Zobacz wyniki ankiety: Czy używasz G-meter w trybie D?

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    2 18.18%
  • Nie

    9 81.82%
Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 77

Temat: Po co jest G-meter?

  1. #31
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Bokiem to ci zadne auto z włączonym ESP nie pojedze Nie miałem okazji pocisnąc żulii (a szkoda, bo wiem że to moje następne auto), ale podejrzewam, że po prostu jeszcze auta nie ogarniasz. Każdy sobie myśli, że wsiądzie do mocnego RWD (a jak za gruby hajs to już w ogóle, bo przecież to samo powinno driftować jak w telewizji ) i będzie latał bokami, więc chwała temu ESP, bo by nam nagrobków przybyło Wiem ile sam spinów zaliczyłem na początku
    Jeśli doprowadzasz do tego, że ESP wkracza ostro i całkowicie odbiera kontrole, to w tym momencie z wyłączonym systemem już byś tego nie ogarnął. Z 1/3 tej mocy można postawić auto bokiem. Przy tej mocy nawet zmieniając pas przy wyprzedzaniu z normalną prędkością, z gazem w podłodze tył może cie w pół sekundy wyprzedzić Trochę pojeździsz, wyczujesz auto, i ESP przestanie ci przeszkadzać. Chociaż nie powiem, wyłączenie systemów jednak szybciej uczy pokory.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 28-06-2018 o 17:50
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Bokiem to ci zadne auto z włączonym ESP nie pojedze
    No to przecież o tym piszę już chyba 100 raz
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    będzie latał bokami, więc chwała temu ESP, bo by nam nagrobków przybyło
    oho zaczyna się
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Jeśli doprowadzasz do tego, że ESP wkracza ostro i całkowicie odbiera kontrole, to w tym momencie z wyłączonym systemem już byś tego nie ogarnął.
    No to właśnie chcę poćwiczyć a nie polegać na elektronice bo jest taka granica że elektronika mówi sory ale ja tego nie ogarnę i radź sobie sam i trzeba polegać swoich umiejętnościach. Tylko, że trzeba je najpierw przećwiczyć tylko nie ma na czym. Trzeba iść do innej marki.
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Przy tej mocy nawet zmieniając pas przy wyprzedzaniu z normalną prędkością, z gazem w podłodze tył może cie w pół sekundy wyprzedzić
    Przecież w Veloce dołącza się przód to jakie wyprzedzanie?

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Trochę pojeździsz, wyczujesz auto, i ESP przestanie ci przeszkadzać. Chociaż nie powiem, wyłączenie systemów jednak szybciej uczy pokory.
    ale ja doskonale czuję auto Doskonale wiem kiedy ESP mi się wpierd... Kiedy dołącza się przód itd. Kiedy zaczynam trzcić przyczepność. Nie wiem tylko co jest dalej bo nie mogę. Bariera.

    - - - Updated - - -

    btw [MENTION=53152]Tomtrz[/MENTION] ty chyba lubisz jak ktoś za ciebie myśli i siedzisz w bezpiecznych ramach. Bezpiecznie, zgodnie z przepisami, ograniczone jak trzeba, krzywdy nie da się zrobić, ktoś już o tym pomyślał itp?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #33
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    btw [MENTION=53152]Tomtrz[/MENTION] ty chyba lubisz jak ktoś za ciebie myśli i siedzisz w bezpiecznych ramach. Bezpiecznie, zgodnie z przepisami, ograniczone jak trzeba, krzywdy nie da się zrobić, ktoś już o tym pomyślał itp?
    oj wręcz przeciwnie, po prostu nie rozumiesz małej różnicy Ja też prosto z aut FWD przesiadłem się na mocne RWD. Tylko, że ja mogę wyłączyć ESP i już zaliczyłem swoje kilkanaście spinów (nie liczę tych na pustych parkingach) i pare razy miałem mokro w gaciach, nawet pomimo dużego respektu do auta. Po prostu mam to już za sobą, a Ty z kolei z tego co widzę, myślisz, ze skoro kupiłeś mocne auto za gruby hajs, to od razu zamieniłes się w kierowcę wyścigowego i będziesz latał bokami A jeszcze z dołączanym przodem, to juz w ogóle jesteś niezniszczalny. Mało tego, myślisz, że będziesz mądrzejszy od elektroniki

    ano nie będziesz. Elektronika w moim starym trupku wyciągała mnie bez zająknięcia z sytuacji, w których już wybierałem sobie w głowie kolor gipsu, który mi założą Elektronika może kontrolować rzeczy, których kierowca po prostu nie może, zaczynając od hamowania każdego koła z osobna. Chyba po prostu nie zdajesz sobie sprawy jak takie auto potrafi człowieka sponiewierać. Jeśli się kończy na wstydzie, to spoko, gorzej, jak kończy się u blacharza albo w szpitalu

    Z perspektywy czasu i własnego doświadczenia mówię jak już się ogarnie auto, to kontrola trakcji kompletnie nie przeszkadza w bardzo dynamicznej jeździe. No, bączków pod tesco nie będziesz kręcił najwyżej. To też się szybko nudzi
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 28-06-2018 o 19:02
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Tylko, że ja mogę wyłączyć ESP i już zaliczyłem swoje kilkanaście spinów
    Wyłączasz kontrolę trakcji na drogach publicznych? no no


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ty z kolei z tego co widzę, myślisz, ze skoro kupiłeś mocne auto za gruby hajs, to od razu zamieniłes się w kierowcę wyścigowego i będziesz latał bokami
    Chcę być taki na torze ale nie mogę.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    A jeszcze z dołączanym przodem, to juz w ogóle jesteś niezniszczalny. Mało tego, myślisz, że będziesz mądrzejszy od elektroniki
    Oczywiście, że człowiek jest mądrzejszy od elektroniki i zawsze będzie. Elektronika działa tylko tak jak zostanie zaprogramowana a zaprogramować ją można określając skończoną liczbę sytuacji. Życie takie nie jest. Człowieka owszem może ponieść ale to na własne życzenie robi sobie kuku. Jesteśmy dorośli i odpowiadamy za siebie. Np. W Warszawie jest taki wyjazd z MM gdzie jest górka pod dość sporym kątem i trzeba jeszcze skręcić 90 stopni. Wyjazd jest częścią drogi więc samochody jadą dość szybko nie ma rozbiegówki więc trzeba to robić sprawnie czyli gaz dość mocno użyć. I co robi kontrola trakcji? Nagle koła zaczynają się kręcić z różnymi prędkościami bo górka krótka i zakręt ostry. I co? Silnik masz zduszony. Efekt jest taki, że masz pedał w podłodze a toczysz się z prędkością pieszego a samochody w twoją stronę już jadą. Normalnie dajesz w palnik i wyrównujesz prędkość z innymi w ciągu sekund albo czekasz wieki aż będzie zupełnie pusto żeby nikomu nie wyjechać. Bezpieczne to jest? Mądrzejsza jest w tym wypadku kontrola?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #35
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Wyłączasz kontrolę trakcji na drogach publicznych? no no
    ale kto powiedział, ze mam z tym problem? chcesz to dam się karnąć autem bez kontroli trakcji, i zobaczymy kto się wtedy będzie śmiał Ja już swoje się nawstydziłem stojąc w poprzek drogi, kpić mogę


    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Oczywiście, że człowiek jest mądrzejszy od elektroniki i zawsze będzie. Elektronika działa tylko tak jak zostanie zaprogramowana a zaprogramować ją można określając skończoną liczbę sytuacji. Życie takie nie jest. Człowieka owszem może ponieść ale to na własne życzenie robi sobie kuku. Jesteśmy dorośli i odpowiadamy za siebie. Np. W Warszawie jest taki wyjazd z MM gdzie jest górka pod dość sporym kątem i trzeba jeszcze skręcić 90 stopni. Wyjazd jest częścią drogi więc samochody jadą dość szybko nie ma rozbiegówki więc trzeba to robić sprawnie czyli gaz dość mocno użyć. I co robi kontrola trakcji? Nagle koła zaczynają się kręcić z różnymi prędkościami bo górka krótka i zakręt ostry. I co? Silnik masz zduszony. Efekt jest taki, że masz pedał w podłodze a toczysz się z prędkością pieszego a samochody w twoją stronę już jadą. Normalnie dajesz w palnik i wyrównujesz prędkość z innymi w ciągu sekund albo czekasz wieki aż będzie zupełnie pusto żeby nikomu nie wyjechać. Bezpieczne to jest? Mądrzejsza jest w tym wypadku kontrola?
    Opowiadać takie rzeczy w czasach automatycznych skrzyń biegów z milisekundowymi czasami przełożen i międzygazami?
    Systemy kontroli trakcji nie są programowane na scenariusze, tylko reagują płynnie na pametry, ktorych w nowoczesnych autach jest bardzo dużo. Kwestia o ktorej pisałem wczesniej - hamowanie każdego koła z osobna. Jak wpadniesz w poślizg i postawi cie bokiem do kierunku jazdy, to co możesz zrobić, to próbować kontrolować poślizg, wrócić na swój tor jazdy i odzyskać przyczepność. Zanim zdążysz zareagować to bezwładnosc samochodu zdazy zmienic kierunek, więc nie jest to łatwe. System kontroli trakcji po prostu przyhamuje odpowiednie koło i momentalnie wracasz na swój tor jazdy. No tego się nie da przeskoczyć. Przy dużych prędkościach oczywiście elektronika cie nie uratuje, bo elektronika nie jest w stanie złamać praw fizyki, tak samo jak nawet najlepszy kierowca


    a, i jak ESP ci dusi silnik, to dawanie gazu w podłoge daje efekt odwrotny, do zamierzonego...
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 28-06-2018 o 19:38
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #36
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Opowiadać takie rzeczy w czasach automatycznych skrzyń biegów z milisekundowymi czasami przełożen i międzygazami?
    Systemy kontroli trakcji nie są programowane na scenariusze, tylko reagują płynnie na pametry, ktorych w nowoczesnych autach jest bardzo dużo.
    O przepraszam, tu muszę się wtrącić. Czas zmiany biegu milisekundowy (czyli pojedyncze) to może ma GT-R i Ferrarka F12. Żulie mają "zwykły", czyli 200-300 ms. I do tego czasem muszą zrzucić o kilka biegów, z powodu absurdalnie dużej liczby przełożeń. Niedawno jeździłem kilka dni Mustangiem z AT10 i to już była paranoja. Redukcja z 9 na 4

    I kategorycznie nie uważam, że AT jest mądrzejsze ode mnie + MT. Zwyczajnie nie jest, AT nie potrafi przewidywać przyszłości tak jak ja. I nawet nie chodzi o przewidywanie przyszłości, AT nie wie, że za 500 ms będę dalej przyspieszać. Bo nie może tego wiedzieć.

  7. #37
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    O przepraszam, tu muszę się wtrącić. Czas zmiany biegu milisekundowy (czyli pojedyncze) to może ma GT-R i Ferrarka F12. Żulie mają "zwykły", czyli 200-300 ms. I do tego czasem muszą zrzucić o kilka biegów, z powodu absurdalnie dużej liczby przełożeń. Niedawno jeździłem kilka dni Mustangiem z AT10 i to już była paranoja. Redukcja z 9 na 4

    I kategorycznie nie uważam, że AT jest mądrzejsze ode mnie + MT. Zwyczajnie nie jest, AT nie potrafi przewidywać przyszłości tak jak ja. I nawet nie chodzi o przewidywanie przyszłości, AT nie wie, że za 500 ms będę dalej przyspieszać. Bo nie może tego wiedzieć.
    Ale AT nie zdestablilizuje auta (będącego na granicy przyczepności na wejściu w zakręt z dohamowaniem) powodując wylot, jak przy nietrafieniu z obrotami przy redukcji z hamowaniem, nie przerzuci z z 4 na 1 zamiast 3kę robiąc spustoszenia i nie spali sprzęgła.

    Co do dyskusji o ESP w ogóle nie powinna mieć miejsca, oczywiście że powinna być możliwość wyłączenia i tyle. Nie wiem czy istnieją na rynku jakiekolwiek inne auta rwd i nie tylko , które takiej możliwości nie mają ?

  8. #38
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    I kategorycznie nie uważam, że AT jest mądrzejsze ode mnie + MT. Zwyczajnie nie jest, AT nie potrafi przewidywać przyszłości tak jak ja. I nawet nie chodzi o przewidywanie przyszłości, AT nie wie, że za 500 ms będę dalej przyspieszać. Bo nie może tego wiedzieć.
    Dokładnie Obecnie jak jadę jak owca za stadem to używam automatu. W każdym innym przypadku używam łopatek.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co do dyskusji o ESP w ogóle nie powinna mieć miejsca, oczywiście że powinna być możliwość wyłączenia i tyle.
    Zgoda

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ale AT nie zdestablilizuje auta (będącego na granicy przyczepności na wejściu w zakręt z dohamowaniem) powodując wylot, jak przy nietrafieniu z obrotami przy redukcji z hamowaniem, nie przerzuci z z 4 na 1 zamiast 3kę robiąc spustoszenia i nie spali sprzęgła.
    Jak ktoś wrzuca jedynkę przy nieodpowiednich obrotach to nie jestem w stanie mu pomóc

    Automat w Giuliach ma jeszcze jedną denerwującą rzecz. Jak wracam do domu to mam kilka skrzyżowań równorzędnych z ograniczoną widocznością. Więc jadę w automacie prawdopodobnie na 3 i dość gwałtowni hamuję przed skrzyżowaniem i puszczam gaz żeby się lekko dotoczyć patrząc czy pusto. Potem daje w gaz i jest festiwal szukania biegu. Potem szarpnięcie i jazda. I tak codziennie Teraz już sam łopatką zrzucam bieg przed skrzyżowaniem.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Np. W Warszawie jest taki wyjazd z MM gdzie jest górka pod dość sporym kątem i trzeba jeszcze skręcić 90 stopni. Wyjazd jest częścią drogi więc samochody jadą dość szybko nie ma rozbiegówki więc trzeba to robić sprawnie czyli gaz dość mocno użyć. I co robi kontrola trakcji? Nagle koła zaczynają się kręcić z różnymi prędkościami bo górka krótka i zakręt ostry. I co? Silnik masz zduszony. Efekt jest taki, że masz pedał w podłodze a toczysz się z prędkością pieszego a samochody w twoją stronę już jadą.
    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Automat w Giuliach ma jeszcze jedną denerwującą rzecz. Jak wracam do domu to mam kilka skrzyżowań równorzędnych z ograniczoną widocznością. Więc jadę w automacie prawdopodobnie na 3 i dość gwałtowni hamuję przed skrzyżowaniem i puszczam gaz żeby się lekko dotoczyć patrząc czy pusto. Potem daje w gaz i jest festiwal szukania biegu. Potem szarpnięcie i jazda. I tak codziennie Teraz już sam łopatką zrzucam bieg przed skrzyżowaniem.
    Stary, naucz się po prostu jeździć, a te problemy znikną. Z tego co piszesz czarno na białym widać co jest grane

  10. #40
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Dokładnie Obecnie jak jadę jak owca za stadem to używam automatu. W każdym innym przypadku używam łopatek.
    Czy to jest dobre na dłuższą metę? Nie spowoduje szybszego zużycia niektórych elementów?

    Ciekaw jestem, czy przy zakupie używanej Julii będzie można z komputera odczytać styl jazdy poprzednich kierowników, czy próbowali być mądrzejsi, bardziej dokładni i szybsi niż komputer.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:19
  2. Ostra jazda!! Pomocy!! Jest moc nie ma jest i nie ma
    Utworzone przez Sasza w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 17:33
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 21:34
  4. [159] 1.9 JTDm 8v - silnika strasznie trzepie, gdy jest zimny, po nagrzaniu jest wporządku
    Utworzone przez bober331 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-08-2009, 20:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory