dałem mu numery. U mnie dali 2szt 50559376 to sprężyna do wersji bez spoilera, ale naprawdę działa w przeciwieństwie od tej z Q. To sprężyna z aut produkowanych gdzieś od ok 2019r gdzie problem już nie występuje. Ewentualnie można też spiąć kilka zwojów sprężyny mocnymi trytykami żeby lepiej działała.

    Oprócz sprężyny u mnie wymienili 1szt amortyzator 50543486, 2szt wkładka elastyczna 50559309 - oryginalnie jak dali tylko sprężyny to zaś waliła klapa - ten nowszy amorek spowodował że już wyhamowuje.

    Jeszcze jest inna opcja - teraz widzę w ePerze że jeszcze na liście możliwych sprężyn jest nowa do GTAm (monster adjustable spoiler), ale pytanie czy bez spoilera albo z małym to nie będzie przegięcie.

    Wycenie komplet części i dam Wam znać za ile ja taki set mógłbym zainteresowanym dostarczyć
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    BB & WW
    Auto
    Giulia 2.2 q4
    Postów
    63

    Domyślnie

    Cześć, mam to samo dostaje klapą po głowie jak auto stoi pod gorke, veloce 2017 na razie bez spojlera.
    Aktualnie widzę dostępne tylko https://autoczescisklep.com/pl/p/Spr...eo-Giulia/2720
    nr katalogowy 50547138.
    Wystarczy wymienić sprężyny Czy może mam wymienić jeszcze te wkładki elastyczne i lub amortyzator?

Podobne wątki

  1. [159] Problem z odpalaniem gdy auto stoi w garażu w temperaturze 7-14 stopni
    Utworzone przez mrlaku w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 10:56
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-07-2014, 06:53
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-04-2014, 08:38
  4. Komputer pokazuje ikone oleju jak auto stoi na górce.
    Utworzone przez paw84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 19:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory