Strona 54 z 68 PierwszyPierwszy ... 4444546474849505152535455565758596061626364 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 676

Temat: Wydech Ragazzon dla Veloce

  1. #531
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Sprzedany [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  2. #532
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Chciałbym odgrzebać trochę temat wydechu do Giulii Super oryginalnie z jednym wydechem. Bardzo mnie drażni wizualnie ta kwestia bo ten pojedynczy wydech jest bardzo wyeksponowany a nie tak jak w innych markach schowany pod auto ale to i dobrze bo mnie dopinguje ta kwestia do działania. Rzecz oczywista,że możliwości jest kilka.
    Jeśli chodzi o wydech to chyba najsensowniejszy stosunek cena/efekt ma aktywny wydech Ultera i przy tym chyba zostanę bo choć np Ragazzon brzmi lepiej to jednak w tej klasie auta wolałbym go wyciszyć kiedy będę chciał.
    Pozostaje kwestia dokładki tylnego zderzaka. I tu też jest kilka możliwości:
    1. dokładka oryginalna na dwie rury do ori zderzaka
    2. dokładka z dyfuzorem z AliExpres
    3. dokładka z dyfuzorem z Veloce ale tu już trzeba wymienić cały zderzak
    4. dokładka - replika z Quadrifolglio z Ultera, która rodzi się w bólach i wiadomo kiedy będzie

    Najlepsza dla mnie byłaby wersja 2 i 3 ale po przejściach kolegów z Ali to trochę się obawiam a poza tym nie jest tanio. Ori zderzak z Veloce najprawdopodobniej z malowaniem też tani nie jest. Najrozsądniejsza jest wersja 1 bo najtańsza ale ori dokładka też kosztuje ok. 1500 więc również szukam używek ale najczęściej są one uszkodzone lub porysowane. Za ładną też sobie życzą dużo.
    Po moich przemyśleniach chciałbym zapytać czy można taką dokładkę zrobioną ze strukturalnego plastiku jakoś odnowić? Byłem u lakiernika ale mi powiedział,że ze "strukturą" będzie problem z malowaniem bo po jakimś czasie to zejdzie.
    Macie jakiś pomysł co z tym zrobić? Czy da się to jakoś pokryć, nie wiem, hydrografiką czy w innym sposób?

  3. #533
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Słuchajcie, mamy (minimum) dwa tematy na temat wydechów, może warto zamknąć jeden i pisać do drugiego?

    Sugerowałbym https://www.forum.alfaholicy.org/giu...hy_giulia.html bo nie odnosi się tylko do Ragazzona i Veloce (choć w tym temacie i tak Ragazzon pada coraz rzadziej ).

  4. #534
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,945

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    4. dokładka - replika z Quadrifolglio z Ultera, która rodzi się w bólach i wiadomo kiedy będzie
    parę dni temu na FB swoim pokazywali, więc chyba są bliżej niż dalej (pierwszy prototyp widziałem w maju zeszłego roku). nie jest to replika, tyko ich autorski produkt - wygląda jednak inaczej, choć ma otwarte dziury na podwójne wydechy. tu fajnie bo można wybrać końcówki z ich gamy czy to podwójne, czy jakieś owalne pojedyncze - co kto lubi.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #535
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    parę dni temu na FB swoim pokazywali, więc chyba są bliżej niż dalej (pierwszy prototyp widziałem w maju zeszłego roku). nie jest to replika, tyko ich autorski produkt - wygląda jednak inaczej, choć ma otwarte dziury na podwójne wydechy. tu fajnie bo można wybrać końcówki z ich gamy czy to podwójne, czy jakieś owalne pojedyncze - co kto lubi.
    Ciekawe jak to będzie wygląda i kiedy wyjdzie w końcu. Obecnie jeżeli chodzi o opcje na 4 rury to za dużego wyboru nie ma (no chyba, że ktoś robi custom). Można fitować wydechy końcowe od Q albo jedyny nie-Q jaki znam od Supersprinta. A i tak w każdym z przypadków trzeba zmieniać przynajmniej dyfuzor bo inaczej nie wejdą. Choć są ludzie, którzy się bawią inaczej: https://i.imgur.com/20hmM6P.jpg. Ten akurat po wyjęciu zaślepek docinał plastiki na brzegach

  6. #536
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    parę dni temu na FB swoim pokazywali, więc chyba są bliżej niż dalej (pierwszy prototyp widziałem w maju zeszłego roku). nie jest to replika, tyko ich autorski produkt - wygląda jednak inaczej, choć ma otwarte dziury na podwójne wydechy. tu fajnie bo można wybrać końcówki z ich gamy czy to podwójne, czy jakieś owalne pojedyncze - co kto lubi.
    Jak ostatnio z nimi rozmawiałem (luty tego roku) to przy poczwórnych końcówkach "dymić" będą tylko dwie. Chyba, że coś się zmieniło?

  7. #537
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    No ja też z nimi rozmawiałem i mi powiedziano,że dokładka jest przewidziana pod podwójne końcówki a jak będę chciał pojedyncze to będę to musiał czymś wypełnić. Może jakąś siatkę się dotnie...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Słuchajcie, mamy (minimum) dwa tematy na temat wydechów, może warto zamknąć jeden i pisać do drugiego?

    Sugerowałbym https://www.forum.alfaholicy.org/giu...hy_giulia.html bo nie odnosi się tylko do Ragazzona i Veloce (choć w tym temacie i tak Ragazzon pada coraz rzadziej ).
    A widzisz, tego tematu nie znałem choć szukałem wcześniej...

  8. #538
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    No ja też z nimi rozmawiałem i mi powiedziano,że dokładka jest przewidziana pod podwójne końcówki a jak będę chciał pojedyncze to będę to musiał czymś wypełnić. Może jakąś siatkę się dotnie...
    Podwójne końcówki, tj. na każdej stronie po dwie (oo oo) a pojedyncze masz na myśli (o o)?

    Jeśli i tak chcesz pojedyncze no to najlepszym wyjściem mimo wszystko będzie wzięcie 2). Taniej niż dokładka z Ali raczej nie będzie A jeśli zmienisz zdanie i będziesz chciał cztery końcówki, no to stronę wcześniej masz przykład jak kozak poradził sobie z tematem

  9. #539
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Podwójne końcówki, tj. na każdej stronie po dwie (oo oo) a pojedyncze masz na myśli (o o)?

    Jeśli i tak chcesz pojedyncze no to najlepszym wyjściem mimo wszystko będzie wzięcie 2). Taniej niż dokładka z Ali raczej nie będzie A jeśli zmienisz zdanie i będziesz chciał cztery końcówki, no to stronę wcześniej masz przykład jak kozak poradził sobie z tematem
    Tak, dokładnie to miałem na myśli.

    No wiem, Kozak wyciął te zaślepki. Dla mnie wersja (oo oo) jest za agresywna wizualnie. Tzn. chciałbym mieć 300 KM pod maską ale wygląd raczej wolę stonowany czyli wilka w owczej skórze tak ale owce w wilczej skórze już nie

  10. #540
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Po moich przemyśleniach chciałbym zapytać czy można taką dokładkę zrobioną ze strukturalnego plastiku jakoś odnowić? Byłem u lakiernika ale mi powiedział,że ze "strukturą" będzie problem z malowaniem bo po jakimś czasie to zejdzie.
    Macie jakiś pomysł co z tym zrobić? Czy da się to jakoś pokryć, nie wiem, hydrografiką czy w innym sposób?
    A czy macie jakieś zdanie na ten temat??

Podobne wątki

  1. [Giulia] Veloce - wydech a DNA
    Utworzone przez Kuba_RS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 15-03-2020, 16:04
  2. Ragazzon Stelvio 2.0 280KM
    Utworzone przez AdrianRS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 22-10-2019, 09:41
  3. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory